ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 82
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 82 of 258 FirstFirst ... 3272808182838492132182 ... LastLast
Results 1,216 to 1,230 of 3862
  1. #1216
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Βασικα εγω δεν ξερω γιατι πηρες εσυ τοσο λαθος αυτο που εγραψα... Τελος παντων. Αν θες να ξενερωσεις ειναι δικαιωμα σου, αλλα ξερεις γραφεις σε δημοσιο φορουμ και η αντιθετη αποψη δεν ειναι "επεμβαση", ειδικα οταν αφορα συμβουλες προς τριτον. Μαλλον εσυ εισαι που εχεις λιγο επεκτεινει τα προσωπικα σου ορια. Οσο δικαιωμα εχεις εσυ να σχολιαζεις γραφομενα, τοσο εχω και εγω και ολοι εδω μεσα. Οποτε θελεις να προτεινεις κατι σε μελος χωρις να το δει κανεις, να χρησιμοποιεις πριβε μεθοδους.

    (σκεψου να ειχα πει την αποψη σου πχ "φασιστικη"... )
    Σας παρακαλώ όχι άλλους καβγάδες.. Να μιλήσουμε μια φορά σαν άνθρωποι δεν μπορούμε?

    Εμενα η συζήτηση αυτή με βοηθάει να ξέρετε.. Δεν έχω ξαναμιλησει για αυτό το θέμα.

  2. #1217
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μόνος μου δεν σκέφτομαι αυτό το θέμα.. Δεν ασχολουμαι. Μόνο όταν τον ακούω ή τον βλέπω νευριαζω.. Ότι σκέφτομαι το καταθέτω εδώ γιατί η σκέψη γίνεται την ώρα που γράφω.. Να σου πω τι παρατήρησα.. Είδα αλλαγή στην συμπεριφορά πολλών ανθρώπων εξαιτίας της καραντίνας, προς το χειρότερο και απογογρευτηκα. Εγώ προσπαθώ όλο αυτό να το δω από την θετική του πλευρά, ότι έχουμε ευκαιρία να σκεφτούμε, να εκτιμήσουμε κάποια πράγματα, να διορθώσουμε συμπεριφορές μας.. Δεν τα καταφέρνω πάντα γιατί έχω συνέχεια νεύρα. Είμαι στο σπίτι με τους δύο που μου καταστρεψαν την παιδική μου ηλικία, που έπεσα στην κατάθλιψη και με αποκαλούσαν τρελό και απέναντι μου έχω αυτον. Εννοείς ότι η συγκεκριμένη δεν είναι καλή? Δεν έχεις μιλήσει για αυτό το θέμα πιο βαθιά εσύ.. Άρα ούτε εσύ ξέρεις τι πρέπει να πει κάποιος.. Πιστεύεις ότι οι λεπτομέρειες δεν χρειάζονται? Εμένα πάντως μου πέρασε το μήνυμα ότι πρέπει να τις πω. Θες να μιλήσεις?
    Εγώ σου είπα τι πιστεύω. Ότι δεν υπάρχουν πρέπει σ' αυτά τα θέματα. Επίσης σου είπα γιατί δεν το προχώρησα. Επειδή δεν θυμόμουν και επειδή δεν με επηρέαζε. Ειδικά τότε με την κατάθλιψη. Ποτέ όμως δεν μου ζήτησε η ψυχολόγος λεπτομέρειες, ούτε στάθηκε σ' αυτές. Κοιτάς ποιον έχεις απέναντι και με βάση αυτό κρίνεις, ανάλογα το πώς το αντιμετωπίζει, τι θέλει να πει, τι θυμάται. Αυτή είναι η δουλειά τους. Τώρα όλες αυτές οι ταμπέλες και τα πρέπει εμένα δεν με βρίσκουν καθόλου σύμφωνη. Γι' αυτό μου άρεσε η δική μου. Ποτέ δεν έβαζε ταμπέλες και πάντα έβλεπε τον καθένα μας ξεχωριστά χωρίς τα συγκεκριμένα βήματα των συγγραμάτων. Ένας ψυχολόγος δεν πιέζει και δεν αναφέρει τέτοιες λέξεις.

    Αν δεν το υπεραναλύεις από μόνος σου τότε είναι πολύ καλό. Αν συμβαίνει μόνο εκείνες τις ώρες τότε θα ήταν καλό να έβρισκες τρόπους εκτόνωσης εκείνη ακριβώς την στιγμή μέχρι να περάσει αυτή η κατάσταση. Εγώ θεώρησα πως δεν το αντέχεις γενικά και είσαι στα όριά σου, γι' αυτό σου είπα να τον "απειλήσεις".

  3. #1218
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Βασικα εγω δεν ξερω γιατι πηρες εσυ τοσο λαθος αυτο που εγραψα... Τελος παντων. Αν θες να ξενερωσεις ειναι δικαιωμα σου, αλλα ξερεις γραφεις σε δημοσιο φορουμ και η αντιθετη αποψη δεν ειναι "επεμβαση", ειδικα οταν αφορα συμβουλες προς τριτον. Μαλλον εσυ εισαι που εχεις λιγο επεκτεινει τα προσωπικα σου ορια. Οσο δικαιωμα εχεις εσυ να σχολιαζεις γραφομενα, τοσο εχω και εγω και ολοι εδω μεσα. Οποτε θελεις να προτεινεις κατι σε μελος χωρις να το δει κανεις, να χρησιμοποιεις πριβε μεθοδους.

    (σκεψου να ειχα πει την αποψη σου πχ "φασιστικη"... )
    Όταν καταλαβαίνεις άλλα πράγματα και τα αλλάζεις και κάνεις κήρυγμα στο τι λέμε, ναι είναι εκνευριστικό.

  4. #1219
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Εγώ σου είπα τι πιστεύω. Ότι δεν υπάρχουν πρέπει σ' αυτά τα θέματα. Επίσης σου είπα γιατί δεν το προχώρησα. Επειδή δεν θυμόμουν και επειδή δεν με επηρέαζε. Ειδικά τότε με την κατάθλιψη. Ποτέ όμως δεν μου ζήτησε η ψυχολόγος λεπτομέρειες, ούτε στάθηκε σ' αυτές. Κοιτάς ποιον έχεις απέναντι και με βάση αυτό κρίνεις, ανάλογα το πώς το αντιμετωπίζει, τι θέλει να πει, τι θυμάται. Αυτή είναι η δουλειά τους. Τώρα όλες αυτές οι ταμπέλες και τα πρέπει εμένα δεν με βρίσκουν καθόλου σύμφωνη. Γι' αυτό μου άρεσε η δική μου. Ποτέ δεν έβαζε ταμπέλες και πάντα έβλεπε τον καθένα μας ξεχωριστά χωρίς τα συγκεκριμένα βήματα των συγγραμάτων. Ένας ψυχολόγος δεν πιέζει και δεν αναφέρει τέτοιες λέξεις.

    Αν δεν το υπεραναλύεις από μόνος σου τότε είναι πολύ καλό. Αν συμβαίνει μόνο εκείνες τις ώρες τότε θα ήταν καλό να έβρισκες τρόπους εκτόνωσης εκείνη ακριβώς την στιγμή μέχρι να περάσει αυτή η κατάσταση. Εγώ θεώρησα πως δεν το αντέχεις γενικά και είσαι στα όριά σου, γι' αυτό σου είπα να τον "απειλήσεις".
    Δεν μου είπε ποτέ την λέξη πρέπει. Αντιθέτως κάθε φορά που την χρησιμοποιώ με διορθώνει και μου λέει πως αυτή η λέξη από μόνη της προκαλεί ένα εκφοβισμό..
    Κατάλαβα πως λειτουργεί η δική σου και μου φαίνεται πιο καλή η μέθοδος της. Με βοήθησε σε πολλά θέματα η δική μου και της έχω εμπιστοσύνη, δεν ξέρω αν δεν ξέρει πως να χειριστεί το συγκεκριμένο θέμα.. Αλλά τόσα χρόνια, τόσα άκουσε άρα λογικά ξέρει.

  5. #1220
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν μου είπε ποτέ την λέξη πρέπει. Αντιθέτως κάθε φορά που την χρησιμοποιώ με διορθώνει και μου λέει πως αυτή η λέξη από μόνη της προκαλεί ένα εκφοβισμό..
    Κατάλαβα πως λειτουργεί η δική σου και μου φαίνεται πιο καλή η μέθοδος της. Με βοήθησε σε πολλά θέματα η δική μου και της έχω εμπιστοσύνη, δεν ξέρω αν δεν ξέρει πως να χειριστεί το συγκεκριμένο θέμα.. Αλλά τόσα χρόνια, τόσα άκουσε άρα λογικά ξέρει.
    Εμένα πάντως μου πέρασε το μήνυμα ότι πρέπει να τις πω

    ^αυτό σχολίασα.

    Απλά δεν θεωρώ σωστό (και καλό για σένα) να πιέζεσαι, να προσπαθείς να θυμηθείς και συνεχώς να σκέφτεσαι τι πρέπει και τι όχι. Ειδικά σε άτομο που σου περνάει αυτό το μήνυμα. Αλλά οκ. Γνώμη μου. Δεν είπα ότι δεν είναι καλή η ψυχολόγος σου γενικά. Απλά στην θέση σου, για τους λόγους που ανέφερα, δεν θα ένιωθα άνετα να της μιλήσω γι' αυτό το θέμα, εκτός κι'αν της εξηγήσεις την πλευρά σου πριν το κάνεις.

  6. #1221
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Όταν καταλαβαίνεις άλλα πράγματα και τα αλλάζεις και κάνεις κήρυγμα στο τι λέμε, ναι είναι εκνευριστικό.
    Πραγματι εφοσον αντιλαμβανεσαι τη διαφορα αναμεσα σε αυτο και στην διαφωνια, τοτε ολα καλα. Α επισης εδω μεσα ακομα και σε θρεντ που εχουν ανοιξει για προβληματα τους μελη, παρατηρειται το φαινομενο αλλα να λενε οτι κανουν και αλλα τελικα να συμβαινουν, οχι επειδη λενε ψεμματα αλλα γιατι αυτο διακρινεται τοσο πισω απο τις γραμμες οσο και απο οποιες αντιφασεις. Καμια αντιρρηση να αγνοω τα ποστ σου απο εδω και μπρος περα απο δυνητικα εκρηκτικες συμβουλες οπως να αντιμετωπισει τον τυπο ο γιωργος εν μεσω καραντινας.

    Τι λες, καλα ετσι;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #1222
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Εμένα πάντως μου πέρασε το μήνυμα ότι πρέπει να τις πω

    ^αυτό σχολίασα.

    Απλά δεν θεωρώ σωστό (και καλό για σένα) να πιέζεσαι, να προσπαθείς να θυμηθείς και συνεχώς να σκέφτεσαι τι πρέπει και τι όχι. Ειδικά σε άτομο που σου περνάει αυτό το μήνυμα. Αλλά οκ. Γνώμη μου. Δεν είπα ότι δεν είναι καλή η ψυχολόγος σου γενικά. Απλά στην θέση σου, για τους λόγους που ανέφερα, δεν θα ένιωθα άνετα να της μιλήσω γι' αυτό το θέμα, εκτός κι'αν της εξηγήσεις την πλευρά σου πριν το κάνεις.
    Ναι κατάλαβα τι εννοείς.. Την λέξη πρέπει εγώ την χρησιμοποιώ αλλά η ουσία είναι ότι αυτό μου έδωσε να καταλάβω. Ίσως κάνω μια συζήτηση πάνω σε αυτό. Εμένα νομίζω η ανάλυση με βοηθάει.. Το να κάνω πιο απλά τα πράγματα και με λεπτομέρειες. Κάποιες φορές δεν μου βγαίνει σε καλό όμως.

  8. #1223
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Πραγματι εφοσον αντιλαμβανεσαι τη διαφορα αναμεσα σε αυτο και στην διαφωνια, τοτε ολα καλα. Α επισης εδω μεσα ακομα και σε θρεντ που εχουν ανοιξει για προβληματα τους μελη, παρατηρειται το φαινομενο αλλα να λενε οτι κανουν και αλλα τελικα να συμβαινουν, οχι επειδη λενε ψεμματα αλλα γιατι αυτο διακρινεται τοσο πισω απο τις γραμμες οσο και απο οποιες αντιφασεις. Καμια αντιρρηση να αγνοω τα ποστ σου απο εδω και μπρος περα απο δυνητικα εκρηκτικες συμβουλες οπως να αντιμετωπισει τον τυπο ο γιωργος εν μεσω καραντινας.

    Τι λες, καλα ετσι;
    Εκρηχτική συμβουλή. Το ακούσαμε κι' αυτό.

    Εντάξει εσένα άμα σου λένε "τον βλέπω και θέλω να τον χτυπήσω", "δεν αντέχω άλλο" σε περίοδο καραντίνας που δεν υπάρχει άλλη διαφυγή μην πεις τίποτα. Όλοι τις σκέψεις μας λέμε και πιθανές λύσεις. Δεν είναι 10 χρονών για να μην μπορεί να αξιολογήσει μόνος του και να αποφασίσει τι είναι πιο καλό για εκείνον. Συγγνώμη που δίνουμε μια άλλη οπτική έτσι; Δεν θα επαναληφθεί, μην μου ταράζεσαι μόνο.

  9. #1224
    george1520
    Guest
    Έχω δείξει και ποιος είμαι και πως σκέφτομαι.. Το ότι έχω ένα θέμα και έχω κολλήσει εκεί δεν σημαίνει ότι σταματάω να είμαι αυτός που είμαι.. Είμαι σε θέση να αξιολογήσω ποιο σχόλιο μου είναι χρήσιμο και ποιο όχι γιατί εγώ το ζω και εγώ ξέρω τις συνθηκες οπότε κάθε γνώμη για μένα είναι ευπρόσδεκτη.. Άσε που έχω και την ευκαιρία να ακούσω τι έχει να μου πει κάποιος που έζησε κάτι ανάλογο.. Αυτό στην ζωή μου σίγουρα δεν θα μπορούσα να το κάνω γιατί πρώτο δεν το έχω πει πουθενά και δεύτερο ούτε κάποιος άλλος ήρθε να μου πει κάτι αντίστοιχο.

  10. #1225
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ναι κατάλαβα τι εννοείς.. Την λέξη πρέπει εγώ την χρησιμοποιώ αλλά η ουσία είναι ότι αυτό μου έδωσε να καταλάβω. Ίσως κάνω μια συζήτηση πάνω σε αυτό. Εμένα νομίζω η ανάλυση με βοηθάει.. Το να κάνω πιο απλά τα πράγματα και με λεπτομέρειες. Κάποιες φορές δεν μου βγαίνει σε καλό όμως.
    Γιώργο αυτό το ξέρεις μόνο εσύ. Εξάλλου σου είπα κι' εγώ πως πρέπει να βάλεις (μια φορά) τα πράγματα κάτω και να τα αναλύσεις, μαζί και τον εαυτό σου. Αν υπάρχει υπερβολή όμως τότε είναι λογικό να ξεφεύγουν τα πράγματα.

    Κατά τ' άλλα δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ελπίζω να σε βοήθησε γενικά η συζήτηση. Κρατά τα καλά της και εύχομαι να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό και να μην τον ξαναδεις μπροστά σου.

  11. #1226
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Εκρηχτική συμβουλή. Το ακούσαμε κι' αυτό.

    Εντάξει εσένα άμα σου λένε "τον βλέπω και θέλω να τον χτυπήσω", "δεν αντέχω άλλο" σε περίοδο καραντίνας που δεν υπάρχει άλλη διαφυγή μην πεις τίποτα. Όλοι τις σκέψεις μας λέμε και πιθανές λύσεις. Δεν είναι 10 χρονών για να μην μπορεί να αξιολογήσει μόνος του και να αποφασίσει τι είναι πιο καλό για εκείνον. Συγγνώμη που δίνουμε μια άλλη οπτική έτσι; Δεν θα επαναληφθεί, μην μου ταράζεσαι μόνο.
    Πολλα συναισθηματα που βγαινουν στην επιφανεια σε τετοιες καταστασεις συχνα πολυ συχνα ειναι οντως μικροτερης ηλικιας απο του επιζωντα που τα βιωνει. Ειναι δικαιολογημενα ναι, και σιγουρα ηταν οταν αναπτυχθηκαν, ομως δεν πρεπει να παραγνωριζουμε και τις περιστασεις που ειναι πρωτοφανεις: μια επιβολη αυτοαπομονωσης σε εθνικο επιπεδο που αυξανει αφυσικα την εκθεση στον κακοποιητη και το ενδεχομενο να μετατρεπει συναισθηματικα τον αλλον σε χυτρα ταχυτητας... Αντι να δοκιμασει κατι μη αναστρεψιμο οπως το να αναμετρηθει με τον κακοποιητη θα μπορουσε να βρει εναν τροπο εκτονωσης των αρνητικων συναισθηματων.

    Οσο για τις ειρωνιες, μαλλον εσυ δειχνεις να εισαι ευθραυστη στην αντιθετη αποψη. Απο το βαρος των λεξεων που εισαι διατεθιμενη να χρησιμοποιησεις σαν χαρακτηρισμους ειδικα, τοσο σε αυτη τη συνομιλια οσο και σε προηγουμενη, δεν νομιζω οτι υπαρχει αμφιβολια.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #1227
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Γιώργο αυτό το ξέρεις μόνο εσύ. Εξάλλου σου είπα κι' εγώ πως πρέπει να βάλεις (μια φορά) τα πράγματα κάτω και να τα αναλύσεις, μαζί και τον εαυτό σου. Αν υπάρχει υπερβολή όμως τότε είναι λογικό να ξεφεύγουν τα πράγματα.

    Κατά τ' άλλα δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ελπίζω να σε βοήθησε γενικά η συζήτηση. Κρατά τα καλά της και εύχομαι να τελειώσει γρήγορα όλο αυτό και να μην τον ξαναδεις μπροστά σου.
    Σε ευχαριστώ που μου είπες και τα δικά σου, για τον τροπο που τα βλέπεις και τα αντιμετωπιζεις. Ναι αυτή η συζήτηση που έγινε σήμερα με όλα τα παιδιά με βοήθησε.

  13. #1228
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Πολλα συναισθηματα που βγαινουν στην επιφανεια σε τετοιες καταστασεις συχνα πολυ συχνα ειναι οντως μικροτερης ηλικιας απο του επιζωντα που τα βιωνει. Ειναι δικαιολογημενα ναι, και σιγουρα ηταν οταν αναπτυχθηκαν, ομως δεν πρεπει να παραγνωριζουμε και τις περιστασεις που ειναι πρωτοφανεις: μια επιβολη αυτοαπομονωσης σε εθνικο επιπεδο που αυξανει αφυσικα την εκθεση στον κακοποιητη και το ενδεχομενο να μετατρεπει συναισθηματικα τον αλλον σε χυτρα ταχυτητας... Αντι να δοκιμασει κατι μη αναστρεψιμο οπως το να αναμετρηθει με τον κακοποιητη θα μπορουσε να βρει νεαν τροπο εκτονωσης των αρνητικων συναισθηματων.

    Οσο για τις ειρωνιες, μαλλον εχυ δειχνεις να εισδαι ευθραυστη στην αντιθετη αποψη. Απο το βαρος των λεξεων που εισαι διατεθιμενη να χρησιμοποιησεις σαν χαρακτηρισμους ειδικα, τοσο σε αυτη τη συνομιλια οσο και σε προηγουμενη, δεν νομιζω οτι υπαρχει αμφιβολια.
    Ωραία. Δώσε εσύ τις δικές σου λύσεις τότε στον Γιώργο και άσε με εμένα να δίνω τις εκρηκτικές μου συμβουλές όπως ξέρω. Αν δεν σου αρέσουν, πάτα το κουμπάκι. Με συγχωρείς που το θεωρώ φασιστικό και που έχω το θράσος να λέω την γνώμη μου στον Γιώργο. Αυτά. Ελεύθερος και εσύ να δώσεις τις δικές σου λύσεις και άποψη.

  14. #1229
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μόνος μου δεν σκέφτομαι αυτό το θέμα.. Δεν ασχολουμαι. Μόνο όταν τον ακούω ή τον βλέπω νευριαζω.. Ότι σκέφτομαι το καταθέτω εδώ γιατί η σκέψη γίνεται την ώρα που γράφω.. Να σου πω τι παρατήρησα.. Είδα αλλαγή στην συμπεριφορά πολλών ανθρώπων εξαιτίας της καραντίνας, προς το χειρότερο και απογογρευτηκα. Εγώ προσπαθώ όλο αυτό να το δω από την θετική του πλευρά, ότι έχουμε ευκαιρία να σκεφτούμε, να εκτιμήσουμε κάποια πράγματα, να διορθώσουμε συμπεριφορές μας.. Δεν τα καταφέρνω πάντα γιατί έχω συνέχεια νεύρα. Είμαι στο σπίτι με τους δύο που μου καταστρεψαν την παιδική μου ηλικία, που έπεσα στην κατάθλιψη και με αποκαλούσαν τρελό και απέναντι μου έχω αυτον. Εννοείς ότι η συγκεκριμένη δεν είναι καλή? Δεν έχεις μιλήσει για αυτό το θέμα πιο βαθιά εσύ.. Άρα ούτε εσύ ξέρεις τι πρέπει να πει κάποιος.. Πιστεύεις ότι οι λεπτομέρειες δεν χρειάζονται? Εμένα πάντως μου πέρασε το μήνυμα ότι πρέπει να τις πω. Θες να μιλήσεις?
    Θέλω ναι..Αλλά μου φαίνεται βουνό..Δεν το κατάφερα ποτέ..Ώρες ώρες πιστεύω ότι είμαι παράλογη κιόλας..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #1230
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,702
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ααα εννοείς ότι οι ουσίες την έκαναν να μας πει το παραμύθι? Μπα... Λεφτά ήθελε.. Τωρα αν τα ήθελε για να αγορασει την δόση της δεν ξέρω. Εκεί που έλεγε τόσες λεπτομέρειες για εκείνη την μέρα, εκεί λέω κάτι δεν πάει καλά.. Δεν λέει κάποιος τόσες λεπτομέρειες, δεν υπάρχει λόγος. Εε το τερμάτισε με τον γιατρό που βγήκε στους δρόμους και έλεγε Είναι έγκυος..
    σου ζητησε λεφτα, τελικα;
    ναι, αν ζητησε λεφτα, μπορει να ηθελε να παρει την δοση της. σε καποια κριση ηταν σιγουρα. δεν ξερω αν ηταν παθηση (πχ μανια) η στερητικα, η κατι αλλο.
    κι οχι μονο οι λεπτομερειες.
    εκανε σαν τρελη μην καταλαβει κατι η φιλη της για το προβλημα της, και την παιρνει να πανε μαζι στο νοσοκομειο;;;; και σε ποιο νοσοκομειο, οταν δεν επιτρεπονται καν συνοδοι στα νοσοκομεια;

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •