ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 229
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 229 of 258 FirstFirst ... 129179219227228229230231239 ... LastLast
Results 3,421 to 3,435 of 3862
  1. #3421
    kopela93
    Guest
    Ήδη έχει κρατήσει χρόνια και έχει επιπτώσεις....

  2. #3422
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,192
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    Σκέφτομαι ότι όταν βιώνεις κάτι εξωπραγματικό και αφύσικο για πολύ καιρό, για πολλά χρόνια με διαλείμματα αυξημένης ανωμαλίας, και δεν μπορείς να το σταματήσεις γιατί τα καλοτυχισμένα φάρμακα δεν σε πιάνουνε, αυτό είναι κάτι περισσότερο από βασανιστήριο.

    Και να ξέρεις ότι στο μεγαλύτερο μέρος ΦΤΑΙΣ εσύ όχι για τη νόσο αλλά για τον τρόπο που χειρίστηκες το θέμα φάρμακα επειδή άκουγες τον έναν και τον άλλον...... εεεε και να μην μπορείς να ρίξεις την ευθύνη αλλού και να τρώγεσαι μόνος μια ζωή.... εεε.... ωραία πράγματα ρε παιδί μου!! να μη βαριόμαστε

    Πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου και την ευκολοπιστία μου στους ανθρώπους, μια τόσο μεγάλη αφέλεια.... που με οδήγησε σε κατάσταση για λύπηση.....!!!

    Πραγματικά αν ήξερα και με έπειθε κάποιος εξ' αρχής, γιατί δεν άκουγα και κανέναν, αν ήξερα ότι υπάρχουν πραγματικά ηλίθιοι άνθρωποι, που διαισθητικά το καταλάβαινα αλλά ποτέ δεν το παραδεχόμουν γιατί διατηρούσα μία ανθρωπιστική διάθεση του στυλ, εεεεε τώρα κι αυτός εε δε φταίει να μην τον κάνω παρέα επειδή είναι λειψός, αφού θέλει αυτός, θα κάνω την υποχώρηση... αδυναμία να πω ΟΧΙ που να πάρει!!! κι όμως είναι τόσο ζωτικά τα αγαπημένα ΟΧΙ.... ή ότι θα κάνω προσπάθεια να τον καταλάβω.... ναι!!! ναι τον βοηθήσω ρε παιδί μου!!! μα ποιον να βοηθήσεις??? και γιατί??? τι ανωμαλία είναι αυτή που με δέρνει??? λες και μου το ζήτησε?? εγώ το διέκρινα.... αλλά αυτός είναι καλά με τη χαζομάρα του..... εγώ... εγώ λέω.... εγώ γιατί να ΣΚΑΩ??? ελαττωματικό dna λέω εγώ.... ανωτερότητα??? υπερηφάνεια?? τι σκατά με δέρνει?? ψευδαισθήσεις ότι υπάρχει συνεννόηση με έναν ηλίθιο??? ή απλά ηθελα να κάνω την έξυπνη?? σε ποιον??? στον εαυτό μου???

    έχω εγκλωβιστεί... χωρίς απασχόληση αυτά παθαίνεις

    Από την παρέα μου με όλους δαυτους έγινα κι εγώ ηλίθια....τώρα ήμουν κι εγώ ή έγινα ηλίθια στην πορεία??? αυτό δεν το έχω καταλάβει ακόμα...
    Λίγη αυτοπεποίθηση δεν έβλαψε κυρία μου!!

    Αμ οι άλλοι??? που επέμεναν για τα φάρμακα??? αυτοί κι αν θέλουν συγύρισμα....

    κατέστρεψα.... ΤΗ .... ΖΩΗ μου...

    Μα όλη η περισσευούμενη ευφυία του θεού να πέσει πάνω μου??? έτσι επειδή μου περισσεύει χρόνος δηλ, καλή καρδιά και αγάπη μην πω τίποτα νυχτιάτικο..........


    Και να υποχωρώ εγώ και να γίνομαι κι εγώ ηλίθια..... και να χάνω ..... το .... ΧΡΟΝΟ μου!! πραγματικά..... και τη ζωή μου.... λόγω???? ηλίθιας νοοτροπίας χριστιανικής προσφοράς ελεημοσύνης όχι χρηματικής όχι!!! ελεημοσύνης μυαλού σε ανθρώπους λειψούς!!!!.... από καλή πρόθεση το έκανα και να τους βοηθήσω προσπαθούσα με τα λόγια μου αν και κάτι κλότσαγε συνεχώς μέσα μου.... υπερέβαινα συνεχώς τον εαυτό μου..... αλλά τα εξηγήσαμε αυτά...

    λοιπόν??? πρέπει να ακούμε τη διαίσθησή μας εε?? το ένστικτο το έρμο τι σκατά το έχουμε???

    και να μην ασχολούμαστε και πολύ με τα θρησκευτικά γιατί παρερμηνεύουμε.... και γενικά δεν βοηθάνε... πιο πολύ βοηθάει η εμπειρία.... αυτή είναι η σοφία της ζωής...
    δηλ κι εγώ που τα λέω έτσι και γιουβέτσι καλή είμαι... χαχαααα... ό,τι να' ναι λέω... τι με διαβάζει κανείς τι δε με διαβάζει... το ένα που λέω αναιρεί το άλλο... οπότε είναι σαν να μη λέω τίποτα...

    Δεν μπορώ να βρω άνθρωπο εδώ μέσα να επικοινωνήσω δε @@@ται θα τα λέω μόνη μου, αφού δεν με κρατάει το μυαλό. Ελπίζω το abilify στα 30 mg να βελτιώσει την κατάσταση. Ετσι ελπίζει η γιατρός δηλ...Δεν με πιάνουν τα φάρμακα.

    Ναι ναι υπάρχουν και χειρότερα.....ναι ναι αλλά και ο καθένας κοιτάει την πάρτη του κάτι που ποτέ δεν έκανα ποτέ και το πληρώνω...

    και ναι ναι έχω έχω ανάγκη να μιλήσω και να με ακούσει κάποιος για αυτό γράφω... το ένα δεν αναιρεί το άλλο....

    και ναι ναι χέστηκα για το σύμπαν.... παρ'ολα αυτά... το ένα δεν αναιρεί το άλλο....

    και ναι ναι χεστήκατε που χ.....και μη λέμε τις ίδιες λέξεις...

    εγώ δεν έβριζα... φαντάσου δηλ...

    και ναι ναι θα συνεχίσω να μιλάω μόνη μου....

    έτσι που τα κανα

    πήρα τα χεράκια μου και έβγαλα... τα ματάκια μου!!

    έχω έναν τρόπο σκέψης και γραφής που αποκλείει τη συνομιλία... τη συζήτηση... αισθάνομαι ότι έχω γίνει κάτι πάρα πάρα πολύ... ΑΡΡΩΣΤΟ...

    λυπάμαι
    Πες και άλλα...Έχεις πλάκα.

    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #3423
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συνεχως ............. οτι και να κανω επειδη ολο αυτο το βλεπεις ως ενα κολπο για να γινεις ζαμπλουτη αφου ξερεις πολυ καλα οτι οτι εχει σχεση με μενα πουλαει σαν τρελο παριστανοντας μονιμος τη δηθεν συναισθηματικη που ολα αυτα ειναι ψεματα που αποσκοπουν στο να συγκινησεις το κοσμο που τον διακρινει η αφελεια αλλα και οτι δε ξερει τι βλεπει εχεις βρεις λαθος ατομο να προσπαθεις να το κοροιδεψεις τοσο ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΑΠΟΦΕΡΕΙ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΣΟΥ ΕΦΤΑΝΕ ΟΤΙ ΜΕ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΕΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΛΟΥΣΙΑ και μετα παριστανεις το θυμα ενω αποφασισες μονη σου οτι σε παντρευτικα για να κορποιδευεις το κοσμο ενω βαζεις συνεχως καπιους επι πληρωμη στο γνωστο χαβα τους να νομιζουν οτι θα με κατευθυνουν προς τη συνομωσια.. ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΟΥΛΑΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΝΑ ΘΑ ΠΛΟΥΤΙΖΕΙΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑΣ ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΝΟΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΗΘΕΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΜΑΝΤΖΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΨΕΜΑΤΑ για να τα κονομησεις και αν νομιζεις οτι αυτο σε συμφερει κατσε να με ενοχλεις για να σε διαψευδω συνεχως μερι να βγουν φημες οτι ολα αυτα τα κανεις για τη δημοσιοτητα και να πλουτιζεις αφου αυτο το κανεις συνεχως οταν μου λες το ποιημα που νομιζεις οτι ετσι θα το πιστεψω οσο εσυ και οι συνεργατες σου πλουτιζαν τοσο καιρο παριστανοντας εμενα ενω ελεγαν οτι το κανουν για λογους ιδεολογιας ακουσον ακουσον και δυο πραγματα θα συμβουν Η ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟ Η ΘΑ ΥΠΑΡΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙς ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΦΗΜΕΣ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΛΕΦΤΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣ ΤΗ ΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΑΥΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΙΞΕΙΣ ΟΤΙ Η ΧΩΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠ ΟΛΕς ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΑ ΧΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΔΕ ΜΕ ΑΓΑΠΗΣΕς ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ....... ΄΄........ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΦΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙΣ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΨΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΙΜΗ ΣΟΥ ΤΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΕΙΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΦΟΥ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΙΜΗ ΣΟΥ ΤΑΚΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΦΟΡΑΣ ΤΟ .............. ΤΟΥ ΔΗΘΕΝ ΚΑΛΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΟΘΗΣΕΙΣ ΤΟ .......... ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ .............. ΤΟΥς ΠΑΝΤΕΣ ΕΝΩ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΣ ΘΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Η ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟ Η ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΤΙΣ ΜΟΝΙΜΕΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΓΕΜΙΣΕΣ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΘΑ ΣΕ ΨΕΛΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΙ ΕΛΕΓΕΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΣΤΗΣΕΙΣ ΤΗ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣΑ ΚΑΝΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΕ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ............. ΠΟΙΟΝ αλλιως θα μπαινω ταυτοχρονα για να σε διαψευδω αν ετσι τη βρισκεις και αν ετοιμαζεσε να μου πασαρεις κατασκοπους που νομιζεις οτι θα με συγκινησουν με τα χιλια δυο ψεματα ΠΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ δε ξερεις ποιον πας να κοροιδεψεις αφου ως τωρα οσοι τα εβαλαν με το δικο μου ............. το μονο που πετυχαν ειναι να χρειαστουν ψυχολογο αυτοι και μονο σιγουρο ειναι οτι τη ψυχαναλυση ΘΑ ΤΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΣΥ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΩΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΥΣ ΣΟΥ ΩΣ ΔΗΘΕΝ ΚΑΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΣΟΥ παριστανοντας τους δηθεν καλους ανθρωπους που αγονιζονται δηθεν για τη χωρα αυτη κοροιδευοντας το κοσμο ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΣΗΜΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΓΩ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΨΕΥΔΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΦΗΜΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΕΝΟΩ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΕ ΕΞΑΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΗΣΥΧΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΔΙΑΨΕΥΣΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΟΥΒΑΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΗΣΥΧΟ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙΣ εκτος αν εισαι τοσο .............. που θες να σε διαψευδω ταυτοχρονα αν αυτος ειναι ο αυτοσκοπος σου.. αν νομιζεις λοιπον οτι αυτο σε συμφερει εσυ θα με ενοχλεις και εγω θα σε διαψευδω με κατεβατα.

  4. #3424
    favvel
    Guest
    Γιατί δεν υπάρχει η επιλογή της διαγραφής μηνύματος? Μετά τη δημοσίευση?
    Last edited by favvel; 12-10-2021 at 05:50.

  5. #3425
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιατί θα γινόταν το forum κουλουβάχατα, για αυτό.

  6. #3426
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Υπαρχει η επεξεργασια μηνυματος, μεχρι νομιζω ενα χρονικο διαστημα που μπορεις σε αυτην να σβησεις και εντελως το μηνυμα. Λογικο ειναι, ενα περασουν χψ ημερες και εχεις λαβει απαντησεις, να μη διαγραφεται το αρχικο. Ασε που εαν στο κανουν παραθεση δεν υπαρχει κανενας τροπος να σβηστει γιατι ειναι μερος της γραφης αλλου χρηστη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #3427
    favvel
    Guest
    Τα γνωρίζω αυτά που λέτε. Εννοώ πήγα στην επεξεργασία, δοκίμασα να το σβήσω τελείως και δεν το δέχτηκε. Μου άφησε το μήνυμα που είχα γράψει.

  8. #3428
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το μηνυμα πρεπει να περιεχει τουλαχιστον 10 χαρακτηρες, μπορεις να βαλεις τελιτσες. Αλλιως μαλλον ο χρονος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #3429
    favvel
    Guest
    Εννοώ διαγραφή αμέσως μετά τη δημοσίευση. Επεξεργασία αμέσως και σβήσιμο για να το πω καλύτερα και μετά αποθήκευση των αλλαγών.
    Λογικά δε αναγνωρίζεται κενό μήνυμα σαν μήνυμα.
    Θα έπρεπε τουλάχιστον μαζί με το περιθώριο χρόνου επεξεργασίας να δίνεται και μικρότερο περιθώριο χρόνου διαγραφής.
    Τέλος πάντων.

  10. #3430
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,859
    Αλεκο αν εισαι αυτη που νομιζω σε αγαπησα οπωσ ολεσ τισ αλλεσ το θεμα ειναι οτι εχω περασει εκπαιδευση για αστυνομικοσ του στρατου και τουσ μαζεψα ολουσ αυτουσ γιατι τσιπρασ κ μητσοτακησ λενε ψεμματα κι ηθελα να σασ πει καποιοσ την αληθεια γιατι εγω ζω αλλα πραγματα κι εσεισ αλλα πχ αλλο πραγμα ειναι δουλεια για μενα αλλο πραγμα για εσασ

  11. #3431
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενω παριστανεις τη δηθεν ταφοπλακα τοσο καιρο για να συγκινησεις το κοσμο και οσο πλουτιζεις χρησιμοποιοντας οτι εχει σχεση με μενα ενω εισαι και θυμα και απο πανω επειδη εισαι πλουσια ενω αλλη τη βγαζουν με φραγκοδιφραγκα δε περνα ουτε μερα που να μην ακουσω το γνωστο ψηστηρι και το γνωστο χαβα και αν νομιζεις οτι θα με ενοχλεις και ολας η θα αλαξεις το χαβαπου ακουω συνεχως η θα σε ψελνω συνεχεια μεχρι να με αφησεις ησυχο το καταλαβες? γιατι αν δε το καταλαβες θα σε κανω εγω να το καταλαβεις θες δε θες να πας να βρεις αλλο ............... να παιρνεις ιδεες απο αυτον.

  12. #3432
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,382
    Θέλω να γράψω πράγματα για εμένα αλλά δεν ξέρω πως να τα εκφράσω!! Τέλος πάντων θα τα πω χύμα όπως μου βγαίνουν. Θέλω λεφτά, στεναχωριέμαι που δεν έχω λεφτά αλλά από την άλλη δεν πάω για δουλειά, οπότε μου αξίζει που είμαι ταπί. Από την άλλη δεν μπορώ την καθημερινή ρουτίνα μου, αλλά δεν κάνω και κάτι να το αλλάξω. Τις προάλλες πήγα σε μια καφετέρια που ήταν ένας φίλος μου, μετά από λίγο έρχεται ένας γνωστός μου που δεν κάπνιζε αλλά από όταν έκανε το εμβόλιο άρχισε να καπνίζει και τον καπνό το φυσούσε πάνω μου εσκεμμένα ενώ εγώ δεν καπνίζω. Επίσης μου λείπει λίγο και η ψυχολόγος μου θα ήθελα να τα πούμε, αλλά λόγο οικονομικών δεν πηγαίνω πια έχω να πάω από τον Ιούνιο!! Το καλό είναι ότι έχω την υγεία μου αυτά καλό ξημέρωμα!

  13. #3433
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    Σκέφτομαι ότι όταν βιώνεις κάτι εξωπραγματικό και αφύσικο για πολύ καιρό, για πολλά χρόνια με διαλείμματα αυξημένης ανωμαλίας, και δεν μπορείς να το σταματήσεις γιατί τα καλοτυχισμένα φάρμακα δεν σε πιάνουνε, αυτό είναι κάτι περισσότερο από βασανιστήριο.Εγώ φτιάχνω ευχάριστα περιστατικά στη φαντασία μου τα οποία με κάνουν να νιώθω ευχάριστα, στα οποία πρωταγωνιστούν άτομα γνωστά μου και περιστατικά που θα μπορούσαν να συμβούν μαζί τους. Έρχονται στη σκέψη μου συχνά, κάποτε επαναλαμβάνονται τα ίδια περιστατικά λόγω του ευχάριστο τους χαρακτήρα. Αυτά έχει η απομόνωση και η ικανότητα της σκέψης να ξεφεύγει από την απομόνωση έστω κι αν πρόκειται για εξωπραγματικό.

    Και να ξέρεις ότι στο μεγαλύτερο μέρος ΦΤΑΙΣ εσύ όχι για τη νόσο αλλά για τον τρόπο που χειρίστηκες το θέμα φάρμακα Τα φάρμακα είναι μέσο προς λύση του προβλήματος. Ο άθλος, η επιτυχία, είναι να λύσεις το πρόβλημα χωρίς να καταφύγεις στα φάρμακα. Αντί να ρίξεις την ένταση των συναισθημάτων ή να τα διώξεις ή για να διώξεις τις βασανιστικές ψυχοφθόρες σκέψεις αντί για τα φάρμακα χρησιμοποίησε μια καλή μέθοδο ψυχοθεραπείας, όπως τη γνωστική συμπεριφορική μέσω της οποίας, με την μέθοδο της εσωτερικής παρατήρησης, ελέγχεις εσύ ο ίδιος τη σκέψη σου και την κατευθύνεις, ακόμα κι εκεί που για να το πετύχεις αυτό, με τα ψυχολογικά που έχεις, αυτό είναι ένας κυριολεκτικα άθλος. επειδή άκουγες τον έναν και τον άλλον...... εεεε και να μην μπορείς να ρίξεις την ευθύνη αλλού και να τρώγεσαι μόνος μια ζωή.... εεε.... ωραία πράγματα ρε παιδί μου!! να μη βαριόμαστε

    Πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου και την ευκολοπιστία μου στους ανθρώπους, μια τόσο μεγάλη αφέλεια.... που με οδήγησε σε κατάσταση για λύπηση.....!!!Και μένα με χαρακτήρισε και δυστυχώς δεν κατορθώνω να ξεφύγω απ αυτό, ευκολοπιστία, αγνότητα, χαρωπότητα στις σχέσεις μου τους ανθρώπους, γνωστούς και άγνωστους. Έτσι, έφτασα στο σημείο να εισπράττω μη σεβασμό ακόμα και από άγνωστους εκεί που κυκλοφορώ ανέμελος στο δρόμο! Η κοινωνία μας θέλει με τα μούτρα κατεβασμένα και σε συνεχή εγρήγορση αντίκρουσης επίθεσης. Τότε οι πιθανότητες προσβολής και έλλειψης σεβασμού περιορίζονται στο ελάχιστο και ο άλλος το καλοσκέφτεται πριν κάνει την κάθε προσβλητική κίνηση του. Δυστυχώς, μου έχουν γίνει αυτά καθημερινό φαινόμενο κι αυτό είναι αντροφοδότηση προς εμένα!

    Πραγματικά αν ήξερα και με έπειθε κάποιος εξ' αρχής, γιατί δεν άκουγα και κανέναν, αν ήξερα ότι υπάρχουν πραγματικά ηλίθιοι άνθρωποι, που διαισθητικά το καταλάβαινα αλλά ποτέ δεν το παραδεχόμουν γιατί διατηρούσα μία ανθρωπιστική διάθεση του στυλ, εεεεε τώρα κι αυτός εε δε φταίει να μην τον κάνω παρέα επειδή είναι λειψός, αφού θέλει αυτός, θα κάνω την υποχώρηση... αδυναμία να πω ΟΧΙ που να πάρει!!! κι όμως είναι τόσο ζωτικά τα αγαπημένα ΟΧΙ.... ή ότι θα κάνω προσπάθεια να τον καταλάβω.... ναι!!! ναι τον βοηθήσω ρε παιδί μου!!! μα ποιον να βοηθήσεις??? και γιατί??? τι ανωμαλία είναι αυτή που με δέρνει??? λες και μου το ζήτησε?? εγώ το διέκρινα.... αλλά αυτός είναι καλά με τη χαζομάρα του..... εγώ... εγώ λέω.... εγώ γιατί να ΣΚΑΩ??? ελαττωματικό dna λέω εγώ.... ανωτερότητα??? υπερηφάνεια?? τι σκατά με δέρνει?? ψευδαισθήσεις ότι υπάρχει συνεννόηση με έναν ηλίθιο??? ή απλά ηθελα να κάνω την έξυπνη?? σε ποιον??? στον εαυτό μου???Τέτοιες προσβολές εμέναν με έβλαψαν, εννοώ σε περιόδους αφέλειας και ανωριμότητας μου

    έχω εγκλωβιστεί... χωρίς απασχόληση αυτά παθαίνεις Το ίδιο

    Α..

    λυπάμαι
    Σε κόκκινο κάποιες σκέψεις που με αφορούν που απαντούν σε πολλούς σας....
    γιάννης

  14. #3434
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η θα σταματησεις να με ενοχλεις καθε φορα που ακουω το γνωστο χαβα η θα σε ψελνω συνεχεια μεχρι να παρουν χαμπαρι τι ενοω αν το θυμασαι αυτο το εμπνεστηκες απο μενα απο αυτα τα βιντεο που εβλεπα στο ιντερνετ γιατι νομιζεις οτι με απομιμισεις και αντιγραφες θα με συγκινησεις μεγαλυτερο ψεμα απο αυτο δε θα μπορουσες να μου πεις αφου ξερω πολυ καλα οτι πισω απο αυτο κρυβετε ενα μηχανημα με τα παντα ηλεκτρονικα που δεν εχει το παραμικρο συναισθημα για τιποτα και το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να ελεγχει τους αλλους πετωντας τους δωλοματα

  15. #3435
    favvel
    Guest
    Ο εγκέφαλος αισθάνομαι έχει ατροφησει. Αισθάνομαι να έχει μικρύνει και χωράει σχεδόν στη χούφτα του ενός χεριού.
    Νομίζω είμαι στις αρχές αλτσχαιμερ.
    Θα μου πεις δεν θα το συνειδητοποιουσα. Αλλά δεν είναι ακριβώς έτσι. Δηλ πρέπει να φτάσω στα εσχάτα?
    Δυσκολεύομαι να σκεφτώ. Δεν γράφω πια. Άλλαξε ξαφνικά το σώμα και ο εγκέφαλος.
    ioanni εγώ η αλήθεια είναι δεν έβριζα... Διάβασα τώρα ότι όσοι έχουν αλτσχαιμερ αλλάζει η προσωπικότητα τους και έχουν εννοείται θέματα μνήμης. Τόσο μεγάλα προβλήματα μνημης δεν ξέρω αν έχω αλλά το σίγουρο είναι ότι από κάπου χάνω.
    15 χρόνια με άρρωστο μυαλό και ψυχή και χωρίς κάποια συστηματική δραστηριότητα λογικό είναι να φτάσω εδώ.
    Απλά δεν αντέχω.
    Όσο πάω και εκφυλιζομαι.
    Θέλω να σταματήσω να γράφω εδώ γιατί εκτίθεμαι. Έτσι κι αλλιώς πολλές φορές γράφω και σβήνω ίσα να περνάει η ώρα. Δεν έχει νόημα όλο αυτό.

    Και δεν ήμασταν σαν οικογένεια να το πάθω αυτό. Είχα σχετικά καλά παιδικά χρόνια με πολύ διάβασμα αλλά μου άρεσε συν ότι περνούσα καλά στην οικογένεια. Ήμουν η χαιδεμενη αλλά δεν κατάφερα να σταθώ σαν ενήλικας στα σόγια. Χαιδευομουνα. Ντρεπόμουνα. Είχα μάθει να είμαι το παιδί. Με μια τέτοια δυσκαμψία συμπεριφορικη, βγήκα λοιπόν βλαμμένη ως προς τις συναναστροφες με συνομηλίκους. Από μικρή είχα πρόβλημα εκεί. Νομίζω ότι στο μεγαλύτερο μέρος όσον αφορά εμένα, το πρόβλημα είμαι εγώ και όχι οι άλλοι τόσο.
    Το θέμα είναι ότι έχει χρονισει όλο αυτό και συνεχώς αλλάζει μορφές η αρρώστια. Εγώ αυτό βλέπω.

    Δεν ξέρω ποια είναι η λύση. Μου λένε να κάνω κάτι με τα χέρια. Μια κουβέντα είναι.
    Πιάνω να ζωγραφίσω και από τα νεύρα ίσα που με αντέχει το χαρτί και δε σκιζεται. Τραβάω γραμμές, κάνω μουτζούρες, δεν μπορώ να κάτσω με ηρεμία να κάνω κάτι.
    Και ό,τι κι αν κάνω πια το βλέπω, δεν έχω καθόλου υπομονή και το κάνω ατσουμπαλα ενώ πάντα ήμουν προσεκτική.
    Έχει αλλάξει η συμπεριφορά μου. Κουράστηκα.
    Κάπου έχασα τη μπάλα. Και επιστροφή δεν αισθάνομαι να υπάρχει.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •