ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 111
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 111 of 258 FirstFirst ... 1161101109110111112113121161211 ... LastLast
Results 1,651 to 1,665 of 3862
  1. #1651
    Banned
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Βλεπω πολλα προτεινομενα προφιλ που σχετιζονται με την καθηγητρια μου. Δεν ξερω αν σημαινει αυτο οτι επισκεπτονται το προφιλ μου. Ενα ειναι φεηκ.
    Αυτό σημαίνει ότι μάλλον εσύ μιλάς συχνά με την καθηγήτρια σου και σου βγάζει και τους φίλους της ως δικούς σοτ γνωστούς. Εάν μιλάμε για το φεις πάντα.

  2. #1652
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ουτε μιλαμε, ουτε την εχω φιλη.

    Υποψιαζομαι οτι της ειπε η παλια μου φιλη οτι την ενοχλω.

  3. #1653
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Συγνώμη κορίτσι μου που δεν είσαι προσφυγοπουλο. Συγνώμη κορίτσι μου που οι πολιτικοί παίρνουν 5, 6,7,10 χιλιάρικα και εσύ δεν έχεις ένα κουλούρι να πάρεις. Συγνώμη Που διαλέγουμε φαγητά και ότι περισσεύει και δεν μας αρέσει το πετάμε. Συγνώμη που λυποθημοισες εξαιτίας μας και δεν είσαι οι μόνοι. Συγνώμη και πάλι συγνώμη....

  4. #1654
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Φικε Ελισ ο Πινοκιο δουλευε τη μετα και διαβαζε το βραδυ και μονο ετσι καταφερε να γινει πραγματικο αγορι

  5. #1655
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Συγνώμη κορίτσι μου που δεν είσαι προσφυγοπουλο. Συγνώμη κορίτσι μου που οι πολιτικοί παίρνουν 5, 6,7,10 χιλιάρικα και εσύ δεν έχεις ένα κουλούρι να πάρεις. Συγνώμη Που διαλέγουμε φαγητά και ότι περισσεύει και δεν μας αρέσει το πετάμε. Συγνώμη που λυποθημοισες εξαιτίας μας και δεν είσαι οι μόνοι. Συγνώμη και πάλι συγνώμη....
    Αμα ηταν προσφυγοπουλο τι θα αλλαζε; έχεις δει στις δομές πως ζούνε αυτά τα παιδιά;

    Ας βουτάμε λίγο την γλωσσα στο κεφάλι μας πριν μιλήσουμε ρε παιδιά. Δεν ειναι κακο.

  6. #1656
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εχω νταγλαρει απο τις αναθυμιασεις. Τα μπουτια μου ειναι ζελες. Ποτε θα παω εκεινη την εκδρομη στην Αιγινα;

  7. #1657
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Η φετα αποκρησε μια γλιτσα

  8. #1658
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Πιστευετε οτι για να βρει κανεις δουλεια πρεπει να βγαινει απ το σπιτι ή φτανει να ψαχνει στον υπολογιστη. Προσπαθω να κανω reverse engineer την καταστροφη που μου εκανε η οικογενεια μου και παντα με εμπιδιζαν να βγαινω απ το σπιτι

  9. #1659
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συνεχιζεις το χαβα σου να προσπαθεις να με κανεις καταναλωτικο ων με το ζορι ενω το εχω δειξει οτι δε γουσταρω να καταναλωνω και να αγοραζω ασκοπα γιατι εσυ προφανως επειδη δε ξερεις τι να κανεις ολα αυτα τα λεφτα που εχεις και θες να τα χαριζεις οπου βρεις ασκοπα ετσι για πλακα αρα λοιπον για να καταλαβω πως παει η δουλεια συμφωνα με τα γουστα σου συνεχως δε θα κανουν αλλη δουλεια απο το να μενουν ολο και λιγοτερα ΄λεφτα στις τσεπες μας που θα τα χαριζουμε οπου να ναι για να ειναι ευχαριστημενοι οι πλουσιοι που ειναι τοσο υψηλου επιπεδου με προιοντα τοσο υψιλης ποιοτητας που θα πρεπει να τα αλαζουν ολα σα τα πουκαμισα για να κανουν επιδηξη χλιδης ΕΣΥ με σηκωσες αποο εκει που καθομουν και με εξαναγκασες να γραφω γιατι ειναι ολα ιδιοκτησια σου εσενα και των ομοιων σου ενω εμεις ειμαστε οι ,,,,,,,,,,, που θα χαριζουμε οτι λεφτα μας απεμειναν οπου να ναι για να μας δουλευουν πουλοντας μας συσκευες σουρωτηρια που θα τα κανουν οτι θελουν τριτοι ομως δεν εχεις καταλαβει ακομα με ποιον εχεις να κανεις γιατι απατω να με αφησεις ησυχο και εσυ και ολοι αυτοι οι πρακτορες που μου εχεις κουβαλησει γυρω μου που τους εδωσες εντολες να εξυπηρετισοουν τη καταναλωση και να με ενοχλουν με καθε τροπο γιατι δε καταναλωνω αρκετα για να βγαζουν δις οι πολυεκ ατομυριουχοι και ετσι εχεις λυσαξει γιατι δε τους φτανουν οσα εχουν βγαλει βλεπεις θελουν ταριφα να πληρωνουμε καθε λιγακι για να μη δουμε καλο ποτε αυτο τους ενδιαφερει να ζουμε για να πληρωνουμε και αυτοι να ζοουν για να μετρανε δις αν λοιπον πιστευεις οτι θα με εξαναγκασεις να αγοραζω ασκοπα οτι να ναι θα γκρινιαζω συνεχεια απο παντου μεχρι να δουμε ποιος θα σπασει τα νευρα σε πιον γιατι ακομα δε καταλαβα ποιος εδωσε το δικαιομα σε σενα και τους πρακτορες σου να αποφασιζουν αυτοι για τις συσκευες που χρησιμοποιω εγω ποιος δηλαδη νομιζεις πως εισαι ο εξυπνος που θα κανει κουμαντο σε ολα και εμεις οι ................ που θα κανουμε ουρες για να ψωνισουμε οτι ............. να ναι ? η δε σου εφτασαν τα 100ε που μου εφαγαν με τη συσκευη γλαστρα που μου πασαραν και δεν ηξερα μετα τι να τη κανω ενω σταμπραν οτι συσκευη χρησιμοποιω και την εκαναν αχρηστη μηπως μετα απ ολα αυτα εισαι και θυμα και απο πανω να πας στη χωρα σου στους ομοιους σου για να αγοραζετε συσκευες γλαστρες για μια ζωη για να τις δειχνετε και να βλεπουν ποσο σπουδαιοι ειστε

  10. #1660
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Οι γονεις σημερα κακομαθαινουν τα παιδια. Αντι να τους δινουν ευθυνες, θελουν να χαρουν τα παιδια εμπειριες.

    Αυτο καποτε περιοριζοταν στα σχολικα χρονια και στη μπαλα, στην παιδικη χαρα... Τωρα επεκταθηκε στα φοιτητικα χρονια και οι εμπειριες ειναι το κλαμπινγκ, οι εξοδοι, το σεξ, τα γκομενιλικια, τα ταξιδια. Βλεπουμε μια παιδικοποιηση της ενηλικης ζωης.

    Για τον ιδιο λογο πιστευω υπαρχει και ενας ρατσισμος προς τους μεγαλυτερους εργενηδες. Ειναι σα να πηγαινει ενας μεγαλος να παιξει στην παιδικη χαρα.

  11. #1661
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οι γονεις σημερα κακομαθαινουν τα παιδια. Αντι να τους δινουν ευθυνες, θελουν να χαρουν τα παιδια εμπειριες.

    Αυτο καποτε περιοριζοταν στα σχολικα χρονια και στη μπαλα, στην παιδικη χαρα... Τωρα επεκταθηκε στα φοιτητικα χρονια και οι εμπειριες ειναι το κλαμπινγκ, οι εξοδοι, το σεξ, τα γκομενιλικια, τα ταξιδια. Βλεπουμε μια παιδικοποιηση της ενηλικης ζωης.

    Για τον ιδιο λογο πιστευω υπαρχει και ενας ρατσισμος προς τους μεγαλυτερους εργενηδες. Ειναι σα να πηγαινει ενας μεγαλος να παιξει στην παιδικη χαρα.
    Και γιατί αυτό θεωρείται πρόβλημα; και γιατί αυτό ενοχλεί εσένα; Μήπως επειδή θα ήθελες να ζήσεις κι εσύ κάτι αντίστοιχο;

  12. #1662
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Και γιατί αυτό θεωρείται πρόβλημα; και γιατί αυτό ενοχλεί εσένα; Μήπως επειδή θα ήθελες να ζήσεις κι εσύ κάτι αντίστοιχο;
    Γιατι ειναι προβλημα να φερομαστε στους ενηλικες σαν παιδια;

  13. #1663
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Γιατι ειναι προβλημα να φερομαστε στους ενηλικες σαν παιδια;
    Πρόβλημα είναι να είσαι ενήλικας και να φέρεσαι σαν παιδάκι.. Αυτό ναι είναι πρόβλημα.

  14. #1664
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    528
    Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι δεν εννοούν πως το νήμα ονομάζεται Τι Σκέφτεστε, και όχι Τι Δεν πρέπει να λέτε ότι σκέφτεστε γιατί τα άλλα μέλη θα σας την πουν. Δε χρειάζεται να διορθώνουμε κάθε ενστικτώδη σκέψη με την εισαγωγή του ηθικισμού.
    Κατά τον Δαίμονα Εαυτού

  15. #1665
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by BlackCoral View Post
    Το πρόβλημα είναι ότι κάποιοι δεν εννοούν πως το νήμα ονομάζεται Τι Σκέφτεστε, και όχι Τι Δεν πρέπει να λέτε ότι σκέφτεστε γιατί τα άλλα μέλη θα σας την πουν. Δε χρειάζεται να διορθώνουμε κάθε ενστικτώδη σκέψη με την εισαγωγή του ηθικισμού.
    Άποψη σου... Εγώ έχω διαφορετική.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •