ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 246
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 246 of 258 FirstFirst ... 146196236244245246247248256 ... LastLast
Results 3,676 to 3,690 of 3862
  1. #3676
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εννοειται δεν ισχυει τι λεει ο καθενασ γτ δεν ξερεισ τι προθεσεισ εχει εγω τα οικονομικα αναλυω που θεωρειτε οτι οι πατεραδεσ σασ ειναι υποχρεωμενοι να σασ σπουδασουν ενω δουλευουν ιδιωτικο τομεα δεν γινεται ευκολα εγω που μπορω μυριζω χωμα κ κοπρια αντεχεισ να μυριζεισ ετσι για 20 χρονια για να βγαλεισ λεφτα να τα δωσεισ στο παιδι σου ασε τι δουλεια εγω σε λεω ειναι ευκολη η μυρωδια που την πασ τωρα δε μυριζω χαλασε η οσφρηση εσυ θα το εκανεσ ; σαν γυναικα αποκλειεται στο λεω εγω

  2. #3677
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Και δε σου λεω για τα λεφτα να πανε στον αγυριστο ο κοποσ ειναι που δεν πιανει τοπο γτ ετσι ειναι τα παιδια κι οι γυναικεσ ε οχι ρε παιδια ο αλλοσ γαμιεται κι εμεισ το παιζουμε ομορφοι ο κοποσ ειναι να το θυμασαι οχι τα λεφτα

  3. #3678
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    ο καθένας όσο μπορεί κουράζεται δεν έχουν όλοι τις ίδιες αντοχές δεν έχει να κάνει με το φύλο.

  4. #3679
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    User καλη μου αν δεν φερνεισ λεφτα στο σπιτι τι να σε κανουμε ταισμα κ ποτισμα μονο να σε βλεπουμε ομορφη θα εισαι κατα τα αλλα εισαι ικανη να παραξεισ χρημα να κερδισεισ την ανεξαρτησια σου

  5. #3680
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Θα σου πω για μενα εγω μεγαλωσα 4 κοροτσια εχω προβλημα με την καρδια καποτε θα πεθανω εμαθα τη μια να μαζευει ελιεσ χωρισ μεροκαματα για να ειμαι σιγουροσ κατα τα αλλα δουλευαν σερβιτορεσ σου φαινεται κουλο αλλα το εκανα

  6. #3681
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    δεν μου φαίνεται κουλό.
    απλά λέω πως υπάρχουν όρια στον κάθε άνθρωπο.

  7. #3682
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ποια ειναι τα ορια να καθεσαι κ να τα περιμενεισ απο το θεο εγω ειμαι ορφανοσ μονο τισ κορεσ μου εχω τι να εκανα δηλαδη πεσ μου εσυ εγω αυτο εκρινα για σωστο

  8. #3683
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τουσ γονεισ σασ τουσ υποστηριζει το κρατοσ με διαφορουσ τροπουσ

  9. #3684
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, κουράζεσαι. Γιατί το να εξυπηρετείς τον καθένα και να προσπαθείς να εμφανίζεσαι άψογος δεν είναι ο σωστός τρόπος να σε αναγνωρίζουν οι άλλοι και να συνδέεσαι μαζί τους. Όχι, δεν σε θεωρούν μέτριο γενικά. Θεωρούν ότι κάτι δεν κολλάει στη συμπεριφορά σου, μπορεί να σε θεωρούν πολύ καλό χαρακτήρα, όχι μέτριο, αλλά με ανασφάλειες που δεν σε αφήνουν να δείξεις τον πραγματικό εαυτό σου ή σε βλέπουν needy. Θεωρώ ότι ο ίδιος υποτιμάς τον εαυτό σου με το να προκαταβάλεις πως θα σε βλέπουν οι άλλοι αν αφεθείς και βάλεις όρια.
    Ειδικά το τελευταίο. Τα όρια είναι η αντίδραση στο πρώτο, δηλ η αντίδραση του εαυτού μου στα αποτελέσματα που βλέπω με το να παριστάνω τον άψογο. Τα αποτελέσματα αυτά που μπορεί να είναι είτε εκμετάλλευση ή κάτι γενικά μη επιθυμητό σε μένα που προκαλεί την αντίδραση, δηλ αφού είδα το αποτέλεσμα να τρέχω να βάλω όρια. Κι αυτό επίσης κουράζει, κι αυτό επίσης είναι ψυχοφθόρο! Αλλά δυστυχώς με του να ευθγραμμίζεσαι με το πρώτο καταντάει το δεύτερο δυστυχώς μονόδρομος.
    γιάννης

  10. #3685
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Τουσ γονεισ σασ τουσ υποστηριζει το κρατοσ με διαφορουσ τροπουσ
    Εγώ υποστηρίζω μόνος μου τον εαυτό μου, τουλάχιστον οικονομικά, αλλά και σε πολύ υψηλό βαθμό ψυχολογικά και γι αυτό συχνάζω ακόμα εδώ.
    γιάννης

  11. #3686
    Διαβάζω Καζαντζάκη και μου κάνει εντύπωση η μεγάλη εκτίμηση που είχε στον πατέρα του, τον θεωρούσε ως πρότυπο χαρακτήρα. Είχε ένα δυναμικό πατέρα, απτόητο ψυχικά στα εξωτερικά ερεθίσματα εκεί που άλλοι σχεδόν γονάτιζαν. Αλλά κι αυτός φαίνεται πως από μικρός είχε το δαιμόνιο της σκέψης και τον ισχυρό χαρακτήρα, με μόνη διαφορά πως ο πατέρας του ήταν της ικανότητας του χεριού (δηλ του χειρονακτικού, των αρμάτων για την τότε εποχή) ενώ ο γιος του νου. Ίσως και να ναι ο χαρακτήρας που πάει από γενιά σε γενιά ως γενετικός κώδικας, ως ψυχή, ως πνοή, κι όχι απλά το πρότυπο που αντιγράφει ο νους σε άωρη ηλικία. Αυτό το παράδειγμα είναι τροφή για σκέψη για τον καθένα μας ξεχωριστά.
    γιάννης

  12. #3687
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    ποιός κάθεται και περιμένει από το θεό;
    εγώ αυτό δεν το πιστεύω ούτε για τους άστεγους. ούτε για κανέναν άνεργο εκεί έξω.
    κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σε φροντίσει αν μπορείς εσύ να φροντίσεις τον εαυτό σου.
    πραγματικά η κούραση έχει να κάνει με την βιολογία του ανθρώπου ας μην είμαστε απόλυτοι θα πω εγώ.

  13. #3688
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εχεισ να πεισ κ ντρεπεσαι πεστα να φυγουν μην ντρεπεσε

  14. #3689
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    δεν καταλαβαίνω.
    τί είναι η ντροπή και τί είναι η τοξική ντροπή;

  15. #3690
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τοτε γτ βλεπουν ολοι τηλεοραση εγω κ δεν μπορω να δω θεωρω απαραδεκτη τη γλωσσα που μιλανε κ δεν προλαβαινω θελω να πεφτω για υπνο προτιμω να κοιμηθω δυο τρεισ ωρεσ παρα να χαζεψω τηλεοραση

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •