ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 152
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 152 of 258 FirstFirst ... 52102142150151152153154162202252 ... LastLast
Results 2,266 to 2,280 of 3862
  1. #2266
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    "Αγάπα τον και στα μαύρα του τον άλλον, αγάπα τον και όταν δεν θα θέλει να σου μιλήσει και όταν δεν θα είναι καλά και όταν θα σε απομακρύνει από κοντά του, αξίζει και χρειάζεται περισσότερο την αγάπη σου Γιατί η ζωή δεν είναι μόνο γέλια και χαρές..η ζωή είναι και πόνος..πολύς πόνος..και είναι κρίμα στον πόνο μας να μην έχουμε έναν άνθρωπο να μας αγαπά..

    Εγώ σ' αγαπώ όπως και να είσαι και ας ξέρω πλέον πως τίποτα δεν έχει μείνει για εμένα .Ίσως να μην υπήρξε και πότε ...
    Άξιζε όμως όλη αυτή η διαδρομή .Είναι σπουδαίο να νοιωθεις την καρδιά σου γεματη .
    Γεμάτη από εσένα .

    Κράταω μόνο αυτό .Λαχταρω την κάθε νύχτα .Απλά γιατί κλείνοντας τα μάτια είσαι μόνο εσύ "

    Αποσπάσματα
    Ο. Ελύτης
    Υπεροχο!,,,,

  2. #2267
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δε νομιζω να ειναι του Ελυτη ομως

  3. #2268
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Σκεφτομαι πως ελπιζω τη φορα αυτη, να 'ναι για πανω απο διμηνο...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #2269
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,996
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Σκεφτομαι πως ελπιζω τη φορα αυτη, να 'ναι για πανω απο διμηνο...
    Μακάρι...!! Ή και μόνιμο

  5. #2270
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Το λοκνταουν;

  6. #2271
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σας αρεσω η οχι εγω αυτος ειμαι και δε προκειται να αποδεχτω πλαγιους εκβιασμους για να αποδεχτω πραγματα που δεν εγκρινω και ψευτοσωτηρες

  7. #2272
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επειδη ξερω οτι με ακολουθεις σε οτι και αν πω με αυτο το χαβα δε προκειται να με κανεις ομοιο με σενα ουτε σκοπευω να γινω ενα αδοιο σωμα για να ικανοποιηθεις οσο κουβαλας αδελφους σου να με ενοχλουν σαν ............ στο ιντερνετ το μονο που πετυχαινεις ειναι να με αγριευεις και να στη λεω

  8. #2273
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν νομιζεις οτι θα με τρελανεις με ολους αυτους που κουβαλας γυρω μου να κανουν διαφορα σοου αυτο ειναι αδυνατο ο βρεγμενος τη βροχη δε τη φοβαται και στη τρελα δε μπορεις να με φτασεις οτι και αν σκεφτεις

  9. #2274
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Νιωθω πονους στα νεφρα απο το φαγητο. Πιθανολογω οτι φταιει η σαλτσα σογιας που προσθεσα. Ισως εχει καποιο επικινδυυνο χημικο.

  10. #2275
    Δεν ηρεμώ βρε Καβάφη
    συχνά μου έρχεται στο νου "η πόλις"
    συχνά μου έρχεται στο νου "τουλάχιστον μην την εξευτελίζεις μες τις συνάφειες των ανθρώπων"
    σαν κάτι που φτιάχτηκε για μένα, σαν κάτι που εκφράζει και στο οποίο χωρώ.
    δώστε στα παιδιά σας από τα πρώτα τους βήματα ερεθίσματα να διευρύνουν τους ορίζοντες τους και να χτίσουν δυνατό χαρακτήρα, βάλτε τα στα κατάλληλα περιβάλλοντα ανθρώπων και καταστάσεων,
    διότι η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, όπως όταν πρωτοδιαβάζεις ένα βιβλίο ή ένα κείμενο. Αν δεν το φυτέψεις μέσα σου σωστά θα επακολουθήσουν αμέτρητες ανούσιες ή κοπιώδεις επαναλήψεις.
    έτσι, αν δεν έχτισες σωστά τη ζωή σου στα πρώτα της βήματα η συνέχεια θα είναι ταλαιπωρίες και βάσανο
    εκεί που οι άλλοι θα καταφέρνουν κάτι απλά, εσύ απλά θα ταλαιπωρείσαι έστω για να πλησιάσεις σ' αυτό που πέτυχαν αν και η απόσταση δεν θα πάψει ποτέ να ναι προφανής με αυτοσκοπό μια ηθική ικανοποίηση εκεί που οι άλλοι βιώνουν επιτυχία.
    όπου κι αν πηγαίνεις θα επαναλαμβάνεσαι κι οι άνθρωποι αν δεν σε λυπούνται θα σε περιγελάνε, αλλά δεν θα σε δέχονται σαν να σαι ένας απ αυτούς
    διότι τα πρώτα σου βήματα ξεκίνησαν με λάθος τρόπο όπως με λάθος τρόπο πρωτοδιάβασες το βιβλίο ή το κείμενο, αν και μπορεί να χες πολλή ενθουσιασμό όταν επιδιδόσουν σ' αυτό.
    γιάννης

  11. #2276
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Τοτε γιατι συνεχιζουμε να ζουμε γιαννη;

  12. #2277
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τοτε γιατι συνεχιζουμε να ζουμε γιαννη;
    Όσο ζούμε ελπίζουμε ακόμα και γι αυτά που λέμε πως δεν τα πετύχαμε ή δεν τα καταφέραμε! Κι αν αυτα που θέλαμε μοιάζουν με ακατόρθωτα ψάχνουμε για ευχάριστες και δημιουργικές διεξόδους που θα μας δώσουν νόημα. Απ εκει και πέρα υπάρχουν και τα θρησκευτικά και μεταφυσικά πιστεύω προς τα οποία όσο η ζωή δεν μας βγήκε τόσο περισσότερο κατευθυνόμαστε ως ενδιαφέρον, ως τρόπος ζωής και ως μέρος της σκέψης μας, κυρίως δε ως πηγή γαλήνης και κάποιου νοήματος για τη ζωή.
    γιάννης

  13. #2278
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για μια ακομα φορα εκανες ακριβως το ιδιο πραγμα μπροστα στα ματια μου οπος τοτε που συναντηθηκαμε σε ενα καφε και ενω σου μιλαγα τους εστιλες σηματα μορς να μου τη στησουν κανονικα απο ενα σημειο που νομιζες οτι θα περναγα γιατι απο οτι φαινετε νομιζεις οτι εισαι ο μονος που βλεπει τα νοηματα που κανεις μαζι με τους αδελφους σου ενω εχεις καταλαβει ολη την γη απο συνεργατες σου και δε τολμα κανεις να πει ποσο σε ............ απο τη τοση ομορφια που σου εδωσε ο θεος αφου εχεις επιβαλει καθεστως χουντας παντου και εχεις βαλει τα σχεδον τα παντα σε ενα ορατο κλειο δε ντραπηκες λιγακι να κανεις το ιδιο ακριβως πραγμα μπροστα στα ματια μου κολητηρι που οπου παω ακολουθεις σα κολητηρι και τωρα τους εστιλες σηματα μορς να με ακολουθουν οταν ψαχνω να αγοραζω πραγματα γιατι μηπως μονος μου μπορεις να κανεις τιποτα? ενα ετερωφωτο εισαι που πηρε φως απο μενα και κανεις το σπουδαιο και το τρανο εχοντας συνεργατες παντου που με αυτο το τροπο τους εχεις τρομοκρατησει ολους και παριστανουν οτι σου κανουν υποκλισεις ενω δε θελουν ουτε να σε βλεπουν ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙς ΕΣΥ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ?? ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΕΙΠΕΣ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΕΚΤΟς ΑΝ ΕΧΕΙς ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΝΑ ΣΤΗ ΛΕΩ 24 ΩΡΕΣ ΓΙΑΤΡΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΕ ......... ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑς ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΑΓΚΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΟΥΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ............... ΜΕ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΣΟΥ ΤΗ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΟΥς ΣΟΥ ΜΑΓΚΕΣ ΔΕ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΜΠΑΣΤΑΚΕΣ ΟΠΟΥ ΣΤΑΘΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΒΡΕΘΩ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙΟ ΝΑ ΜΕ ΨΑΡΩΣΕΙΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΕ ΤΗ ΤΟΣΗ ΟΜΟΡΦΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΣΕ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΟΜΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΤΟΣΗ ΚΑΨΟΥΡΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΠΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΨΑΧΝΩ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑΧΑ ΣΕ ΠΡΟΣΚΥΝΟΥΝ ΔΕ ΣΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ? ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΒΡΗΚΕΣ ΝΑ ΦΑΣ ΚΑΨΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΣΕ ΑΠΑΞΙΩΝΩ ΕΣΥ ΤΟΣΟ ΜΟΥ ΓΙΝΕΣΕ ΚΟΛΗΤΙΡΙ καταλαβες? να πας να κανεισ το μαγκα αλλου πηγενε στους τοσους που ταχα σε προσκυνουν και παριστανουν οτι σε σεβονται γιατι σε φοβουνται και δε τολμα κανεις να σου πει την αληθεια καταμουτρα .............. αν ειχες ελαχιστο μυαλο αυτο το πραγμα να βαλεις μια τεραστια αφισα μπροστα στα ματια μου δε θα το ειχες κανει καν και αν νομιζεις οτι με μια κρυο με μια ζεστη θα κανεις κατι σε γελασανε οι υπερδυναμεις σου πηραν συνταξη

  14. #2279
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ξανακουβαλησε με εδω παλι και μετα παριστανε τον αθωο που μου την ειχε στημενη κανονικα αυτο ειναι αλλη εξυπναδα ε μια ζεστη μια κρυο και νομιζεις οτι δε το καταλαβα μα τοση εξυπναδα που σου εδωσε ο θεος πως χωρεσε σε ενα ανθρωπο μονο τοσο εξυπνος εισε πια επιτελους αμα ειναι να μας δανεισεις και μερικη εξυπναδα εσυ με σηκωσες απο κει που καθομουν εσυ τους εβαλες να τα κανουν ολα αυτα τους εχεις πει οτι καθε φορα που σκαλωνει μια σελιδα οτι θα ακολουθουν μετα σα κολητηρια

  15. #2280
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επισης αφου εισαι το ευφυης οπως παριστανεις δε σκεφτηκες καν οτι βαζοντας καποιον που μου ειπε να παει προς τα κει οτι με αυτο το τροπο θα εμπαινα σε υποψιες η νομιζεις οτι με επιασε το αλτσχαιμερ κουνια που σε κουναγε απο αυτο και μονο αρχισα να ανωρετιεμαι γιατι τον επιασαν οι ξαφνικες καλοσυνες να περασω απο κει σπουδαιε ευφυη και πανεξυπνε αντε λοιπον κανε το κολητηρι σε οτι και αν ψαξω να αγορασω αφου φως πηρες απο μενα και αφου εκλεψες ολες τις πατεντες που σκεφτηκα ΕΓΩ και οχι εσυ τωρα πουλας εξυπναδα με βαση ΕΜΕΝΑ και οσα ελεγα γιατι το οτι ολα μοιαζουν μεταξυ τους ηταν ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΤΗ ΚΟΠΙΑΡΕΣ ΟΠΩς ΕΝΑΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΚΑΚΕΚΤΥΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΚΟΠΙΕΣ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ ΔΕΞΙ ΣΟΥ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΟΥΛΑΣ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΑΛΛΩΝ Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΕΤΕΡΟΦΩΤΟ ΑΚΟΜΑ ΕΞΥΠΝΕ ΤΟΥ ........Υ

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •