ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 238
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 238 of 258 FirstFirst ... 138188228236237238239240248 ... LastLast
Results 3,556 to 3,570 of 3862
  1. #3556
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μήπως να γράψω στα ******* μου τις σκέψεις και τα concepts και όλες αυτές τις ****** και να αρχίσω να ζω;;;
    Τι νόημα έχει να σκέφτομαι τόσο πολύ. Δεν πάω πουθενά εδώ είμαι συνέχεια! Μέσα στο μυαλό μου!!! Βα ρε θη κα.
    Δεν έχουμε πολύ χρόνο εδώ.
    Δεν στα είπα ; Αν αποφασίσεις να ζήσεις, είναι ... δύσκολο να πάει πολύ άσχημα ! Πρέπει να το θες να πάει πολύ άσχημα ! Το πιθανότερο είναι ότι θα πάει από αρκετά καλά, ως πολύ καλά !
    Και θα πάψεις να βρίσκεις ... προβλήματα σε κάθε λύση !!!!!!!

  2. #3557
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Δεν στα είπα ; Αν αποφασίσεις να ζήσεις, είναι ... δύσκολο να πάει πολύ άσχημα ! Πρέπει να το θες να πάει πολύ άσχημα ! Το πιθανότερο είναι ότι θα πάει από αρκετά καλά, ως πολύ καλά !
    Και θα πάψεις να βρίσκεις ... προβλήματα σε κάθε λύση !!!!!!!
    Ναι ναι. Σήμερα που είχα γεμάτη μέρα ήταν ωραία. Δε σκεφτόμουν.

  3. #3558
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ναι ναι. Σήμερα που είχα γεμάτη μέρα ήταν ωραία. Δε σκεφτόμουν.
    Φαντάσου να ... είχες και σεξ !!!!!!!

  4. #3559
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Φαντάσου να ... είχες και σεξ !!!!!!!
    Δε θέλω. Είναι εθιστικό. Να μου λείπει

  5. #3560
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Γενικά και η πιο θεά να είσαι με δύο μέτρα πόδια και περιποιημένη εμφάνιση,άμα είσαι ανασφαλής πάντα θα νιώθεις ότι κάτι λείπει. Πόσο μάταιο να γίνεις καλύτερη αν μέσα σου νιώθεις έτσι!!
    Πολύ σημαντικό να κοιτάξουμε το μέσα μας να φτιάξουμε κι όχι τόσο το έξω. Αν φτιάξουμε το μέσα,το έξω θα ακολουθήσει.
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποια κορίτσια που πραγματικά είναι θεές,δεν εκτιμούν αυτό που έχουν,δε χαίρονται όσο πρέπει, και ψάχνουν κάτι άλλο. Είναι κρίμα.
    Δεν μπορούν να δουν πόσο ωραίες είναι;;;; Εκνευρίζομαι. Μού έρχεται να τις πω ανοίξτε τα μάτια σας ρεεεεε
    Καλά και γω τα ίδια κάνω γιατί λέω μακάρι να ήμουν σαν αυτές άρα δεν εκτιμάω αυτό που έχω. Έλεος σε βάζουμε μυαλό.
    Αν είσαι θεά με "δύο μέτρα πόδια και περιποιημένη εμφάνιση" όσο ανασφαλής και να σαι ο άντρας που θα σε ποθήσει, για να σε κερδίσει, θα ψάξει να βρει τρόπους να εκμαιεύσει από μέσα σου αυτά που θα σε κάνουν να νιώθεις όμορφα. Έτσι, θα γίνει το μέσον για να αναδείξεις αυτά τα θετικά που κρύβεις μέσα σου. Διότι δεν θέλει μια ωραία αλλά απαισιόδοξη ή χαμηλής αυτοεκτίμησης δίπλα του.
    Το "κάτι άλλο που ψάχνουν" είναι το ανικανοποίητο που λίγο πολύ χαρακτηρίζει όλους τους ανθρώπους, αλλιώς μια κοπέλα στην πασαρέλα, αλλιώς έναν επιχειρηματία, αλλιώς έναν φοιτητή κλπ. Ο καθένας νιώθει ανικανοποίητος (για όσους νιώθουν δηλαδή) σ αυτό που στη ζωή τους κρίνουν, τουλάχιστον τη δεδομένη περίοδο, ως το πιο σημαντικό που θα πρεπε να έχουν, είτε ώριμα είτε επιπόλαια.
    Όποιος εκτιμά αυτό που έχει, το αποδεχτεί, το αγαπήσει και δεν θελήσει περισσότερα, έχει μέσα του γαλήνη και ευτυχία την οποία διαχέει προς τους άλλους.
    γιάννης

  6. #3561
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δε θέλω. Είναι εθιστικό. Να μου λείπει
    Η στέρηση σουβγάζει μαύρες σκέψεις, αρνητισμό και κατάθλιψη . Όλοι όσοι έχουν τέτοια θέματα , έχουν και σεξουαλική στέρηση . Αντιθέτως, κανείς με πλήρη σεξουαλική ζωή , δεν έχει τέτοια θέματα!

  7. #3562
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Η στέρηση σουβγάζει μαύρες σκέψεις, αρνητισμό και κατάθλιψη . Όλοι όσοι έχουν τέτοια θέματα , έχουν και σεξουαλική στέρηση . Αντιθέτως, κανείς με πλήρη σεξουαλική ζωή , δεν έχει τέτοια θέματα!
    Όχι φυσικά και δεν πιστεύω σε αυτήν την υπεργενικευση.
    Δεν ισχύει αυτό. Δε θα μπορούσε. Αν ήταν έτσι,θα μας έσωζε όλους το σεξ.

  8. #3563
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Όχι φυσικά και δεν πιστεύω σε αυτήν την υπεργενικευση.
    Δεν ισχύει αυτό. Δε θα μπορούσε. Αν ήταν έτσι,θα μας έσωζε όλους το σεξ.
    Δεν ξέρω για όλους, πάντους σώζει πολλούς. Η γενίκευση που ισχύει , είναι ότι η έλλειψη , καταδικάζει όσους τη βιώνουν . Δεν είναι δηλαδή όλοι όσοι κάνουν σεξ ευτυχισμένοι και πλήρεις, αλλά όσοι δεν κάνουν , έχουν πρόβλημα.

  9. #3564
    Elenia781
    Guest
    Καποιοι έχουν το σεξ σαν γενετισιο ενστικτο,νομιζουν οτι εκφραζουν συναισθήματα μεσα απο την πράξη. Αλλοι ειναι πιο εγκεφαλικοι και ψαχνουν για την ικανοποιηση μεσα απο την σκεψη και οι πιο ντροπαλοι βρισκουν αλλες διεξόδους. Ξερω ζευγάρι αλλης εποχής που πρίν κανουν σχεση και παντρευτούν αλληλογραφούσαν για 7 χρονια

  10. #3565
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Καποιοι έχουν το σεξ σαν γενετισιο ενστικτο,νομιζουν οτι εκφραζουν συναισθήματα μεσα απο την πράξη. Αλλοι ειναι πιο εγκεφαλικοι και ψαχνουν για την ικανοποιηση μεσα απο την σκεψη και οι πιο ντροπαλοι βρισκουν αλλες διεξόδους. Ξερω ζευγάρι αλλης εποχής που πρίν κανουν σχεση και παντρευτούν αλληλογραφούσαν για 7 χρονια
    Βρίσκεις φυσιολογικό ενήλικος, να μην έχει σεξουαλική ζωή για μεγάλο διάστημα ή ποτέ ;;; Τι ποιότητα ζωής έχει ;

  11. #3566
    Elenia781
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Βρίσκεις φυσιολογικό ενήλικος, να μην έχει σεξουαλική ζωή για μεγάλο διάστημα ή ποτέ ;;; Τι ποιότητα ζωής έχει ;
    Σε καμία περίπτωση δεν γίνεται να το απαιτείς. Οκ οταν εισαι 20-30 ερχεται χωρίς πολυ σκεψη. Η ποιότητα ζωής είναι πολλά πράγματα πέρα απο το σεξ. Οι προτεραιότητες που αλλάζουν, τα γούστα,οι προτιμήσεις δεν μενουν ίδιες στα 20,40,60.

  12. #3567
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Σε καμία περίπτωση δεν γίνεται να το απαιτείς. Οκ οταν εισαι 20-30 ερχεται χωρίς πολυ σκεψη. Η ποιότητα ζωής είναι πολλά πράγματα πέρα απο το σεξ. Οι προτεραιότητες που αλλάζουν, τα γούστα,οι προτιμήσεις δεν μενουν ίδιες στα 20,40,60.
    Ποιός είπε να απαιτήσεις κάτι ; Τίποτε δεν μας έρχεται επειδή το ... αξίζουμε. Πρέπει να το κυνηγάμε κια να προσπαθούμε. Αλλά το σεξ , είναι ένα απαραίτητο συστατικό της ζωής. Δεν είσαι φυσιολογικός άνθρωπος χωρίς. Δεν εννοώ κάθε μέρα, αλλά δεν μπορεί να απουσιάζει χρόνια από τη ζωή ή μόνιμα. Δεν είναι ζωή αυτή. Το κυριότερο πρόβλημα των φυλακισμένων αυτό είναι , γιαυτό είναι τιμωρία η ζωή που τους έχουν και κάνουν . Σχετικά με τις προτιμήσεις της ζωής, έχω περάσει ήδη τα 40 , κάτι ξέρω. Δεν παύεις να ζεις μετά τα 40 , δεν είσαι απόμαχος.

  13. #3568
    Elenia781
    Guest
    Ουτε ειναι τροφή ή ασκηση σωματική απαραίτητα για να ζησεις. Οι ασκητές πως ζούνε? Ο καθένας κανει τις επιλογές του . Για σενα ειναι "φαι" για αλλους ταλαιπωρία.

  14. #3569
    Θυμάμαι που γυριζα στους δρόμους της Αθηνας μονος μου κι ονειροπολόντας, μετα απο μια κοπιωδη ημέρα ή για διάλειμμα στο μεσο μιας κοπιωδους εργασίας. Αυτο που πραγματικα οχι απλα θα με ξεκουραζε αλλά θα μου δίνει τις ψυχικές δυναμεις τόσο για να διεκπεραιώνω αυτή την εργασία πιο αποτελεσματικα αλλά και για ν παιρνω εφόδια ψυχικης δύναμης για το μελλον δεν ηταν αυτες οι μοναχικες καθημερινές περιπλανήσεις, αλλά μια καλή παρέα, με ευχάριστες κουβεντες και τις ωραίες τις φάσεις. Πόσες φορές καταλαβατε οτι ήμουν μόνος? Πόσες φορες σας εκανα νύξεις, σας κεντριζα, για να με βαλετε στην παρεα σας? Ποτέ δεν με καλέσατε να πάμε καπου μαζί. Ποτέ δεν ήρθατε να μου μιλήσετε με δική σας πρωτοβουλία. Αυτη η έλλειψη παρέας, αγαπης, αποδεκτοτητας, επικοινωνιας, υπήρξε ένας απο τους βασικους παράγοντες που καταρράκωσαν τη ψυχολογία μου. Κι έπειτα όλοι σας γίνατε είτε παπάδες κι αρχιμανδρίτες ειτε οικογενειάρχες και επαγγελματιες με αρχές. Μετα προσπαθώντας να ξεφυγω εμπλεξα με εναν τύπο που μεναμε μαζί αλλά στο χρονο επεστρεψα στα ίδια. Σήμερα, χρόνια μετά, με βρικσω με τη ψυχολογία καταρρακωμενη. Δεν ξέρω αν σημαντική συνέπεια αυτου υπηρξε η δική σας συμπεριφορά απέναντι μου ή αν το κακό υπήρχε μεσα μου απο πολυ πριν και απλα με την συναναστροφή μου μαζι σας ήταν μια προσπάθεια μου να αλλάξω προς το καλυτερο. Σημασια εχει οτι με απορριψατε.

    Τώρα αμα τυχαία σας συναντήσω με θυμάστε με καλή εντύπωση αλλα σαν ενα καλο γνωστό. Όπως και τοτε τρεχετε να συμπαρασταθειτε σε καναν τραγοπαπα ή κάποιον που έχει τον μεγαλο κοινωνικό κυκλο και εχει την ευμάρεια κι ετσι δεν έχει αναγκη, ουτε ο πρωτος ουτε ο δευτερος, απο παρεα και συμπαράσταση. Αν σας προσεγγιζα θα με αντικριζατε σαν ενα ελάχιστο συνάνθρωπο.

    Όλα αυτα τα γράφω σαν διαπιστωσεις αλλά και για να μαθετε εσεις που δεν γνωρίσατε, τι κόσμος υποτίθεται καλός κυκλοφορει κανοντας αισθητή την παρουσια του αναμεσα σας.

  15. #3570
    Elenia781
    Guest
    Παντα χαιρομαι να σε διαβάζω ioanni2

    Αν χρειαστεί θα πετάξω,αν χρειαστεί θα κολυμπήσω όχι γιατί πάντα μπορώ αλλά η ζωή με έμαθε πως με δικά μου εφόδια θα προσπεράσω τις δυσκολίες, την απορριψη, να με λυπούντε. Οταν ο κύκλος κλείσει θα είναι μια αφορμή για να γιορτάσω, να ξεχάσω... να λυτρωθώ

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •