ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 105
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 105 of 258 FirstFirst ... 55595103104105106107115155205 ... LastLast
Results 1,561 to 1,575 of 3862
  1. #1561
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Συμμεριζομαι την αποψη σου 1000 τα εκατο και τα ξερω ολα αυτα ...
    Μπορω να σου αναφερω και εγω ουκ ολιγα παραδειγματα .....


    Σου ειπα ομως ειμαστε ακομα σε υποθεσεις(¨αν παιζει κατι τετοιο¨) ....υποθεσεις κανω εγω ,υποθεσεις κανεις και εσυ !

    Να σου πω και ενα ακομα αν?
    Που ξερουμε αν αυτη η κοπελα δεν ικανοποιησε καποια αρρωστημενη εκδικηση καποιου αλλου μονο και μονο επειδη εσυ ειπες οτι υπαρχουν ατομα που οδηγουνται απειλουμενα σε τετοιες πραξεις .....

    Ας δουμε τι εγινε στην πραγματικοτητα, τι υποβαθρο υπηρχε για να οδηγηθει το ατομο σε αυτη τη πραξη και εκει πραγματικα θα φανει το μεριδιο της ευθυνης που του ανάλογή ,αν του αναλογει τελικα....
    Απλά αναφέρω πως ακόμα και στην υπόθεση που υπήρχε κέρατο και κοροϊδία, ο άνθρωπος δεν έχει (νομική, τουλάχιστον) ευθύνη.

    Όοο,τι και αν έχει κάνει το θύμα και όποια συμπεριφορά και αν οδήγησε τον θύτη σε αυτό το σήμειο, ΔΕΝ μας αφορά. Κανείς μα κανείς δεν έχει το δικαίωμα να καταστρέφει με το έτσι θέλω την ζωή ενός ανθρώπου, ακόμα και όταν απειλείται (εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να αυτοκτονήσω παρά να καταστρέψω άλλον άνθρωπο, και αν το έκανα θα το ομολογούσα, αφού δεν θα άντεχα καν στην σκέψη ότι το έκανα). Σαν να πυροβολώ εγώ κάποιον επειδή με ανάγκασαν να το κάνω και να περιμένω πως επειδή υπήρχε απειλή, ούτε γάτα ούτε ζημιά. Είναι ΕΓΚΛΗΜΑ και πρέπει να σαπίσει στην φυλακή. Δεν αναφέρθηκε ότι υπάρχει ηθικός αυτουργός. Ηθικός αυτουργός δεν είναι εκείνος που με την συμπεριφορά του οδηγεί κάποιον στο έγκλημα. Θεωρείται αυτός που την έβαλε να το διαπράξει.

    Όχι μόνο δεν θέλω να την γλυτώσει, αλλά να φάει όσο γίνεται την μέγιστη ποινή γι' αυτό που έκανε. Ειλικρινά είναι κάτι που δεν το χωράει το μυαλό μου. Να περπατάς αμέριμνη στον δρόμο και να κινδυνεύει να καταστραφεί η ζωή σου από τις ορέξεις του κάθε ψυχασθενή.

    (Όταν ανέφερα το παράδειγμα με τις απειλές, εννοούσα πως ακόμα και αν απειλεί κάποιος πως θα σκοτώσει τους δικούς σου, αν τελικά το κάνει δεν θα έχεις εσύ το φταίξιμο που δεν μίλησες αλλά ο θύτης που έκανε το έγκλημα. Άρα στην δική μας υπόθεση, δεν φταίει ο άντρας αλλά η ψυχοπαθής που έριξε το οξύ).

  2. #1562
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Απλά αναφέρω πως ακόμα και στην υπόθεση που υπήρχε κέρατο και κοροϊδία, ο άνθρωπος δεν έχει (νομική, τουλάχιστον) ευθύνη.

    Όοο,τι και αν έχει κάνει το θύμα και όποια συμπεριφορά και αν οδήγησε τον θύτη σε αυτό το σήμειο, ΔΕΝ μας αφορά. Κανείς μα κανείς δεν έχει το δικαίωμα να καταστρέφει με το έτσι θέλω την ζωή ενός ανθρώπου, ακόμα και όταν απειλείται (εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να αυτοκτονήσω παρά να καταστρέψω άλλον άνθρωπο, και αν το έκανα θα το ομολογούσα, αφού δεν θα άντεχα καν στην σκέψη ότι το έκανα). Σαν να πυροβολώ εγώ κάποιον επειδή με ανάγκασαν να το κάνω και να περιμένω πως επειδή υπήρχε απειλή, ούτε γάτα ούτε ζημιά. Είναι ΕΓΚΛΗΜΑ και πρέπει να σαπίσει στην φυλακή. Δεν αναφέρθηκε ότι υπάρχει ηθικός αυτουργός. Ηθικός αυτουργός δεν είναι εκείνος που με την συμπεριφορά του οδηγεί κάποιον στο έγκλημα. Θεωρείται αυτός που την έβαλε να το διαπράξει.

    Όχι μόνο δεν θέλω να την γλυτώσει, αλλά να φάει όσο γίνεται την μέγιστη ποινή γι' αυτό που έκανε. Ειλικρινά είναι κάτι που δεν το χωράει το μυαλό μου. Να περπατάς αμέριμνη στον δρόμο και να κινδυνεύει να καταστραφεί η ζωή σου από τις ορέξεις του κάθε ψυχασθενή.

    (Όταν ανέφερα το παράδειγμα με τις απειλές, εννοούσα πως ακόμα και αν απειλεί κάποιος πως θα σκοτώσει τους δικούς σου, αν τελικά το κάνει δεν θα έχεις εσύ το φταίξιμο που δεν μίλησες αλλά ο θύτης που έκανε το έγκλημα. Άρα στην δική μας υπόθεση, δεν φταίει ο άντρας αλλά η ψυχοπαθής που έριξε το οξύ).
    Μαλλον δε διαβασες απο την αρχη της συζητησεις γιατι θα καταλαβαινες οτι αυτα ειπα για το θυμα....

    Οπως ειπα και οτι πλεον τι σημασια εχει η ποινη ...η κοπελα μια ζωη απο εδω και περα θα υποφερει και μαλιστα εγω προτιμουσα τον θανατο παρα αυτο, αλλα μαλλον ο θυτης το ηξερε οτι ειναι ακομα πιο δυσκολο και γι αυτο διαλεξε αυτη την πραξη.....
    Θα μου πεις θα ερθει η ηθικη ικανοποιση αλλα να στο πω απλα ¨χεστηκα¨(σορυ κιολας ) τι να την κανω ?
    απο την στιγμη που εγω η ιδια εχω καταδικαστει να ζω μεσα στον πονο σωματικο και ψυχικο χωρις να εχω προσβαλει κανεναν .......

    Στο μονο κομματι που διαφωνουμε και επετρεψε μου να επειμεινω ειναι οτι πρεπει να πληρωσουν ολοι ....και ο τριτος και ο τεταρτος και να επομισθουν το μεριδιο της ευθυνης που τους αναλογει αν τους αναλογει το ξαναλεω ...
    Το γεγονος οτι ενας εκτελει μια πραξη δεν δινει αφεση αμαρτιων στους υπολοιπους που τις εδωσαν το κινητρο ....
    αυτα δεν εχω να πω κατι αλλο ....

  3. #1563
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ειμαι μονογαμικός δεν εχω κερατώσει ποτε και εύχομαι να μην μου τα εχουν φορέσει. Δεν ξέρω πως ένας άνδρας μπλέκει με δυο γυναίκες παράλληλα και δεν καταλαβαίνω γιατι δεν φεύγει απο τη μια σχέση.
    οπως επεισης δεν ξερουμε τι στο καλο γινεται μεσα στο μυαλο ειτε αυτος ειναι αντρας ειτε γυναικα και τον οδηγει σε κατι τετοιο.....
    οσοι δεν ζουνε καποιες καταστασεις δεν μπορουν να τις καταλαβουν .....(δεν προσοποιω απλα λεω την αποψη μου μην παρεξηγηθω)

  4. #1564
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Δεν είπα πως είπες κάτι για το θύμα. Όλοι συμφωνούμε πως αυτό που έκανε η θύτης ήταν απαράδεκτο και άδικο για το θύμα.

    Στο τελευταίο όντως διαφωνούμε οπότε δεν θα πω κάτι άλλο.

    Όσον αφορά την ποινή, θα συμφωνήσω πως το κακό έγινε, αλλά εκτός από το ηθικό της υπόθεσης, η θύτης μ' αυτό που έκανε δείχνει πόσο επικίνδυνος άνθρωπος είναι. Αν δεν τιμωρηθεί, όχι μόνο μπορεί να το ξανακάνει, αλλά έται βλέπει ο κάθε αρρωστημένος άνθρωπος με ψυχοπαθολογία εκεί έξω πως "δεν τρέχει και τίποτα τελικά" αν για όποιο λόγο θελήσει να κάνει κακό σε άλλον άνθρωπο.

  5. #1565
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Δεν είπα πως είπες κάτι για το θύμα. Όλοι συμφωνούμε πως αυτό που έκανε η θύτης ήταν απαράδεκτο και άδικο για το θύμα.

    Στο τελευταίο όντως διαφωνούμε οπότε δεν θα πω κάτι άλλο.

    Όσον αφορά την ποινή, θα συμφωνήσω πως το κακό έγινε, αλλά εκτός από το ηθικό της υπόθεσης, η θύτης μ' αυτό που έκανε δείχνει πόσο επικίνδυνος άνθρωπος είναι. Αν δεν τιμωρηθεί, όχι μόνο μπορεί να το ξανακάνει, αλλά έται βλέπει ο κάθε αρρωστημένος άνθρωπος με ψυχοπαθολογία εκεί έξω πως "δεν τρέχει και τίποτα τελικά" αν για όποιο λόγο θελήσει να κάνει κακό σε άλλον άνθρωπο.
    και το κρατος που ειναι σε ολο αυτο?
    μετα απο τοσα περιστατικα που εχουμε με βιτριολι ακομα ειναι ελευθερη η πωληση του και μπορει ανα πασα στιγμη να το προμηθειτει καθε αρρωστημενο μυαλο...

    ασε απο που να το πιασεις και που να το αφεισεις δυστηχως ......

  6. #1566
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    και το κρατος που ειναι σε ολο αυτο?
    μετα απο τοσα περιστατικα που εχουμε με βιτριολι ακομα ειναι ελευθερη η πωληση του και μπορει ανα πασα στιγμη να το προμηθειτει καθε αρρωστημενο μυαλο...

    ασε απο που να το πιασεις και που να το αφεισεις δυστηχως ......
    Συμφωνώ. Πρέπει να απαγορευτεί η πώλησή του.

  7. #1567
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,793
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #1568
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αυτη η γιατρος που δε μου γιατρεψε το λαιμο και μου χαλασε τη γλωσσα, με κατεστρεψε.

    Ο καθε ανθρωπος εχει εναν σατανα στη ζωη του. Εναν εμποδιστη που του σταματαει την ευτυχια και τον οδηγει στην καταστροφη. Ο μεγαλος σατανας της δικης μου ζωης ειναι οι γιατροι.

  9. #1569
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Οι αντρες ειμαστε ο τελευταιος τροχος της αμαξης. Ειμαστε οι πακιστανοι του συστηματος

  10. #1570
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αφου μου πουλησαν επιτηδες οτι συνηθιζα να αγοραζω 19ευρω παραπανω οχι επειδη ειχαν αναγκη απο λεφτα αλλα ετσι για να κανουν επιδειξη δυναμης ενω σαν να μην εφτανε αυτο ειχαν και χιλιες αντιρησεις και απο πανω αντι να εχω εγω αντιρισεις που μου εφαγαν καμια 40ρια ευρω με τις ταριφες τους επειδη πηγα σα ....... χωρις να ψαξω πρωτα τωρα ξαφνικα τους επιασαν οι καλοσυνες τους να κανουν εκπτωσεις με τιμες που αυτοι αποφασιζουν τυπου απο 1300ευρω 800ευρω μονο και μονο για να τρωνε τα λεφτα των γωνιων μου και για να μου ψωνιζουν πραγματα που δε τα θελω γιατι αυτο ειναι που τους ενδιαφερει γιατι αυτο ειναι το χαρακτηριστικο της καλοσυνης τους που ειναι γεματη κακια και θρασος οπως παντα σε λιγο θα τους πουν να τους βγαζουν και τιποτα ακτινογραφιες πριν μπουν μεσα αφου το εχουν σιγουρο οτι θα εχουν πελατες και εχουν αποθρασυνθει εντελως

  11. #1571
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αν προσπαθει καπιος να με αποκοψει απ τα ενδιαφεροντα μου γιατι νομιζει οτι θα μου πασαρει ανθρωπο τους να με βαλει στο συστημα τους αυτο να το ΞΕΧΑΣΕΤΕ εκτος αν προτιμας να γινουν ολα αγνωιστα δε προκειται το προσωπο αυτο να το δεχτω ακομα και αν κοπανηθητε κατω εγω θα συνεχισω το βιολι μου και αν το αλαξω θα το κανω για να γινω ακομα χειροτερος αν δε σας αρεσε οταν ακουγα καπως ας συγκινισεις ολους τους ασχετους που δεν εχουν ιδεα για το τι βλεπουν ουτε θα το μαθουν ποτε

  12. #1572
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Κανονικα επρεπε να ειχα παει εκδρομη σε ενα νησακι. Βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια! Δεν υπαρχει τιποτε αλλο να δω στην Αθηνα.

  13. #1573
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,793
    αρχισαν τα εμβολια για τον κωρονοιο κατι καλυτερο δε νομιζω να γινεται παγκοσμιωσ θα παθετε πλακα φιλακια πολλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #1574
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Και το σεξ πλεον ειναι στα πλαισια της εκμεταλλευσης. Παλαιοτερα, για να καταλαβετε οι νεοι ποσο στημενο ηταν το παιχνιδι εναντιον των αντρων, ελεγαν οτι το σεξ ειναι κατι που η γυναικα προσφερει ως ανταμοιβη στον αντρα. Τωρα και αυτη η εκμεταλλευση ειναι φανερη. Δεν ξερω αν ειμαι κατανοητος.

  15. #1575
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δεν υπαρχει τιποτα καλο στον κοσμο.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •