ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 69
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 69 of 258 FirstFirst ... 1959676869707179119169 ... LastLast
Results 1,021 to 1,035 of 3862
  1. #1021
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Το thread λέει “τι σκέφτεστε» εγώ αυτό σκέφτηκα.

  2. #1022
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Επππ.. Φιλαράκι μου.. Τι κάνεις???

    Τι σειρά είναι αυτή?? Τι υπόθεση έχει?
    Καταρχήν είναι γερμανική παραγωγή Netflix καμία σχέση με τις ανερικανιές
    Έχει να κάνει με το χρόνο θα βρω το link για το τρέιλερ

  3. #1023
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by kafedrakos View Post
    Καταρχήν είναι γερμανική παραγωγή Netflix καμία σχέση με τις ανερικανιές
    Έχει να κάνει με το χρόνο θα βρω το link για το τρέιλερ
    Περιμένω φίλε μου

  4. #1024
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by kafedrakos View Post
    Για σειρά έβαλα στο πρόγραμμα αυτες
    Toy boy και locked up..

    Θέλω να δω ταινία τωρα.. Έβαλα κάποιες στο καλάθι και πες μου αν είδες κάποια που να αξίζει.

    Σπενσερ: εμπιστευτικο
    Πρόσκληση για φονο
    Mechanic
    Foreigner

  5. #1025
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Θα μπω να μαζέψω τους τίτλους γιατί το κακό με εμένα είναι ότι δε θυμάμαι ούτε πως με λένε....
    Και θα σου τους γράψω εδώ.

    Για πες τι λέει; Πως είσαι εσυ;

  6. #1026
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by kafedrakos View Post
    Θα μπω να μαζέψω τους τίτλους γιατί το κακό με εμένα είναι ότι δε θυμάμαι ούτε πως με λένε....
    Και θα σου τους γράψω εδώ.

    Για πες τι λέει; Πως είσαι εσυ;
    Ρίξε μια ματιά και πες μου (πριν αλλάξει η μέρα όμως ). Μια χαρά.. Βαρεμάρα. Εσύ?? Τι έκανες σήμερα?

  7. #1027
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Κουλούρια και τσουρέκια!

  8. #1028
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by kafedrakos View Post
    Κουλούρια και τσουρέκια!
    Νοικοκυρά σε απόγνωση.. Ωραία σειρά ααα..

  9. #1029
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Νοικοκυρά σε απόγνωση.. Ωραία σειρά ααα..
    Ξεκίνα με:
    Dark
    The mire
    Elite

    Σχετικά με τις ταινίες έχω δει το Foreigner και το συστήνω

  10. #1030
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by kafedrakos View Post
    Ξεκίνα με:
    Dark
    The mire
    Elite

    Σχετικά με τις ταινίες έχω δει το Foreigner και το συστήνω
    Θα το δω τότε. Πάντως έκανες αυτό ακριβώς που σου είπα.. Να μου πεις σύντομα πριν αλλάξει η μέρα χάχα.

    Για το elite άκουσα καλα σχόλια.

  11. #1031
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θα το δω τότε. Πάντως έκανες αυτό ακριβώς που σου είπα.. Να μου πεις σύντομα πριν αλλάξει η μέρα χάχα.

    Για το elite άκουσα καλα σχόλια.
    Αν δεις το Elite και είσαι οκ, τότε σου προτείνω να δεις και το Sense8.
    Λιγο πιο βαρύ με το θέμα της διαφορετικότητας.

  12. #1032
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Να πω κι' εγω την γνωμη μου εφοσον αναφερθηκε το nickname μου. Εχουμε ελευθερια λογου, ο καθενας λεει τις αποψεις του και εκφραζεται με τον δικο του τροπο. Εγω ημουνα και σε αλλο φορουμ και μονο μια φορα ειχα πατησει το κουμπι "του ρουφιανου" (λολ) γιατι ενα συγκεκριμενο μελος εκανε συνεχη επιθεση (επι μηνες) σε μια κοπελα και αυτη στο τελος ξεσπασε και εξαφανιστηκε κιολας. Οποτε αξιζε τον κοπο. Σε αυτο το φορουμ ειχα κανει στον πανου γιατι ο τυπος ηταν απαραδεχτος. Απο την αλλη ο καθενας εχει το δικαιωμα να εκφραστει οπως θελει και αν καποιος δεν συμφωνει με αυτο τον τροπο ή εκφραζει επικινδυνες αποψεις υπαρχει η διαχειριση γι' αυτο και το κουμπακι, αλλιως ο αλλος θα νιωθει οτι φιμωνεται χωρις λογο και μπορει να μην νιωθει ανετα και να ξαναγραψει. Δεν ειμαστε διαχειριστες και ουτε μπορουμε να ελεγξουμε τα παντα ή να επεμβαινουμε στον τροπο που εκφραζονται οι αλλοι. Δεν ξανα επαναφερω το δικο μου θεμα γιατι ισα ισα που ενιωθα λιγο ασχημα για την αντιδραση μου. Ξερω πως ειχα δικαιο που εκνευριστηκα αλλα επισης ξερω πως ο Γιωργος δεν το εκανε εσκεμμενα, δεν ειχε κακο σκοπο και μονο που ζητησε συγγνωμη και δεν επεμενε εμενα μου ειναι υπερ αρκετο. Γι' αυτα που διαβαζω τωρα μιλαω και θελω να πω στον Γιωργο, χαλαρωσε λιγο γιατι νομιζω παρεξηγεισαι αδικα. Οταν καποιος απειλει με οπλο, ειτε ειναι για φυλακη ειτε για ψυχιατρειο. Αυτο πες το και στους δικαστες και δικηγορους. Ενταξει ξερω. Θα πειτε καποιοι για την κοινωνια και την λανθασμενη εννοια που δινει στην "τρελα" αλλα ενα ατομο που αντιμετωπιζει και το ιδιο θεματα, δεν νομιζω πως το βλεπει ετσι. Αν στην αιθουσα ενος δικαστηριου υπαρχουν ασθενεις που εχουν κανει ψυχιατρειο, πρεπει να προσβληθουν; Γιατι να σε αγγιζει εφοσον δεν εχεις την ιδια συμπεριφορα με τον θυτη; Πρεπει να δωσουμε ελαφρυντικα στον θυτη και να μην εκφρασουμε αγανακτηση; Εδω περα ο κοσμος που εκφραζεται εχει κι' αυτος τα δικα του προβληματα, δεν μπορει συνεχως να σκεφτεται "να αλλαξω αυτη την λεξη/εκφραση μηηπως και πειραξει τον αλφα και τον βητα;" ειδικα σε ενα θεμα περι υδατων που δεν αφορα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ μελος αλλα αντιθετα μια συγκεκριμενη ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ συμπεριφορα. Καταλαβαινεις φανταζομαι την διαφορα. Οποιος εχει επικινδυνη συμπεριφορα εχει ψυχικα θεματα, ειναι δεδομενο αυτο. Δεν σημαινει ομως και το αντιστροφο! Και αν καποιος το δει ετσι μπορει να επεμβει και το μελος να του εξηγησει. Επισης βλεπουμε και πισω απ' τις γραμμες. Τοσο καιρο εδω μεσα ξερεις περιπου τι ανθρωπος ειναι ο αλλος ή τι εννοει με τον τροπο που λεει κατι. Αν ξερεις πως δεν ειναι και ο καλυτερος ανθρωπος ή το κανει συνεχομενα και εσκεμμενα τοτε καταλαβαινω πως τα επιπεδα ανοχης θα μειωνονται και θα αντιδρας αλλα εδω δεν συμβαινει κατι τετοιο. Παρεξηγειστε χωρις λογο θεωρω ενω ειστε και οι 2 καλοπροαιρετοι. Εγω αυτα ηθελα να πω. Και για να μην παρεξηγηθω. Εγω δεν το παιζω δικηγορος και δεν συνεχιζω καμια συζητηση. Σχολιαζω μονο επειδη αναφερθηκε πολλες φορες το νικ μου στη συζητηση σας. Αυτα.

  13. #1033
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by kafedrakos View Post
    Αν δεις το Elite και είσαι οκ, τότε σου προτείνω να δεις και το Sense8.
    Λιγο πιο βαρύ με το θέμα της διαφορετικότητας.
    Καλημέρα.. Ένα ένα..

  14. #1034
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Βρηκα επιτελους το επιμαχο ποστ της Ολλανδεζας... Πως ξερουμε οτι ειχε οποιοδηποτε ψυχικο θεμα ο συγκεκριμενος; Ενα σωρο θερμοκεφαλοι υπαρχουν, καποιοι απο αυτους ειναι και κακοποιοι, πιστευετε οτι ολοι εχουν ψυχιατρικα θεματα; Να σας πω απο τωρα, οχι. Για το αντιστροφο που βεβαια δεν ισχυει γραφτηκαν αρκετα ηδη. Βασικα η φραση "απο το ψυχιατρειο βγηκε" οντως μπορει να παρεξηγηθει και δικαιως γιατι ειναι απο τις αγαπημενες οσων στιγματιζουν την ψυχικη ασθενεια. Η ολλανδεζα λοιπον δεν ειναι απο αυτες... Οκ. Ρωταω ομως, καποιος που μπαινει στο "τι σκεφτεστε" και δεν ξερει την ολλανδεζα, νομιμοποιειται να το παρει στραβα ναι η οχι; Γιατι θα πρεπει να ειναι πιο γνωστο, αν οχι πακοσμιως εστω στο φορουμ, οτι η ολλανδεζα δεν κανει διακρισεις κατα των ψυχικα ασθενων, απο το ποσο στιγματισμο προκαλει αυτη η φραση; Και γιατι να μην μπορει οποιοσδηποτε κανει αυτο το λαθος να ανακαλεσει, και να επικαλειται αντιθετα το ηθος και τον χαρακτηρα του και τν αστυονμευση που μας καταδυναστευει; Αν εγω εγραφα κατι τετοιο θα τσκιζομουν να το διορθωσω και θα αναρωτιωμουν γιατι το διατυπωσα ετσι, αλλα η αλλανδεζα μιλαει για αστυνομους και καλει τους αλλους σε αυτοκριτικη.

    Αν δε σηκωνετε μυγα στο σπαθι σας, ειναι και αυτο θεμα, ξερετε. Ορισμενες φρασεις τις αποφευγουν κανονικα σε φορουμ οπως αυτο γιατι ειναι προϊοντα αιωνων ψυχικου στιγματος. Τρελος, μανιακος, για ψυχιατρειο, απο αυτο κλπ. Αν το ποσο καολοπροαιρετοι ειστε ιεραρχειται πανω απο αυτο τοτε μαλλον σαν πνιγει το δικιο και την οραση.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #1035
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Αν το παρει στραβα να ρωτησει ο προσβλημενος τι εννοει ακριβως, να ζητησει τον λογο. Εκεινη την ωρα δεν το σκεφτηκε και απλα εκφραστηκε.

    Επισης ενας κακοποιος 90% ειναι ψυχασθενης για να κανει οτι κανει. Πηγαινε να διορθωσεις τους ψυχιατρους και νευρολογους που το λενε μετα απο ερευνα σε φυλακες και ψυχιατρεια. Μαλλον αλλοι δεν σηκωνουν μυγα στο σπαθι τους. Επισης με το "καποιοι" που εγραψα πιο πανω οτι θα σχολιασουν για την κοινωνια, εσενα σκεφτηκα που οπως και την προηγουμενη φορα χωρις να σε ρωτησει κανενας ηρθες για να συνεχισεις την συζητηση. Δικαιωμα σου, απλα δειτε λιγο και την αλλη πλευρα. Φιμωση λεγεται.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •