ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 30
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 30 of 258 FirstFirst ... 2028293031324080130 ... LastLast
Results 436 to 450 of 3862
  1. #436
    george1520
    Guest
    Εμάς εδώ έχει ήλιο.. Ωραία μέρα για να βγεις έξω... στην αυλή

  2. #437
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Τι κάνεις κυκνε μου?Η μανούλα?
    Εγώ δεν νιώθω και πολύ καλά... Η μαμά μου τα ίδια...
    Εσύ τι κάνεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #438
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Χάχα.. Αν σκουπιζε οοοοκ.. Ιιισως να μη μου έκανε εντύπωση. Απλά την κρατούσε.. Ακόμη 2 βδομάδες μέσα και θα την δω να κάθεται πάνω και να πηγαίνει βόλτα.
    Και που είσαι ακόμα εδώ σε εμάς το πρωί δυο αυτοκίνητα κυκλοφορούσαν όλο κι όλο στο δρόμο και πήγαν και τρακαραν.....

    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ δεν νιώθω και πολύ καλά... Η μαμά μου τα ίδια...
    Εσύ τι κάνεις;
    Τι έχεις καλό ?
    Εγώ τα γνωστά τίποτα το ιδιαίτερο ....

  4. #439
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Και που είσαι ακόμα εδώ σε εμάς το πρωί δυο αυτοκίνητα κυκλοφορούσαν όλο κι όλο στο δρόμο και πήγαν και τρακαραν.....



    Τι έχεις καλό ?
    Εγώ τα γνωστά τίποτα το ιδιαίτερο ....
    Όπως μια θεία μου, έβαζε όπισθεν μέσα σε ένα άδειο χωράφι και καταφερε να χτυπήσει ένα στυλό που είχε εκεί.

  5. #440
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Τι έχεις καλό ?
    Εγώ τα γνωστά τίποτα το ιδιαίτερο ....
    Νιώθω ένα κενό και μοναξιά και νοσταλγώ παλιές ευτυχισμένες μέρες που όμως δεν θα ξαναγυρίσουν κι αυτό με κάνει να μελαγχολώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #441
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νιώθω ένα κενό και μοναξιά και νοσταλγώ παλιές ευτυχισμένες μέρες που όμως δεν θα ξαναγυρίσουν κι αυτό με κάνει να μελαγχολώ...
    Θα έρθουν κυκνε μου θα το δεις !!!
    Θα κάνεις υπομονή και κάθε βράδυ όταν ξαπλώνεις να κάνεις θετικές σκέψεις !!!
    Θα λες ότι κάπου εκεί έξω είναι κάτι όμορφο κκαιαι σε περιμενει ννν
    μόλις τελειώσει όλο αυτό θα είσαι έτοιμη να βγεις και να το βρεις !
    Μπορεί να αργήσεις αλλά δεν θα σταματήσεις να το ψάχνεις μέχρι να το βρεις!

    Κάνε σε παρακαλώ τέτοιες θετικές σκέψεις να εκπαιδεύσεις κατά κάποιο τρόπο το μυαλό σου και θα δεις θα αρχίσεις να τα βλέπεις πιο όμορφα τα πράγματα.

  7. #442
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όπως μια θεία μου, έβαζε όπισθεν μέσα σε ένα άδειο χωράφι και καταφερε να χτυπήσει ένα στυλό που είχε εκεί.
    Άσε το τι βλέπουν τα ματάκια μου καθημερινά δεν μπορείς να φανταστείς. .....
    Δεν μπορώ να βάλω και φωτο εδώ να δειςπεριστατκκα και να λες δεν μπορεί να τρακαραν έτσι....

  8. #443
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Θα έρθουν κυκνε μου θα το δεις !!!
    Θα κάνεις υπομονή και κάθε βράδυ όταν ξαπλώνεις να κάνεις θετικές σκέψεις !!!
    Θα λες ότι κάπου εκεί έξω είναι κάτι όμορφο κκαιαι σε περιμενει ννν
    μόλις τελειώσει όλο αυτό θα είσαι έτοιμη να βγεις και να το βρεις !
    Μπορεί να αργήσεις αλλά δεν θα σταματήσεις να το ψάχνεις μέχρι να το βρεις!

    Κάνε σε παρακαλώ τέτοιες θετικές σκέψεις να εκπαιδεύσεις κατά κάποιο τρόπο το μυαλό σου και θα δεις θα αρχίσεις να τα βλέπεις πιο όμορφα τα πράγματα.
    Πιστεύεις ότι μπορώ να ξαναβρώ αγάπη; Γιατί εκείνος που εμπιστεύομαι και θέλω δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #444
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πιστεύεις ότι μπορώ να ξαναβρώ αγάπη; Γιατί εκείνος που εμπιστεύομαι και θέλω δεν πρόκειται να ξαναγυρίσει...
    Κυκνε μου άκουσε με λίγο.. Πρέπει να αγαπήσεις τον εαυτό σου γιατί δείχνεις ότι πιστεύεις πως δεν σου αξίζει η αγάπη γιαυτό το μυαλό σου έμεινε κολλημένο στο παρελθόν.. Πίστεψε σε σένα και θα δεις πως υπάρχουν άνθρωποι που αξίζουν φτάνει να τους δώσεις χώρο και χρόνο. Ξέρω πως αυτά που εζησες επηρεάζουν στο πως βλέπεις τον εαυτό σου αλλά στο χέρι σου είναι να περάσεις από πάνω τους και να φτιάξεις μια νέα εικόνα για σένα. Αυτή που πραγματικά είσαι και όχι αυτη που βλέπουν οι δικοί σου (ο πατέρας σου). Απλά θέλει περισσότερο πείσμα.

  10. #445
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Κυκνε μου άκουσε με λίγο.. Πρέπει να αγαπήσεις τον εαυτό σου γιατί δείχνεις ότι πιστεύεις πως δεν σου αξίζει η αγάπη γιαυτό το μυαλό σου έμεινε κολλημένο στο παρελθόν.. Πίστεψε σε σένα και θα δεις πως υπάρχουν άνθρωποι που αξίζουν φτάνει να τους δώσεις χώρο και χρόνο. Ξέρω πως αυτά που εζησες επηρεάζουν στο πως βλέπεις τον εαυτό σου αλλά στο χέρι σου είναι να περάσεις από πάνω τους και να φτιάξεις μια νέα εικόνα για σένα. Αυτή που πραγματικά είσαι και όχι αυτη που βλέπουν οι δικοί σου (ο πατέρας σου). Απλά θέλει περισσότερο πείσμα.
    Θα προσπαθήσω να γράψω όσο πιο καλά μπορώ δεδομένου του ότι μ' έχει κυριέψει ξανά ο φόβος από χθες σε ένα βαθμό... Ξέρεις γιατί πιστεύω ότι δεν θα βρω αγάπη; Γιατί θεωρώ δύσκολο κάποιος να δώσει σ' εμένα χρόνο... Ποιος θα μείνει μαζί μου αν του πω ότι θα περιμένει πολύ μέχρι την ολοκλήρωση της σχέσης κι όταν του εξηγήσω το γιατί; Δεν είναι δύσκολο να βρει κάποιος γυναίκα για να ικανοποιείται οπότε σιγά μην κάτσει να περιμένει εμένα...

    Όσο για το παρελθόν έχω μείνει εκεί γιατί μόνο η σκέψη του με βοηθάει να συνεχίζω να ζω κι επίσης είναι απαραίτητη για να μπορώ να κοιμάμαι, αλλιώς φοβάμαι... Αλλά αν είχα κάποιον άλλον στη ζωή μου δεν θα χρειαζόμουν να κάνω αναδρομές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #446
    george1520
    Guest
    Το να χρησιμοποιείς το παρελθόν για να σε βοηθά στο τώρα, μπορώ να το καταλάβω.. Το να το χρησιμοποιεις κόβοντας το μέλλον σου, δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Έχεις καταλάβει ότι δεν δίνεις ευκαιρίες επειδή κανείς υποθετικά σενάρια? Δοκίμασε.. Υπάρχουν άνθρωποι που το παρελθόν σου θα τον σεβαστουν και θα σου δώσουν χρόνο και όσα χρειάζεσαι για να νιώσεις ασφάλεια. Εγώ προσωπικά θα ένιωθα περήφανος αν είχα μια κοπέλα δίπλα μου, που πέρασε ότι και εσύ και να εβλεπα ότι παλεύει και όχι να μένει εκεί και να βυθίζεται. Γιατί για το παρελθόν σου δεν έχεις καμία ευθύνη. . Έχεις ομως για το μέλλον σου! Για το παρόν σου!

  12. #447
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το να χρησιμοποιείς το παρελθόν για να σε βοηθά στο τώρα, μπορώ να το καταλάβω.. Το να το χρησιμοποιεις κόβοντας το μέλλον σου, δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Έχεις καταλάβει ότι δεν δίνεις ευκαιρίες επειδή κανείς υποθετικά σενάρια? Δοκίμασε.. Υπάρχουν άνθρωποι που το παρελθόν σου θα τον σεβαστουν και θα σου δώσουν χρόνο και όσα χρειάζεσαι για να νιώσεις ασφάλεια. Εγώ προσωπικά θα ένιωθα περήφανος αν είχα μια κοπέλα δίπλα μου, που πέρασε ότι και εσύ και να εβλεπα ότι παλεύει και όχι να μένει εκεί και να βυθίζεται. Γιατί για το παρελθόν σου δεν έχεις καμία ευθύνη εσύ.. Έχεις ομως για το μέλλον σου! Για το παρόν σου!
    Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα καταλάβει, τώρα που μου το λες με βάζεις σε σκέψεις κι ίσως να έχεις δίκιο...
    Επίσης μου δίνουν κουράγιο αυτά που λες περί σεβασμού του παρελθόντος και τη δημιουργία ασφάλειας...
    Αν είναι έτσι μπορώ να προσπαθήσω... Θα είναι δύσκολο βέβαια αλλά ίσως τα καταφέρω ξανά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #448
    george1520
    Guest
    Και αν αυτός που θα μπει στην ζωή σου δεν μπορεί να σεβαστεί εσένα και το παρελθόν σου τότε πας στον επόμενο. Πότε μην σκεφτείς ότι ευθύνεσαι εσύ για τις επιλογές του άλλου. Εσύ είσαι αυτή που είσαι. Όποιος θέλει να είναι δίπλα σου τότε θα φερθεί ανάλογα. Ρισκάρουμε, προχωράμε, τρώμε τα μουτρα μας, ξανά προχωράμε κι πάει λέγοντας. Τι νόημα έχει η ζωή αν θέλουμε κάτι και δεν παλεύουμε να το έχουμε?
    Αλλά πρώτα αντιμετώπισε με τόλμη όλο αυτό που κουβαλάς.. Γιατί δεν είναι ξένο, είναι κομμάτι σου. Όσο το φοβάσαι τοσο πιο μεγάλο σου φαίνεται.. Απέναντι του όμως είναι μικρό..

  14. #449
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,546
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Και αν αυτός που θα μπει στην ζωή σου δεν μπορεί να σεβαστεί εσένα και το παρελθόν σου τότε πας στον επόμενο. Πότε μην σκεφτείς ότι ευθύνεσαι εσύ για τις επιλογές του άλλου. Εσύ είσαι αυτή που είσαι. Όποιος θέλει να είναι δίπλα σου τότε θα φερθεί ανάλογα. Ρισκάρουμε, προχωράμε, τρώμε τα μουτρα μας, ξανά προχωράμε κι πάει λέγοντας. Τι νόημα έχει η ζωή αν θέλουμε κάτι και δεν παλεύουμε να το έχουμε?
    Αλλά πρώτα αντιμετώπισε με τόλμη όλο αυτό που κουβαλάς.. Γιατί δεν είναι ξένο, είναι κομμάτι σου. Όσο το φοβάσαι τοσο πιο μεγάλο σου φαίνεται.. Απέναντι του όμως είναι μικρό..
    Δεν είναι τόσο απλό το να ρισκάρω να φάω τα μούτρα μου γιατί αν πρέπει ν' αντιμετωπίσω σεξουαλική βία για δεύτερη φορά δεν νομίζω ν' αντέξω και θα καταφέρω να πεθάνω τότε... Αυτό είναι κάτι που με δυσκολεύει και μ' εμποδίζει...

    Το γράφω μήπως με τη συζήτηση βρεθεί λύση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #450
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν είναι τόσο απλό το να ρισκάρω να φάω τα μούτρα μου γιατί αν πρέπει ν' αντιμετωπίσω σεξουαλική βία για δεύτερη φορά δεν νομίζω ν' αντέξω και θα καταφέρω να πεθάνω τότε... Αυτό είναι κάτι που με δυσκολεύει και μ' εμποδίζει...

    Το γράφω μήπως με τη συζήτηση βρεθεί λύση...
    Σεξουαλικη βία? Γιατί το μυαλό σου στρέφεται μόνο σε αυτό το σενάριο? Οοοολοι οι άντρες παίρνουν το σεξ με το ζόρι και 2-3 κάνουν υπομονή?

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •