ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 170
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 170 of 258 FirstFirst ... 70120160168169170171172180220 ... LastLast
Results 2,536 to 2,550 of 3862
  1. #2536
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχω βαρεθει να ακουω τη φραση μη δινεις σημασια και δε περνα ουτε μερα που να μη δω μια διαφημιση που να σχολιαζει οτι και να κανω και συνεχως αλλα λενα και αλλα κανουν γιατι ξερουν οτι εχω δικιο και νομιζουν οτι δεν εχω καταλαβει το ολο σχεδιο τους ενω τους ειπα οτι το ζορι που τραβαγα ηταν οτι προσπαθουσαν παρα τη θεληση μου να με μετατρεψουν σε αλλο προσοπο παραποιοντας το χαρακτηρα μου λυσαξαν με τις συσκευες που χρησιμοποιω γιτι νομιζουν οτι θα πεσω στη φακα που ετοιμαζουν παριστανοντας τους θαυμαστες μου που στη πραγματικοτητα ειναι το ακριβως αντιθετο απο οτι διχνουν εκαναν συνεχως προπαγανδες προσπαθοντας να μου παρουσιασουν τους φιλους μου ως αντιπαλους και μετα απο ολο αυτα τα ......... που εκαναν εχουν και το θρασος να απαιτουν να συνεργαστουμε για να αποδειξουν και εξυπηρετησουν τα συμφεροντα τους παριστανοντας οτι θελουν το καλο μου κατι που ουδεποτε ηθελαν αλλα θελουν το καλο των συμφεροντων τους οταν ηρθαν εδω σε κρυφη αποστολη να ξεφτυλισουν τη χωρα αυτη ως ............ απο το εξωτερικο και οχι ως επισκεπτες και να υπονομευσουν οτι εχει αξια σε αυτη πριστανοντας τους συμαχους της κοινωνιας νομιζουν οτι θα με ψαρωσουν με σφυριχτρες και αλλα κολπα γιατι νομιζουν οτι εχουν να κανουν με ηλιθιο που θα τον κανουν οτι θελουν για να αποδειξουν οτι οι χωρες τους ειναι καλυτερες απο αυτη εδω αφου αυτο ειναι το μονο που τους ενδιαφερει και οχι εγω οπως υποστηριζουν

  2. #2537
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    και τη πρωτη φορα οταν τους εδωσες εντωλη να μου την εχουν στημενη κανονικα απο ενα σημειο που νομιζες οτι θα περναγα εγω εκανα τη παπια και σε αφηνα να νομιζεις οτι το σχεδιο σου προχωρα για αυτο δε μιλαγα πανεξυπνε που σε καθε σου κινηση δινεις ρεσιταλ εξυπναδας κανοντας για δευτερη φορα το ιδιο πραγμα ακριβως με τη πρωτη οταν τους εδωσες εντολη μπροστα στα ματια μου να τα βαλουν με οτι χρησιμοποιω και τωρα παριστανεις το θυμα ενω ΕΣΥ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΣ για να αρχισει ολο αυτο γιατι δε σου αρεσε εκει που καθομουν γιατι ηθελες να με μετατρεψεις σε αλλο ανθρωπο με το ζορι συμφωνα με τα φασιστικα αφεντικα σου και παριστανοντας οτι υποχωρεις γιατι νομιζεις οτι ετσι θα καστηλεις τις αντιδρασεις μου συνεχιζεις το βιολι σου μεσω διαφημισεων να τους λες με νοηματα και συνθηματικα να τα βαζουν με τις συσκευες που χρησιμοποιω αφου συνεχιζουν να κανουν οτι τους ειπες εσυ ως καθηγητης τους οταν τους εδειχνες μπροστα στα ματια μου τι να κανουν και μετα το επαιζες ασχετος και αγαθος και καθε φορα μεσολαβεις ΕΣΥ σε οτι και αν συμβει και μετα δεν εχεις ιδεα για τιποτα με ακολουθεις σε οτι κανω και εισαι σνομπ μπλαζε και δε γυριζεις να μιλησεις σε ανθρωπο

  3. #2538
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Σκέφτομαι ότι δεν είναι σωστό σε θέμα που ανοίγει κάποιο μέλος για κάποιο πρόβλημα του να γράφουν άλλοι και να συζητάνε τα δικά τους προβλήματα, αν θέλουν ας ανοίξουν δικό τους θέμα, αυτό είναι έλλειψη σεβασμού...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #2539
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Σκεφτομαι ποσο ακομα ισχυει οτι ασυλια = ξαφανισμενο θρεντ.



    Συντομα κλεινουν πεντε χρονια, αλλωστε
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #2540
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ρε παιδια δεν βλεπω ειδησεις εδω και 15 χρονια περιπου ..... γιατι εχουν καταντησει να επιδιδονται σε ακρατη τρομολαγνεια .... προ του 2000 , ισως το 1995 , οι ειδησεις κραταγαν 15-20 λεπτα , ηταν περιληπτικες , και τα παραθυρα αρχισαν το 2000 , πριν δεν υπηρχαν , ειναι γνωστο το αξιωμα των ειδησεων Αμερικανοφερτο παντα , αν δεν εχει αιμα η ειδηση δεν αποτελει ειδηση ...... ενταξει, καταλαβαμε οτι εχουμε εναν επικινδυνο ιο που κυκλοφορει εξω , οι Τουρκοι προκαλουν απο το 1985 , θυμαμαι οτι ο Παπανδρεου η δεν θυμαμαι ποιος ελεγε τοτε ' βυθισατε το Χορα ' αλλα δεν μας εβαζε στην διαδικασια να αισθανθουμε οτι οι Τουρκοι ετοιμαζονται για επιθεση , πραμα το οποιο συμβαινει τωρα , ποιος σκοτωθηκε σε ατυχημα , η ποιοι , τι εγκληματα εγιναν , ε φτααανει πια .......αλλα μια ευχαριστη ειδηση δεν αποτελει καν ειδηση , αξιωμα και αυτο .........τρομερη παρακμη , μονο οι ηλικιωμενοι βλεπουν ειδησεις λογω ανιας .....
    για μην αναφερθω στα σκουπιδια ριάλιτις .........οοοολα τους ....

    τα γραφω αυτα ως μεγαλυτερος , θυμαμαι την τηλεοραση παλαια , ηταν καλυτερη ,και σοβαροτερη .....

  6. #2541
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Σκεφτομαι ποσο ακομα ισχυει οτι ασυλια = ξαφανισμενο θρεντ.



    Συντομα κλεινουν πεντε χρονια, αλλωστε
    Ασυλεια ε?
    Καλο! δεν το ηξερα οτι υπαρχει και αυτο ..
    ή μαλλον δεν ξερω με ποιο τροπο την αποκτας ..

    Και ουτε βεβαια θελω να μαθω γιατι πολυ προσφατα εμαθα οτι ενα ποστ που απλα απετρεπε μελος να ειρωνευεται ειναι αρκετο ωστε να φας ποινη και οχι ας πουμε ποστ που σε εκβιαζουν με αυτοκτονια ειναι στο απυροβλητω....
    Βλεπεις ομως οταν εχεις τα μεσα ακομα και εδω μεσα και τους ανθρωπους και πας και κλαιγεσαι τοτε ολα για εκεινα τα μελη ειναι αποδεκτα

    Γι αυτο αν αποκτας με αυτο το γλυωδες τροπο ασυλια καλυτερα να μας λειπει...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #2542
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ασυλεια ε?
    Καλο! δεν το ηξερα οτι υπαρχει και αυτο ..
    ή μαλλον δεν ξερω με ποιο τροπο την αποκτας ..
    ..
    μα κι εγω μαριλου , 7,5 χρονια εδω μεσα, τωρα μαθαινω την ασυλια .......

  8. #2543
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    σκέφτομαι οτι δεν μου αρέσει η ασυλεία. θέλω να βγω προτινόμενοι προς αποχώρηση.

  9. #2544
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ενταξει, το γκουγκλαρα ..............................
    Last edited by Macgyver; 15-12-2020 at 21:07.

  10. #2545
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κοιταζοντας τυχαια στο ιντερνετ ανακαλυψα τυχαια ενα κειμενο που εδειχνε το ονειρο που ειδα οταν ειμουν παιδι και εκανε προπαγανδα σχετικα με το τι ηταν και συμπεραινω οτι μερικοι δε τους ενδιαφερει ουτε καν απο που ξημερωνει ο ηλιος αλλα σκιζονται καθημερινα να εξυπηρετισουν συμφεροντα αλλων που θελουν να εκφρασουν τον ερωτα τους γι αυτους καταριπτοντας καθε ρεκορ προπαγανδας κι τα εχουν μαζι μου επειδη με θεωρουν υποχρεωμενο να τους αποδεχτω νομιζοντας οτι ετσι θα με τρομοκρατησουν

  11. #2546
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    μα κι εγω μαριλου , 7,5 χρονια εδω μεσα, τωρα μαθαινω την ασυλια .......
    Την μαθαινεις τωρα γιατι πολυ απλα εισαι αυτος που εισαι ,ειπαμε ολοι οι ανθρωποι δεν ενεργούν το ιδιο.
    Αλλοι ενεργουν ντόμπρα, σταρατα και αντρικια που λεμε και αλλοι υπογείως ..

    Δεν νομιζω να εισαι χαρακτήρας που λειτουργεί υπογείως ,πραγματικα θα εκπλαγω...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #2547
    Πως ονομάζεται η ψυχολογική ή ψυχιατρική κατάσταση που,

    αντιδρας εκ των υστέρων όταν όντως συμβαίνει κάτι που σε αφορά το οποίο θεωρεις υποτιμητικό ή προσβλητικό για σένα αλλά ο λογος για τον οποίο αυτος που το έκανε ή συμπεριφέρθηκε κατ αυτον τρόπο δεν εχει καμία σχέση με υποτίμηση ή προσβολή σου παρότι θεωρει αυτό που κανει προς εσενα ως κατι το φυσιολογικό με βάση την δικη του εντύπωση για σένα?
    Παρενθετικά η αντίδραση σου είναι απο αγανάκτηση μέχρι έντονο παραπονο και όχι η εντονη λεκτική ή βίαιη αντίδραση η οποία σχηματίσθηκε και χρωματιστηκε με έντονο συναίσθημα στη σκέψη σου απο το χρονο του συμβάντος έως λίγο πριν την αντίδραση.

  13. #2548
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Δεν νομιζω να εισαι χαρακτήρας που λειτουργεί υπογείως ,πραγματικα θα εκπλαγω...
    Μπαα, με τιποτα ......

  14. #2549
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,297
    δηλαδή κάτσε. νόμιζες οτι σε προσέβαλαν ενώ δεν σε προσέβαλαν, επειδή δεν το θεώρησαν προσβολή; η εντύπωσή τους για σένα δηλαδή ήταν κακή;
    χαμηλή νοημοσύνη το λέω εγώ, στη δική μου περίπτωση όταν μου συμβαίνει. αυτό που είναι αλήθεια είναι ψυχική ανθεκτικότητα, δηλαδή δεν σε πειράζουν τα λόγια των άλλων μόνο υπο ορισμένες συνθήκες.
    είναι και μια φράση που λένε οι παλιοί, αν σε πονάει δεν είναι αγάπη.
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Πως ονομάζεται η ψυχολογική ή ψυχιατρική κατάσταση που,

    αντιδρας εκ των υστέρων όταν όντως συμβαίνει κάτι που σε αφορά το οποίο θεωρεις υποτιμητικό ή προσβλητικό για σένα αλλά ο λογος για τον οποίο αυτος που το έκανε ή συμπεριφέρθηκε κατ αυτον τρόπο δεν εχει καμία σχέση με υποτίμηση ή προσβολή σου παρότι θεωρει αυτό που κανει προς εσενα ως κατι το φυσιολογικό με βάση την δικη του εντύπωση για σένα?
    Παρενθετικά η αντίδραση σου είναι απο αγανάκτηση μέχρι έντονο παραπονο και όχι η εντονη λεκτική ή βίαιη αντίδραση η οποία σχηματίσθηκε και χρωματιστηκε με έντονο συναίσθημα στη σκέψη σου απο το χρονο του συμβάντος έως λίγο πριν την αντίδραση.

  15. #2550
    Quote Originally Posted by user View Post
    δηλαδή κάτσε. νόμιζες οτι σε προσέβαλαν ενώ δεν σε προσέβαλαν, επειδή δεν το θεώρησαν προσβολή; η εντύπωσή τους για σένα δηλαδή ήταν κακή;
    χαμηλή νοημοσύνη το λέω εγώ, στη δική μου περίπτωση όταν μου συμβαίνει. αυτό που είναι αλήθεια είναι ψυχική ανθεκτικότητα, δηλαδή δεν σε πειράζουν τα λόγια των άλλων μόνο υπο ορισμένες συνθήκες.
    είναι και μια φράση που λένε οι παλιοί, αν σε πονάει δεν είναι αγάπη.
    user αλλά και οποίος αλλος θέλει ν απαντησει διότι δεν ελαβα πληρη απαντηση. Οταν λες χαμηλή νοημοσύνη εννοεις δική μου, ρωταω καλόβουλα και υποβοηθητικα ως αποψη για μενα για να μην παρςξηγιομαστε, δηλαδή τρεφω ψευδαισθησεις οτι μου συμπεριφέρονται καλα και μ αγαπανε ενω κάτι τετοιο δεν ισχυει? Οντως αν ποναει κάτι δεν είναι αγάπη.

    Και δεύτερο, για ν ηρεμησει η ψυχή μας και η συνείδηση μας και να μην χτυπιομαστε μέσα μας χρειάζεται αντίδραση. Αν δεν αντιδρασεις, αν δεν κανεις κατι που ήρεμα τη συνεισδη σου προς αυτον που νιωθεις πως σε προσβάλλει δεν ηρεμας. Έτσι θα βγαλεις και πιο ακριβή συμπερασματα για το πως σκέφτεται ο άλλος, ασε που θα τον βάλεις στη θέση του, έστω θα γίνει πιο προσεκτικος εναντι σου. Εστω κατι πρεπει να κανεις οταν κατι θεωρεις ως προσβολή ειτε αμεσως ειτε μετα.

    Και μην ακουω κουρουφεξαλα περί συγχωρεσης. Διοτι συγχώρεση είναι καταπίεση της ψυχής, είναι επιβολή απο εσένα, ως θύμ, γαλήνης στη ψυχή σου.

    Όταν διδάσκουμε τους αλλους, αυτοι που διδάσκουν δηλαδή, να λένε μην πειραξεις, μην βλαψεις, μην προσβαλεις τον άλλο διότι του έκανες βλάβη κι ας αφήσουν τη συγχώρεση κατα μέρος. Επιμένουν για συγχωρεση αυτοι που είναι αδαείς επι του θέματος.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •