ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 231
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 231 of 258 FirstFirst ... 131181221229230231232233241 ... LastLast
Results 3,451 to 3,465 of 3862
  1. #3451
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    εγώ σκέφτομαι πώς να εμπλουτίσω τη ζωή μου τώρα που έχω πήξει στην καραντίνα κ νιώθω πως γερνάω

  2. #3452
    kopela93
    Guest
    Πριν από πέντε μέρες βγήκα με τη φίλη καλά πέρασα και βγήκα και σήμερα.
    Σε αυτό το διάστημα των ημερών πάλι χάθηκε αλλά okay δεν είπα κάτι.
    Βασικά δεν κατάλαβα πότε πέρασαν κιόλας πέντε μέρες. Της έστειλα σήμερα για να της πω καλό ταξίδι και εν τέλει δεν έφυγε στο εξωτερικό γιατί έχασε την ταυτότητά της γενικά ότι να ναι η φάση.
    Βγήκαμε φάγαμε ήπιαμε μιλήσαμε και όλα καλά της είπα και αυτά που με απασχολούσαν τα έβγαλα από μέσα έκατσε και ασχολήθηκε μαζί και όλα καλά δεν έχω κανένα πρόβλημα τώρα.
    Εντάξει μπορεί να λέει ψέματα μπορεί χίλια δύο αλλά κανένας δεν είναι τέλειος οπότε όλα καλά νιώθω επιτέλους πολύ καλύτερα μάλλον το θέμα με τη φίλη με επηρέασε πολύ.
    Μάλλον χρειάζομαι κόσμο να συναναστρέφομαι για να νιώθω καλύτερα με τη ζωή μου αλλιώς νιώθω μοναξιά και απαίσια.
    Αλλά πήρα ένα μάθημα τελικά από την ιστορία με τη φίλη ότι ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και οτι πρέπει να κοιτάξω και εγώ τη δική μου

  3. #3453
    Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    75
    επισης θα ηθελα να κανω κατι να μου φυγει η ενταση αλλα δεν ξερω τι. να βαψω το μαλλι μπλε ισως. η να τα φτιαξω με εναν ντραμερ οπως η κορτνευ καρντασιαν.

  4. #3454
    Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    43
    Δεν μπορώ να κοιμηθώ τη νύχτα. Βασικά τώρα που γράφω πάλι δεν κοιμάμαι. Κάτι σκέφτομαι και με αναστατώνει αλλά δεν ξέρω τι. Οπότε η απάντηση είναι ότι δεν ξέρω τι σκέφτομαι. Δεν είναι ότι έχω αγχος για αυριο αν και θα έπρεπε γιατί δεν έχω δουλειά τον τελευταιο καιρό. Βασικά δεν μπορώ να δουλεψω αλλά δεν ξέρω γιατί. Αισθάνομαι πολύ μόνη μου και εγκαταλελημενη απο όλους. Νιώθω ότι μιλάω αλλά κανείς δεν με καταλαβαίνει. Νιώθω κακοποιημένη ψυχολογικά αλλά δεν μπορώ να το δω και να το προσδιορίσω. Το χειρότερο νομίζω όμω είναι ότι δεν ξέρω τι σκέφτοαμι. Πολύ ενοχλητικό να μην ξέρεις τι σκέφτεσαι. Αν κανείς το έχει αντιμετωπίσει ποτέ ας μου γραψει. Να μην ξέρει τι σκέφτεται. Να μην ξέρει τι ακριβώς νιώθει. Βασικά όποιος έχει αυπνίες ας μου στήλει μήνυμα να μιλάμε. Πολλές φορές ξυπνάω μέσα στη νύχτα και κάθομαι και γράφω γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ. Αλλά πάλι δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ. Πάλι νομίζω κάτι σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω τι....σίγουρα δεν μπορώ να κοιμηθώ. Τώρα γιατί δεν ξέρω. Δεν αφήνω τον ευατό μου να κοιμηθει. Σκέφτομαι ότι είμαι κακός άνθρωπος ότι είμαι ένοχη για κάτι δεν ξέρω. Εχει τύχει σε κάνενα άλλο να μην ξέρει τι σκέφτεται? Νομίζω ότι δεν ακέφτομαι συνειδητά. Νομίζω ότι οι ασυνειδητες σκέψεις κάνουν πάρτυ στο μυαλό μου. Καμία ιδέα πως μπορεί κάποιος να σταματήσει τις ασυνείδητες ενοχλητικές σκέψεις?

  5. #3455
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,294
    όταν ο άνθρωπος περνάει ζόρι όντως δηλαδή, δεν τον κατηγορείς κι όλας που δεν δίνει.
    ακριβώς γιατί πρώτα πρέπει να μάθει να αγαπάει πάλι τον εαυτό του.

    "η ιστορία ενός ανθρώπου υπάρχει όσο είναι ζωντανός" -απο μια σειρά που είδα πρόσφατα.
    που θα πει, ποιός σου απαγορεύει να τα κάνεις όλα αυτά ή να κάνεις άλλα;
    το όριο είναι η παρανομη πράξη, η ανήθικη πράξη και η επικίνδυνη για την ζωή/ακαιρεότητα ενός ανθρώπου πράξη. όλα τα άλλα μπορείς να τα τολμήσεις, νομίζω.

    όντως το να συσχετίζεσαι άλλους είναι καλό, αλλά και ποιούς άλλους έχει σημασία.

  6. #3456
    kopela93
    Guest
    Βγήκαμε χθες περάσαμε καλά με τη φίλη
    Σήμερα ξύπνησα με καλή διάθεση αλλά το απόγευμα με εκνεύρισαν γιατί με ξύπνησαν ήθελα να κοιμηθώ.
    Με το που ξυπνάω με νεύρα με παίρνει φίλη τηλέφωνο να δει τι κάνω Γενικά είμαι μέσα στην καχυποψία από τότε που έγινε αυτό.
    Όλο έκλεινε το σήμα κάποιος την έπαιρνε τηλ και εκνευρίστηκα και το έκλεισα γιατί δεν ακουγόταν. Μου στέλνει μήνυμα και λέει να σε πάρω τηλ; Και λέω σε δέκα οκ; Και λέει οκ.
    Περνάει η ώρα δεν με πήρε ποτέ . Ούτε εγώ πήρα γιατί δεν ήθελα. Αλλά αυτή είπε ότι θα με πάρει και δεν πήρε. Πόσο αναξιόπιστη για ακόμη μια φορά;
    Τελικά μάλλον προτιμώ να φύγει μετά από όλα αυτά.

  7. #3457
    kopela93
    Guest
    Τελικά είναι πάρα πολύ ψεύτρα γιατί τη στέλνω μήνυμα αργότερα και της λέω δεν με πήρες τηλέφωνο όπως είπες και εγώ μετά δεν σε πήρα γιατί πίστευα ότι δεν ήθελες να μιλήσουμε και μου λέει δεν σε πήρα γιατί περίμενα από σένα και δεν ήθελα να ενοχλήσω.
    Μιλάμε για πολύ ψεύτρα έτσι τρελή ψεύτρα. Η ίδια μου έστειλε μήνυμα και μου είπε θα σε πάρω τα μηνύματα είναι αποδείξεις ότι να ναι δεν ξέρει τι της γίνεται μου έχει σπάσει τα νεύρα και είναι για ξύλο.
    Τέλος δεν ξανά ασχολούμαι ας πάει να φύγει να ησυχάσουμε.
    Ανυπομονώ. Έμπλεξα με κακό κόσμο.

  8. #3458
    kopela93
    Guest
    Δεν αξίζει να ασχολείσαι με τοξικά άτομα με ψεύτες με αναξιόπιστους ανθρώπους. Το μόνο που κάνεις είναι να χαραμίζεις την πολύτιμη ενεργεια σου ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ που θα μπορούσες να δημιουργήσεις κάτι φανταστικό. Να κάνεις ένα χόμπι ή απλά να δεις ένα show για να γελάσεις.
    Λυπάμαι. Λυπάμαι πόσο χρόνο ξόδεψα να δίνω πνοή σε ανθρώπους που δεν το αξίζουν
    Να δίνω αξία σε άτομα που είναι για τα σκουπίδια. Κρίμα. Άτομα που δε με εκτίμησαν ούτε και όσα τους έδωσα. Λοιπόν τέλος πια.

  9. #3459
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Νομίζω ότι μετά τό χωρισμό σου που είχες κολλήσει άσχημα καί ακόμα τόν σκέφτεσαι μάλλον, προσπαθείς ναι αγκιστρωθεις επάνω σε άλλα άτομα, όπως έγινε Με τόν πρώην. Μήν αγκιστρωνεσαι. Αφησε τόν άλλον νά αναπνεύσει.
    Δεν μπορούμε νά βασιζουμε όλη μας τη ζωή, όλη τήν χαρά μας σέ τρίτα άτομα.
    Γνώρισε καί άλλα άτομα, προσπάθησε νά περνάς καλά καί μόνη σού, προσπάθησε νά βρίσκεις πράγματα που σου αρέσουν καί νά βελτιώνεις τόν εαυτό σου.
    Στα γράφω αυτά ως παθουσα.
    Μετά από σχέση κολλαγα Με άτομα που δεν μου ταιριαζαν τελικώς, με άτομα που δεν μπορούσες να εμπιστεύεσαι τελικά.
    Θυμωνα κιόλας Με αυτά τά άτομα γιατί δεν μου συμπεριφέρονταν όπως εγώ ήθελα ή όπως φερομουν και εγώ.

    Άλλες φίλες δεν έχεις έτσι;
    Βρες μία δουλίτσα νά αισθάνεσαι ωραία, κανένα χόμπι δραστηριότητα κάτι καί θά γνωρίσεις κόσμο καί όλα θά πάνε καλά σιγά σιγά
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν αξίζει να ασχολείσαι με τοξικά άτομα με ψεύτες με αναξιόπιστους ανθρώπους. Το μόνο που κάνεις είναι να χαραμίζεις την πολύτιμη ενεργεια σου ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ που θα μπορούσες να δημιουργήσεις κάτι φανταστικό. Να κάνεις ένα χόμπι ή απλά να δεις ένα show για να γελάσεις.
    Λυπάμαι. Λυπάμαι πόσο χρόνο ξόδεψα να δίνω πνοή σε ανθρώπους που δεν το αξίζουν
    Να δίνω αξία σε άτομα που είναι για τα σκουπίδια. Κρίμα. Άτομα που δε με εκτίμησαν ούτε και όσα τους έδωσα. Λοιπόν τέλος πια.

  10. #3460
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Νομίζω ότι μετά τό χωρισμό σου που είχες κολλήσει άσχημα καί ακόμα τόν σκέφτεσαι μάλλον, προσπαθείς ναι αγκιστρωθεις επάνω σε άλλα άτομα, όπως έγινε Με τόν πρώην. Μήν αγκιστρωνεσαι. Αφησε τόν άλλον νά αναπνεύσει.
    Δεν μπορούμε νά βασιζουμε όλη μας τη ζωή, όλη τήν χαρά μας σέ τρίτα άτομα.
    Γνώρισε καί άλλα άτομα, προσπάθησε νά περνάς καλά καί μόνη σού, προσπάθησε νά βρίσκεις πράγματα που σου αρέσουν καί νά βελτιώνεις τόν εαυτό σου.
    Στα γράφω αυτά ως παθουσα.
    Μετά από σχέση κολλαγα Με άτομα που δεν μου ταιριαζαν τελικώς, με άτομα που δεν μπορούσες να εμπιστεύεσαι τελικά.
    Θυμωνα κιόλας Με αυτά τά άτομα γιατί δεν μου συμπεριφέρονταν όπως εγώ ήθελα ή όπως φερομουν και εγώ.

    Άλλες φίλες δεν έχεις έτσι;
    Βρες μία δουλίτσα νά αισθάνεσαι ωραία, κανένα χόμπι δραστηριότητα κάτι καί θά γνωρίσεις κόσμο καί όλα θά πάνε καλά σιγά σιγά
    Τι να πω. Το ξέρω ότι το λες για καλό αλλά με πληγώνει.
    Δεν πειράζει. Όλα θα φτιάξουν όπως λες σιγά σιγά

  11. #3461
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Να σε κάνω νά σκεφτείς ήθελα. Βέβαια κιαυτο είναι στάδιο που περνάς Κ ισως απαραίτητο. Δεν τά λέω για κακό
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Τι να πω. Το ξέρω ότι το λες για καλό αλλά με πληγώνει.
    Δεν πειράζει. Όλα θα φτιάξουν όπως λες σιγά σιγά

  12. #3462
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Να σε κάνω νά σκεφτείς ήθελα. Βέβαια κιαυτο είναι στάδιο που περνάς Κ ισως απαραίτητο. Δεν τά λέω για κακό
    Το ξέρω ότι δεν τα λες για κακό. Αν έχεις να μοιραστείς μαζί μου εμπειρίες μπορούμε να μιλήσουμε προσωπικό αν θέλεις

  13. #3463
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Ο ανθρωποσ ειναι ρευστο με συστηματα ισσοροπιασ μεσα του δηλαδη αυξανεται κατι μειωνεται κατι αλλο ειναι θεμα ισσοροπιασ ολοσ ο οργανισμοσ σαν μποντι μπιλντερ μπορεισ να φτιαξεισ το σωμα σου οπωσ θελεισ οι υπολοιποι μονο επιφανειακεσ βελτιωσεισ μπορειτε να κανετε

  14. #3464
    kopela93
    Guest
    Τώρα το παράκανε η φίλη μου δεν έχει απαντήσει από χθες το μήνυμα και του πρόκειται να το κάνει από ότι φαίνεται.
    Τελικά μάλλον από κει που νομίζω ότι είναι η δεύτερη καλύτερη μου φίλη τελικά αποδεικνύεται μία πατσαβούρα και μισή
    Λυπάμαι που το λέω αλλά δεν είναι σωστός χειρισμός αυτός .
    Ανέβασε και story με έναν φίλο της που τον είχε γράψει εκεί που ήξερε τον είχε ξεχασμένο και μετά από τόσους μήνες που αυτός γύρισε βγήκανε σήμερα για καφέ και σίγουρα έθαβε εμένα σε αυτόν όπως έκανε και σε μένα για αυτόν τον έθαβε πίσω από την πλάτη του.
    Τελικά αυτή η κοπέλα έχει βαθιά ψυχολογικά.
    Υποτίθεται ότι διάλεξε μία καλή φίλη και εν τέλει έχει τόσο ψυχολογικά που νομίζει ότι η αδερφή της η οποία την κακομεταχειρίζεται και τιης φέρεται άθλια νομίζει ότι της φερεται καλά και επειδή είχε χάσει την μητέρα της στα εφηβικά της χρόνια νομίζω ότι η αδερφή της είναι το απόλυτο στήριγμα της ενώ η αδερφή της της φέρεται απαίσια δηλαδή το έχω παρατηρήσει σαν τρίτο άτομο και όχι μόνο εγώ και έτσι δεν αφήνει τον εαυτό της να κάνει παρέες και να εμπιστευτεί κάποια άτομα και πάντα έχει την αδερφή της τόσο ψηλά που δεν της αξίζει αυτή η θέση ενώ π.χ. εγώ και μία άλλη φίλη της της φερόμαστε 10 φορές καλύτερα σε σχέση με την αδερφή της και αυτή δεν μπορεί να το καταλάβει και μας έχει πιο κάτω από ότι έχει την αδερφή της και δεν με ενδιαφέρει να μας έχει πιο πάνω απλά να μας έχει τουλάχιστον στη θέση στην οποία αξίζουμε και όχι πιο κάτω από ότι αξίζουμε.
    Μιλάμε κοπέλα δεν ξέρω βάζει όρια δεν ξέρει να κατατάσσει στους ανθρώπους σε κατηγορίες έχει τελείως λάθος στάνταρντς και γενικά είναι πάρα πολύ λυπηρό αυτό γιατί είναι μία καλή κοπέλα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να την κρατήσω τη ζωή μου γιατί δεν μπορεί να με εκτίμηση εν τέλει ενώ νόμιζα ότι με εκτιμούσε τελικά δεν με εκτιμάει.
    Εννοώ ότι δεν εκτιμάει όσο μου αξίζει πιστεύω ότι κατά ένα βαθμό με εκτιμάει.
    αυτή χάνει αυτό είναι το μόνο σίγουρο διότι είμαι μία καλή κοπέλα και έχω μυαλό να κρίνω πέντε-δέκα πράγματα όπως και αυτή έχει μυαλό φυσικά αλλά από ότι φαίνεται δεν συμφωνούμε δεν έχει για μένα το σωστό τρόπο σκέψης δεν δεν ξέρει να κρίνει όπως πρέπει με κριτήρια και απλά κρίνει με συναισθηματισμό και σου λέει α εγώ π.χ. τους ανθρώπους που με στήριξαν που ήταν πάντα δίπλα μου θα τους θεωρώ δεδομένους θα τους έχω όποτε θέλω οπότε τους έχω ανάγκη θα τους παίρνω τηλέφωνο και όποτε έχω κάτι καλύτερο να κάνω Θα τους γράφω εκεί που ξέρω θα το χρησιμοποιώ δηλαδή και αυτό κάνει με μένα ενώ για παράδειγμα σε άλλους που την γράφουν απίστευτα τους κυνηγάει και είναι απλά όλο αυτό τραγελαφικό νομίζει ότι η αδερφή της νοιάζεται για αυτήν ενώ την χρησιμοποιεί και μπορώ να το αποδείξω με χίλιους πεντακόσιους τρόπους αλλά κανέναν δεν αφορά εδώ μέσα αυτό το πράγμα ποτέ δεν έχω λόγο να το κάνω εν πάση περιπτώσει τα λέω και να τα βγάλω από μέσα μου.

  15. #3465
    kopela93
    Guest
    Χθες τυχαία τελείως συνάντησα τον παιδικό μου έρωτα τον οποίο είχα να δω δύο χρόνια τυχαία τον πετυχαίνω στο δρόμο καμιά φορά και τον είχα πετύχει δύο χρόνια πριν τέτοια εποχή ήταν πάλι τώρα πάλι τον είδα και το αστείο ποιο ήταν;
    Ότι ήτανε μέσα σε ένα αμάξι πήρε καινούργιο αμάξι και καθώς ερχόταν το αυτοκίνητο αυτό εγώ είμαι με τα πόδια και δεν κατάλαβα δεν έδωσα σημασία στο ποιος είναι γιατί δεν μπορούσα να αναγνωρίσω το αυτοκίνητο αυτό είναι δικό του και περνάει κοντοστέκεται λίγο να δει στη διασταύρωση ποιος έρχεται και με βλέπει τον βλέπω κοιτιόμαστε σαν χαζοι όπως πάντα και μετά φεύγει κάθε φορά το ίδιο πράγμα και οι δύο μαστε full κάρφωμα στα μάτια χρόνια τώρα πολλά χρόνια μόνο μία φορά με είχε χαιρετίσει αυτός και το χαιρέτησα και εγώ μετά αλλά γενικά δεν χαιρετιόμαστε δεν μιλαμε τίποτα όλο αυτό είναι τραγικό μόνο και μόνο που το σκέφτομαι και γελάω χαχαχα αυτός έχει σχέση εδώ και χρόνια λογικά είναι ευτυχισμένος και χαρούμενος αυτό το παιχνίδι πάντως είναι πολύ αστείο και ήθελα να το μοιραστώ θυμήθηκα τα νιάτα μου τον παιδικό μου έρωτα και όλο αυτό χθες έκανε τη μέρα μου λίγο καλύτερη απο όσο ήταν τελικά κάποια συναισθήματα δεν πεθαίνουν ποτέ νομίζω ειδικά τα ανεκπλήρωτα και αυτά τα απωθημένα 100 χρόνια να περάσουνε το ίδιο πράγμα είναι.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •