ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 196
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 196 of 258 FirstFirst ... 96146186194195196197198206246 ... LastLast
Results 2,926 to 2,940 of 3862
  1. #2926
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πριν κατι ωρες βρηκα ενα ......... στο ιντερνετ με ενα τυπο που ειχε το θρασος να απειλει και ολας φωτογραφιζοντας εμενα ενω το ολο κακο προηλθε απο αυτον και τους κατασκοπους του που με απολυτως φασιστικο τροπο εγκατασταθηκαν στις συσκευες που χρησιμοποιω και απαιτουσαν να τις παρουν υπο τον ελεγχο τους παριστανοντας τους φιλανθρωπους της κοινωνιας που στη πραγματικοτητα εργαζοντουσαν για τα συμφεροντα της χωρας τους και απλως φρικαραν που απεδειξα οτι ειμαι καλυτερος απ αυτους και δε ξερουν τι να κανουν για να παριστησουν τους μπαμπουλες των παντων με τη γνωστη τακτικη που ακολουθουν τοσα χρονια εχοντας τη απαιτηση να κατασκοπευουν οπιον θελουν και να διαχειριζονται οτι του ανηκει δε σας φοβαμαι αν αυτο νομιζετε γιατι δε το εχετε καταλαβει οτι ο πλανητης αυτος δεν ειναι το βασιλειο μου αλλα ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ και ξεφτιλιζοντας τον για να μου πατε κοντρα ειστε τοσο ............. που δεν εχετε καταλαβει ακομα οτι κανετε κακο στον εαυτο σας και οχι σε μενα

  2. #2927
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ο Χριστος φετος πρεπει να φροντισει ναναστηθει μεχρι τις 21.00......αν περιμενει μεχρι τις 00.00 την πατησε .....

  3. #2928
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ΜΥΣΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΧΑΚΑΡΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΦΟΥ ΟΙ ΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΛΑΒΑΝ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΟΡΝΑΡΟΥΝ ΜΟΝΙΜΩΣ ΜΗ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΑΛΕΦΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΤΑΣΚΟΠΕΥΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΑΦΟΥ Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΜΟΝΙΜΩΣ ΣΤΟΛΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΣ ΤΟΥΣ

  4. #2929
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    νομιζε το .......... οτι με το τροπο αυτο θα με εκβιασεις για να δεχτω το πεσκεσι που νομιζεις οτι θα μου επιβαλεις να με ενταξει στην αδελφοτητα σου νομιζετε οτι δε φαινοταν τοσο καιρο που τη κουβαλησατε στον υπολογιστη μου απ το πουθενα τοσο καιρο καθεστε και κορναρετε εδω περα προσπαθοντας να συνενοηθειτε χωρις να υπολογιζετε τιποτα και κανενα

  5. #2930
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενω χτες ολως τυχαιως ειδα διαφημιση στο ιντερνετ που ελεγε οτι απετυχε το σχεδιο σας και για να πεις στους αδελφους σου οτι απετυχε το σχεδιο σας τα εβαλες με τη καρτα των γραφικων του υπολογιστη μου μη τυχος και δε τους ενημερωσεις τη σπουδαια αδελφοτητα σου στο υπογραφω οτι αυτος που θα χρειαστει θεραπεια θα εισαι ΕΣΥ και οταν θα καταληξεις στο ...... αφου σου στρειψει εντελως μετα θα κλαιγεσε και θα λες οτι σε διελυσα ενω τοσο καιρο καθεσε σα το παρασιτο και παρεμβαλεσε στη συνδεση που βρισκομαι ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ καταλαβες .......... να πας εσυ για θεραπεια και να με αφησεις ησυχο ποιος σου εδωσε το δικαιομα να σαμποταρεις τον υπολογιστη μου οι ............. που ΣΕ ΠΛΗΡΩΣΑΝ και σε κουβαλησαν εδω περα δε θα σου περασει θα σε κανω ρεζιλι των σκυλιων παντου μεχρι να δουμε ποιος θα τρελανει ποιον

  6. #2931
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μου λεει ενας να αλαξω υπολογιστη και τι θα τους εμποδισει να χακαρουν και τον επομενο υπολογιστη μηπως θα τους εμποδισει τιποτα ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΡΟΦΑΣΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΙΣΒΑΛΟΥΝ ΣΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΑΛΛΩΝ και χακαρουν οτι βρουν ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΒΑΙΡΟΥΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ για φαντασου επειδη το θελουν αυτοι δε θα μπαινω στο ιντερνετ θα μπαινω μεχρι να δουμε ποιος θα τρελανει ποιον
    ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΤΡΥΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΝΟΝΤΑΙ ΧΑΚΕΡΣ οπου να ναι και στη συνεχεια μας κοροιδευουν παριστανοντας οτι ταχα με τις ενημερωσεις αλαζει κατι πολυ απλα αυτο τους βολευει οστε οι ........... να καθονται να αγοραζουν ασκοπα και οι δε να γινονται ζαμπλουτοι

  7. #2932
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τοσες μερες δε κανεις αλλη δουλεια απο το να ............... και συνεχιζεις να με παρακολουθεις γιατι νομιζεις οτι θα κανεις αντιγραφη οσα βλεπω στο ιντερνετ και θα με εξαπατησεις διχνοντας μου τους φιλους μου ως εχθρους και θα στησεις κολπα νομιζοντας οτι θα δεχτω να με μεταλαξεις σε αλλο ανθρωπο μαζεψε εδω και τωρα τους κατασκοπους που μου κουβαλησες δε προκειτε να με εξαπατησεις με αντιγραφες αν αυτο νομιζεις σας πηρα χαμπαρι

  8. #2933
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η πιο συνηθισμενη τακτικη τους οτι καποιος ειναι κατασκοπος ειναι οτι πολυ συχνα δημοσιευουν στο διαδικτυο γυμνες τους φωτογραφιες που ειναι σα να βλεπειι καπιος πιστα αντιγραφο αγαπημενου του προσωπου αφου ετσι ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα τις αποθηκευσουν και μετα θα τους φυτεψουν προγραματα υποκλοπων για αυτο να μπαινετε σε υποψιες οταν βλεπετε καποιον να συμπεριφερετε ετσι χωρις να υπαρχει καπιος συναισθηματικος λογος αλλα ανεβαζει φωτογραφιες για αλλους σκοπους δικους του αφου πισω απ τη φιλανθρωπια τους κρυβονται πολυ καλα συμφεροντα μυστικων υπηρεσιων και παγκοσμιαυ συστηματος φαντασμα που ειναι παντου και αποσκοπει στο να διαφθειρει ατομα με σημαντικες θεσεις στη κοινωνια μη πιστευετε ψευτες που παριστανουν τους ερωτευμενους για να σας φυτεψουν προγραματα υποκλοπης ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΟΜΟΙΟΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΑ σα να βλεπετε φωτοτυπια τους το να βλεπετε δυο ομοια προσωπα σημαινει οτι ενα απ τα δυο ειναι απατη εκτος αν ειναι διδυμοι που αυτο μπορει να το εξηγει οι πανομοιοτυποι κλωνοι εξυπηρετουν συμφεροντα αλλων σκοπων οπως το εχουν φακελωμενες τις προτημισεις ενος ατομου που τους ενδιαφερει οστε ανα πασα στιγμη να το εξουσιαζουν στελνοντας του κλωνους αυτου που ενδιαφερετε

  9. #2934
    Μια κουβέντα μπορεί να ηρεμά αλλά μπορεί να δημιουργεί και ενοχές, μετανιωμένη προσέγγιση γι αυτό που είπα.
    Μια κουβέντα προσβλητική, σχεδόν υβριστική με υπόβαθρο που έχει κάποια πραγματική βάση είναι αποτέλεσμα αναμόχλευσης στη μνήμη γεγονότων από το παρελθόν, υπερέντασης στη σκέψη λόγω της αναμόχλευσης η οποία φτάνει μέχρι την δημιουργία σκέψεων καταστροφολογικού χαρακτήρα.
    Μήπως αυτά τα γεγονότα είναι αποτέλεσμα της δικής μου αδυναμίας ή υπερεκτίμησης διότι η υποτίμηση από τους άλλους είναι αποτέλεσμα δικής μας στάσης απέναντι τους? Μήπως το ξέσπασμα είναι αποτέλεσμα υπεργενίκευσης, δηλαδή αυτή η αναμόχλευση και υπερένταση μετατρέπουν μέσα μας αυτό που αντικειμενικά θα ήταν 10 σε 100 λόγω διαστρέβλωσης στη σκέψη? Μήπως το ξέσπασμα είναι επίσης μολυσμένο από άσχετα αρνητικά όμως βιώματα του παρελθόντος?
    Απ τη μια ηρεμία κι απ την άλλη ενοχή, φόβος, μετάνιωμα.
    γιάννης

  10. #2935
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    μήπως τον -Τον; γουατέβερ- ανασταίνουμε ό,τι ώρα μας βολεύει;

    όσο ζεις μπορείς να αλλάξεις μια κατάσταση.
    το παρελθόν δεν αλλάζει.
    αποδέξου ότι παραφέρθηκες και πρόσεξε να μην ξανασυμβεί.

    μπορεί να μην έχω ζωή, τουλάχιστον έχω τηλεόραση.

  11. #2936
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by user View Post
    όσο ζεις μπορείς να αλλάξεις μια κατάσταση.
    το παρελθόν δεν αλλάζει.
    .

    ειναι βεβαιον οτι το παρελθον δεν αλλαζει, αλλα μπορουμε να καταστρεψουμε το παρον ανησυχωντας για το μελλον .....

  12. #2937
    Παραφερθηκα επειδη στο παρελθον φερθηκα αδυναμα ή αφαιρέθηκα απο την πραγματικοτητα κι αυτό ο καθένας το εξελαβε με το δικό του τροπο σκεψης και αντιδρασης, καποτε άδικα καταφανως προς εμενα. Δυστυχώς πολλοι αλλοι μου υπερπαραφέρθηκαν.

    Το προσεξε σημαινει να ειμαι προσγειωμένος και να δίνω το απαν των δυναμεων μου την κάθε στιγμη που συνιστα το τώρα.

    Έτσι είναι user. Ας χαιρομαστε με αυτά που έχουμε.

    Ο γουατέβερ ανασταίνετε ανα πασα στιγμή διότι βρίσκεται συνεχώς σ αυτά που αποτελούν το προσκήνιο της μνήμης μας. Ειναι τα απωθημενα απο αρνητικά βιώματα τα οποια επεξεργάζεται και δεν κατορθωνει να σβησει η μνημη. Έτσι οποτε συμβει κάτι που της τα θυμιζει επαναστατει και εξεγειρεται.

  13. #2938
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ειναι βεβαιον οτι το παρελθον δεν αλλαζει, αλλα μπορουμε να καταστρεψουμε το παρον ανησυχωντας για το μελλον .....
    Ναι, με το ξέσπασμα, και μετα τρεχουμε να επουλωσουμε το μέλλον με καταπραϋντικούς τρόπους.
    Αν δεν υπήρχε το ξεσπασμα τώρα θα χτυπιομουν μεσα μου από απωθημένα.
    Αρα το ξέσπασμα δεν είναι κακό φτανει να είναι δίκαιο και να ανταποκρίνεται αντικειμενικα στην πραγματικοτητα στην οποια αφορα. Διοτι αλλιως θα μας ανησυχει η επουλωση. Αν είναι δίκαιο απλά έβαλε τα πραγματα στην ορθη τους θέση για το μέλλον.

  14. #2939
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ειναι βεβαιον οτι το παρελθον δεν αλλαζει, αλλα μπορουμε να καταστρεψουμε το παρον ανησυχωντας για το μελλον .....
    ακριβώς, το τώρα είναι ό,τι έχουμε.!

  15. #2940
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,295
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Παραφερθηκα επειδη στο παρελθον φερθηκα αδυναμα ή αφαιρέθηκα απο την πραγματικοτητα κι αυτό ο καθένας το εξελαβε με το δικό του τροπο σκεψης και αντιδρασης, καποτε άδικα καταφανως προς εμενα. Δυστυχώς πολλοι αλλοι μου υπερπαραφέρθηκαν.

    Το προσεξε σημαινει να ειμαι προσγειωμένος και να δίνω το απαν των δυναμεων μου την κάθε στιγμη που συνιστα το τώρα.

    Έτσι είναι user. Ας χαιρομαστε με αυτά που έχουμε.

    Ο γουατέβερ ανασταίνετε ανα πασα στιγμή διότι βρίσκεται συνεχώς σ αυτά που αποτελούν το προσκήνιο της μνήμης μας. Ειναι τα απωθημενα απο αρνητικά βιώματα τα οποια επεξεργάζεται και δεν κατορθωνει να σβησει η μνημη. Έτσι οποτε συμβει κάτι που της τα θυμιζει επαναστατει και εξεγειρεται.
    παραφέρθηκες επειδή υπήρχε κίνητρο, καταπιεσμένα συναισθήματα που δεν μπορείς να ελέγξεις, -λόγοι ή πράξεις απρεπείς, όπως ορίζει το λεξικόν!- το σημαντικό λοιπόν είναι η μεταμέλεια. η αναγνώριση του λάθος και η μη επανάληψή του. τώρα οι άλλοι άσε τους να καταλάβουν ή πες τους το. ενηλικες είστε, θα καταλάβουν. ξερω γω.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •