ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 236
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 236 of 258 FirstFirst ... 136186226234235236237238246 ... LastLast
Results 3,526 to 3,540 of 3862
  1. #3526
    Banned
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Σκεφτομαι μηπως οι φωνες που ακουμε ειναι πραγματικες; Εννοω οτι μηπως η ψυχωση ειναι ενα περασμα στο υποσυνειδητο και το ασυνειδητο; Εγω ακουγα φωνες που εμοιαζαν με φωνες γνωστων μου ανθρωπων. Κι αν αυτα που μου ελεγαν τα εχουν πει στην πραγματικοτητα για μενα; Και οι μορφες που εβλεπα μηπως υπαρχουν;
    όχι...σκέψου ότι εσύ αν θέλεις μπορείς να ανασυνθέσεις φωνές και πρόσωπα στο μυαλό σου. Να σκεφτείς πχ έναν φίλο σου και να τον φανταιστεις σαν να καθεται διπλα σου. Φαντασου αν αντι να το κανεις ενεργητικα γινεται μονο του, δεν είναι αληθινό. Όπως όταν συσπάται ένας μυς και δεν κάνουμε εμεις την κίνηση. Απλα δυσλειτουργει ο μυς εκεινη τη στιγμη δεν σκεφτομαστε οτι μας το κουνα ενα μεταφυσικο.

  2. #3527
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σκέφτομαι μετά από αυτά που έγραψα που έχω κάτι 30δες στην δουλειά που μου λένε πονάει η μέση μου, πονάει η πλάτη μου και γελάω. Υπάρχουν στιγμές που τους λέω καμια φορά, ρε κοπριές στα 40+ τι θα κάνετε; Δεν θα μπορείτε να σηκωθείτε απο το κρεβάτι και θα θέλετε μπαστούνι για να περπατάτε!

  3. #3528
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    α όχι εγώ θα τους έλεγα ντιλ γουιθ ιτ γκαντ ντέμιτ!
    πνιγονται σε μια κουταλιά νερό κι είναι κρίμα. όπως τα περιγράφεις.

    οι φωνές είναι εκεί και έχουν πρόσβαση στις αναμνήσεις και τις φοβίες σου. είναι παιχνίδι του μυαλού. σκέψου ότι συνυπάρχουν φανταστικα στον ίδιο χώρο με εκείνους που σου έκαναν μπούλινγκ στο σχολείο, και τη κακή γνώμη που έχεις για τον εαυτό σου.

  4. #3529
    garfield
    Guest
    Συμφωνω παιχνιδι του μυαλου ειναι οι φωνες.

  5. #3530
    Banned
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    31
    Σκέφτομαι ότι ο αδερφός μου στριφογυρίζει μόνος του στο κρεβάτι του νοσοκομείου. Έχω ταχυπαλμία και νιωθω οτι νιωθω την καρδια του.

  6. #3531
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    @mindcrime
    που εισαι αστερα της ενοργανης και της γιογκας;
    θα ηθελα τα φωτα σου, αν μπορεις.
    με φρικαρει η ιδεα να παω γυμναστηριο γιατι ο ιος αντι να ψοφησει, αυγατιζει.
    εχεις να μου προτεινεις βιντεακια για γυμναστικη στο σπιτι για εντελως σκουριασμενο οργανισμο, γιατι εχω να κουνηθω, απο την πρωτη καραντινα. μην βγαλω και κανεναν γοφο.
    θελω να ειναι ευχαριστο και ευκολο να το ακολουθησω καθημερινα, να κανει και καυσεις αλλα κυριως με ενδιαφερει η κινηση μην παθω καμια θρομβωση απο το καθισιο...
    ας αυξανει τον βαθμο δυσκολιας, δεν με πειραζει, καποτε ημουν γυμνασμενη.

  7. #3532
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    @mindcrime
    που εισαι αστερα της ενοργανης και της γιογκας;
    θα ηθελα τα φωτα σου, αν μπορεις.
    με φρικαρει η ιδεα να παω γυμναστηριο γιατι ο ιος αντι να ψοφησει, αυγατιζει.
    εχεις να μου προτεινεις βιντεακια για γυμναστικη στο σπιτι για εντελως σκουριασμενο οργανισμο, γιατι εχω να κουνηθω, απο την πρωτη καραντινα. μην βγαλω και κανεναν γοφο.
    θελω να ειναι ευχαριστο και ευκολο να το ακολουθησω καθημερινα, να κανει και καυσεις αλλα κυριως με ενδιαφερει η κινηση μην παθω καμια θρομβωση απο το καθισιο...
    ας αυξανει τον βαθμο δυσκολιας, δεν με πειραζει, καποτε ημουν γυμνασμενη.
    Ναι και εγω θελω. Παω μια φορα την εβδομαδα σε ενα εξειδικευμενης μεθοδολογιας γυμναστηριο, που ειμαι εγω και η γυμναστρια στο ραντεβου αλλα θελω πιο πολυ. Σκεφτομαι για calisthenics κυριως που οποιος δεν ξερει τη λεξη- κλειδι που μπορειτε να βαλετε στο google, ειναι μια κατηγορια ασκησεων που χρησιμοποιεις το βαρος του σωματος σου, μπορει να γινει οπουδηποτε με ελαχιστο ή και καθολου εξοπλισμο και ειναι δυσκολο να τραυματιστεις. Γυμναζονται και πολυ μυες ταυτοχρονα και οχι μεμονωμενοι οπως πετυχαινεται συνηθως σε ενα γυμναστηριο. Περιμενω προτασεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #3533
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    @mindcrime
    που εισαι αστερα της ενοργανης και της γιογκας;
    θα ηθελα τα φωτα σου, αν μπορεις.
    με φρικαρει η ιδεα να παω γυμναστηριο γιατι ο ιος αντι να ψοφησει, αυγατιζει.
    εχεις να μου προτεινεις βιντεακια για γυμναστικη στο σπιτι για εντελως σκουριασμενο οργανισμο, γιατι εχω να κουνηθω, απο την πρωτη καραντινα. μην βγαλω και κανεναν γοφο.
    θελω να ειναι ευχαριστο και ευκολο να το ακολουθησω καθημερινα, να κανει και καυσεις αλλα κυριως με ενδιαφερει η κινηση μην παθω καμια θρομβωση απο το καθισιο...
    ας αυξανει τον βαθμο δυσκολιας, δεν με πειραζει, καποτε ημουν γυμνασμενη.
    Επειδή δεν ξέρω σε τι κατάσταση είσαι και δεν γνωρίζω τιποτα για εσένα για προσπάθησε να κάνεις αυτό τις επόμενες 24 μέρες να δουμε μπορείς; Υποθέτω πως θα μπορείς είναι πολύ ελαφρύ. Μετά την 1η μερα κανε κλικ στο ονομα της μετά βίντεο και ακολούθα την επόμενη ημέρα. Και οταν συμπληρωθούν οι 24 μέρες θα τα ξαναπούμε!


  9. #3534
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι και εγω θελω. Παω μια φορα την εβδομαδα σε ενα εξειδικευμενης μεθοδολογιας γυμναστηριο, που ειμαι εγω και η γυμναστρια στο ραντεβου αλλα θελω πιο πολυ. Σκεφτομαι για calisthenics κυριως που οποιος δεν ξερει τη λεξη- κλειδι που μπορειτε να βαλετε στο google, ειναι μια κατηγορια ασκησεων που χρησιμοποιεις το βαρος του σωματος σου, μπορει να γινει οπουδηποτε με ελαχιστο ή και καθολου εξοπλισμο και ειναι δυσκολο να τραυματιστεις. Γυμναζονται και πολυ μυες ταυτοχρονα και οχι μεμονωμενοι οπως πετυχαινεται συνηθως σε ενα γυμναστηριο. Περιμενω προτασεις.
    Εγώ διαφωνώ με το ότι δεν τραυματίζεται κάποιος με καλλισθενική γυμναστική. Αν κάποιος είναι πολύ αγύμναστος ή ελάχιστα γυμνασμένος και δεν ξέρει πως να ξεκινήσει θα πάρει τους τένοντες και τους συνδέσμους στα χέρια και θα πάει πακετάκι σε ορθοπεδικό.

  10. #3535
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Επειδή δεν ξέρω σε τι κατάσταση είσαι και δεν γνωρίζω τιποτα για εσένα για προσπάθησε να κάνεις αυτό τις επόμενες 24 μέρες να δουμε μπορείς; Υποθέτω πως θα μπορείς είναι πολύ ελαφρύ. Μετά την 1η μερα κανε κλικ στο ονομα της μετά βίντεο και ακολούθα την επόμενη ημέρα. Και οταν συμπληρωθούν οι 24 μέρες θα τα ξαναπούμε!

    σε κατασταση, λιγο πριν την καρδιοπαθεια... πληρης νιρβανα...
    η γυμναστικη μου ηταν το πιλατες πριν σκουριασω.

    ευχαριστω για την προταση!! θα το επισκευθω..

  11. #3536
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Last edited by ladybird12; 01-11-2021 at 16:19. Reason: Φάρμακο για την κατάθλιψη προστατεύει από τή βαριά λοίμωξη κόβιντ

  12. #3537
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Καναμε οτι καλυτερο μπορουσαμε 20 χρονακια επιβιωσησ θα σασ πανε οπωσ τωρα ουτε θα το παρετε χαμπαρι το μετα το δουλευουμε ακομα μεχρι 40 χρονια παει ανετα μετα δεν ξερω αν υπαρχει τεχνολογια για παραπανω

  13. #3538
    kopela93
    Guest
    Είμαι το άτομο που βρίσκει παντού εμπόδια. Ό,τι θέλετε εδώ είμαι. Πείτε μου χαχαχαχα

    Πέρα από την πλάκα ας σταματήσει αυτό το συνήθειο. Καταντάει αηδία. Δεν είναι όλα δύσκολα και δεν πρέπει να είναι έτσι.
    Άμα είναι να υποφέρουμε τι ζούμε;;;; Δεν έχει νόημα.
    Ας αλλάξω τρόπο σκέψης λοιπόν. Δεν πρόκειται να είμαι καλά αν δεν αλλάξω μυαλό.

  14. #3539
    Banned
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    31
    Παιδιά είμαι πικραμένος σήμερα.
    Βγηκε ο αδερφος μου, του ζητησα να μεινει σπιτι μου. Ειναι θυμωμενος, αλλα δεν τον κατηγορω. Νιωθω την καιρδια μου να εχει σκιστει στα δυο. Δεν ξερω πως μπορω να τον βοηθησω.

  15. #3540
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Snow View Post
    Παιδιά είμαι πικραμένος σήμερα.
    Βγηκε ο αδερφος μου, του ζητησα να μεινει σπιτι μου. Ειναι θυμωμενος, αλλα δεν τον κατηγορω. Νιωθω την καιρδια μου να εχει σκιστει στα δυο. Δεν ξερω πως μπορω να τον βοηθησω.
    Εαν ειναι ψυχωση ή σχιζοφρενεια, τοτε θα χρειαστει αντιψυχωτικη αγωγη. Δεν ειναι ευκολο να πειστει καποιος για το προβλημα. Τι μπορεις να κανεις περα απο το να τον στηριζεις δεν ξερω. Ισως να ζητουσες συμβουλες απο καποιον ειδικο πως να το διαχειριστεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •