ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 67
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 67 of 258 FirstFirst ... 1757656667686977117167 ... LastLast
Results 991 to 1,005 of 3862
  1. #991
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Η πιο δύσκολη περίοδος για εμένα ηταν όταν πριν χρόνια δούλευα σε λογιστικό γραφείο ....
    Το τι είχα να αντιμετωπίσω από τα άτομα που συναστρεφομουν στις δημόσιες υπηρεσίες ειδικά στην εφορία και στο ΙΚΑ δεν περιγράφεται...
    Δεν έχω δει πιο αγενεστατους ανθρώπους που είναι στις δημόσιες υπηρεσίες ...με ύφος ότι είναι στην δουλειά του μπαμπακας τους και εσύ να είσαι υποχρεωμένη να τους έχεις με το σεις και το σας για να σου προχωρούν την δουλειά....
    Δεν θα ξεχάσω ήμουν έγκυος στην κόρη μου στον έκτο μήνα και η κυρία με είχε όρθια στην εφορία καμιά ώρα γιατί μηλουσε στο τηλέφωνο και όταν επιτέλους τελείωσε και μου είπε να καθήσω άναψε τσιγάρο και φυσούσε τον καπνό μέσα στα μούτρα μου...
    Δεν ξέρω πως κρατηθηκα να μην της βάλω όλο το τσιγάρο μέσα στο στόμα να το φάει...
    Βλέπεις ήταν το γραφείο μου μπροστά και έπρεπε να είμαστε τυπικοί...
    Τέλος πάντων όταν παραιτήθηκα από την δουλειά είχα πάρει το αίμα μου πίσω όμως....
    Ακόμα με βλέπει και με θυμάται η συγκεκριμένη...
    Αυτοι ειναι αλληηηη φαση...Καποιοι χοντρα βυσματα...εχω δει και καλους κ εξυπηρετικους ομως για να μαι ειλικρινης.

  2. #992
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ξέρεις το πιο τρελό που μου έτυχε? Πρίν 4 χρόνια περίπου πρέπει να ήταν..Ερχόταν ένας πελάτης και έλεγε συνέχεια το ίδιο ρεφρέν..Ότι μα ΌΤΙ και να του έλεγα ,έλεγε "Εγώ, πλάσμα που αιμορραγεί κάθε μήνα και δεν πεθαίνει δεν το εμπιστεύομαι"..
    Τα νεύρα μου κρόσσια..Κάθε 15 μέρες που ερχόταν έλεγε αυτό..Μέχρι που τα πήρα άσχημα, του απάντησα μια και καλή και δεν ξαναμιλησε...
    Καλά αυτό το τυπακι στειλτων στο γραφείο
    μου μιαα μέρα να δει πλάσμα που αιμορραγεί κάθε μήνα πως κάνει κουμάντο καθημερινα 10 αντρακια και η δουλειά μου θέλει αρχ....
    Όπως λέει και μία συνάδελφος από τα κεντρικά κρατάω άνετα τις Θερμοπύλες εδώ στην πόλη μου χαχα!

  3. #993
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλά αυτό το τυπακι στειλτων στο γραφείο
    μου μιαα μέρα να δει πλάσμα που αιμορραγεί κάθε μήνα πως κάνει κουμάντο καθημερινα 10 αντρακια και η δουλειά μου θέλει αρχ....
    Όπως λέει και μία συνάδελφος από τα κεντρικά κρατάω άνετα τις Θερμοπύλες εδώ στην πόλη μου χαχα!
    Εεε μα για τους σεξιστες γυναικα κι εξυπνη γινεται...;;;Αν του το ελεγε αντρας συναδελφος απο τα κεντρικα να τον πιστευε...;;;Γυναικαααα...;;;Φα νταστειτε με τι μυαλα μεγαλωσαν κατι τετοιοι...για την μανα τους αραγε τοσο χαμηλη αποψη εχουν...;;;Μου κανει εντυπωση που παρατηρησα αρκετους σεξιστες που ειναι μαμακηδες...η μαμακα Θεα αλλα η γυναικα γενικα,υποδεεστερη...;Τι σκ@τ@ εχουν στο μυαλο τους;

  4. #994
    ntinti
    Guest
    Η φάση είναι όταν έχουμε τις ετήσιες συναντήσεις με τις εταιρείες στη Αθήνα εκεί να δεις γέλιο....
    Μέσα σε ένα γεμάτο συνεδριακό κέντρο να βλέπεις γυναίκες οι οποίες μετριούνται στα δάκτυλα μην σου πω του ενός χεριού άντε λίγο παραπάνω...

    Εκεί καταλαβαίνεις από το βλέμμα κάποιον αντρών ποιοι είναι οι κομπλεξικοι και ποιο ι όχι...

    Πάντως κάποιους τους δικαιολογώ...
    Έτσι μεγάλωσαν ,αυτά ήταν τα οικογενειακά πρότυπα ...πατέρας να κάνει κουμάντο και μητέρα υποτακτική ..
    Αν στην συνέχεια βρουν και την ανάλογη σύζυγο τότε το είδος διωνιζετε ....

  5. #995
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Η φάση είναι όταν έχουμε τις ετήσιες συναντήσεις με τις εταιρείες στη Αθήνα εκεί να δεις γέλιο....
    Μέσα σε ένα γεμάτο συνεδριακό κέντρο να βλέπεις γυναίκες οι οποίες μετριούνται στα δάκτυλα μην σου πω του ενός χεριού άντε λίγο παραπάνω...

    Εκεί καταλαβαίνεις από το βλέμμα κάποιον αντρών ποιοι είναι οι κομπλεξικοι και ποιο ι όχι...

    Πάντως κάποιους τους δικαιολογώ...
    Έτσι μεγάλωσαν ,αυτά ήταν τα οικογενειακά πρότυπα ...πατέρας να κάνει κουμάντο και μητέρα υποτακτική ..
    Αν στην συνέχεια βρουν και την ανάλογη σύζυγο τότε το είδος διωνιζετε ....
    Θα συμφωνησω σε ολα εκτος απο το τελευταιο...οι γονεις διαμορφωνουν σιγουρα χαρακτηρα,οπως και τα βιωματα αλλα απο ενα σημειο και μετα δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την συμπεριφορα ενος ανθρωπου.Ποσο μαλλον τωρα που η γνωση , μας προσφερεται στο πιατο. Απλα καποιοι δεν ενδιαφερονται να αποκτησουν καλλιεργεια και παιδεια.

  6. #996
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Θα συμφωνησω σε ολα εκτος απο το τελευταιο...οι γονεις διαμορφωνουν σιγουρα χαρακτηρα,οπως και τα βιωματα αλλα απο ενα σημειο και μετα δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την συμπεριφορα ενος ανθρωπου.Ποσο μαλλον τωρα που η γνωση , μας προσφερεται στο πιατο. Απλα καποιοι δεν ενδιαφερονται να αποκτησουν καλλιεργεια και παιδεια.
    Αυτό !δεν τους ενδιαφερει να πάνε ένα βήμα παραπάνω....μάλλον το δικαιολογώ έπρεπε να το βάλω σε εισαγωγικά ....

  7. #997
    Ναι...αυτο ακριβως...αν μιλουσαμε πχ για την δεκαετια του 50 θα μπορουσα ισως κι εγω να το δικαιολογησω με εναν τροπο.

  8. #998
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Σεξισμουλης αλερτ...;;;Τι σιχαματα Θεε μου...Εμενα ο εργοδοτης μου ειναι φουλ σεξισταριο...οι γυναικες ειμαστε χαζες εκ φυσεως...Αν δειτε πως φερεται σε μενα κ πως στους αντρες εργαζομενους θα τραβατε τα μαλλια σας...
    Σίχαμα δεν λες τίποτα..Με έφερε στα "μέτρα" του..Του μίλησα ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ όπως μου μίλαγε τόσο καιρό..και το ευχαριστήθηκα κιόλας...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #999
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλά αυτό το τυπακι στειλτων στο γραφείο
    μου μιαα μέρα να δει πλάσμα που αιμορραγεί κάθε μήνα πως κάνει κουμάντο καθημερινα 10 αντρακια και η δουλειά μου θέλει αρχ....
    Όπως λέει και μία συνάδελφος από τα κεντρικά κρατάω άνετα τις Θερμοπύλες εδώ στην πόλη μου χαχα!
    Χαχαχα Ντιντι μόνο όσοι νιώθουν κατώτεροι μιλάνε έτσι σε γυναίκες..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #1000
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Σίχαμα δεν λες τίποτα..Με έφερε στα "μέτρα" του..Του μίλησα ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ όπως μου μίλαγε τόσο καιρό..και το ευχαριστήθηκα κιόλας...
    Και πολυ καλα του εκανες!!!

  11. #1001
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Θα συμφωνησω σε ολα εκτος απο το τελευταιο...οι γονεις διαμορφωνουν σιγουρα χαρακτηρα,οπως και τα βιωματα αλλα απο ενα σημειο και μετα δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την συμπεριφορα ενος ανθρωπου.Ποσο μαλλον τωρα που η γνωση , μας προσφερεται στο πιατο. Απλα καποιοι δεν ενδιαφερονται να αποκτησουν καλλιεργεια και παιδεια.
    Δυστυχως οι αντιληψεις γυρω απο ολες σχεδον τις μορφες διακρισεων αρχιζουν να εδραιωνονται ηδη απο τα νηπια, κι επιπλεον ακομα και πριν την ενηλικιωση βγαινει κανεις σε μια κοινωνια που συνεχιζει να ειναι σεξιστικη. Οποτε οι αντιληψεις ηδη αλλαζουν δυσκολα κι εχεις και την κοινωνια να τις ενισχυει... Για αυτο πιστευω οτι δεν τοσο ειναι τα ατομα που δεν εχουν δικαιολογια να μορφωθουν αλλα η κοινωνια που δεν εχει δικαιολογια να μην αλλαξει. Θα μου πεις ξερει κανεις οι κοινωνιες πως ακριβως αλλαζουν; Αστα να πανε.

    Κανα σαλαμακι καλυτεραααα
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #1002
    Λοιπον παιδια επειδη τις τελευταιες μερες παρατηρω μια αστυνομευση στο φορουμ, σας το λεω ξεκαθαρα οτι δεν το δεχομαι.Το φορουμ εχει διαχειριστη.Δεν δεχομαι να μου στελνει κανεις μνμ για να διορθωσω μια εκφραση λογικοτατη...ναι οταν καποιος απειλει καποιον με οπλο ειναι για ψυχιατρειο.Δεν παρεπεμψα κανεναν σε αυτοκτονια,σωματικη βια κτλπ για να μου γινει παρατηρηση.Αν καποιος θιχτει απο αυτο μπορει να μου το πει δημοσια και να του εξηγησω τι εννοω η να μου κανει αναφορα και να κρινει ο διαχειριστης.Απλα τα πραγματα.Οποιος μου στελνει μνμ θα ειναι μονο για να συζητησουμε ειτε κατι δικο του ειτε κατι δικο μου και οχι για να μου κανει υποδειξεις.Δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει αυτο,εγινε προσφατα και στην Μπλακυ που χρησιμοποιησε την εκφραση...ψοφησε το σκυλακι της φιλης μου...η χρηση της λεξης ειναι ορθη.Οποιος διαβαζει,ειτε εμενα ειτε την μπλακυ μπορει να αντιληφθει καποια πραγματα και να καταλαβει τι λεμε και τι εννουμε.Σταματηστε να το παιζετε αστυνομοι και να κανετε την τριχα τριχια.

  13. #1003
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Καλα εμενα αν τολμησει διαφωνησει κανεις μαζι μου ειναι οχι αστυνομος, υπουργος δημοσιας ταξης ειναι. Της Πυονγιανγκ.


    κους που θα μου πεις μενα κλπ
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  14. #1004
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Καλα εμενα αν τολμησει διαφωνησει κανεις μαζι μου ειναι οχι αστυνομος, υπουργος δημοσιας ταξης ειναι. Της Πυονγιανγκ.


    κους που θα μου πεις μενα κλπ
    Αλλο διαφωνια κι αλλο να κανουμε την τριχα τριχια ειδικα οταν ειναι ξεκαθαρο το τι εννοει ο αλλος.Επισης λιγη αυτοκριτικη δεν βλαπτει.

  15. #1005
    ntinti
    Guest
    Αυτά τα μηνύματα μάλλον τα στέλνουν επιλεκτικά ......

    Δεν νομίζω όταν δέχτηκα εγώ επίθεση από κάποια μέλοι εδώ Μέσα και ΔΙΕΥΚΡΙΝΊΣΩ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ μην εχω παλι παρεξηγησεις δεν θα το αντεξω...,να τους εγινε συσταση ......

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •