ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 222
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 222 of 258 FirstFirst ... 122172212220221222223224232 ... LastLast
Results 3,316 to 3,330 of 3862
  1. #3316
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Την προηγούμενη φορά που το πήγα μόνος μου στα 5μγ απλά με έπιασε ένα τρέμουλο... Συν ότι δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Αλλά δεν γαμιεται υπάρχουν τρόποι να κοιμηθώ. Υπάρχει και το αλκοόλ και η γυμναστική. Επίσης επειδή είχα άρρωστο φοβία με το έντερο μου με έπιασε δυσκιλιοτητα. Και νόμιζα ότι έχω καρκίνο του εντέρου. Έκανα κολονοσκοπηση και όλα καλά δεν έχω τίποτα. Οπότε αυτήν την φορά νομίζω θα τα καταφέρω.. Οκ καλοί οι γιατροί αλλά θέλουν να βγάλουν και χρήμα. Δεν γίνετε να 0ας σε ψυχίατρο και να σου πει όλα καλά μην φοβάστε. Θα σε φορτώσουν με φάρμακα. Το μυαλό μου έχει γίνει χυλός...
    Χωρίς να είμαι ειδήμων έχω διαβάσει ότι το αλκοόλ δεν κάνει καλό στον ύπνο γιατί ανεβάζει τη γλυκόζη απότομα και ο εγκέφαλος δραστηριοποιείται οπότε θα ξυπνήσεις σύντομα.

  2. #3317
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Τα κιλά με ενοχλούν... Θα το μειώσω στα 5 μγ. Και δεν θα το πω ούτε στο ψυχίατρο ούτε στους δικούς μου. Επίσης με το ρυθμό που πάει ο ψυχίατρος αν μου τα κόψει θα τα κόψει σε 2 χρόνια.. Καλημέρα!! /
    Καλύτερα σε δύο χρόνια παρά να υποτροπιασεις αν τα κόψεις απότομα. Και δυστυχώς δεν το καταλαβαίνουμε από πριν. Δεν μπορείς να ξέρεις στα σίγουρα ποιος είναι ο ενδεδειγμένος ρυθμος αλλά η δική μου εμπειρία λέει όσο πιο αργά τόσο καλύτερα

  3. #3318
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Καλύτερα σε δύο χρόνια παρά να υποτροπιασεις αν τα κόψεις απότομα. Και δυστυχώς δεν το καταλαβαίνουμε από πριν. Δεν μπορείς να ξέρεις στα σίγουρα ποιος είναι ο ενδεδειγμένος ρυθμος αλλά η δική μου εμπειρία λέει όσο πιο αργά τόσο καλύτερα
    οκ σε ευχαριστω!

  4. #3319
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Με παρακολουθουσαν οι μπατσοι κι εγω εκανα ψυχοθεραπεια για να λειτουργω κι εκανα μαλακιεσ τα κοριτσια που πηγα ηταν ομορφα εχω 4 παιδια και θα με σκοτωναν ουτωσ η αλλωσ φυλακη δεν εχει για μενα με παρακολουθουν απο οταν γεννηθηκα λογω dna το dna μου ειναι αλανιαρικο και θεωρησαν σωστο να δουλεψω 20 χρονια κι αντι να παρω συνταξη να πεθανω το ειχαν αποφασισει οταν ημουν παιδι απο τοτε με βασανιζαν κι εγω δεν επαιρνα χαμπαρι εκανα τον χαζο γτ ηθελα να ζησω οτι μπορουσα

  5. #3320
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σκέφτομαι ότι ο ένας ρωτάει τι να κάνει που πρήστηκε η π*τσα του, ο άλλος ρωτάει πως να εκβιάζει μία γυναίκα μη του φύγει, ο παράλλος προσβάλλει συνεχώς το γυναικείο φύλο λέγοντας ότι όλες οι γυναίκες κοιτάνε μόνο το χρήμα και κατά τα άλλα είναι άχρηστες, οι παράλλοι ξεκατινιάζονται από το πρωί ως το βράδυ, ωραία ατμόσφαιρα σε site ψυχολογίας.

  6. #3321
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #3322
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σκέφτομαι ότι ο ένας ρωτάει τι να κάνει που πρήστηκε η π*τσα του, ο άλλος ρωτάει πως να εκβιάζει μία γυναίκα μη του φύγει, ο παράλλος προσβάλλει συνεχώς το γυναικείο φύλο λέγοντας ότι όλες οι γυναίκες κοιτάνε μόνο το χρήμα και κατά τα άλλα είναι άχρηστες, οι παράλλοι ξεκατινιάζονται από το πρωί ως το βράδυ, ωραία ατμόσφαιρα σε site ψυχολογίας.
    Άστα να πάνε Σόνια... Εντελώς ότι να 'ναι μερικοί... Αγνόησε τους, δεν αξίζει τον κόπο...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #3323
    μπορει να "εχω χασει την αξιοπιστια μου", οπως λετε καποιοι, αλλα γιατι αυτος ο ελις μπορει να λεει μαλακιες δεξια κ αριστερα ρε παιδια; γιατι δεν υπαρχει καποια τιμωρια

  9. #3324
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σκέφτομαι ότι ο ένας ρωτάει τι να κάνει που πρήστηκε η π*τσα του, ο άλλος ρωτάει πως να εκβιάζει μία γυναίκα μη του φύγει, ο παράλλος προσβάλλει συνεχώς το γυναικείο φύλο λέγοντας ότι όλες οι γυναίκες κοιτάνε μόνο το χρήμα και κατά τα άλλα είναι άχρηστες, οι παράλλοι ξεκατινιάζονται από το πρωί ως το βράδυ, ωραία ατμόσφαιρα σε site ψυχολογίας.
    επισης, τωρα που σε ειδα παλι σονια, σ ευχαριστω που μου απαντησες φυσιολογικα, πηγα κ εψαξα βοηθεια για τα θεματα μου, οπου η θεραπευτρια οντως με εβγαλε αληθινη οτι ηταν τρανσφοβικα μερικα πραγματα που αναφερθηκαν, αλλα, γιατι ειχες θιξει την επιτηρηση; ειχα πει κατι το μεμπτο;

  10. #3325
    hlias1988
    Guest
    Αυτο ειναι το φορουμ της ΜΗ ψυχολογιας.
    Γιατι αμα ειχαμε ψυχολογια δεν θα ημασταν εδω!

  11. #3326
    hlias1988
    Guest
    Ειστε εκει δυο τρεις που δεν παιρνετε φαρμακα δεν ξερετε πως ειναι να παιρνεις φαρμακα και τι σου προκαλουν.... και εχετε γνωμες περι ψυχολογιας...

    Να σας το πω απλα! Απλα καφετζουδες ειστε!

  12. #3327
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by areti View Post
    μπορει να "εχω χασει την αξιοπιστια μου", οπως λετε καποιοι, αλλα γιατι αυτος ο ελις μπορει να λεει μαλακιες δεξια κ αριστερα ρε παιδια; γιατι δεν υπαρχει καποια τιμωρια
    Αρετη να σε ενημερώσω ότι επειδή είσαι καινούργιο μέλος μάλλον δεν μπορείς ακόμα να αντιληφθείς τι γίνεται με ορισμένα μέλη ..

    Ο Έλις και κάνα δυο άλλα μέλη εδώ μέσα έχουν δηλώσει ότι βασανίζονται από ψυχικά νοσήματα ,λαμβάνουν τις αγωγές τους αλλά Παρ όλα αυτά δίνουν συνέχεια μάχη ακόμα και με τον ίδιο τους το ευατο.
    Πολλές φορές μπορεί να δεις κάποια περίεργα μηνύματα από αυτούς αλλά να ξέρεις ότι ειδικά ο Έλις είναι ένα από τα πιο καλά μέλη εδώ πέρα μέσα και τελείως άδικα έχουν φάει Μπαν κάποιες φορές δεδομένης της δηλωμένης ψυχολογικής του κατάστασης ..

    Όλα αυτά που λέει πολλές φορές τα λέει επειδή έχει τα δικά του θέματα και δεν κρύβει ούτε κακία ούτε δόλο .
    Ίσα ίσα νομίζει ότι έτσι βοηθάει τον άλλον ...

    Μην δίνεις σημασία γιατί πραγματικά δεν το κάνει με σκοπό που δυστηχως άλλα μέλη πλέον υπάρχουν εδώ μέσα και είναι γεμάτα κακία και ζήλεια ,αντιδρούν ακριβώς έτσι πολύ συνειδητά εφόσον έχουν δηλώσει ξεκάθαρα ότι ποτέ δεν έχουν πάει σε ψυχολόγο ,ποτέ δεν αντιμετωπισαν κανέναν θέμα κατά την δική τους άποψη και πότε φυσικά δεν μπήκαν στην διαδικασία της αγωγής και μονίμως κρίνουν και υποτιμούν όλους τους άλλους που είτε μέσα σε αυτό είτε παλεύουν με τα θέματα τους ...

    Ότι θες να το συζητάς και να μην λαμβάνεις υπόψιν σου τα κακοπροεραιτα σχόλια που γίνεται επιτηδευμένα .
    Λόγια που είναι βγαλμένα από ανθρώπους που εχουν μέσα την κακία και πιο πολύ την ζήλεια δεν πρέπει να τα δίνεις καν σημασία στην ζωή σου .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #3328
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Εγώ σκέφτομαι να μειώσω το Χαπι μόνος μου πάλι...
    Εγώ το έχω μειώσει μόνος μου το ένα χάπι από αυτά που παίρνω. Τα παίρνω όλα στάνταρ στην ώρα τους, άσχετα εάν έχει να με δει ψυχίατρος πάνω από χρόνο, πιστεύω εάν με έβλεπε μπορεί να μου έκοβε το ένα από τα φάρμακα!

  14. #3329
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ το έχω μειώσει μόνος μου το ένα χάπι από αυτά που παίρνω. Τα παίρνω όλα στάνταρ στην ώρα τους, άσχετα εάν έχει να με δει ψυχίατρος πάνω από χρόνο, πιστεύω εάν με έβλεπε μπορεί να μου έκοβε το ένα από τα φάρμακα!
    Το έχω μειώσει εδώ και 3 μέρες.. Και δεν το έχω πει πουθενά.. Και ούτε προκειτε να το πω... Το θέμα μου είναι να χάσω κιλά... Αν και δεν το βλέπω γιατί με τόσο κρασί που πίνω δεν βλέπω αλλαγή!!!

  15. #3330
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Το έχω μειώσει εδώ και 3 μέρες.. Και δεν το έχω πει πουθενά.. Και ούτε προκειτε να το πω... Το θέμα μου είναι να χάσω κιλά... Αν και δεν το βλέπω γιατί με τόσο κρασί που πίνω δεν βλέπω αλλαγή!!!
    Εγώ έχω φουλ όρεξη, φουλ λαιμαργία!

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •