ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 166
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 166 of 258 FirstFirst ... 66116156164165166167168176216 ... LastLast
Results 2,476 to 2,490 of 3862
  1. #2476
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #2477
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μουχει τυχει πολλακις εδω μεσα να σου ζητανε την βοηθεια σου , αλλα να μην ειναι διολου προθυμοι να δωσουν την δικη τους , πολυ εγωιστικο, αξιζει νασαι εδω μεσα και να σε πρηζει ο καθενας , χωρις να σκεφτεται οτι κι εσυ εχεις προβληματα ? καμμια ενσυναισθηση .....και το ευχαριστω που ασχοληθηκες με το προβλημα του εκαστοτε μελους , ειναι ανυπαρκτο στο λεξιλογιο του, συνηθως ..........

  3. #2478
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οι ανθρωποι δεν θα βρισκουν ποτέ χρονο για σενα αν συνεχως παραπονιεσαι ........
    Last edited by Macgyver; 18-11-2020 at 10:28.

  4. #2479
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μουχει τυχει πολλακις εδω μεσα να σου ζητανε την βοηθεια σου , αλλα να μην ειναι διολου προθυμοι να δωσουν την δικη τους , πολυ εγωιστικο, αξιζει νασαι εδω μεσα και να σε πρηζει ο καθενας , χωρις να σκεφτεται οτι κι εσυ εχεις προβληματα ? καμμια ενσυναισθηση .....και το ευχαριστω που ασχοληθηκες με το προβλημα του εκαστοτε μελους , ειναι ανυπαρκτο στο λεξιλογιο του, συνηθως ..........
    Μα δεν δίνεις για να λάβεις. Αυτό το κάνει ο κάθε έμπορος. Δίνεις γιατί η προσφορά κάνει από μόνη της καλό στην αυτοεκτίμησή σου και το νοιάξιμο για τους άλλους σε βγάζει για λίγο από την αυτιστική ενασχόληση με τον εαυτό σου. Άρα, το όφελος το καρπώνεσαι έτσι κι αλλιώς

  5. #2480
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σαν φοιτητής του Πολυτεχνείου που ήμουν κάποτε με θλίβουν τα όσα έλαβαν χώρα χθες. Θυμάμαι την πρώτη μέρα που πέρασα την πύλη σαν φοιτητής ένιωσα ένα ρίγος να με διαπερνάει και χάιδευα τον τοίχο και την πόρτα της τότε Αρχιτεκτονικής ευχαριστώντας όλους εκείνους που έχασαν την ζωή τους για να μπορώ να μιλάω ελεύθερα. Θα έγραφα και να κυκλοφορούσα ελεύθερα, αλλά δυστυχώς το 2020 στο όνομα της πανδημίας μου στερήσανε το συνταγματικό μου δικαίωμα και μου επεφύλαξαν τον περιορισμό. Είναι η πρώτη φόρα που όσες φορές ήμουν 17 Νοέμβρη στην Αθήνα δεν άφησα ένα τριαντάφυλλο. Λυπάμαι που εν έτει 2020 ζούμε στιγμές του 1973.

    Υ.Γ Έχω άδεια να κυκλοφορώ σε όλο το νομό Αττικής όλο το 24ωρο 7 μέρες την εβδομάδα. Συγγνώμη που δεν βρήκα το θάρρος να πάω να καταθέσω ένα τριαντάφυλλο για να αποφύγω την όποια ταλαιπωρία θα μου επέβαλλαν τα αχαρακτήριστα ανθρωπάκια της αστυνομίας, γιατί ήξερα πως αυτό θα γινόταν όπως και έγινε σε όσους το επιχείρησαν!

  6. #2481
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by proteus View Post
    Μα δεν δίνεις για να λάβεις. Αυτό το κάνει ο κάθε έμπορος. Δίνεις γιατί η προσφορά κάνει από μόνη της καλό στην αυτοεκτίμησή σου και το νοιάξιμο για τους άλλους σε βγάζει για λίγο από την αυτιστική ενασχόληση με τον εαυτό σου. Άρα, το όφελος το καρπώνεσαι έτσι κι αλλιώς
    Σευχαριστω για το σχολιο σου , αλλα επειδη ειμαι δω απο το 2013 , εχουν δει πολλα τα ματια μου ......και εχω πιο βαρυνουσα ( ας πουμε ) γνωμη , λογω της πολυχρονης παραμονης μου εδω μεσα....

  7. #2482
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μακρια απο δογματικους ανθρωπους , οποιουδηποτε ειδους , ειτε θρησκειας , ειτε οποιουδηποτε αλλου αντικειμενου, θα επιμεινουν στο δικο τους , μεχρι να σας ( μου) σπασουν τα νευρα ....΄εχω κοντα μου μονο διαλλακτικους ανθρωπους .....

  8. #2483
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    προσεξτε αυτους που σας ταζουν ιδανικη ζωη χωρις καμια δυσκολια ολο αυτο ειναι κολπο για να σας κανουν παρα τη θεληση σας συνεργατες τους και να σας εχουν υπο ελεγχο κανενας ανθρωπος που λεει την αληθεια δε θα σας εδινε την εντυπωση οτι θελει να σας βαλει σε ενα χωρο που ολα ειναι ιδανικα γιατι οταν θα καταλαβετε οτι ετσι σας εξαπατησαν θα ειναι αργα με οπλο τους το ψεμα προσυλιτιζουν κοσμο λεγοντας τους αυτο που θελουν να ακουσουν παιζοντας το καλοψυχοι και ευεργετες των αλλων για να φτιαχνουν το δημοσιο προφιλ τους και να ειναι συμπαθης σε ολους οστε κανεις να μη τους παρει χαμπαρι οστε να συνεχισουν τους προσυλιτισμους γιατι αυτο ειναι το μονο που τους ενδιαφερει να προσελκυουν κομο με οτι τροπο βρουν και να γινονται πολοι με το τροπο αυτο και μετα να το επικαλουνται ως αθλο ξυπνηστε! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΗΘΙΝΟ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΓΑΠΗ Ο ΨΕΥΤΗΣ ΣΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΟΛΑ ΙΔΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΤΕ ΣΤΗ ............. ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΞΑΠΑΤΗΣΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥς ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

  9. #2484
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μουχει τυχει πολλακις εδω μεσα να σου ζητανε την βοηθεια σου , αλλα να μην ειναι διολου προθυμοι να δωσουν την δικη τους , πολυ εγωιστικο, αξιζει νασαι εδω μεσα και να σε πρηζει ο καθενας , χωρις να σκεφτεται οτι κι εσυ εχεις προβληματα ? καμμια ενσυναισθηση .....και το ευχαριστω που ασχοληθηκες με το προβλημα του εκαστοτε μελους , ειναι ανυπαρκτο στο λεξιλογιο του, συνηθως ..........
    για ποιον λογο να δωσεις την βοηθεια σου, αν αυτο σε επιβαρυνει και σιγουρα σε επιβαρυνει μιας και το θεωρεις "πρηξιμο";;; ή καπου αποσκοπεις, ή παιρνεις ικανοποιηση απο το να βοηθας. και στις δυο περιπτωσεις, κανεις δεν σου οφειλει τπτ...
    το αν θα βοηθηθεις η οχι κι εσυ απο καποιον, ειναι ααααλλο θεμα. δεν συνδεεται με αυτον που "βοηθας".

  10. #2485
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για ποιον λογο να δωσεις την βοηθεια σου, αν αυτο σε επιβαρυνει και σιγουρα σε επιβαρυνει μιας και το θεωρεις "πρηξιμο";;; ή καπου αποσκοπεις, ή παιρνεις ικανοποιηση απο το να βοηθας. και στις δυο περιπτωσεις, κανεις δεν σου οφειλει τπτ...
    το αν θα βοηθηθεις η οχι κι εσυ απο καποιον, ειναι ααααλλο θεμα. δεν συνδεεται με αυτον που "βοηθας".
    Βαρεθηκα απλα , ρεμεντυ , βαρεθηκα , και ουδεποτε ζητησα την βοηθεια μελους ..........


    και επειδη ο proteus , ενα μελος που δινει την βοηθεια του συντονιζοντας ομαδες αυτοβοηθειας , μπραβο του , με κατακρινει ( ας πουμε ) , εχω να προσθεσω , οτι αυτος που βοηθα , περιμενει καποια στιγμη μια αναγνωριση της προσφορας του απο τους ανθρωπους , ενα ευχαριστω εστω , αλλα εμεις οι ανθρωποι ειμαστε αγνωμονες ( συμπεριλαμβανομενου εμου ) απο την φυση μας ........βλεπε την παραβολη του Χριστου , με τους δεκα λεπρους που εθεραπευσε , μονο ο εις ηρθε να τον ευχαριστησει και ρωτησε ο Χριστος , ' που ειναι οι αλλοι εννια ? ΄...........

    και ελεγα ενα ' σευχαριστω ' σε μελη που προσφεροντουσαν να με βοηθησουν χωρις να τους το ζητησω .......
    Last edited by Macgyver; 26-11-2020 at 16:21.

  11. #2486
    Παράτα βρε Αλέξανδρε και λοιποί να το παίζεται καλοψυχοι και ευεργέτες των αλλων, διοτι η σκέψη σας απασχολείται άσκοπα, με βάθος ανάλυσης και ένταση. Φαντάσου πόσα θα πετυγχαίναμε αν τον χρονο που απασχολήσαμε κατα τον τροπο αυτο τον αφοσιωναμε σε μας.

    Πάω σε ενα πνευματικο, υποτίθεται πνευματικο μου, μαλλον στην μοναξιά ταυτίζω ακόμα προσωπα με φιλία αν και επαψα να ελπιζω ότι θα κανω φιλίες διότι ολους όσους ταυτιζα με φιλους μαλλον ως καλο ανθρωπο ή γνωστό με θεωρούσαν ή ευκολο για ποικίλη εκμετάλλευση. Δεν μου πρόσφερε ουτε απόψε τίποτα. Επικοινωνία, κυρίως δε ενδιαφέρον του, σχεδόν μηδέν, σαν να σκεφτόταν, αυτος δεν έχει κανει ή υποφέρει απο τιποτα το ιδιαίτερο ή σημαντικό. Μαλλον εκει που κατεληξα, εγκλωβιστηκε η ζωή μου και τι να μου πρόσφερε κάποιος! Δεν πρέπει να τρεφουμε τη ψευδαίσθηση οτι μέσω καποιων μας μιλάει ο Θεός.

    Τι κορονοιος! Τουλάχιστον εδώ που ειμαι πεθαινει μάνας 80χρονος απλα για να δικαιολογουμε τα μετρα. Τα μετρα περιορισμού είναι αλλη μια καλη δικαιολογία για εμας που εχουμε θέματα μοναξιάς, ή φοβίας ή κοινωνικοποίησης.

  12. #2487
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ----------------------------------------------------------------------------------
    Last edited by Macgyver; 26-11-2020 at 16:09.

  13. #2488
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ολο κανουν προπαγανδα προσπαθοντας να παρουσιασουν ως φτεχτες τους φιλους μου ενω παρ ολα αυτα ειναι σνομπ και ανετοι που δε μιλουν σε ανθρωπο που εχω τοσα καλα να θυμαμαι απ αυτους οταν με πλησιαζαν για να εξυπηρετησουν τα συμφεροντα τους και τωρα αφου τα κολπα δεν επιασαν το παιζουν αγριοι και νομιζουν οτι θα με τρομοκρτησουν με σφφυριχτρες 24 ωρες για να με κανουν οτι θελουν μεσω του φοβου ως αντιγραφα θελουν να υπερβουν το προτοτυπο ενω τα εκαναν ολα κοπια απο τα δικα μου μυαλα
    Last edited by αλεξανδρος_77; 26-11-2020 at 19:35.

  14. #2489
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τοσο καιρο προσπαθουν να βγουν πρωτοι με ψυχολογικα τεχνασματα και επειρεαζοντας τους αλλους με κολπα ας πουν καλυτερα οτι ζω σε ενα πλανητη που οποιος εχει παραπανω δυναμεις απ τους αλλους και ικανοτητες τον ονομαζουν ψυχοπαθη γιατι δεν τις εχουν οι ιδιοι και αυτο το πλανητη που προσκυνουν ας τον χαιρονται γιατι εγω ειπα απλα την αληθεια ομως δε προκειται με εκβιασμους να μου αλαξουν μυαλα αυτο ας το ξεχασουν αυτος ειμαι και σε οποιον αρεσω ειναι δικαιομα μου
    Last edited by αλεξανδρος_77; 26-11-2020 at 19:34.

  15. #2490
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βαρεθηκα απλα , ρεμεντυ , βαρεθηκα , και ουδεποτε ζητησα την βοηθεια μελους ..........


    και επειδη ο proteus , ενα μελος που δινει την βοηθεια του συντονιζοντας ομαδες αυτοβοηθειας , μπραβο του , με κατακρινει ( ας πουμε ) , εχω να προσθεσω , οτι αυτος που βοηθα , περιμενει καποια στιγμη μια αναγνωριση της προσφορας του απο τους ανθρωπους , ενα ευχαριστω εστω , αλλα εμεις οι ανθρωποι ειμαστε αγνωμονες ( συμπεριλαμβανομενου εμου ) απο την φυση μας ........βλεπε την παραβολη του Χριστου , με τους δεκα λεπρους που εθεραπευσε , μονο ο εις ηρθε να τον ευχαριστησει και ρωτησε ο Χριστος , ' που ειναι οι αλλοι εννια ? ΄...........

    και ελεγα ενα ' σευχαριστω ' σε μελη που προσφεροντουσαν να με βοηθησουν χωρις να τους το ζητησω .......
    αν βαρεθηκες, δεν σε υποχρεωνει κανεις να συνεχισεις αυτες τις επικοινωνιες.
    δεν καταλαβαινω γιατι καταπιεζεσαι.

    αυτο με τον πρωτεα δεν το πιασα. το μελος πρωτεας ειναι επαγγελματιας και κανει συντονισμο ομαδων;

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •