ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 256
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 256 of 258 FirstFirst ... 156206246254255256257258 LastLast
Results 3,826 to 3,840 of 3862
  1. #3826
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ειστε στην καλυτερη σκατα ξεχαστε αξιεσ κ μαλακιεσ

  2. #3827
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Και τι νομίζεις ότι θα αλλάξει την επόμενη φορά?

    Πάλι την ιστορία της ζωη σου θα πεις και
    Θα σου πει καμία σοφιστεία στο τέλος και μετά τι?
    Δεν ξέρω τι θα γίνει, είναι και να ταιριάζεις με τον/την ψυχολόγο εξάλλου δωρεάν είναι αυτή την φορά. Αλλά δεν γίνεται να μην βοηθάνε, όταν ακούς για μια κακοποίηση σε ένα άτομο ή όταν κάποιο παράδειγμα παιδί βλέπει τον πατέρα του να σκοτώνει την μητέρα, το αναφέρω γιατί δυστυχώς είναι επίκαιρο στις μέρες μας, τότε γιατί λένε ότι τους παρέχεται ψυχολογική υποστήριξη, εάν δεν βοηθούσαν γιατί να γίνονται όλα αυτά;;

  3. #3828
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Αλλά δεν γίνεται να μην βοηθάνε, όταν ακούς για μια κακοποίηση σε ένα άτομο ή όταν κάποιο παράδειγμα παιδί βλέπει τον πατέρα του να σκοτώνει την μητέρα, το αναφέρω γιατί δυστυχώς είναι επίκαιρο στις μέρες μας, τότε γιατί λένε ότι τους παρέχεται ψυχολογική υποστήριξη, εάν δεν βοηθούσαν γιατί να γίνονται όλα αυτά;;
    Πως ξέρεις ότι ολη αυτή η "βοήθεια" έχει αποτέλεσμα long term?

    Μπορεί κάποιος να έχει κλειστεί στον εαυτό του και να νομίζει ότι δεν έχει κανέναν να πει τον πόνο του. Εκεί ο ψυχολόγος κατι ΙΣΩΣ να κάνει.

  4. #3829
    garfield
    Guest
    Η αποψη μου απο την εμπειρια μου με ψυχολογους και ψυχιατρους ειναι οτι αν δεν εχεις στη ζωη σου ανθρωπους να μιλησεις και να σε καταλαβουν χωρις να σε κρινουν εκει ο ψυχοθεραπευτης μπορει να βοηθησει. Αλλα να αλλαξει η ζωη σου η εσυ σαν ανθρωπος ειναι δυσκολο. Δεν ξερω με αυτον που παω τωρα θα δειξει.

  5. #3830
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ευτυχωσ με θεραπευσε η κορακλα μου πηγε στο εξωτερικο να γινει παιδοψυχολογοσ ευτυχωσ θεε μου

  6. #3831
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Καθε χωρα εχει το δικο τησ συστημα που παραγει ανθρωπουσ εδω τι γινεται αποτυχαμε κατα λαθοσ κι οι μισοι ειναι παραβατεσ πωσ εγινε αυτο κατα λαθοσ τυχαιο δε νομιζω αρα οι μονοι που φταινε ειναι ολοι οι πρωθυπουργοι εγω ετσι πιστευω

  7. #3832
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Απο γιατρο μην περιμενετε να σασ θεραπευσει κ δυστυχωσ ολοι οδηγουνται σαν τα προβατα να γινουν παραβατεσ αρα ποιοσ φταιει πειτε μου

  8. #3833
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Και μη μου πειτε δεν υπαρχουν θεραπειεσ εγω ξερω 2 τρεισ και θελουν να φτιαξουν μηχανημα να επιστρεφουν οι νεκροι αρα ολα τα αλλα που προηγουνται απο αυτο τα εκαναν αρα ποιοσ φταιει πειτε μου

  9. #3834
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Το συστημα που παραγει ανθρωπουσ ειναι το σχολειο ο στρατοσ η εκκλησια και τα μμε οι γονεισ δεν κανουν πολλα πραγματα σε περιπτωση που αυτο νομιζετε τα παιδια κανουν οτι να ναι σε σσχεση με αυτα που λενε οι γονεισ οι γονεισ χρειαζεται μονο να παρεχουν ανεσεισ οπου ειναι δυνατον λιγα πραγματα κανουν κατα τα αλλα

  10. #3835
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αναρωτειθειτε γτ βγηκατε ετσι ωστε να ειστε οτι να ναι κι οχι να ακουτε τουσ γονεισ σασ το συστημα τα κανει αυτα ολοι ξερουν κ κανενασ δεν ακουει

  11. #3836
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Στο σχολειο τωρα πια σασ κανουν λοβοτομη καμια σχεση με ανθρωπο δεν εχετε σαν φυτα ειστε οι περισσοτεροι μονο ταισμα κ ποτισμα κανουν οι γονεισ τα αλλα τα μαθαινεται απο το ιντερνετ το ιντερνετ λεει την αληθεια ομωσ

  12. #3837
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ολοι το ιδιο ειμαστε
    σε τουτο τον κοσμακη
    και ολοι εχουμε καρδια
    ..........σαι μητσοτακη

  13. #3838
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ολοι το ιδιο ειμαστε
    σε τουτο τον κοσμακη
    και ολοι εχουμε καρδια
    ..........σαι μητσοτακη
    Μιας και δεν σε έχει ενημερώσει κάνεις το κανω εγω. Αυτά που λες σε κάνουν να ακούγεσαι κάπως περίεργος να το θέσω ευγενικά.

  14. #3839
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Το συστημα που παραγει ανθρωπουσ ειναι το σχολειο ο στρατοσ η εκκλησια και τα μμε οι γονεισ δεν κανουν πολλα πραγματα σε περιπτωση που αυτο νομιζετε τα παιδια κανουν οτι να ναι σε σσχεση με αυτα που λενε οι γονεισ οι γονεισ χρειαζεται μονο να παρεχουν ανεσεισ οπου ειναι δυνατον λιγα πραγματα κανουν κατα τα αλλα
    Δεν κάνουν πολλά οι γονείς σε μια ανασφαλή σχέση γονέα-παιδιού, σε αντίθετη περίπτωση κάνουν πολλά.

    Από πότε ο στρατός συμβάλλει στη παραγωγή ανθρώπων;
    Last edited by Nikolaus; 17-01-2022 at 21:36.

  15. #3840
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εχω σχιζοφρενεια κι εχω καθε λογο να ειμαι εδω δε σασ ρωτησα πριν τα γραψω δε σασ ρωταω ουτε τωρα αλλα γενικα κι αοριστα τι θελετε να γραφω τι σασ αρεσει να δουμε αν το πετυχω

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •