ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 98
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 98 of 258 FirstFirst ... 488896979899100108148198 ... LastLast
Results 1,456 to 1,470 of 3862
  1. #1456
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Θελει και η μανα μου να δωσει εξετασεις. Σερνει επιπλα και χτυπαει τα καγκελα.

  2. #1457
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Aντωνη ο ανθρωπος πρεπει να πινει λιγο για να ξεμπλοκαρει. Εχουμε πολλα μπλοκαρισματα. Επρεπε να την παω καπου να πιουμε ενα ποτο, μετα το παγωτο. Αλλα τι ξερω εγω απ αυτα.

    Ας φροντιζε κι αυτη να με βαλει αλλη μερα στο προγραμμα της, οχι μετα τους δυο κινεζους.

  3. #1458
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Χτες με εδιωξε απο το δωματιο μου ο αδερφος μου και πηγα σε ενα αλλο για την εξεταση και καταλαθος πατησα το κουμπι που αλλαζει στην πισω καμερα, και το σημειο εκεινο του τοιχου εχει βρωμιες και τις ειδε η καθηγητρια.

  4. #1459
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν υπαρχουν ευκαιριες. Πρεπει να εχεις καλη υγεια, να δουλευεις σα σκυλι, για να πληρωνεις νοικια.
    Ναι, αλλά μπορεί π.χ. να αισθάνεσαι ότι στέκεσαι στα πόδια σου, αφήνεις πίσω κάποια βαρίδια γιατί δεν τα έχεις ανάγκη, κάνεις καινούριες γνωριμίες, αποκτάς αυτοπεποίθηση να τη λες στους γιατρούς που δεν σου φέρονται καλά και βρισκεις κάποιους που σε βοηθάνε σε θέματα υγείας και γενικά βελτιώνεται η ψυχολογία σου κι ας δουλεύεις σαν σκυλί. Αν δεν τολμήσεις να το δοκιμάσεις πως θα ξέρεις;

  5. #1460
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, αλλά μπορεί π.χ. να αισθάνεσαι ότι στέκεσαι στα πόδια σου, αφήνεις πίσω κάποια βαρίδια γιατί δεν τα έχεις ανάγκη, κάνεις καινούριες γνωριμίες, αποκτάς αυτοπεποίθηση να τη λες στους γιατρούς που δεν σου φέρονται καλά και βρισκεις κάποιους που σε βοηθάνε σε θέματα υγείας και γενικά βελτιώνεται η ψυχολογία σου κι ας δουλεύεις σαν σκυλί. Αν δεν τολμήσεις να το δοκιμάσεις πως θα ξέρεις;
    Εχω φλεβικη ανεπαρκεια και πονο στα πελματα. Μια ωρα να περπατησω ποναω. Ποια δουλεια υπαρχει που δε θελει μια ωρα ορθοστασια;

  6. #1461
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,694
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #1462
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Παλι με παρενοχλησε η αστυνομια. Παλι στο 0 γυρισα.

  8. #1463
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εχω φλεβικη ανεπαρκεια και πονο στα πελματα. Μια ωρα να περπατησω ποναω. Ποια δουλεια υπαρχει που δε θελει μια ωρα ορθοστασια;
    Πολλές δουλειές είναι καθιστικές κτλ. Αλλά ποιος σου είπε ότι κόσμος που δουλεύει δεν έχει φλεβικές ανεπάρκειες κτλ και δεν σφίγγει τα δόντια γιατί πρέπει να δουλέψει;
    Και να μην σε πρήζουν οι δικοί σου όταν τον περισσότερο χρόνο της μέρας είσαι σπίτι και δεν είσαι οικονομικά ανεξάρτητος και μένεις μαζί τους και να μη θες να βρεις δουλειά όταν δεν είναι κομμένη και ραμμένη στα μέτρα σου, είναι πράγματα ασύμβατα.

  9. #1464
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Πολλές δουλειές είναι καθιστικές κτλ. Αλλά ποιος σου είπε ότι κόσμος που δουλεύει δεν έχει φλεβικές ανεπάρκειες κτλ και δεν σφίγγει τα δόντια γιατί πρέπει να δουλέψει;
    Και να μην σε πρήζουν οι δικοί σου όταν τον περισσότερο χρόνο της μέρας είσαι σπίτι και δεν είσαι οικονομικά ανεξάρτητος και μένεις μαζί τους και να μη θες να βρεις δουλειά όταν δεν είναι κομμένη και ραμμένη στα μέτρα σου, είναι πράγματα ασύμβατα.
    Αρα βρισκομαι σε αδιεξοδο. Και το εχω καταλαβει. Δεν ειναι απλα ο πονος. Χειροτερευω τη βλαβη και η βλαβη δεν αποκαθισταται. Δηλαδη θα δουλεψω μια μερα, δυο μερες, τρεις, σφιγγοντας τα δοντια, και μετα τελος. Θα εχω χειροτερεψει τοσο την κατασταση που δε θα μπορω να σταθω ορθιος. Ειδικα τα πελματα μου εχουν φτασει σε πολυ ασχημη κατασταση. Βρες μου εναν τροπο να μην τα επιβαρυνω και θα δουλεψω σαν σκυλι. Θελω να δουλεψω το καλοκαιρι. Πρεπει να βγαλω λεφτα. Αλλιως δεν εχει νοημα να ζω οπως θελουν να ζω η μανα μου και ο αδελφος μου.
    (Μη διανοηθει κανενας κρετινος να κανει ρηπορτ τη φιλοσοφικη σταση ζωης μου)

  10. #1465
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μα ένας ταμίας σε μικρό συνοικιακό supermarket η ένας λογιστής σε κάποια επιχείρηση ή ένας πληροφορικάριος δεν στέκεται όρθιος όλη την ώρα. Ένας ανειδίκευτος όμως το πιο πιθανό είναι να βρει δουλειά σε κάποια χειρονακτική εργασία ή κάπου που έχει πολύ τρέξιμο κι ορθοστασία εκτός κι αν έχει κάποια γνωριμία αν δεν έχει άλλα προσόντα.

    Εσύ τι άκρες ή τι προσόντα έχεις;

  11. #1466
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ακρες, καμια. Απο προσοντα, ξερω καλα αγγλικα, ξερω να συμπεριφερομαι σωστα, και να βοηθαω. Ειμαι ανεκτικος και υποχωρητικος. Ξερω απο κομπιουτερ. Παλια ηξερα και προγραμματισμο, αλλα τωρα εχω ξεχασει.

  12. #1467
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Και στη μαγειρικη ειμαι καλος, αλλα η κουζινα θελει πολυωρη ορθοστασια και εχει δυνατους θορυβους απο πιατα που μου δημιουργουν προβλημα στην ακοη.

  13. #1468
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι περισσοτεροι κανουν οτι μαθανε μαθανε πχ να πηγαινουν στα μεγαλα πολυκαταστηματα για να μη κουραστουν να ψαξουν γιατι θελουν καπιον υπαληλο να τους τα δινει ολα στο χερι να τους λεει μαλιστα σε οτι του πουν και να τους τα εξηγει ολα αναλυτικα σα να ειναι αρχαριοι οπως ειναι ο καθηγιτης που τους κανει σεμιναριο

  14. #1469
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ορέστη αξίζει τον κόπο να ψαχτείς για σεμινάρια κτλ πάνω στην πληροφορική για να επικαιροποιήσεις και πιστοποιήσεις τις γνώσεις σου και να κάνεις γνωριμίες. Συχνά σε αυτό το αντικείμενο μπορείς να δουλεύεις απο απόσταση, οπότε και ξάπλα μπορεί να δουλεύεις. Ξέρω άνθρωπο που δουλεύει σε μία εταιρία που φιάχνει διάφορα προγράμματα και τα πουλάει σε άλλες εταιρείες και πηγαίνει στα γραφεία της εταιρείας μόνο 2 φορές την εβδομάδα, ολη την άλλη δουλειά την κάνει από το σπίτι.
    Πρέπει να το κυνηγήσεις αρκετά όμως για να βρεις κάποιο τέτοιο πόστο.

  15. #1470
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Χθες ξύπνησα μες τη νύχτα και σκεφτόμουν τον φίλο μου που αυτοκτόνησε, δεν ξέρω αν τον είδα σε όνειρο και γι' αυτό τον σκεφτόμουν αλλά απ' το πρωί κατά διαστήματα μου έρχεται στο μυαλό όπως τώρα... Μου έρχονται αναμνήσεις απ' την κηδεία, κυρίως η εικόνα της αδελφής του που έκλαιγε... Με πνίγει κάπως αυτό... Ήθελα να το πω κάπου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •