ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 39
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 39 of 258 FirstFirst ... 2937383940414989139 ... LastLast
Results 571 to 585 of 3862
  1. #571
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Έχεις δίκιο Ντιντι μου..Απλά επειδή τους έχουμε κλείσει μέσα τόσες μέρες και δεν κρατιούνται..
    Ε και θέλαμε και εμείς οι μαμάδες έναν καφέ ρε παιδί μου..Θα τρελαθούμε στο τέλος..
    Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες αλλά αν είναι ένας καφές να έχει τέτοια αποτελέσματα καλύτερα να λείπει.

    Πως είναι μέχρι τώρα ,ξαναεκανε τιποτα?

  2. #572
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες αλλά αν είναι ένας καφές να έχει τέτοια αποτελέσματα καλύτερα να λείπει.

    Πως είναι μέχρι τώρα ,ξαναεκανε τιποτα?
    Σωστά..Θα πιούμε καφέ μέσο Skype πλέον

    Όχι μέχρι τώρα είναι ήρεμη..Κάνει κάτι μαθηματικά και είναι συγκεντρωμένη..
    Το βράδυ θα δείξει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #573
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    θα σασ πω την ιστορια κι οτι καταλαβετε 10 χρονων ξεκιναω δουλεια αγροτησ στα 15 δε μασουσα τον πωπο μου στα 17 κανω ενα παιδια και μου το πηραν στα 18 βγαινω για δουλεια και αρχιζουν και μου παιρνουν λεφτα μπηκα κ πανεπιστημιο δουλευω μεχρι τα 25 μαζι με τη σχολη παω στρατο κι ο στρατηγοσ θεωρησε καλο να μου σπασει τον τσαμπουκα βγαινω απο το στρατο κομματια και συνεχιζω δουλεια αγροτησ στα 30 περιπου ερχονται τα παιδια μου και μου ζηταν ευθυνεσ τουσ λεω μαλιστα λεφτα να μη σασ τα πολυλογω εδωσα οτι λεφτα ειχα κι εγω θα παρω τη συνταξη κομμενη τα εχω αναλαβει εδω και 10 χρονια κι απο τη χαρα μου που φτανανε τα λεφτα δωσαν και σε κατι φιλουσ τουσ εχω 3 κοριτσια κι ενα εγγγονακι οτι λεφτα εχω ειναι δικα τουσ εγω θελω μονο λεφτα για κανα καφε κ τσιγαρα περα απο το φαγητο οπωσ ειπα δουλευω απο 10 χρονων κι ειμαι 40 η κουραση που εχω δεν περιγραφεται αυτα πανω κατω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #574
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Μυρίζει τόσο όμορφα έξω... Αλλά αυτή η ώρα είναι τόσο μελαγχολική για μένα... Όμορφα μελαγχολική... Πάντα περίμενα την νύχτα για να βρω γαλήνη...

  5. #575
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εξω ειναι ενας βουρκος. Βουλωνουν ολα τα φρεατια οταν βρεχει. Σορυ Μπλακυ, ηταν ομορφο αυτο που εγραψες.

  6. #576
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Εξω ειναι ενας βουρκος. Βουλωνουν ολα τα φρεατια οταν βρεχει. Σορυ Μπλακυ, ηταν ομορφο αυτο που εγραψες.
    Μάλιστα...

    Εδώ μύριζε Άνοιξη.

  7. #577
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Μάλιστα...

    Εδώ μύριζε Άνοιξη.
    Σε εμάς μυρίζει Χειμώνας.

  8. #578
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Θυμάστε που σας έλεγα πως έπρεπε να μετακομίσω για το δικό μου καλό και να αφήσω τους παππούδες μου; Το άτομο που πήγε εκεί χτύπησε την γιαγιά μου και της μαύρισε το χέρι. Η γιαγιά μου είναι τρομοκρατημένη. Οι γονείς αυτού του ατόμου που ζει τώρα εκεί είναι σκατάνθρωποι και τους το φόρτωσαν. Και εμείς εδώ μόνο ψυχολογική υποστήριξη μπορούμε να δώσουμε και τίποτε άλλο.

    Δεν άντεχω άλλο να αντέχω. Κουράστηκα. Θέλω να κοιμηθώ και να μην ξαναξυπνήσω.

  9. #579
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Θυμάστε που σας έλεγα πως έπρεπε να μετακομίσω για το δικό μου καλό και να αφήσω τους παππούδες μου; Το άτομο που πήγε εκεί χτύπησε την γιαγιά μου και της μαύρισε το χέρι. Η γιαγιά μου είναι τρομοκρατημένη. Οι γονείς αυτού του ατόμου που ζει τώρα εκεί είναι σκατάνθρωποι και τους το φόρτωσαν. Και εμείς εδώ μόνο ψυχολογική υποστήριξη μπορούμε να δώσουμε και τίποτε άλλο.

    Δεν άντεχω άλλο να αντέχω. Κουράστηκα. Θέλω να κοιμηθώ και να μην ξαναξυπνήσω.
    Δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα???

  10. #580
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Oρμηξε η μανα μου στο δωματιο την ωρα του μαθηματος,. Ηταν λεει επειγον. Γαμω το Χριστο της! Επιτηδες! Μερες τριγυρναει!

  11. #581
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    20 πιεση εχω παω εγκεφαλικο

  12. #582
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Θυμάστε που σας έλεγα πως έπρεπε να μετακομίσω για το δικό μου καλό και να αφήσω τους παππούδες μου; Το άτομο που πήγε εκεί χτύπησε την γιαγιά μου και της μαύρισε το χέρι. Η γιαγιά μου είναι τρομοκρατημένη. Οι γονείς αυτού του ατόμου που ζει τώρα εκεί είναι σκατάνθρωποι και τους το φόρτωσαν. Και εμείς εδώ μόνο ψυχολογική υποστήριξη μπορούμε να δώσουμε και τίποτε άλλο.

    Δεν άντεχω άλλο να αντέχω. Κουράστηκα. Θέλω να κοιμηθώ και να μην ξαναξυπνήσω.
    Μπλακυ μου καταγγελια στην αστυνομια θα εκανες;;Υπαρχει καποιος τροπος να απομακρυνθει αυτο το ατομο;;Προσπαθησε να ηρεμησεις...δυσκολο,το ξερω...αν θες να το συζητησουμε η να σκεφτουμε κατι παραπανω μας λες...

  13. #583
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Λοιπόν θα το πω γιατί θα σκάσω. Είναι η ανωνυμία εδώ αν και πάλι φοβάμαι.

    Μιλάμε για την ξαδέρφη μου. Είναι έγγυος. Η μητέρα της είναι ο πιο κακός άνθρωπος που ξέρω. Ο μπαμπάς της δεν την θέλει καν. Ήταν εξωτερικό, ήρθε, την έστειλαν στη γιαγιά μου και αυτός είπε πως δεν έχει πια κόρη. Την άφησαν εκεί, δεν την στηρίζουν οικονομικά και ψυχολογικά. Η ξαδέρφη μου έχει μια δύσκολη διαταραχή προσωπικότητας. Και μένα μου επιτέθηκε σωματικά στο παρελθόν και γενικά πολλές επιθέσεις χωρίς λόγο. Πάντα την στήριζα ώσπου έφτασα στο αμήν. Την μπλόκαρα. 3 χρόνια δεν μιλούσαμε. Ήρθε (από το εξωτερικό - την συντηρούσε ο μπαμπάς της, τώρα την ξέγραψε τελείως) και μετά από ένα μήνα πήγα να την δω γιατί την λυπόμουν. Και χάρηκε γιατί ένιωσε αποδοχή, πως δεν της κρατάω κακία. Μόνο η μητέρα μου την τρέχει στους γιατρούς και τώρα κι' εγώ. Δεν έχει γονείς ουσιαστικά. Κι' αυτή διαλυμένη είναι και πάντα ήταν δυστυχισμένη.

    Όταν συνέβαινε γολγοθάς στο σπίτι μου με τον αδερφό μου ποτέ οι δικοί μου δεν καλέσανε την δίωξη. Τώρα μιλάμε για κάτι έξω από το σπίτι μας και για μια εγγυμονούσα που κι' αυτή έτοιμη είναι να καταρρεύσει και αν γίνει αυτό θα χάσει και το μωρό.



    Απλά κουράστηκα. Δεν αντέχω να ζω άλλο. Αυτή την στιγμή τρέμω και το μόνο που θέλω είναι να ησυχάσω. Πήγα για τρέξιμο και άρχισα να κλαίω, με κοιτούσαν και οι γείτονες.

  14. #584
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Λοιπόν θα το πω γιατί θα σκάσω. Είναι η ανωνυμία εδώ αν και πάλι φοβάμαι.

    Μιλάμε για την ξαδέρφη μου. Είναι έγγυος. Η μητέρα της είναι ο πιο κακός άνθρωπος που ξέρω. Ο μπαμπάς της δεν την θέλει καν. Ήταν εξωτερικό, ήρθε, την έστειλαν στη γιαγιά μου και αυτός είπε πως δεν έχει πια κόρη. Την άφησαν εκεί, δεν την στηρίζουν οικονομικά και ψυχολογικά. Η ξαδέρφη μου έχει μια δύσκολη διαταραχή προσωπικότητας. Και μένα μου επιτέθηκε σωματικά στο παρελθόν και γενικά πολλές επιθέσεις χωρίς λόγο. Πάντα την στήριζα ώσπου έφτασα στο αμήν. Την μπλόκαρα. 3 χρόνια δεν μιλούσαμε. Ήρθε (από το εξωτερικό - την συντηρούσε ο μπαμπάς της, τώρα την ξέγραψε τελείως) και μετά από ένα μήνα πήγα να την δω γιατί την λυπόμουν. Και χάρηκε γιατί ένιωσε αποδοχή, πως δεν της κρατάω κακία. Μόνο η μητέρα μου την τρέχει στους γιατρούς και τώρα κι' εγώ. Δεν έχει γονείς ουσιαστικά. Κι' αυτή διαλυμένη είναι και πάντα ήταν δυστυχισμένη.

    Όταν συνέβαινε γολγοθάς στο σπίτι μου με τον αδερφό μου ποτέ οι δικοί μου δεν καλέσανε την δίωξη. Τώρα μιλάμε για κάτι έξω από το σπίτι μας και για μια εγγυμονούσα που κι' αυτή έτοιμη είναι να καταρρεύσει και αν γίνει αυτό θα χάσει και το μωρό.



    Απλά κουράστηκα. Δεν αντέχω να ζω άλλο. Αυτή την στιγμή τρέμω και το μόνο που θέλω είναι να ησυχάσω. Πήγα για τρέξιμο και άρχισα να κλαίω, με κοιτούσαν και οι γείτονες.
    Να πάτε σε ένα ψυχιατρείο παρέα δεν υπάρχει σαν περίπτωση ε;

  15. #585
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να πάτε σε ένα ψυχιατρείο παρέα δεν υπάρχει σαν περίπτωση ε;
    Τι εννοείς;

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •