ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 80
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 80 of 258 FirstFirst ... 3070787980818290130180 ... LastLast
Results 1,186 to 1,200 of 3862
  1. #1186
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γιατί δεν μπορώ να κάνω ούτε αυτό? Εγώ είμαι ικανός να μαλώσω με όλο τον κόσμο, να κάνω τον μάγκα παντού και αυτό γιατί δεν είμαι ικανός να το κάνω?? Είναι φυσιολογικό?? Δεν τον φοβάμαι.. Φοβάμαι να παραδεχτώ ότι έγινε.
    Γιώργο..
    Εγώ πήρα το αίμα μου πίσω..Όχι νόμιμα φυσικά...
    Αλλά έκανα ουσιαστικά πράγματα..Ήμουν εκεί και ότι έγινε έγινε από τα δικά μου χέρια..
    Και όμως..ΔΕΝ το έχω αποδεχτεί..Είναι σαν να μην έχει γίνει..Δηλαδή σχεδίαζα κάτι επί 2 χρόνια..Το έκανα. Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ..Αλλά το έκανα για κάτι που στην ουσία δεν δέχομαι ότι συνέβη στα αλήθεια..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #1187
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αααα υτααααα ...
    Οικονομικό κέρδος μήπως??? Εγώ σκέφτηκα ότι ήθελε σημασία.. Δεν πήγε το μυαλό μου στα λεφτά.. Ελπίζω απλά να μην έπεσε κάποιος στο τρυπακι της.

  3. #1188
    george1520
    Guest
    Blackbird πάντως σε θαυμάζω που άντεξες να έχεις σπίτι σου αυτό τον άνθρωπο και να σου μιλάει έτσι.. Εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα. Γενικά δεν ξέρω τι μπορώ να αντέξω και να ανεχτώ όσο αφορά αυτό το θέμα. Δεν μιλάει ο ένας στον άλλον και κάπως αυτό με βόλεψε. Το έθαψα, δεν το σχολιαζουμε άρα?? Θα κάνω πως ήταν απλά μια ταινία που είδα κάποτε. Μια ταινία που με έκανε να μην εμπιστεύομαι τους ανθρώπους, να μην αντέχω τα όμορφα τους λόγια, να μην θέλω την αγκαλιά τους. Ή θα συνεχίσω να έχω αυτά τα αρνητικά στην ζωή μου ή θα το νικήσω. Με τι οπλα όμως να το κάνω? Η παιδική μου ηλικία σταμάτησε εκεί.
    Δεν λυπάμαι τους ανθρώπους που πέρασαν ότι κι εγώ ή και χειρότερα αντίθετα τους θαυμάζω που ενώ έζησαν όλα αυτά καταφεραν να προχωρήσουν. Πιστεύω όμως πως όσοι μάθουν για ότι έζησα θα με λυπούνται μετά "Το αγοράκι που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα γιατί ήταν ένα μωρό χωρίς τους γονείς του δίπλα". Ξέρω πως αν άκουγα την ιστορία μου θα έλεγα αλλά πράγματα αλλά τώρα που η ιστορία είναι δική μου δεν μπορώ να δω καθαρά. Δεν τα έχω βρει στο φουλ με τον εαυτό μου, δεν τον αγαπάω αρκετά και συνέχεια του βρίσκω κάτι λάθος.

  4. #1189
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,699
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Οικονομικό κέρδος μήπως??? Εγώ σκέφτηκα ότι ήθελε σημασία.. Δεν πήγε το μυαλό μου στα λεφτά.. Ελπίζω απλά να μην έπεσε κάποιος στο τρυπακι της.
    α, μπα.. δεν σεκφτηκα κατιτ εοτιο. το οτι ηθελε την προσοχη ειναι βεβαιο. α΄πο κεει και περα, μπορει να ειναι θεμα ουσιων, μπορει και καποια απο αυτα που ελεγε να ισχυουν αλλα σε αλλες εποχες. οχι προσφατα. οχι ολα ομως. βγαλε ακρη. γενικα , αν καταλαβω ψεμα εγω, ξενερωνω, ακομα κι αν υπαρχει αληθεια απο πισω κιε τσι προτιμω να μην ασχοληθω καθολου. παρολο που το αληθινο προβλημα μπορει να ειναι σοβαρο.

  5. #1190
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Γιώργο..
    Εγώ πήρα το αίμα μου πίσω..Όχι νόμιμα φυσικά...
    Αλλά έκανα ουσιαστικά πράγματα..Ήμουν εκεί και ότι έγινε έγινε από τα δικά μου χέρια..
    Και όμως..ΔΕΝ το έχω αποδεχτεί..Είναι σαν να μην έχει γίνει..Δηλαδή σχεδίαζα κάτι επί 2 χρόνια..Το έκανα. Το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ..Αλλά το έκανα για κάτι που στην ουσία δεν δέχομαι ότι συνέβη στα αλήθεια..
    Μάλλον το βήμα "δέχομαι" ότι έγινε είναι μεγαλύτερο από οτιδήποτε άλλο. Δέχομαι τι? Ότι κάποιος δεν σεβάστηκε εμάς? Το σώμα μας? Μπορεί επειδή εμείς δεν θα το κάναμε? Δεν ξέρω. Δεν μπορώ να καταλάβω..

    Μέσα από την συζήτηση βρίσκω και τι θα πω με την ψυχολόγο το 2033 που θα βγούμε από την καραντίνα. Ας μην πω λεπτομέρειες για το τι έγινε τοτε, ας συζητήσω όλα αυτά που με κάνουν να μην το παραδέχομαι σε εμένα τουλάχιστον.

  6. #1191
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    α, μπα.. δεν σεκφτηκα κατιτ εοτιο. το οτι ηθελε την προσοχη ειναι βεβαιο. α΄πο κεει και περα, μπορει να ειναι θεμα ουσιων, μπορει και καποια απο αυτα που ελεγε να ισχυουν αλλα σε αλλες εποχες. οχι προσφατα. οχι ολα ομως. βγαλε ακρη. γενικα , αν καταλαβω ψεμα εγω, ξενερωνω, ακομα κι αν υπαρχει αληθεια απο πισω κιε τσι προτιμω να μην ασχοληθω καθολου. παρολο που το αληθινο προβλημα μπορει να ειναι σοβαρο.
    Ααα εννοείς ότι οι ουσίες την έκαναν να μας πει το παραμύθι? Μπα... Λεφτά ήθελε.. Τωρα αν τα ήθελε για να αγορασει την δόση της δεν ξέρω. Εκεί που έλεγε τόσες λεπτομέρειες για εκείνη την μέρα, εκεί λέω κάτι δεν πάει καλά.. Δεν λέει κάποιος τόσες λεπτομέρειες, δεν υπάρχει λόγος. Εε το τερμάτισε με τον γιατρό που βγήκε στους δρόμους και έλεγε Είναι έγκυος..

  7. #1192
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μάλλον το βήμα "δέχομαι" ότι έγινε είναι μεγαλύτερο από οτιδήποτε άλλο. Δέχομαι τι? Ότι κάποιος δεν σεβάστηκε εμάς? Το σώμα μας? Μπορεί επειδή εμείς δεν θα το κάναμε? Δεν ξέρω. Δεν μπορώ να καταλάβω..

    Μέσα από την συζήτηση βρίσκω και τι θα πω με την ψυχολόγο το 2033 που θα βγούμε από την καραντίνα. Ας μην πω λεπτομέρειες για το τι έγινε τοτε, ας συζητήσω όλα αυτά που με κάνουν να μην το παραδέχομαι σε εμένα τουλάχιστον.
    Πάντως εγώ δεν μπορώ να συζητήσω με τον ψυχολόγο ούτε αυτά που με κάνουν να μην το παραδέχομαι..Δεν βγαίνει άκρη άν δεν πεις ακριβώς τι έγινε..Εγώ μπορώ να πω με απόλυτη ηρεμία και με λεπτομέρειες το τι έγινε πριν και τι έγινε μετά..Περιγράφω όλη την συγκεκριμένη μέρα αλλά χωρίς να μιλάω γι αυτό το κομμάτι... Είναι σαν να παθαίνω black out... Δεν ξέρω...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #1193
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Πάντως εγώ δεν μπορώ να συζητήσω με τον ψυχολόγο ούτε αυτά που με κάνουν να μην το παραδέχομαι..Δεν βγαίνει άκρη άν δεν πεις ακριβώς τι έγινε..Εγώ μπορώ να πω με απόλυτη ηρεμία και με λεπτομέρειες το τι έγινε πριν και τι έγινε μετά..Περιγράφω όλη την συγκεκριμένη μέρα αλλά χωρίς να μιλάω γι αυτό το κομμάτι... Είναι σαν να παθαίνω black out... Δεν ξέρω...
    Μη νομίζεις κι εγώ που περιέγραψα τι συνέβη (τουλάχιστον όσα μπορώ να θυμηθώ) δεν βρήκα τη λύση για να μη φοβάμαι ότι θα ξανασυμβεί...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #1194
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μη νομίζεις κι εγώ που περιέγραψα τι συνέβη (τουλάχιστον όσα μπορώ να θυμηθώ) δεν βρήκα τη λύση για να μη φοβάμαι ότι θα ξανασυμβεί...
    Μπα εγώ δεν φοβάμαι..Αλλά και τι να φοβηθώ? Κάτι που νομίζω ότι δεν έγινε ποτέ?

    Τελικά μίλησες?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #1195
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,443
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Μπα εγώ δεν φοβάμαι..Αλλά και τι να φοβηθώ? Κάτι που νομίζω ότι δεν έγινε ποτέ?

    Τελικά μίλησες?
    Είπα τα βασικά... Το περιέγραψα αλλά χωρίς πολλές λεπτομέρειες... Για το παρελθόν μιλάω, στον γιατρό που πηγαίνω τώρα δεν έχω καταφέρει να το κάνω, μίλησα πολύ λακωνικά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #1196
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είπα τα βασικά... Το περιέγραψα αλλά χωρίς πολλές λεπτομέρειες... Για το παρελθόν μιλάω, στον γιατρό που πηγαίνω τώρα δεν έχω καταφέρει να το κάνω, μίλησα πολύ λακωνικά...
    Εγώ δυστυχώς ούτε στο παρελθόν ούτε τώρα..Απλά το έχω αναφέρει σαν γεγονός αλλά μέχρι εκεί..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #1197
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Πάντως εγώ δεν μπορώ να συζητήσω με τον ψυχολόγο ούτε αυτά που με κάνουν να μην το παραδέχομαι..Δεν βγαίνει άκρη άν δεν πεις ακριβώς τι έγινε..Εγώ μπορώ να πω με απόλυτη ηρεμία και με λεπτομέρειες το τι έγινε πριν και τι έγινε μετά..Περιγράφω όλη την συγκεκριμένη μέρα αλλά χωρίς να μιλάω γι αυτό το κομμάτι... Είναι σαν να παθαίνω black out... Δεν ξέρω...
    Εγώ θέλω να περάσω πανω από αυτό το κομμάτι, να μιλήσω για αυτό το θέμα για να προχωρήσω. Θέλω να ολοκληρώσω την ψυχοθεραπεία και να γίνω καλύτερος. Απλά νομίζω είναι μια αρχή να κάνω μια συζήτηση γιατί δεν το έχω αποδεχτεί ακόμη, τι θα με βοηθήσει για να καταφέρω να το αποδεχτώ..

    Οι λεπτομέρειες χρειάζονται? Εννοώ όταν καταφέρω και το συζητήσω θα πρέπει να περιγράψω και το γινόταν εκεί?

  13. #1198
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μη νομίζεις κι εγώ που περιέγραψα τι συνέβη (τουλάχιστον όσα μπορώ να θυμηθώ) δεν βρήκα τη λύση για να μη φοβάμαι ότι θα ξανασυμβεί...
    Το θέμα δεν είναι απλά να τα πεις. Το θέμα είναι να τα πεις επειδή θες να γίνει αλλαγή άρα να ακούσεις και τι έχει να σου πει ο ψυχολόγος.. Για να γίνει η αλλαγή γενικά σε κάποιο τομέα της ζωής μας θα πρέπει να το θέλουμε και να είμαστε έτοιμοι για την αλλαγη

  14. #1199
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εγώ θέλω να περάσω πανω από αυτό το κομμάτι, να μιλήσω για αυτό το θέμα για να προχωρήσω. Θέλω να ολοκληρώσω την ψυχοθεραπεία και να γίνω καλύτερος. Απλά νομίζω είναι μια αρχή να κάνω μια συζήτηση γιατί δεν το έχω αποδεχτεί ακόμη, τι θα με βοηθήσει για να καταφέρω να το αποδεχτώ..

    Οι λεπτομέρειες χρειάζονται? Εννοώ όταν καταφέρω και το συζητήσω θα πρέπει να περιγράψω και το γινόταν εκεί?
    Λογικά όχι..Αλλά θα πρέπει (κατα τη γνώμη μου γιατί δεν έχω μιλήσει και δεν ξέρω) να πεις αυτό που γινόταν με το όνομά του..Και εννοείται θα πεις το πως αισθανοσουν..Το οποίο πιστεύω είναι και το πιο δύσκολο..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #1200
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Λογικά όχι..Αλλά θα πρέπει (κατα τη γνώμη μου γιατί δεν έχω μιλήσει και δεν ξέρω) να πεις αυτό που γινόταν με το όνομά του..Και εννοείται θα πεις το πως αισθανοσουν..Το οποίο πιστεύω είναι και το πιο δύσκολο..
    Μα όλα όλα?

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •