ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 151
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 151 of 258 FirstFirst ... 51101141149150151152153161201251 ... LastLast
Results 2,251 to 2,265 of 3862
  1. #2251
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ολοι κλαίγονται για δουλειά έχει βάλει η εταιρία για αποθηκάριους να σπάνε παλλέτες με φραγκα όχι 600 ευρώ όσο δουλεύεις τόσο θα παίρνεις όλοι έρχονται περνάνε interview τους λέμε ατο τέλος θα σε κεράσω ένα καφέ σάντουιτς και θα κάτσεις δύο ώρες να δεις τη δουλειά σκεπτόμενος πως θα την κάνεις τουλάχιστον 5 8ωρα κυλιόμενη βάρδια και στρίβουν γωνια μετά από μια ώρα.

    Ολοι γίνανε βεντέτες σε αυτή τη χώρα. Θες χιλιάρικο δούλεψε και πάρτο, αλλά δεν το θέλεις τόσο πολύ τελικά. Πήγαινε για 600 να το παίζεις βεντέτα.

  2. #2252
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ολοι κλαίγονται για δουλειά έχει βάλει η εταιρία για αποθηκάριους να σπάνε παλλέτες με φραγκα όχι 600 ευρώ όσο δουλεύεις τόσο θα παίρνεις όλοι έρχονται περνάνε interview τους λέμε ατο τέλος θα σε κεράσω ένα καφέ σάντουιτς και θα κάτσεις δύο ώρες να δεις τη δουλειά σκεπτόμενος πως θα την κάνεις τουλάχιστον 5 8ωρα κυλιόμενη βάρδια και στρίβουν γωνια μετά από μια ώρα.

    Ολοι γίνανε βεντέτες σε αυτή τη χώρα. Θες χιλιάρικο δούλεψε και πάρτο, αλλά δεν το θέλεις τόσο πολύ τελικά. Πήγαινε για 600 να το παίζεις βεντέτα.
    Τι σημαινει να σπανε παλετες; Με ποναει η μεση μου, δε μπορω να σκυβω

  3. #2253
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τι σημαινει να σπανε παλετες; Με ποναει η μεση μου, δε μπορω να σκυβω
    Δεν κανεις για αυτή τη δουλειά βασικα δεν κάνει καποιος που παιρνεί βενζοδιαζεπίνες, αντιιψυχωτικά και δεν έχει σωματική και ψυχική αντοχή. Θα σπάσει στο πρώτο τριήμερο.

    Επειδή με ρώτησες τι είναι σπάσιμο, μια ευρώπαλλετα έχει διαστάσεις 1,20χ0,8 και φτάνει σε ύψος και τα δυο μέτρα με κουτια τα οποία ειναι τυλιγμένα όλα μαζί με φιλμ. Σπαω παλλετα σημαινει σκιζω διαδοχικα το φιλμ και αρχιζω και παιρνω τα κουτια και τα τοποθετώ εκεί που πρέπει ειτε σε αλλη παλλετα ειτε σε ραφια. Τα κουτιά έχουν διαφορες διαστάσεις και βάρος μπορούν να είναι πχ και 70 κιλα το καθε κουτι και αυτά τα παιρνει καποιος και τα βάζει εκεί που πρέπει.

  4. #2254
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θυμαμαι οταν πηγαινα στη σχολη πριν πολα χρονια που ειχα εγκατασταθει μονιμα σε ενα βιβλιοπωλειο και διαβαζα οτι βιβλιο ψυχολογιας εβλεπα στα ραφια και απ οτι φαινετε δοκιμασαν τα παντα για να μου χαλασουν τη ψυχολογια τοσες μερες και δε με επιασε τιποτα και κανω καπιες παυσεις οταν μιλαω γιατι θελω να τους αποδειξω ποσα χρονια χαλασαν τσαμπα απ τη ζωη τους προσπαθοντας να αλαξουν μυαλα σε ενα τυπο που ειναι απο τσιμεντο και δε καταλαβαινει τιποτα και βαζω στοιχημα οτι οποιος ψυχολογος ασχοληθει μαζι μου θα σκισει τα πτυχια του με τη περιπτωση μου

  5. #2255
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    νομιζουν οτι πρωτα θα μου χαλασουν τη ψυχολογια και μετα θα μου πασαρουν το ψευτικο σωτηρα αλλα τωρα που εμαθα τα παντα το σχεδιο τους ειναι για το σκουπιδοτενεκε

  6. #2256
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν κανεις για αυτή τη δουλειά βασικα δεν κάνει καποιος που παιρνεί βενζοδιαζεπίνες, αντιιψυχωτικά και δεν έχει σωματική και ψυχική αντοχή. Θα σπάσει στο πρώτο τριήμερο.

    Επειδή με ρώτησες τι είναι σπάσιμο, μια ευρώπαλλετα έχει διαστάσεις 1,20χ0,8 και φτάνει σε ύψος και τα δυο μέτρα με κουτια τα οποία ειναι τυλιγμένα όλα μαζί με φιλμ. Σπαω παλλετα σημαινει σκιζω διαδοχικα το φιλμ και αρχιζω και παιρνω τα κουτια και τα τοποθετώ εκεί που πρέπει ειτε σε αλλη παλλετα ειτε σε ραφια. Τα κουτιά έχουν διαφορες διαστάσεις και βάρος μπορούν να είναι πχ και 70 κιλα το καθε κουτι και αυτά τα παιρνει καποιος και τα βάζει εκεί που πρέπει.
    Αυτος πρεπει να ειναι αρσιβαριστας ο οποιος θα κανει αυτη τη δουλεια. 70 κιλα ζυγιζει ανθρωπος.

  7. #2257
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Τελικα οντως το ποδηλατο μού προκαλει ολα αυτα τα συμπτωματα λογω τραυματισμου του εγκεφαλου. Ειναι πολυ πιο ηπια οταν το πηγαινω σε σχετικα ομαλο δρομο. Αναρωτιεμαι αν θα ηταν υγιες να οδηγω ποδηλατο με αναρτηση ή αν παλι θα μου δημιουργουσε προβλημα.

  8. #2258
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Άκουσα κάτι γαβγίσματα απέξω και θυμήθηκα το ένα απ' τα γατιά της αυλής που σκότωσε ένα σκυλί πριν καιρό και στεναχωρήθηκα, ακόμα δεν το έχω ξεχάσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2259
    hlias1988
    Guest
    εδω σε θελω δικε μου... τι κανεις εαν ξερεις ολα σου τα λαθη τα καλα σου και τα κακα σου? και θες να πας για δουλεια και δεν μπορεις γιατι εχεις μπλεξει με το κολω ψυχοφαρμακα?
    και οι γυρω σου κοινωνια κτλ δεν καταλαβαινουν και βγαζουν συμπερασματα πχ τεμπελης αυτος? αντε βγαλτα περα.....

  10. #2260
    hlias1988
    Guest
    βλεπω και εδω μεσα αλλους σαν και εμενα που δεν εχουν κινητρο να συνεχισουν... και σκεφτομαι οκ αραξε δεν τρεχει τιποτα ειναι και αλλοι...
    η παμε μπροστα?
    δεν βγαζετε νοημα πλεον πιστευω με την κατασταση μου αλλα ουτε και εγω με τον ευατο μου......

  11. #2261
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Να ναι Καλα η γιαγιούλα μου η συγχωρεμένη που με πήγε τραβώντας με 5 χρόνων γιατι δεν ήθελα στο ωδείο της περιοχής και τους είπε θελω να τον μάθετε μπουζούκι και την επόμενη ημέρα η συγχωρεμένη πήγε στην Αθηνα με τον πρώτο μου δάσκαλο και μου αγόρασε μπουζούκι και μου το έδειξε όταν γύρισα λέγοντας μου πως ειναι δικό μου.

    Σε ολα αυτα τα 38 χρονια που παίζω εχω ακούσει στίχους και εχω παίξει χιλιάδες κομμάτια απο την προπολεμική περίοδο μεχρι σημερα. Πιστεύω πως ολα τα κομμάτια πηγάζουν απο γεγονότα της ζωής.
    Στο άκουσμα των τόσων χιλιάδων κομματιών εχω δημιουργήσει μια βεντάλια συναισθημάτων απο τους στίχους που εχω ακούσει τραγουδήσει και παιξει. Αυτο ήταν το πραγματικο δώρο που μου έκανε η γιαγιάκα μου να μάθω μεσα απο τα τραγουδια πως ειναι η ζωη και να γνωρίζω τι μπορεί να με περιμένει με τους φίλους με τις γυναικες με την καθημερινότητα. Αδιαμφισβητητα το μεγαλύτερο και καλυτερο δώρο που ίσως ήξερε ίσως όχι ότι θα μου έδινε και θα με ακολουθει όσο ζω.

  12. #2262
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επι τοσες μερες κανατε τα παντα σχεδον για να με μετατρεψετε σε ενα αδειο σωμα χωρις ψυχη και εχετε και το θρασος να με χερετατε στο δρομο σα να ειμαστε συνεταιροι με το γνωστο προσωπειο γεματο υποκρισια και τοξικη καλοσυνη και τωρα καταλαβα γιατι τοσα χρονια ςσας εβλεπα και αλαζα δρομο και το ποσο δικιο ειχα εσο νομιζατε οτι τωρα με εξαπατησατε και σας βλεπω ως σωτηρες κουνια που σας κουναγε ξερω ποιοι ειστε και να πατε να δουλεψετε κανενα αλλο με τη ψετικη αυτη φατσα τις αποκριες

  13. #2263
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εδω και πολυ καιρο εχουν κανει καταληψη στον υπολογιστη που γραφω συνηθως οι γνωστοι αγνωστοι πειρατες του διαδυκτιου και δε τους φτανει που παιρνουν ιδεες απο οτι χρησιμοποιω για να βγαζουν λεφτα εχουν το θρασος να εχουν και αντιρισσεις και ολας γιατι για να ειμαι καλος πρεπει να τους αφηνω να αποφασιζουν αυτοι τι θα βλεπω και τι οχι για να μη βλεπει κανεις το αντικειμενο εμπνευσης αλλα να παρουσιαζονται αυτοι ως αυτοφωτα και σαν να μην εφτανε αυτο εχουν και το θρασος να καθονται εξω απο δω και να σφυριζουν 24ωρες γιατι νομιζουν οτι ετσι θα τους φοβηθω και μαλιστα με χαιρετουν και ολας στο δρομο με μια φωνη γεματη υποκρισια και ψεμα μετα απ ολα αυτα που εκαναν τις τελευταιες μερες θελουν να τους πω και ευχαριστω και ολας ενω χρησιμοποιησαν οτι τεχνολογια ειχαν διαθεσημη ως τροπο επιθεσης και νομιζαν οτι δε το καταλαβα
    Last edited by αλεξανδρος_77; 11-09-2020 at 07:49.

  14. #2264
    hlias1988
    Guest
    γινετε να επιβιωσει καποιος χωρις την βοηθεια κανενος?
    κανενας.

  15. #2265
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,399
    "Αγάπα τον και στα μαύρα του τον άλλον, αγάπα τον και όταν δεν θα θέλει να σου μιλήσει και όταν δεν θα είναι καλά και όταν θα σε απομακρύνει από κοντά του, αξίζει και χρειάζεται περισσότερο την αγάπη σου Γιατί η ζωή δεν είναι μόνο γέλια και χαρές..η ζωή είναι και πόνος..πολύς πόνος..και είναι κρίμα στον πόνο μας να μην έχουμε έναν άνθρωπο να μας αγαπά..

    Εγώ σ' αγαπώ όπως και να είσαι και ας ξέρω πλέον πως τίποτα δεν έχει μείνει για εμένα .Ίσως να μην υπήρξε και πότε ...
    Άξιζε όμως όλη αυτή η διαδρομή .Είναι σπουδαίο να νοιωθεις την καρδιά σου γεματη .
    Γεμάτη από εσένα .

    Κράταω μόνο αυτό .Λαχταρω την κάθε νύχτα .Απλά γιατί κλείνοντας τα μάτια είσαι μόνο εσύ "

    Αποσπάσματα
    Ο. Ελύτης
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •