ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 178
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 178 of 258 FirstFirst ... 78128168176177178179180188228 ... LastLast
Results 2,656 to 2,670 of 3862
  1. #2656
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Και αυτοί οι αλήτες οι πανεπιστημιακοί με τα μεταδιδακτορικά να αντιτίθενται στην ύπαρξης αστυνομίας που υπάγεται στην ΕΛΑΣ στα πανεπιστήμια; Μπαχαλάκηδες θα είναι και αυτοί δεν εξηγείται αλλιώς... Αλλά η σύγκλητος δεν έχει μέσα μέλη της ΕΚΠΑ νομικής που λένε πως είναι αντισυνταγματικό δηλαδή στην ουσία θα το προσβάλλουν στο ΣτΕ; Ουπς...

  2. #2657
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Στα επόμενα νέα της ημέρας θα ήθελα να σας πληροφορήσω πως με εντολή Μητσοτάκη επανήλθε το πρόστιμο στα 300 ευρώ αντι των 500 ευρώ το οποίο τέθηκε αρχικώς με εντολή Μητσοτάκη!

    Ας επανέλθω στο σπίτι μου κάνοντας καμια αλητεία, του στυλ με σταματάνε σε μπλόκο κύριε δεν έχετε χαρτί, ναι αλλά έχω τα τάπερ της μαμας, θα σας κόψω κλήση, κόψτε ό,τι θέλετε. Κερνάω απόψε εγώ....

  3. #2658
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Στα επόμενα νέα της ημέρας θα ήθελα να σας πληροφορήσω πως με εντολή Μητσοτάκη επανήλθε το πρόστιμο στα 300 ευρώ αντι των 500 ευρώ το οποίο τέθηκε αρχικώς με εντολή Μητσοτάκη!

    Ας επανέλθω στο σπίτι μου κάνοντας καμια αλητεία, του στυλ με σταματάνε σε μπλόκο κύριε δεν έχετε χαρτί, ναι αλλά έχω τα τάπερ της μαμας, θα σας κόψω κλήση, κόψτε ό,τι θέλετε. Κερνάω απόψε εγώ....
    Χαχα Ααα το έκανε πάλι 300?
    Εντάξει, θα βγω
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #2659
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by theslaya500 View Post
    Καλημέρα,
    Κ εγώ σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά, κάθε αρχή κ δύσκολη που λένε.. Εγώ σκέφτομαι μια ζωή χωρίς κορώνα πάλι, πέρα από τα δικά μου.. Αλήθεια, τι σε ώθησε να πας;
    κάποια προβλήματα που στο παρελθόν ήταν σε πολύ ένταση και πλέον νιώθω ότι δεν τα έχω ξεπεράσει τελείως.... και ήταν λάθος μου να μην πάω τότε σε ψυχολόγο αν και ποτέ δεν είναι αργά και όπως λες κάθε αρχή και δύσκολη. Δεν μου ήταν εύκολο σήμερα που πήγα και μίλησα αλλά έπρεπε να γίνει δεν πήγαινε άλλο.....

  5. #2660
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Χαχα Ααα το έκανε πάλι 300?
    Εντάξει, θα βγω
    Ω ναι μπορείς να σκεφτείς ελεύθερα τι θα κάνεις τα 200 ευρώ που περισσεύουν από την έκπτωση του υποτιθεμενου προστιμου.

  6. #2661
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ω ναι μπορείς να σκεφτείς ελεύθερα τι θα κάνεις τα 200 ευρώ που περισσεύουν από την έκπτωση του υποτιθεμενου προστιμου.
    Χαχα επίσης 200 ευρώ θα μου μείνουν αν φάω πρόστιμο 300 ευρώ. Αφού 500 μας δίνει όσο μας έχει σε αναστολή. Το κατάλαβε μάλλον ότι αν κάνει το πρόστιμο 500 θα μας τα πάρει όλα γι αυτό το άλλαξε πάλι.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #2662
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία. άσχετο.

  8. #2663
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by user View Post
    θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία. άσχετο.
    Ακόμα κι αν είναι άσχετο, ισχύει... Κατά τη γνώμη μου θέλει κυρίως τόλμη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #2664
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ειμαι εσωστρεφης σε πολυ μεγαλο βαθμο, αλλα θα ηθελα να ανταλλασω αποψεις τουλαχιστον διαδικτυακα και να επεκτεινω λιγο τις γνωριμιες μου. Φοβαμαι βεβαια τη φθορα, γιατι περα απο τα θετικα ... κυκλοφορουν πολλα αρνητικα εκει εξω, που μπορει να σε κανουν να χασεις την ηρεμια σου.
    Εμένα μου είχαν χαλάσει και δή έντονα την ηρεμία πριν δεκα μερες μετά απο μια αθώα ανάρτηση μου την οποία παρερμήνευσαν. Η συνέχεια δε λεγεται. Διότι ο μη αγαθος κοσμος που κυκλοφορεί εξω κυκλοφορει και στα μεσα κοινωνικής δικτύωσης. Άλλες αναρτησεις μου που δεν τους αγγιζαν ή επειδη δεν προέρχονταν απο κανα επώνυμο ή χαίροντα άκρας εκτίμησης περνούσαν πληρως απαρατήρητες ασχέτως ποιοτητασ των γραφομένων μου αν και παλια είχα εντοπισει περιπτωσεις αντιγραφής ή εν μερει αντιγραφής αναρτήσεων μου και επειδή ο κόσμος ειναι παλαβός ή /και προκατηλημμένος έπαιρναν αυτοί τα ευσημα αφου στη σκέψη του κοσμου ειναι άτομα που έχουν καταξιωθει ή απλα παρέες και φιλοι.

    Επελεγε καλύτερα με ποιους θα συναναστρέφεσαι διαδικτυακα διότι έχεις ευαίσθητο ψυχικό κοσμο και μπορει να πληγωθείς απο αντιδρασεις κι αυτο να σε απομακρυνει περισσότερο απο την κοινωνια. Επέλεγε αυτους απο τους οποιους δημιουργηκα θα δίνεις και θα παιρνεις έστω και αν απλα θα συμπληρωνεται ο ενας τον αλλο και θα συμφωνείται ή απλα θα πρόκειται για παρόμοιους με σένα χαρακτηρες σαν και κατα κανονα ολους εμας που συχναζουμε στο φορουμ.

  10. #2665
    Αποψε εκεί που περπατουσα αμεριμνος ενα οχημα κινήθηκε αργά σχεδον διπλα μου πήγε λιγο παρακάτω έκανε επαναστροφη λες και ηθελε να δει το προσωπο μου πέρασε και παλι απο δίπλα μου και έφυγε. Απο ένστικτο κατεγραψα τους αριθμούς και περιγραφη. Το μονο κακό που μπορει να τον πειραξε ειναι ένα παλιό τρυπιο σαραβαλλο για χρονια εκει εγκατελημμενο στο οποιο έριξα δυο πέτρες χωρίς να παθει καμια ζημιά στο σημείο του που χτυπησαν κι ίσως ο ηχος ακουστηκε σ αυτον. Ομως συνεχισα αμεριμνος. Αμα δειξεις πως φοβασαι τετοιοι τύποι γίνονται αγρίμια. Αλλη φορά προσφατα παλι τετοια συμπεριφορά αντεκρισα οταν ενοχλήθηκε ο παρεας καποιου ενω περπαταγα εξω απο την πολυκατοικία τους κι ηρθε ο άλλος να με ρωτήσει αν ειμαι εγώ που μιλησα στον παρέα του.

    Ισως είναι το ύφος μου που τους ελκυει ως να δίνει την εντυπωση ατόμου ενοχλητικού γι αυτους κι ως η εύκολη λεία που νομίζουν για να ξεσπάσουν. Διότι πολλής κόσμος περπατάει και καποιοι εξ αυτών κανουν πράξεις εστω μικρες που είναι απρεπείς αλλά κανεις δεν ενοχλειται.

  11. #2666
    hlias1988
    Guest
    ε δεν γινετε μια ζωη με ψυχοφαρμακα... το ζησαμε και αυτο... η υγεια μου ειναι σχετικα καλη σε ολα τα επιπεδα.. μονο τριγλυκεριδια εχω και αυξημενη χολιστερινη και λιγο ανεβασμενο ζαχαρο. και ολα αυτα απο τα φαρμακα. περασαν τοσα χρονια 9 χρονια με φαρμακα. εμαθα τοσα πολλα . αλλα δεν μπορει να συνεχιστει. συνηθως τα περνεις για μια περιοδο που εισαι σε περιεργη φαση και μετα τα κοβεις. δεν μπορω να αφησω τα πραγματα στην τυχη τους. ολοι οι γιατροι δεν περνουν την ευθυνη να στα κοψουν, ειδικα αμα εχεις μια μαμα να καθετε διπλα σου στην συνεδρια με τον ψυχιατρο. και γιατι αυτο? δεν μπορω να μεινως μονος? δεν ξερω... μαλλον δεν εχω τα δικα μου λεφτα.. να κανω την δουλεια οπως θελω εγω..
    με λιγα λογια τα φαρμακα καλα ειναι σε περιοδους δυσκολους αλλα οχι για μια ζωη.. προκαλουν τοσα προβληματα υγειας που κανενας δεν το θελει!

  12. #2667
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,279
    η επιστήμη εξελίσσεται και ίσως στο μέλλον τα φάρμακα να μην έχουν τόσες παρενέργειες.

    κανείς δε νοιάζεται για κανένα. εκτός αν είναι δικός του. εγώ αυτό έχω καταλάβει τελευταία. γι αυτό φρόντισε οι δικοί σου να μη νοιάζονται μόνο για την πάρτη τους. κάπως έτσι αλλάζει ο κόσμος. ξερω γω.

    φαντάσου μια ελεύθερη ζωή χωρίς τόλμη. φαντάσου μια τολμηρή ζωή χωρίς ελευθερία.

  13. #2668
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by ntiaki View Post
    σκέφτομαι την 1η μου συνεδρία αύριο με τον ψυχολόγο μακάρι να πάει καλά!!!!
    Μακάρι στο εύχομαι!!

  14. #2669
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Σκέφτομαι, όλο σκέφτομαι διαφορά, ένα από αυτά είναι μήπως να σταματήσω να πηγαίνω στην ψυχολόγο, γιατί τελευταία φορά έκανα 5 μήνες να πάω, εάν αργώ κάθε φορά τόσο πιο το νόημα, υπάρχουν πράγματα που είναι φρέσκα θέλω να τα πω αλλά αν περάσει ο καιρός τα ξεχνάω. Επίσης σκέφτομαι τι θα κάνω με τα χάπια. Παίρνω εδώ και καιρό τα ίδια φάρμακα χωρίς να με αξιολογεί ψυχίατρος, να τα κόψω μόνος μου φοβάμαι λίγο. Όλοι οι λόγοι που δεν πηγαίνω είναι οικονομική.

  15. #2670
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Τι κρίμα να θέλεις να βοηθηθεις και να μην μπορείς λόγο χρημάτων και να φταίς και εσύ για αυτό!!

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •