ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 206
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 206 of 258 FirstFirst ... 106156196204205206207208216256 ... LastLast
Results 3,076 to 3,090 of 3862
  1. #3076
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Οι Χριστιανοι εχουν μια απαντηση (ουτε καν προταση) το ιδιο και οι Μουσουλμανοι, οπως και οι Εβραιοι, το αυτο και οι βουδιστες μαζι με τον Μητσο τον ταξιτζη και την Κυρια Κουλα που μενει απεναντι μου και ολοι αυτοι διαρηγνυουν τα ιματια τους οτι ΑΥΤΟΙ εχουν δικιο ενω οι αλλοι οχι.

    Η Επιστημη ομως δεν εχει απαντηση διοτι δεν ειναι καν η δουλεια της να δινει απαντησεις, δινει ομως τεκμηριωμενες θεωριες που δεν τραβαει κανενα ζορι καποιος να τις καταρριψει η οι ιδιοι που τις βγαλανε
    να τις αλλαξουνε αν βρεθουν νεα ευρηματα.

    Αν κανει λαθος η επιστημη (σε γενικοτερο πλαισιο) ναι και φυσικα κανει λαθη, με οτιδηποτε καταπιανετε ο ανθρωπος υπαρχει περιθωριο λαθους.


    Εξαρταται σε τι απαντησεις ελπιζεις, αν ελπιζεις η επιστημη να σου δωσει απαντηση γιατι καηκε το παστιτσιο θα απαγοητευτεις, αν τωρα θες μια απαντηση πως προεκυψε ο ανθρωπος τοτε ειναι λιγο ποιο ευκολα τα πραγματα.

    Απο την θαλασσα βγηκαμε και εξελιχθηκαμε.

    ΟΜΩΣ περα απ ολα αυτα, στην ουσια ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ, ειμαστε εδω που ειμαστε και καλο ειναι να προσπαθησουμε για το γενικότερο καλο.
    Οκ σε ευχαριστω πολυ! ωραια συζητηση!

  2. #3077
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αγάπη μου μην ασχολείσαι με τον Αντώνη.Εχει ένα καρο θέματα.Οτι λεει σε σενα περι σπαμ και οτι εισαι μονιμα ονλαιν το ελεγε και σε μενα.Και εγω αναρωτιεμαι.Για να σε βλέπει μόνιμα ονλαιν δε σημαινει οτι ειναι και αυτος μόνιμα μεσα και παρακολουθεί;Μιλαμε για παράνοια
    ναι, το ξερω οτι εχει πολλα θεματα και μαλωνει με ολο τον κοσμο, όποτε μπει να συμμετεχει.
    νομιζα οτι με μενα τα εβαλε κι απορουσα με την επιθεση. δεν τον ειχα καταλαβει απο την αρχη και καθομουν και του απαντουσα σοβαρα.
    οταν καταλαβα ποιο παλιο προφιλ ειναι, με πιασαν τα γελια...
    η ντιντι μου το θυμισε. δεν τον ειχα καταλαβει.

    εγω ειμαι πραγματι πολλες ωρες ονλαιν, δεν ειναι αυτο το θεμα.
    οταν δεν λειπουμε ταξιδι, σε υπολογιστη δουλευω, οπως και οι περισσοτεροι εργαζομενοι. με την τηλεργασια δε, το εχουμε ξεφτιλισει. εργασιμες ωρες, ομως. βραδια, σπανια, γιατι κανουμε αλλα πραγματα. τωρα, αν δουλευω οσο πρεπει, η κωλοβαραω στο ιντερνετ, ειναι αλλο θεμα, !! χαχαχαχαα!!! ειμαι υποχρεωμενη να ειμαι ονλαιν και πληρωνομαι γι αυτο, παντως, και οχι απο τον αντωνακη!! !!
    ο αντωνακης, που κανει χειρωνακτικες εργασιες, μπαινει στον υπολογιστη ολη μερα μονο για να ξεροσταλιαζει στο φορουμ. δεν εχει αλλες δουλειες στον υπολογιστη..
    το θεμα δεν ειναι ποσες ωρες ειμαστε στον υπολογιστη.

    το θεμα ειναι οτι λεει ο κακομοιρης οτι διασπειρω προσωπικα του δεδομενα, επειδη τον αποκαλω με τα διαφορα ψευδωνυμα του στο φορουμ!!!!
    διασπορα ειναι αυτο;; μονος του τα δημισιευσε.
    ε και τα υπολοιπα λμελη που τον ξερουν σαν αντωνακη, ετσι τον αποκαλουν.
    εγω φταιω;;;;
    ασε που μου ελεγε οτι τον συκοφαντω, οταν του ειπα οτι θα αλλαξει κι αλλο νικ, λεγοντας μου οτι υποννοω οτι εχει κι αλλο!!
    αμ δεν εχει;;;;;; 2 νικ ειναι τα νορμαλ; μετα τα 3 πιανεται;;;


    σμουααατς, σκιουρακιιι!!!!

  3. #3078
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια,τα παιδια μας σημερα που ριχνονται στην μαχη των πανελλαδικων και ξερω οτι εχουμε και πολλα στην παρεουλα μας !

    Να ειστε δυνατοι και οσο μπορειται συγκεντρωμενοι ..Ηδη με το φετινο θεμα της εκθεσης καποιοι θελησαν ξανα να δοκιμασουν τις αντοχες σας ..

    Να θυμαστε οτι ηττημενος ειναι οποιος παραιτειται ,ολοι οι αλλοι ειναι νικητες και εσεις ειστε οι μεγαλυτεροι και εισπρατεται απο ολους μας τον σεβασμο!

    Τεραστια αγκαλια απο εμενα !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #3079
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    7
    Καλή επιτυχία στα παιδιά που δίνουν εξετάσεις και καλή συνέχεια σε όλα και ειδικά που αλλάζουν βαθμίδα. Η ανιψιά μου έχει δεθεί πολύ με την κυρία της όπως την λέει και έψαχνε και κοιτούσε διάφορα δώρα για δασκάλα, μιας και φέτος τελειώνει το δημοτικό και ξεκινάει γυμνάσιο. Βέβαια της έριξα ιδέα επειδή κάνει κεραμική μήπως φτιάξει κάτι εκείνη και τώρα δημιουργεί μια βαρκούλα με το όνομά της.
    Με την ευκαιρία καλή συνέχεια και καλή δύναμη στο διδακτικό προσωπικό που ειδικά τα τελευταία δύο χρόνια με όλη αυτή την κατάσταση προσπαθούσαν για το καλύτερο για όλα τα παιδιά τους.

  5. #3080
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Είδα "Το κάλεσμα" κι ενώ από τη μία γούσταρα από την άλλη φοβήθηκα... Με βλέπω απόψε να κοιμάμαι με το σταυρό στο χέρι κυριολεκτικά... Επίσης διάβασα ένα γράμμα αγαπημένου προσώπου που με βοηθάει πάντα όταν φοβάμαι, σαν φυλαχτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3081
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Είδα "Το κάλεσμα" κι ενώ από τη μία γούσταρα από την άλλη φοβήθηκα... Με βλέπω απόψε να κοιμάμαι με το σταυρό στο χέρι κυριολεκτικά... Επίσης διάβασα ένα γράμμα αγαπημένου προσώπου που με βοηθάει πάντα όταν φοβάμαι, σαν φυλαχτό...
    Πιο από τα 3; Παίζει να έχω δει το 1και το δύο από 4-5 φορές το καθένα!

  7. #3082
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Πιο από τα 3; Παίζει να έχω δει το 1και το δύο από 4-5 φορές το καθένα!
    Το πρώτο είδα χθες... Κι εγώ τα έχω ξαναδεί αλλά τα ξαναβλέπω γιατί όταν ανοίξουν και τα χειμερινά σινεμά την 1η Ιουλίου θα βγει κι άλλο και θέλω να έχω συνέχεια... Θα δω και τα άλλα δύο αυτές τις μέρες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #3083
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Το πρώτο είδα χθες... Κι εγώ τα έχω ξαναδεί αλλά τα ξαναβλέπω γιατί όταν ανοίξουν και τα χειμερινά σινεμά την 1η Ιουλίου θα βγει κι άλλο και θέλω να έχω συνέχεια... Θα δω και τα άλλα δύο αυτές τις μέρες...
    Και φοβάσαι ενώ τα έχεις ξαναδεί παράξενο!! Δες και το insidious 1,2,3 το 4 δεν είναι καλό!

  9. #3084
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Και φοβάσαι ενώ τα έχεις ξαναδεί παράξενο!! Δες και το insidious 1,2,3 το 4 δεν είναι καλό!
    Ίσως να φταίει που είχα πολύ καιρό να δω θρίλερ... Ναι, θα τα δω κι αυτά εν καιρώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #3085
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Διαβασα τελικα το βιβλιο "Η φαρμα των ζωων". Παντα ηθελα να το διαβασω, αλλα διαβαζα οτι ειναι πολιτικη σατιρα και επειδη ειχα διαβασει το 1984 του ιδιου συγγραφεα σε τρυφερη ηλικια και μου ειχε πεσει βαρυ, το αποφευγα. Τελικα καμμια σχεση, διαβαζεται ευκολα, ειναι συντομο και πραγματικα καλο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #3086
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Διαβασα τελικα το βιβλιο "Η φαρμα των ζωων". Παντα ηθελα να το διαβασω, αλλα διαβαζα οτι ειναι πολιτικη σατιρα και επειδη ειχα διαβασει το 1984 του ιδιου συγγραφεα σε τρυφερη ηλικια και μου ειχε πεσει βαρυ, το αποφευγα. Τελικα καμμια σχεση, διαβαζεται ευκολα, ειναι συντομο και πραγματικα καλο.
    μπράβο σου για την επιλογή σου. είναι βιβλίο με μηνύματα πολιτικά κυρίως, αν διάβασες το βιβλίο 1984, υπάρχει και η σχετική ταινία . το βιβλίο είναι σαφώς ανώτερο βέβαια. η ταινία είνα πάντα πιο ευπεπτη και προσιτή.

  12. #3087
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by user View Post
    μπράβο σου για την επιλογή σου. είναι βιβλίο με μηνύματα πολιτικά κυρίως, αν διάβασες το βιβλίο 1984, υπάρχει και η σχετική ταινία . το βιβλίο είναι σαφώς ανώτερο βέβαια. η ταινία είνα πάντα πιο ευπεπτη και προσιτή.
    Το 1984 το διαβασα πιτσιρικας και θελω να το ξαναδιαβασω. Για οσους δεν ξερουν απο κει βγηκε το "Ο Μεγαλος Αδερφος" που δεν μπορει θα το εχετε συναντησει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #3088
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θελω οπωσδηποτε να διαβασω το Δον Κιχωτη του Θερβαντες στα ελληνικα. Δεν ξερω κατα ποσο υποκειται σε πνευματικα δικαιωματα και τι γινεται με τις διαφορες εκδοσεις. Εκανα μια ερευνα και υπαρχει διαθεσιμο χωρις πνευματικα δικαιωματα μια παλια μεταφραση σε οχι καθομιλουμενη πλεον Ελληνικη γλωσσα και διαφορες αλλες που σου λεει 100 σελιδες ενω το εργο νομιζω ειναι καμμια 700αρια.Τι ειναι περιληψη?
    Εαν ξερει καποιος λινκ (για ηλεκτρονικο διαβασμα σε pdf μια χαρα θα ηταν) ας στειλει μηνυμα ή ας ποσταρει εδω μιας και δεν νομιζω να υπαρχουν πνευματικα δικαιωματα πλεον.
    Θα κανω ερευνα και εγω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #3089
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μαλλον θα το αγορασω σε εντυπη μορφη. Να ψαξω λιγο τις διαφορες εκδοσεις. Θα το διαβαζα στα Αγγλικα, αλλα και παλι δεν θα ηταν η εγγενης γλωσσα που γραφτηκε το βιβλιο, οποτε καλυτερα στα Ελληνικα, να ρεει αβιαστα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #3090
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Βρήκα αυτό: https://www.ebooks4greeks.gr/%ce%b4%...84%ce%b7%cf%82

    Σε καθαρεύουσα
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •