ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 258 FirstFirst ... 567891757107 ... LastLast
Results 91 to 105 of 3862
  1. #91
    Ποσο να πεφτω εξω για ενα άτομο που με καταλαβε ως χαρακτήρα εδω και χρόνια οτι μου κανει πόλεμο κτυπώντας με εξυπνα εκει που είναι τα ευαίσθητα μου σημεία!

    Διοτι του είναι η κατάλληλη στιγμή να με ξεφορτωθεί με δική μου πρωτοβουλία τώρα που ο χώρος ετοιμάζεται για αλλαγή. Ακόμα κι αν εθελοτυφλω και σκέφτομαι αισιόδοξα κι εύχομαι να κάνω λάθος η πραγματικότητα αυτή είναι. Είναι καταφανής ο εκνευρισμος στα μεν και η αμφιβολία στα δε, με τα οποία με κτυπά.

    Οι λύσεις είναι η φυγή ή η παραμονή και αντιμετώπιση με επιμονή ή η σύγκρουση.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    ότι τα μαθηματα μέσω ιντερνετ ειναι χειρότερα από τα face to face και προκαλούν πονοκεφαλο!

    Είχα θέμα με το ίντερνετ σήμερα το πρωί και αποσυνδεόταν ΣΥΝΕΧΩΣ. Για ένα δύωρο μάθημα, μισή ώρα κατάφερα να παρακολουθήσω και ο καθηγητής προσπαθούσε συνέχεια να με ενώσει. Αναγκάστηκα να πάρω το κινητό (που πάλι αποσυνδεόταν αλλά όχι τόσο συχνά) και με έπιασε παραπάνω πονοκέφαλος. Μετά άνοιξα ξανά το λάπτοπ για εργασία που έχω για την Παρασκευή και σαν έκανα μια χαρά την δουλειά μου και παρακαλούσα να τελειώσω, αποσυνδεόταν ξανά και ξανά και δεν με άφησε να δουλέψω. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Αύριο πάλι...

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Επίσης σκέφτομαι πως αυτές οι 2 μέρες σίγουρα θα ήταν οι καλύτερες ολόκληρης της Άνοιξης. Γύρισα στις 6 σπίτι σήμερα επειδή τότε ξεκινούσε η απαγόρευση και από αύριο και δεν ξέρουμε καν μέχρι πότε, θα αργήσει να μας ξαναδεί για τα καλά ο ήλιος. Χαλάλι. Τουλάχιστον να ξεπεραστεί το πρόβλημα. Δεν θα ξαναβάλω να δω ειδήσεις. Ψυχοπλακώνομαι.

  4. #94
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Είχα θέμα με το ίντερνετ σήμερα το πρωί και αποσυνδεόταν ΣΥΝΕΧΩΣ. Για ένα δύωρο μάθημα, μισή ώρα κατάφερα να παρακολουθήσω και ο καθηγητής προσπαθούσε συνέχεια να με ενώσει. Αναγκάστηκα να πάρω το κινητό (που πάλι αποσυνδεόταν αλλά όχι τόσο συχνά) και με έπιασε παραπάνω πονοκέφαλος. Μετά άνοιξα ξανά το λάπτοπ για εργασία που έχω για την Παρασκευή και σαν έκανα μια χαρά την δουλειά μου και παρακαλούσα να τελειώσω, αποσυνδεόταν ξανά και ξανά και δεν με άφησε να δουλέψω. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Αύριο πάλι...
    Ήμασταν τμήμα 10 ατόμων.Μάθημα 2 ωρών.
    Την μια μας πέταξε έξω το σύστημα.Την άλλη είχαμε θέμα με τον ήχο.
    Την παράλλη δεν μπορούσε να μπει ο ένας ή τον άλλον τον πετούσε το σύστημα.
    Την άλλη κολλούσε το νετ.Σε μια φάση,υπήρχε κακός συγχρονισμός εικόνας-ήχου.

    Στο 2ο μισό είχα τσαντιστεί τόσο που μου ερχόταν να αποσυνδεθώ από μόνος μου.

    Γάμησε τα.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Θα κανουμε κι εμεις ειπε η δασκαλα. Ελπιζω να επαρκει το ταμπλετ γιατι ο υπολογιστης μου ειναι αρχαιος

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Θυμηθηκα τον υπερκουλ που με ειχε συμβουλευσει να μην κανω σαν αυτη να ειναι η τελευταια χρονια της ζωης μου. Α ρε τυπε, επεσες αρκετα εξω, δηλαδη μπορει να μην ειναι η τελευταια, αλλα οπωσδηποτε επρεπε να την αξιοποιησω πριν σκασει σαν παραφουσκωμενο ογκρατεν χαχα!

  7. #97
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τοσο καιρο τραβηξα τα πανδινα εξαιρτιας σου επειδη ηθελες να κανεις το διαχειριστη στη δικη μου ζωη και τωρα σαν να μην εφτασαν ολα αυτα το παιζεις και θυμα και απο πανω γιατι εχεις ακομα τη ψευδαισθηση οτι ολο ειναι ιδιοκτησια σου και νομιζεις οτι θα διαχειριζεσε πραγματα που ανοικουν σε αλλους και τα δικτυα που ταχαμ ειναι ευαισθητα τοσο καιρο τωρα δε κανετε αλλη δουλεια απο το να τα αναβαθμιζετε απο το 1G στο 2G στο3G και στο 4G και μετα δε σηκωνουν ταχαμ και ξερετε γιατι δε σηκωνουν ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ σκοτεινα δωματια στους επεξεγραστες για να κρυβουν εκει πληροφοριες οι χακερς και να τα κανουν οτι γουσταρουν και εμεις να πληρωνουμε τσαμπα αντιβαιρους που δε κανουν σχεδον τιποτα μακροπροθεσμα αλλα παριστανουν οτι μας προστατευουν σε πραγματικο χρονο ομως εγω δε θα κατσω με σταυρωμενα χερια αν αυτο νομιζεις και αν θες να βρεις ησυχια κοιτα να σταματησεις να με ενοχλεις αν σε ενδιαφερει να σταματησω να μιλαω αλλιως δε θα σταματαω με τιποτα αν νομιζεις οτι θα αλαξεις μυαλα σε μενα ειναι πιο πιθανο να γυρισει ο κοσμος αναποδα παρα να συμβει αυτο και μεχρι στιγμης με τους συνεργατες σου που νομιζεις οτι καπιος εισαι επειδη τους εχεις απλωσει παντου για να διαχειριζονται υποτιθετε τα παντα το μονο που πετυχες ειναι να τους διαλυσεις το νευρικο συστημα και μεχρι στιγμης εκανες τα παντα ανω κατω ενω εγω συνεχιζω το βιολι μου ακαθεκτος και ξερω τι ακριβως θα πεις τωρα θα αρχισεις το τροπαριο ωΧ Θεε μου γιατι νομιζεις οτι οτι ακουω τα χαφτω οπως φανταζεσε

  8. #98
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    και σα να μην εφταναν ολα αυτα μετα ειχατε και αποριες γιατι αγοραζα οτι φτηνοτερο εβρισκα τελικα εισαστε και πολυ εξυπνοι απο οτι φαινετε αφου οι ................ δε θα κανουν δουλια αλλη απο το να αγοραζουν συνεχεια συσκευες σουρωτηρια για να βγαζουν οι αλυσιδες καταστηματων λεφτα για τις επωμενες 500 ζωες ενω οι αλλοι να μετρανε φραγκοδιφραγμα για να τα βγαλουν περα και δεν εφτασαν και ολα αυτα ειναι και γεματοι παραπωνα και στεναχωριες επειδη ειχα αγοραζα συνεχως ψιλοπραγματα που εκαναν 3 ευρω το ενα και επαθαν υπερκοπωση γιατι αυτοι βλεπεις παιρνουν απο 50αρια και πανω ειναι υψιλου επιπεδου βλεπεις ολα πανω τους ειναι αψογης ποιοτητας ενω ζουμε στη ψευδαισθηση ματριξ

  9. #99
    ntinti
    Guest
    Καλημέρα και χρόνια πολλά !!!!

    Στενάχωρη μέρα σήμερα .....
    Τέτοια ώρα θα ετοιμαζομασταν για παρελαση ......
    Τελευταία φορά θα καμαρωνα την κόρη μου στην τελευταία της παρέλαση όπως επίσης θα καμαρωναμε το παλικάρι μου να περνάει με την Ελληνική σημαία .......

    Ας ελπισουμε όλο αυτό να βγει σε καλό και η Παναγίτσα μας να βοηθήσει να πάνε όλα κατέυχην!!!!!!

  10. #100
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλημέρα και χρόνια πολλά !!!!

    Στενάχωρη μέρα σήμερα .....
    Τέτοια ώρα θα ετοιμαζομασταν για παρελαση ......
    Τελευταία φορά θα καμαρωνα την κόρη μου στην τελευταία της παρέλαση όπως επίσης θα καμαρωναμε το παλικάρι μου να περνάει με την Ελληνική σημαία .......

    Ας ελπισουμε όλο αυτό να βγει σε καλό και η Παναγίτσα μας να βοηθήσει να πάνε όλα κατέυχην!!!!!!
    Καλημέρα Ντιντι. Είσαι καλά?

  11. #101
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλημέρα Ντιντι. Είσαι καλά?
    Καλά Γιώργο μου ....
    Όσο μπορεί να είναι κάποιος καλά με όλα αυτά που ακούμε και βλέπουμε........

    Εσύ τι κάνεις ,το σκυλάκι σου ?

  12. #102
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Καλά Γιώργο μου ....
    Όσο μπορεί να είναι κάποιος καλά με όλα αυτά που ακούμε και βλέπουμε........

    Εσύ τι κάνεις ,το σκυλάκι σου ?
    Εγώ νυστάζω.. Δεν καλοκοιμηθηκα. Χθες την πήρα γιατρό και την εξέτασε μια (γιατρός μάλλον) και μου είπε οι πνεύμονες της είναι εντάξει. Της είπα ότι εγώ ακούω φλεγματα αλλά ίσως να κανω λαθος και μου έδωσε ακόμη δέκα μέρες αντιβίωση. Απλά η συγκεκριμένη με ρώτησε "μισό την ημέρα?".. Της λέω "2 χάπια την ημέρα". Και από εκείνη την ώρα έφαγα σκάλωμα. Έπρεπε να ηξερε! Η δόση είναι με βάση τα κιλά της άρα τι με ρωτάει? Και γιατί είπε τόσο μικρή δόση? Τόσο ασχετη? Και γιατί έδωσε ακόμη δέκα μέρες αντιβίωση? Επειδή είπα εγώ για τα φλεγματα?
    Το βράδυ εκανα σκόνη την αντιβίωση και την έδωσα. Μετά από μια ώρα έκανε εμετό. Αηδιάσε από την γεύση? Άλλο να καταπιεις το χάπι, άλλο να είναι σκόνη στο στόμα σου. Και έτσι δεν κοιμήθηκα, κοιτούσα συνέχεια αν είναι εντάξει.

    Αυτά. Είπα τον πόνο μου .

  13. #103
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εγώ νυστάζω.. Δεν καλοκοιμηθηκα. Χθες την πήρα γιατρό και την εξέτασε μια (γιατρός μάλλον) και μου είπε οι πνεύμονες της είναι εντάξει. Της είπα ότι εγώ ακούω φλεγματα αλλά ίσως να κανω λαθος και μου έδωσε ακόμη δέκα μέρες αντιβίωση. Απλά η συγκεκριμένη με ρώτησε "μισό την ημέρα?".. Της λέω "2 χάπια την ημέρα". Και από εκείνη την ώρα έφαγα σκάλωμα. Έπρεπε να ηξερε! Η δόση είναι με βάση τα κιλά της άρα τι με ρωτάει? Και γιατί είπε τόσο μικρή δόση? Τόσο ασχετη? Και γιατί έδωσε ακόμη δέκα μέρες αντιβίωση? Επειδή είπα εγώ για τα φλεγματα?
    Το βράδυ εκανα σκόνη την αντιβίωση και την έδωσα. Μετά από μια ώρα έκανε εμετό. Αηδιάσε από την γεύση? Άλλο να καταπιεις το χάπι, άλλο να είναι σκόνη στο στόμα σου. Και έτσι δεν κοιμήθηκα, κοιτούσα συνέχεια αν είναι εντάξει.

    Αυτά. Είπα τον πόνο μου .
    Αν καταλαβα καλα αλλαξες γιατρο ?
    Αν την έκανε εμετό μετα απο μια ώρα δεν πειράζει ,να ξέρεις στο μισάωρο έχει απορροφηθεί οπότε δεν πήγε χαμένη η δόση.

  14. #104
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αν καταλαβα καλα αλλαξες γιατρο ?
    Αν την έκανε εμετό μετα απο μια ώρα δεν πειράζει ,να ξέρεις στο μισάωρο έχει απορροφηθεί οπότε δεν πήγε χαμένη η δόση.
    Όχι δεν άλλαξα. Δουλεύουν λιγότερες ώρες και ο γιατρός δεν ήταν εκεί, ήταν μέσα με τα ζώα που έκαναν χειρουργείο ή έμειναν στο κτηνιατρειο και την εξέτασε μια άλλη. Εγώ πάντως τον γιατρό ήθελα αλλά τι να της έλεγα "δεν σε θελω φύγε?". Άσε που γύρισε και είπε "είναι καλύτερα από την άλλη φορά". Πως ξέρει ότι είναι καλύτερα αφού δεν την εξέτασε αυτη? Λογικά γιατρός είναι. Λογικά!
    Γενικά κάηκε ο εγκέφαλος μου. Θα δω τι θα κάνω, ίσως την παρω ξανά για να την εξετάσει αυτός.

    Εσύ τι νέα?

  15. #105
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όχι δεν άλλαξα. Δουλεύουν λιγότερες ώρες και ο γιατρός δεν ήταν εκεί, ήταν μέσα με τα ζώα που έκαναν χειρουργείο ή έμειναν στο κτηνιατρειο και την εξέτασε μια άλλη. Εγώ πάντως τον γιατρό ήθελα αλλά τι να της έλεγα "δεν σε θελω φύγε?". Άσε που γύρισε και είπε "είναι καλύτερα από την άλλη φορά". Πως ξέρει ότι είναι καλύτερα αφού δεν την εξέτασε αυτη? Λογικά γιατρός είναι. Λογικά!
    Γενικά κάηκε ο εγκέφαλος μου. Θα δω τι θα κάνω, ίσως την παρω ξανά για να την εξετάσει αυτός.

    Εσύ τι νέα?
    Αν είναι "ομαδα" γιατρών λογικά ενημερώνονται για το ιστορικό όλων αυτών που παρακολουθούν .
    Δώσε εσύ την αντιβίωση και σε τρεις μέρες ξανά πάνε να την δουν να ηρεμήσει.

    Τα δικά μου τα νέα παρά πολλά ,βόλτα εξόδους πάρτυ δεν προλαβαίνουμε χαχα!
    Υπομονή και προσευχή τίποτε άλλο .....

Page 7 of 258 FirstFirst ... 567891757107 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •