ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 209
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 209 of 258 FirstFirst ... 109159199207208209210211219 ... LastLast
Results 3,121 to 3,135 of 3862
  1. #3121
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Εγώ το δέχομαι αφού δε μπορώ να το αλλάξω.

    Τι κάνεις όταν μια κατάσταση δεν αλλάζει;
    Απλά τη δέχεσαι και τη φιλοσοφείς. Δεν έχεις κάποια άλλη δυνατότητα.

    Βέβαια υπάρχουν φορές που εκνευρίζομαι αρκετά και φεύγω από το κατάστημα. Αλλά εντάξει. Το έχω παλέψει κάπως και σπάνια πλέον με επηρεάζει τόσο.

    Το φιλοσοφώ πολλές φορές. Γιατί για παράδειγμα στο σούπερ μάρκετ, βλέπεις ανθρώπους που, τουλάχιστον εμένα, δε πήγαινε ο νούς μου πως θα κοιτούσαν να μου πάρουν τη θέση.

    Δηλαδή τους βλέπεις στο μανάβικο του σουπερ μάρκετ, στο κρεοπωλείο ακόμα και στα ταμεία, τώρα που έχουν βάλει τις αποστάσεις, τους βλέπεις να σου παίρνουν τη θέση με μια άνεση απίστευτη και νιώθεις τόσο χαζός που δεν συμπεριφέρεσαι κι εσύ έτσι σα ζώο.

    Η πλειοψηφία των ανθρώπων έτσι συμπεριφέρεται. Υπάρχει ένας στους δέκα που θα κάνει πίσω και θα σου δώσει προτεραιότητα. Όμως οι περισσότεροι άνθρωποι σε όλες τις εκφάνσεις της καθημερινότητας συμπεριφέρονται όπως τα ζώα. Να αρπάξουν να βολευτούν και μετά βέβαια θα μιλήσουν και για ανθρωπιά.
    δεν υπαρχουν μονο η αδιαφορια ή ο καυγας.
    εγω οποτε μου εχει τυχει, το φτανω μεχρι την παρατηρηση. γιατι θεωρουμε δεδομενο οτι οποτε διεκδικησουμε το δικιο μας, πρεπει και να πλακωθουμε; τις περισσοτερες φορες, τετοιου ειδους θρασσος, ειναι "οπου περασει"...
    δλδ, αντι να κανεις σαν να μην εγινε τιποτε, λες "σας παρακαλω, υπαρχει σειρα, εγω ειμαι μετα τον κυριο".
    αν επιμεινει, αστον να γινει το γαιδουρι. τις περισσοτερες φορες λενε οτι δεν το προσεξαν και πανε στην σειρα τους.

  2. #3122
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,388
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ξυπνησα πρωι οπως σχεδον καθε ημερα. Εκανα ενα ντουζακι με ελαφρα χλιαρο νερο και η ζεστη δεν εχει ξεκινησει ακομα. Πηγα πηρα δυο φρεντο εσπρεσσο σκετα απο την γειτονια και αραξα. Ολα τελεια
    Καλημερα και καλα να περασεις Κepp ,απολαυσε τα γιατι η μερα ειναι πραγματικα καυτή
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3123
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα και καλα να περασεις Κepp ,απολαυσε τα γιατι η μερα ειναι πραγματικα καυτή
    Δεν το κουναω ρουπι απο το σπιτι. Τελειωσα ολες τις δουλειες μου πρωι-πρωι και αραξα. Ηδη αισθανομαι την καψα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #3124
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,388
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δεν το κουναω ρουπι απο το σπιτι. Τελειωσα ολες τις δουλειες μου πρωι-πρωι και αραξα. Ηδη αισθανομαι την καψα
    Καλα θα κανεις !7 ωρα το πρωι και η θερμοκρασια στο αυτοκινητο 35αρησε ..εκτοτε δεν εχω βγει απο το γραφειο και πραγματικα δεν θα το επιχειρήσω μεχρι να σχολασω ..
    Το κακο ειναι οτι ο υπολοιπος κοσμος κυκλοφορει και γινεται ΠΑΝΙΚΟΣ στους δρομους ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #3125
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Δεν θέλω να σκέφτομαι τίποτα... νιώθω ότι δεν μπορώ να ηρεμήσω από τις σκέψεις κάποιες στιγμές....

  6. #3126
    hlias1988
    Guest
    Τωρα που πηγα σε γαστρεντερολογο και αναπτυξαμε μια ιδιαιτερη σχεση μου ειπε. Οι ψυχιατροι σε γεμιζουν με φαρμακα γιατι αμα δεν εχεις στοχο προγραμμα και κατι να κανεις με την ζωη σου, για να μην σου "στριψει" σε γεμιζουν με φαρμακα.

    Η αληθεια πονα.

  7. #3127
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,388
    Το ακούσαμε και αυτό ...
    Να στείλουμε και όλη την νέα γενιά που ψάχνεται για χρόνια τι θα κάνει και που θα κατασταλάξει και οι στόχοι της είτε δεν υπάρχουν είτε αλλάζουν είτε αποτυγχάνουν ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #3128
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Τωρα που πηγα σε γαστρεντερολογο και αναπτυξαμε μια ιδιαιτερη σχεση μου ειπε. Οι ψυχιατροι σε γεμιζουν με φαρμακα γιατι αμα δεν εχεις στοχο προγραμμα και κατι να κανεις με την ζωη σου, για να μην σου "στριψει" σε γεμιζουν με φαρμακα.

    Η αληθεια πονα.
    αν πραγματι σου ειπε αυτο , ειναι πολυ βλακας...αν ειναι δυνατον να ειναι γιατρος και να πιστευει οτι οι ψυχωσεις προκυπτουν απο την ελλειψη στοχων. ΑΝ αληθευει, πρεπει να σκισει το πτυχιο του. ελεος καπου με τους ψεκασμενους....

  9. #3129
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    νομίζω απο πάντα υπήρχε μια προκατάληψη απέναντι στην ψυχική νόσο.
    κρίμα πάντως να μην αλληλοϋποστηρίζονται οι γιατροί.
    εμείς οι.. αμόρφωτοι τα κάνουμε αυτά.

  10. #3130
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν πραγματι σου ειπε αυτο , ειναι πολυ βλακας...αν ειναι δυνατον να ειναι γιατρος και να πιστευει οτι οι ψυχωσεις προκυπτουν απο την ελλειψη στοχων. ΑΝ αληθευει, πρεπει να σκισει το πτυχιο του. ελεος καπου με τους ψεκασμενους....
    Δεν μου το ειπε ως γιατρος, μου το ειπε ως φιλος. Ως ανθρωπος. Σαν να μου λεει κουνησου! Η θα κανεις καλα την ζωη εσυ η θα σε κανει καλα αυτη.
    Εγω ετσι το πηρα. το εκτιμησα.
    Και τι ειναι οι ψυχιατροι θεοι?
    Παραϊατρική ειναι.
    Και εαν θες να κανουμε φιλοσοφικη κουβεντα δεν εχω θεμα.

  11. #3131
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν πραγματι σου ειπε αυτο , ειναι πολυ βλακας...αν ειναι δυνατον να ειναι γιατρος και να πιστευει οτι οι ψυχωσεις προκυπτουν απο την ελλειψη στοχων. ΑΝ αληθευει, πρεπει να σκισει το πτυχιο του. ελεος καπου με τους ψεκασμενους....
    εαν εσυ θελεις να βαζεις ταμπελες στις ζωες των αλλων λεγοντασε ψυχακιας εσυ εχεις το προβλημα. Δεν ξερω ποσο πολιτισμενη εισαι και ποσο εαν ανθρωπος μπορει να "αντιμετωπισει" τον ευατο του ως ψυχασθενη . εγω δεν το δεχομαι.
    Να πας να βοηθησεις ολα τα πρεζονια και να τους δοσεις λεφτα για την δοση τους.
    πισω απο μια οθονη πολλα λεγοντε.
    Δεν ξερω κατα ποσο εσυ η ιδια αντιμετωπιζεις την ζωη σου. Γιατι αμα ησουν υγειης δεν θα καθοσουνα εδω μεσα!
    Να πας να βοηθησεις τους φτωχους και ασε εμας στον κοσμο μας!
    Καληνυχτα!

  12. #3132
    hlias1988
    Guest
    Και εαν θεωρεις οτι ειμαι σε επεισοδιο,
    να πας να κρινεις ολους αυτους που διαδηλωνουν για το εμβολιο και νομιζουν οτι θελουν να αφανησουν την ανθρωποτητα και συνωμοσιακα σχεδια.
    Αυτοι εχουν το προβλημα. Αυτοι εκτος πραγματηκοτητας. Αυτοι ακουνε φωνες .
    ΟΧΙ ΕΓΩ.

  13. #3133
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    καλα κρασια τον αυγουστο...

  14. #3134
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλα κρασια τον αυγουστο...
    Τωρα να δεις που πινω και το κρασακι μου και στα χωνω να δεις ποσο ωραια νιωθω!

  15. #3135
    hlias1988
    Guest
    Επαιρνα ζαναξ 1μγ την ημερα. ο γιατρος μου το γυρησε σε stedon 10μγ.
    να παιρνω 10μγ στεντον το πρωι και 10μγ στεντον το βραδυ. μου ειπε οτι η αλλαγη αυτη ειναι μειωση των βενζοδιαπινων 1 προς 20. τοσο αργα.
    λοιπον δεν μου εκατσε καλα το χαπι και το γυρησα παλι στο ζαναξ.
    Τωρα εχω να παρω 4 μερες ζαναξ. και ειχα διαβασει μια κοπελα επαθε εμφραγμα το μυοκαρδιου που εκοψε την δοση των 0.25μγ.
    νιωθω οτι παθαινω μαλλον εμφραγμα αυτην την στιγμη. ασε που λεει πισω στο φυλαδιο οτι η αποτομη διακοπη μπορει να προκαλεσει θανατο.

    Λοιπον μετα απο 4 μερες πηρα την δοση των 0.5μγ.
    ισως παρω παλι το βραδυ αλλη τοση. δεν θελω να πεθανωωωω!

    λετε να ειναι ιδεα μου αυτο που νιωθω κριση πανικου ας πουμε ? η εμφραγμα?!

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •