ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 108
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 108 of 258 FirstFirst ... 85898106107108109110118158208 ... LastLast
Results 1,606 to 1,620 of 3862
  1. #1606
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,133
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Νομισε η μανα μου οτι ημουν εξω. Λεει του αδελφου μου: "Παλι στη θαλασσα παει ο Ορεστης. Λες να ειναι καμια..." σαν να αναφεροταν σε καποια κοπελα. Ο αδελφος μου της εκανε αμεσως νοημα και σταματησε.

    Ο καλος μου ο αδελφουλης, ετων 50 κοντα, που μετακομισε προσφατα με την κοπελα του, και ολοι μου λεγατε οτι φτιαχνει τη ζωη του ο ανθρωπος, δεν εχει καλυτερη ασχολια απο το να κατασκοπευει εμενα με ολους τους τροπους και να ακυρωνει την ιδιωτικη ζωη μου. Παρακολουθουσε το προφιλ μου στο φεησμπουκ, ειδε ενα λαικ που μου ειχε κανει η συμμαθητρια μου, και αμεσως αρχισε τις συνωμοσιες με τη μανα μου. Καταλαβατε τωρα γιατι γινοταν ολος ο πολεμος κατα τη διαρκεια των μαθηματων. Ψυχι τε και σωματι δινουν αγωνα για να μη ζησω. Κι εγω ο κακομοιρης επρεπε να τα βαλω με θεους και δαιμονες για να καταφερω να κανω μια κοπελα δικια μου.

    Αν παρακολουθουν ψυχιατροι το σαιτ τους ΠΡΟΣΚΑΛΩ και τους ΠΑΡΑΚΑΛΩ να στησουν μια μικρη κλινικη μεσα στο σπιτι μου. Αυτα που γινονται δεν εχουν καταγραφει στην ιστορια της ψυχιατρικης. Μανα και γιος εχουν αφιερωσει τη ζωη τους στο να παρακολουθουν εναν σαρανταχρονο και να τον παρεμποδιζουν να συναψει προσωπικες σχεσεις. Τον αδερφο μου τον εχω πιασει πολλες φορες με το αυτι πισω απ την πορτα. 50 χρονων ο κυριος. Δεν κανει οικογενεια. Δεν εργαζεται. Μια ασχολια θελει να χει.
    Ναι ρε συ, αλλά έπρεπε να έχεις φύγει. Υπάρχουν ξενώνες για κακοποιημένους, υπάρχει το ΚΥΑΔΑ σε περίπτωση που φοβάσαι μη δε βρίσκεις σπίτι και μείνεις άστεγος (αφού είσαι και αττική), υπάρχουν λύσεις γενικά.

  2. #1607
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Πριν πολλα χρονια μου ειχε κανει δωρο ενα λεξικο κυπριακων μια γνωστη μου. Το ανακαλυψε η μανα μου και αρχισε να μου λεει "εσενα δε σε παιρνει ουτε γαιδουρα κυπραια! Εσενα δε σε παιρνει ουτε γαιδουρα κυπραια!" Επι τρια χρονια ελεγε αυτη τη φραση.

    Οταν βγηκα ραντεβου πριν λιγους μηνες, κατι οσμιστηκε οταν ντυνομουν, και με κοιταζε σαν να περναγε ο επιταφιος. Οταν εφυγα πηρε το λεωφορειο και γυρνοβολαγε στο Συνταγμα που ειχε 20 χρονια να παει. Με πηρε και τηλεφωνο - το ειχα στο αθορυβο ευτυχως.

  3. #1608
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Ναι ρε συ, αλλά έπρεπε να έχεις φύγει. Υπάρχουν ξενώνες για κακοποιημένους, υπάρχει το ΚΥΑΔΑ σε περίπτωση που φοβάσαι μη δε βρίσκεις σπίτι και μείνεις άστεγος (αφού είσαι και αττική), υπάρχουν λύσεις γενικά.
    Αρχιδια λυσεις υπαρχουν. Τα εχω ψαξει περσι και κατεληξα να κοιμαμαι σε κατι βραχια.

    Την ενοχλει τη μανουλα και τον αδελφουλη που δεν καθομαι μερα νυχτα κλεισμενος στο σπιτι να με κανουν ο, τι θελουν, να με εχουν με το λουρι στο λαιμο.

  4. #1609
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Αυτοσυνειδησία.

  5. #1610
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εχουν τροπο να βλεπουν το προφιλ μου χωρις να φαινονται στη λιστα των πριτεινομενων μετα.

  6. #1611
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Φταρνιζομαι, πρεπει να χω και πυρετο

  7. #1612
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Επρεπε να δειτε το χαμογελο ικανοποιησης της μανας μου οταν της ειπα οτι καθεται και παρακολουθει τι κανω. Σαν το παιδι που το επιασαν με το χερι μεσα στο βαζο με το γλυκο. Το βαζο με το γλυκο που τρωνε ειναι η ζωη μου.

  8. #1613
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Γεια σου Αντρέα καλωσήρθες
    Καλός σας βρήκα!

  9. #1614
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Σκέφτομαι ότι δεν μου έρχεται κάτι στο μυαλό για να γράψω ενώ θέλω να γράψω....

  10. #1615
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Το βρήκα σκέφτομαι ότι μου λείπουν 10 ευρώ ακόμη για να συμπληρώσω τα 40 που θέλει η ψυχολόγος, με τα φάρμακα δεν γίνεται μόνο χρειάζεται συνδυασμό και των δύο!!

  11. #1616
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Νομισε η μανα μου οτι ημουν εξω. Λεει του αδελφου μου: "Παλι στη θαλασσα παει ο Ορεστης. Λες να ειναι καμια..." σαν να αναφεροταν σε καποια κοπελα. Ο αδελφος μου της εκανε αμεσως νοημα και σταματησε.

    Ο καλος μου ο αδελφουλης, ετων 50 κοντα, που μετακομισε προσφατα με την κοπελα του, και ολοι μου λεγατε οτι φτιαχνει τη ζωη του ο ανθρωπος, δεν εχει καλυτερη ασχολια απο το να κατασκοπευει εμενα με ολους τους τροπους και να ακυρωνει την ιδιωτικη ζωη μου. Παρακολουθουσε το προφιλ μου στο φεησμπουκ, ειδε ενα λαικ που μου ειχε κανει η συμμαθητρια μου, και αμεσως αρχισε τις συνωμοσιες με τη μανα μου. Καταλαβατε τωρα γιατι γινοταν ολος ο πολεμος κατα τη διαρκεια των μαθηματων. Ψυχι τε και σωματι δινουν αγωνα για να μη ζησω. Κι εγω ο κακομοιρης επρεπε να τα βαλω με θεους και δαιμονες για να καταφερω να κανω μια κοπελα δικια μου.

    Αν παρακολουθουν ψυχιατροι το σαιτ τους ΠΡΟΣΚΑΛΩ και τους ΠΑΡΑΚΑΛΩ να στησουν μια μικρη κλινικη μεσα στο σπιτι μου. Αυτα που γινονται δεν εχουν καταγραφει στην ιστορια της ψυχιατρικης. Μανα και γιος εχουν αφιερωσει τη ζωη τους στο να παρακολουθουν εναν σαρανταχρονο και να τον παρεμποδιζουν να συναψει προσωπικες σχεσεις. Τον αδερφο μου τον εχω πιασει πολλες φορες με το αυτι πισω απ την πορτα. 50 χρονων ο κυριος. Δεν κανει οικογενεια. Δεν εργαζεται. Μια ασχολια θελει να χει.
    Συνήθως, σε μια οικογένεια είτε έχουν όλοι ψυχολογικά είτε κανένας. Άμα έχουν οι γονείς είναι δεδομένο πως θα έχουν τα παιδιά ασχέτως αν από παιδί σε παιδί τα ψυχολογικά μπορεεί να εχουν κάποιες αλλά όχι ουσιώδεις διαφορές.
    γιάννης

  12. #1617
    Είμαι σε ψυχολογική εσωτερική κατάπτωση εδώ και αρκετές μέρες, μια αίσθηση ψυχικής κόπωσης για όλα όσα ασχολούμαι, εργασιακά κυρίως, συστηματικής μελέτης, κατάστασης ζωής, και καθημερινού προγράμματος. Νιώθω λες και θέλω να ξεκουραστώ απροσδιόριστα για πόσο, απλά να κάθομαι, να αγναντεύω, να μην κάνω τίποτα και να νιώθω γαλήνη. Παράλογη σωματική κούραση δεν έχω.

    Η ψυχική κούραση πιθανόν να ναι συσσώρευση διότι όλα αυτα που μου προκάλεσαν αυτή την κούραση που νιώθω τώρα δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια κούραση από τους συνεχείς και επαναλαμβανόμενους κόπους καθημερινά εδώ και αρκετά χρόνια ιδίως όταν συνοδεύονται με αποτυχίες, στασιμότητες και πενιχρα αποτελέσματα.
    γιάννης

  13. #1618
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απο τη μια θες να μεινεις μακρυα απ τους τοξικους ανθρωπους και απ την αλλη εχεις κουβαλησει ενα σοο ατομα να με ακολουθουν γιατι πολυ απλα χωρις εμενα δε μπορεις να εμπνευστεις τιποτα και9 παρ ολα αυτα νομιζες οτι θα γινω υποχειριο σου γιατι πολυ απλα εσυ εισαι το ατομο της μονιδακης εξυπναδας που θα συνενο0ησε με νοηματα μονιμως που θα τα βλεπεις μονο εσυ αλλα δε κα6ταλαβες ακομα οτι ολα αυτα τα βλεπαμε μαζι και απλως εκανα πως δε καταλαβαινα γιατι ηθελα να δω ως που θα φτασει η ................... που σε δερνει αν δε μζεψεις ολους αυτους που τους εδωσες εντολη να με ακολουθουν ενω νομιζειθς οτι θα μου πασαρεις ανθρωπ-ο σου να με βαλει στο συστημα σου παριστανο0ντας μου το καλο μαλον λαθος καταλαβες γιατι μποω να κανω και εγω το ιδιο αμα θελω αν θες πολεμο νευρων γιατι μπορω να γραφω και εγω μυνηματα και να τα αφηνω στα σκουπιδια στο σημειο που εκενας και εσυ το ιδιο και αν νομιζεις οτι θα βαλεις αλλους να μου μιλανε για να μου αλα ξουν γνωμη αυτο να το ξεχασεις η θα με αφησεις ησυχο η θα μιλαω ακαταπαυστα απο παντ ου και δε σηκωνω κουβεντα για τιποτα ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ και δε προκειτε να ακουσω λεξη για τιποτα οτι κιαι να ακουσω απ-ο το ενα αυτι θα μπει και απ το αλλο θα βγει οσους και αν στελνεις να συνομωτουν οτι μου λενε το ακουω βερεσε και κανω απλως οτι δε καταλαβα;ινω ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙς ΚΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΣΑΡΕΙΣ ΚΑΠΙΟΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΕΣΥ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΚΑΛΟΣ να εχω λεφτα που θα τα χαριζω οπου βρω για να γινονται οι πλουσιοι βαθυπλουτοι και η μεσεα ταξη φτωχοτερη για αυτο λυσαξ ες και κατσε να βαζεις διαφωρους να σφυριζουν 4 ωρες

  14. #1619
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Συνήθως, σε μια οικογένεια είτε έχουν όλοι ψυχολογικά είτε κανένας. Άμα έχουν οι γονείς είναι δεδομένο πως θα έχουν τα παιδιά ασχέτως αν από παιδί σε παιδί τα ψυχολογικά μπορεεί να εχουν κάποιες αλλά όχι ουσιώδεις διαφορές.
    Δεν ισχυει αυτο. Στις ναρκισσιστικες οικογενειες το ενα παιδι γινεται κοπια του πατερα του και συνεχιζει την κακοποιηση προς το αλλο παιδι που γινεται ο σακος του μποξ για τα παντα,. Εγω δεν εχω στραφει με ηδονη εναντια κανενος ανθρωπου, δε μπορω να επιβληθω σε κανεναν, ολοι με καβαλανε και μου στερουν οχι μονο την εκφραση, αλλα το συναισθημα και την σκεψη, την ιδια μου την ταυτοτητα. Το μονο που πασχιζω 40 χρονια ειναι να ζησω σαν πραγματικος ανθρωπος, οπως ο πινοκιο προσπαθουσε να γινει αληθινο παιδι. Αλλα το οργιαστικο bullying της οικογενειας μου με εμποδιζει. Οταν καλομαθεις σε μια μεγαλη ηδονη, εθιζεσαι. Δεν την κοβεις.

  15. #1620
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Στην τριτη γυμνασιου ειχα παει στο γενεθλιο παρτυ μια συμμαθητριας μου. Οταν γυρισα σπιτι ο πατερας μου με τον αδερφο μου μού εκαναν ανακριση ποιο ηταν το ονομα του συμμαθητη μου. Ντρεπομουν να οω οτι ηταν κοριτσι. Στο τελος αποκαλυψα το ονομα της. Αμεσως και οι δυο τους χαμογελασαν πονηρα και εκαναν σαν σειρηνες"αααααα", "Καλη; Καλη; " ρωτησε πονηρα ο πατερας μου. Κι εμενα με καλουσαν κοριτσια σε παρτυ αλλα δεν πηγαινα προσεθεσε ο αδελφος μου. Γιατι δεν το ειπες οτι ηταν κοριτσι; Εχει καποια διαφορα; απαντησα. Ο πατερας μου για να με προσβαλει προσποιηθηκε οτι εννοουσα κατι αλλο - μονιμη τακτικη του. "Ε πως! φωναξε επιπλητωντας με αγρια." Ο ενας εχει ενα κομματι κρεας παραπανω! ".

    Ποσο χαιρομαι που τα γονιδια αυτου του ψυχοπαθη θα εξαφανιστουν απο την ανθρωποτητα!
    Last edited by Ορέστης; 20-06-2020 at 15:42.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •