ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 189
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 189 of 258 FirstFirst ... 89139179187188189190191199239 ... LastLast
Results 2,821 to 2,835 of 3862
  1. #2821
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Δείτε την τελευταία σκηνή από την ταινία χατσικο εκεί πάντα κλαίω!!

  2. #2822
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Όταν θες να δεις αν ενδιαφέρονται για σένα ή για "σένα" δείξτους τους το αντίθετο από αυτό πιστεύουν για σένα. Γλυτώνεις κόπο και χρόνο...

  3. #2823
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Όταν θες να δεις αν ενδιαφέρονται για σένα ή για "σένα" δείξτους τους το αντίθετο από αυτό πιστεύουν για σένα. Γλυτώνεις κόπο και χρόνο...
    Ποσο αληθινο !

    Συμφωνω απολυτα !

    Χθες σε θυμηθηκα βλεποντας το θεμα με τον ραπερ ..Ειδες τελικα η κοπελα πιαστηκε ,δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα γι αυτους που θελεουν να σε εκβιασουν ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #2824
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μην ζητάς συγγνώμη, γι' αυτό είναι το φόρουμ... Για να εκφραζόμαστε...
    Ναι ισχυει! Ηξερα οτι θα με καταλαβουν καποιοι. Ευχαριστω Κυκνε <3

  5. #2825
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν θες να ανοίξεις να το κάνεις και μην το σκέφτεσαι καθόλου ,ειδικά αν νομίζεις ότι θα βοηθήσει.

    Θες να μιλήσεις εδώ?
    Τι σε φοβηζεί ακριβώς ?Αν το βγάλεις και το συζητήσεις ίσως σε κάνει να νοιώσεις καλύτερα .

    Εμείς εδώ είμαστε να το ξέρεις !!!
    Μαριλουυ <3...Εχω καποιους ανθρωπους γυρω μου,αλλα αισθανομαι εντελως μονος.. Δεν καταλαβαινει κανεις ουτε καν ο ψυχολογος μου στον οποιο δεν ανοιγομαι ευκολα..Φοβαμαι για το μελλον,πρεπει να παρω αποφασεις αμεσα και δεν εχω το μυαλο μου, απο αυτες καθοριζεται η μετεπειτα ζωη μου.. Φοβαμαι πως δεν θα μπορω να πατησω στα ποδια μου και θα μεινω μονος μου..

  6. #2826
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Isol View Post
    Μαριλουυ <3...Εχω καποιους ανθρωπους γυρω μου,αλλα αισθανομαι εντελως μονος.. Δεν καταλαβαινει κανεις ουτε καν ο ψυχολογος μου στον οποιο δεν ανοιγομαι ευκολα..Φοβαμαι για το μελλον,πρεπει να παρω αποφασεις αμεσα και δεν εχω το μυαλο μου, απο αυτες καθοριζεται η μετεπειτα ζωη μου.. Φοβαμαι πως δεν θα μπορω να πατησω στα ποδια μου και θα μεινω μονος μου..
    Μας καταλαβαίνουν καλό μου όσο και αν νομίζουμε ότι συμβαίνει το αντίθετο .
    Απλά είναι όλη αυτή η κατάσταση που είμαστε εμείς και μας κάνει να νιώθουμε έτσι ..

    Προσπάθησε όσο πιο ήρεμα να τους εξηγήσεις αυτό το αδιέξοδο που είσαι .
    Ειδικά αν είναι άτομα που πραγματικά σε αγαπάνε θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά να σε βοηθήσουν αρκεί να καταλάβουν που ακριβώς χρειάζεσαι αυτή την βοήθεια .
    Είναι πρακτική ή συναισθηματική?
    Θες έμπρακτα να σου δείξουν ότι είναι κοντά σου ή να σε στηρίζουν ψυχολογικά μόνο και μόνο νμε λόγια συμπαράστασης και αγάπης ?
    Έπειτα είναι τόσο καθοριστικές αυτές οι αποφάσεις που θέλεις να πάρεις ώστε να σε φτάνουν σε αυτό το σημείο ?

    Αξίζουν λες βρε Isol να νοιωθεις όλα αυτά ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #2827
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ποσο αληθινο !

    Συμφωνω απολυτα !

    Χθες σε θυμηθηκα βλεποντας το θεμα με τον ραπερ ..Ειδες τελικα η κοπελα πιαστηκε ,δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα γι αυτους που θελεουν να σε εκβιασουν ..
    Σε βοηθάει να γλυτώσεις κακοτοπιές. Δεν είναι εύκολο και είναι και κακούργημα όχι μόνο ο εκβιασμός αλλά η δημοσιοποίηση προσωπικών δεδομένων, όμως όπως και να έχει η ρετσινιά του βγήκε θα μου πεις και τι έγινε σε ένα χρόνο θα το έχουν ξεχάσει ολοι...

  8. #2828
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σε βοηθάει να γλυτώσεις κακοτοπιές. Δεν είναι εύκολο και είναι και κακούργημα όχι μόνο ο εκβιασμός αλλά η δημοσιοποίηση προσωπικών δεδομένων, όμως όπως και να έχει η ρετσινιά του βγήκε θα μου πεις και τι έγινε σε ένα χρόνο θα το έχουν ξεχάσει ολοι...
    Καταλαβαίνω ότι δεν είναι εύκολο για λόγους οικογένειας και μόνο..
    Αλλά να σου πω αν όλο αυτό επηρεάζει την δική μου ζωή και κυρίως την δική μου ψυχολογία θα φρόντιζα να είμαι μόνο εντάξει απέναντι στους δικούς μου και όλους τους άλλους θα του είχα γραμμένους ειλικρινά .

    Αν περνούσα εγώ καλά κι είμαι επιτέλους χαρούμενος και γεμάτος άνθρωπος όλοι οι άλλοι να πάνε να .....
    Ούτε μας ταιζουν ούτε μας ποτίζουν ...

    Αυτό ειναι το νόημα να είμαστε καλά εμείς και η οικογένεια μας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #2829
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Όταν θες να δεις αν ενδιαφέρονται για σένα ή για "σένα" δείξτους τους το αντίθετο από αυτό πιστεύουν για σένα. Γλυτώνεις κόπο και χρόνο...
    εγώ δεν κατάλαβα τί εννοείς, πχ όταν αρχίσεις να βάζεις όρια; αν εννοείς αυτό, συμφωνώ.

  10. #2830
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μας καταλαβαίνουν καλό μου όσο και αν νομίζουμε ότι συμβαίνει το αντίθετο .
    Απλά είναι όλη αυτή η κατάσταση που είμαστε εμείς και μας κάνει να νιώθουμε έτσι ..

    Προσπάθησε όσο πιο ήρεμα να τους εξηγήσεις αυτό το αδιέξοδο που είσαι .
    Ειδικά αν είναι άτομα που πραγματικά σε αγαπάνε θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά να σε βοηθήσουν αρκεί να καταλάβουν που ακριβώς χρειάζεσαι αυτή την βοήθεια .
    Είναι πρακτική ή συναισθηματική?
    Θες έμπρακτα να σου δείξουν ότι είναι κοντά σου ή να σε στηρίζουν ψυχολογικά μόνο και μόνο νμε λόγια συμπαράστασης και αγάπης ?
    Έπειτα είναι τόσο καθοριστικές αυτές οι αποφάσεις που θέλεις να πάρεις ώστε να σε φτάνουν σε αυτό το σημείο ?

    Αξίζουν λες βρε Isol να νοιωθεις όλα αυτά ?
    Ναι ισως φταει η κατασταση! Ειναι και τα δυο..Στην κατασταση που βρισκομαι γιατι συμβαινουν πολλα και μου πεσανε πολλα μου αρκουν λογια συμπαραστασης και αγαπης..Δυστυχως ναι ειναι σημαντικες αλλα αν δεν ειχα καταθλιψη και καθαρο μυαλο, ισως θα ηταν καλυτερα και δεν εφτανα σε αυτο το σημειο..Φταει οτι δεν μπορω να ανοιχτω στον Ψυχολογο.. Παμε να κανουμε δουλεια για ενα θεμα,κια βγαινουν αλλα..Δεν ξερω πραγματικα..Νομιζω δεν μπορει κανεις να βοηθησει και νιωθω τοσο μονος και τοσο χαλια..Απελπισμενος! Και δεν μπορω να το κρυβω αλλο...

  11. #2831
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Isol View Post
    Ναι ισως φταει η κατασταση! Ειναι και τα δυο..Στην κατασταση που βρισκομαι γιατι συμβαινουν πολλα και μου πεσανε πολλα μου αρκουν λογια συμπαραστασης και αγαπης..Δυστυχως ναι ειναι σημαντικες αλλα αν δεν ειχα καταθλιψη και καθαρο μυαλο, ισως θα ηταν καλυτερα και δεν εφτανα σε αυτο το σημειο..Φταει οτι δεν μπορω να ανοιχτω στον Ψυχολογο.. Παμε να κανουμε δουλεια για ενα θεμα,κια βγαινουν αλλα..Δεν ξερω πραγματικα..Νομιζω δεν μπορει κανεις να βοηθησει και νιωθω τοσο μονος και τοσο χαλια..Απελπισμενος! Και δεν μπορω να το κρυβω αλλο...
    Καλημέρα !

    Η δουλειά με τον ψυχολόγο θέλει πολύ υπομονή γιατί συμβαίνει ακριβώς αυτό που είπες και μάλιστα αυτός είναι και ο σκοπός της ψυχοθεραπείας .

    Για να βγαίνουν άλλα θεματακια πάει να πει πως αυτό που περνάς τώρα υπάρχει ριζομενο από πολύ πιο παλιά και το κυριότερο είναι αποτέλεσμα και άλλων παράλληλων θεμάτων .

    Άλλωστε δεν είναι τυχαίο που μια καλή ψυχοθεραπεία ξεκινάει από τα παιδικά μας χρόνια .
    Έτσι μόνο μπορεί ο θεραπευτής να καταλάβει πως φτάσαμε στο σήμερα και έχουμε κάποια θέματα που εμείς μπορεί να νομίζουμε ότι ευθύνεται μόνο ένα πρόσφατο γεγονός αλλά εκείνος αναγνωρίζει παλιά σημάδια .

    Πρέπει να δώσεις πολύ χρόνο σε όλο αυτό και την επόμενη φορά που θα πας πες ότι θέλεις να συζητήσετε αυτό που σε βασσανιζει τώρα .
    Αν μέσα όμως από αυτό φτάνεις σε θέματα του παρελθόντος μην απελπίζεσαι.Ετσι πρέπει να γίνει γιατί όσο πιο βαθιά δουλεύεις και καλύπτεις ερωτήματα και θέματα τόσο πιο καλή και διαχρονική δουλίτσα κάνεις .
    Θέλει χρόνο δυστηχως όσο και να βιαζόμαστε να νοιώσουμε καλά .
    Χρόνο και πολύ υπομονή ,άλλωστε όσο εύκολα είναι να κυλήσει ένας άνθρωπος στην κατάθλιψη άλλο τόσο δύσκολο και χρονοβόρο είναι να βγει από αυτή .
    Η δουλειά όμως πρέπει να είναι ουσιαστική ώστε ποτέ πλέον στην ζωή σου να μην έχεις πίσω γυρίσματα .

    Να ξέρεις ότι όλοι μπορούν με τον τρόπο τους να βοηθήσουν .
    Άκρη να το ζητήσεις ,να τους το δείξεις .
    Οι δικοί μας άνθρωποι με την αγάπη τους και τα λόγια συμπαράστασης ώστε ο γιατρός μας να έχει το περιθώριο να δουλεύει σε βάθος χρόνου και να επουλώνει πληγές μας .

    Ένα να ξέρεις όμως ,τις καθοριστικές λύσεις στα τρέχων καθημερινά προβλήματα μας δεν θα μας τις δώσει αυτός .
    Δεν πάμε εκεί για να σου πει κάνε αυτό και είσαι εντάξει .
    Πάμε εκεί ώστε να μας μάθει πώς να διαχειριζόμαστε τις σκέψεις μας ,να έχουμε καθαρό μυαλό και το κυριότερο να είμαστε συγκεντρωμενοι για να μπορέσουμε εμείς οι ίδιοι να δώσουμε την λύση .

    Μην κρύβεσαι άλλο και καταπιέζεσαι .
    Δείξε στους άλλους τι αισθάνεσαι πραγματικά και να μιλάς όσο το δυνατόν πιο πολύ .
    Παντού ,είτε στην οικογένεια σου είτε στους φίλους σου .
    Ακόμα και εδώ ,βγάζε τα πάντα από μέσα σου ώστε να αδειάζεις και από την οποιαδήποτε πίεση και από τις οποίες στρεσογόνες σκέψεις σου .

    Έχεις οικογένεια ,φίλους που θα σου συμπαρασταθούν ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #2832
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Η δουλειά με τον ψυχολόγο θέλει πολύ υπομονή γιατί συμβαίνει ακριβώς αυτό που είπες και μάλιστα αυτός είναι και ο σκοπός της ψυχοθεραπείας .

    Για να βγαίνουν άλλα θεματακια πάει να πει πως αυτό που περνάς τώρα υπάρχει ριζομενο από πολύ πιο παλιά και το κυριότερο είναι αποτέλεσμα και άλλων παράλληλων θεμάτων .

    Άλλωστε δεν είναι τυχαίο που μια καλή ψυχοθεραπεία ξεκινάει από τα παιδικά μας χρόνια .
    Έτσι μόνο μπορεί ο θεραπευτής να καταλάβει πως φτάσαμε στο σήμερα και έχουμε κάποια θέματα που εμείς μπορεί να νομίζουμε ότι ευθύνεται μόνο ένα πρόσφατο γεγονός αλλά εκείνος αναγνωρίζει παλιά σημάδια .

    Πρέπει να δώσεις πολύ χρόνο σε όλο αυτό και την επόμενη φορά που θα πας πες ότι θέλεις να συζητήσετε αυτό που σε βασσανιζει τώρα .
    Αν μέσα όμως από αυτό φτάνεις σε θέματα του παρελθόντος μην απελπίζεσαι.Ετσι πρέπει να γίνει γιατί όσο πιο βαθιά δουλεύεις και καλύπτεις ερωτήματα και θέματα τόσο πιο καλή και διαχρονική δουλίτσα κάνεις .
    Θέλει χρόνο δυστηχως όσο και να βιαζόμαστε να νοιώσουμε καλά .
    Χρόνο και πολύ υπομονή ,άλλωστε όσο εύκολα είναι να κυλήσει ένας άνθρωπος στην κατάθλιψη άλλο τόσο δύσκολο και χρονοβόρο είναι να βγει από αυτή .
    Η δουλειά όμως πρέπει να είναι ουσιαστική ώστε ποτέ πλέον στην ζωή σου να μην έχεις πίσω γυρίσματα .

    Να ξέρεις ότι όλοι μπορούν με τον τρόπο τους να βοηθήσουν .
    Άκρη να το ζητήσεις ,να τους το δείξεις .
    Οι δικοί μας άνθρωποι με την αγάπη τους και τα λόγια συμπαράστασης ώστε ο γιατρός μας να έχει το περιθώριο να δουλεύει σε βάθος χρόνου και να επουλώνει πληγές μας .

    Ένα να ξέρεις όμως ,τις καθοριστικές λύσεις στα τρέχων καθημερινά προβλήματα μας δεν θα μας τις δώσει αυτός .
    Δεν πάμε εκεί για να σου πει κάνε αυτό και είσαι εντάξει .
    Πάμε εκεί ώστε να μας μάθει πώς να διαχειριζόμαστε τις σκέψεις μας ,να έχουμε καθαρό μυαλό και το κυριότερο να είμαστε συγκεντρωμενοι για να μπορέσουμε εμείς οι ίδιοι να δώσουμε την λύση .

    Μην κρύβεσαι άλλο και καταπιέζεσαι .
    Δείξε στους άλλους τι αισθάνεσαι πραγματικά και να μιλάς όσο το δυνατόν πιο πολύ .
    Παντού ,είτε στην οικογένεια σου είτε στους φίλους σου .
    Ακόμα και εδώ ,βγάζε τα πάντα από μέσα σου ώστε να αδειάζεις και από την οποιαδήποτε πίεση και από τις οποίες στρεσογόνες σκέψεις σου .

    Έχεις οικογένεια ,φίλους που θα σου συμπαρασταθούν ?
    Άκρως συγκινητικο το μνμ σου! Και στη κατασταση που ειμαι ομολογω πως με πηραν τα ζουμια..Ναι δυστυχως αυτο που περναω τωρα εχει τις ριζες του απο παλια και δημιουργεί μια πληθωρα αλλων προβληματων..Θέλει όντως δουλειά ώστε να μπορεσώ να αισθανθώ άνετα και να τα βγάλω όλα απο μέσα μου.Αυτό καταλαβαινώ πως θέλει χρόνο χρήματα και υπομονή...Μόνο ετσι θα φύγουν οι σκέψεις οι δυσλειτουργικές και θα παρω τις αποφάσεις που είναι σήμαντικες με καθαρό μυαλό.Οσον αφορα τα προβλήματα μου,μου ειχε και πει και ο ιδιος οτι δεν μπορει να δωσει λυση μονο να μου δωσει καποια εργαλεια ωστε να διαχειριζομαι τα πραγματα οπως ειπες..Στους φιλους εχω την ιδεα οτι τους φορτωνομαι και δεν πολυ μιλαω ο καθενας αυτο τον καιρο περναει το γολγοθα του..Μεχρι και σε εσενα να φανταστεις εδω, αισθανομαι ηδη οτι σε κουρασα! Σε ευχαριστω παρα πολυ ομως,με βοηθησες αρκετα! Καταλαβαινω βεβαια,πως για να τα γνωριζεις ολα αυτα εχεις περασει και εσυ ασχημα..Οποιαδηποτε στιγμη χρειαστεις να μιλησεις θα ειμαι εδω για να το ανταποδωσω! Σε ευχαριστω παραπολυ και παλι!!!!

  13. #2833
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Isol View Post
    Ναι ισχυει! Ηξερα οτι θα με καταλαβουν καποιοι. Ευχαριστω Κυκνε <3
    Τίποτα Να γράφεις όποτε νιώθεις την ανάγκη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #2834
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    διαβασα κατι καλο ,
    αυτο που φανταζει τωρα μονιμο, δεν ειναι παρα η προβολη του προσωρινου εις το εσαει ......

    ρε παιδια αυτο το <3 τι ειναι ?

  15. #2835
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    διαβασα κατι καλο ,
    αυτο που φανταζει τωρα μονιμο, δεν ειναι παρα η προβολη του προσωρινου εις το εσαει ......

    ρε παιδια αυτο το <3 τι ειναι ?
    σε κάποια άλλη κωδικοποίηση/γραφή είναι η καρδούλα το εμότζι.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •