ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 234
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 234 of 258 FirstFirst ... 134184224232233234235236244 ... LastLast
Results 3,496 to 3,510 of 3862
  1. #3496
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αν είναι κάτι που το βαθύτερο είναι σου πραγματικά το θέλει, τότε θα πρέπει να κάνεις την υπέρβαση!
    Δεν ξέρω τι είναι
    Δεν έχω λόγο να γίνω καλύτερη

  2. #3497
    kopela93
    Guest
    Βγήκα επιτέλους. Το πρωί ήμουνα πέσμενηι ψυχολογικά δεν ήθελα να βγω με τίποτα δεν ήθελα να κουνηθώ από το κρεβάτι ξύπνησα πάρα πολύ νωρίς όπως και κάθε μέρα που ξυπνάω και δεν κάνω τίποτα απλά η διαφορά με σήμερα ήταν ότι σκεφτόμουν πάρα πολύ αρνητικά και ότι ήθελα να τα παρατήσω όλα εν τέλει λουστηκα ετοιμάστηκα ίσιωσα μαλλί και πήγα μία βόλτα στην υποχρέωσή μου αλλά τελικά δεν έκατσα έφυγα όπως καλά πέρασα έφαγα περπάτησα στη φύση και πέρασα ωραία και όταν ήμουν έξω σκεφτόμουνα ότι θέλω να πάω σπίτι και θα κάνω παραγωγικά πράγματα αλλά έχει πολλή ώρα που γύρισα και δεν έχω κάνει τίποτα.
    Όταν έρχομαι στο σπίτι θα είμαι σε αδράνεια ενώ έξω βλέπω κόσμο και περνάω καλύτερα και εγώ μία θετική στάση ότι ξέρεις δεν χάθηκε ο κόσμος μπορώ ακόμα να διορθώσω τα πράγματα όπως όταν έρχομαι σπίτι πέφτω σε κατάθλιψη
    Θα προσπαθήσω να κάνω κάτι παραγωγικό τώρα
    Έχω ξοδέψει άπειρες μέρες να νιώθω να παίζει και να σκέφτομαι άπειρες ώρες μάλλον από δω και πέρα θα αλλάξω τακτική και δεν θα αφήνω τον εαυτό μου να σκέφτεται και να υπέρ αναλύει γιατί αν ξεκίνησε αυτό κρατάει ώρες μέρες και δεν τελειώνει ποτέ είναι φαύλος κύκλος και θέλει δεν παίρνω απαντήσεις από αυτό το πράγμα μόνο μπερδεύομαι πιο πολύ μάλλον θα προσπαθήσω να κάνω κάτι όλη την ώρα για να μη σκέφτομαι και το δεν κάνω κάτι δεν θα αφήνω τον εαυτό μου να σκεφτεί θα λέω Σταμάτα σταμάτα μην εστιάζεις εκεί πέρα γιατί τα πράγματα δεν αργούν να χειροτερέψουν.

  3. #3498
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Δεν έχω καταλάβει τί σκέφτεσαι.
    Ότι δεν είσαι παραγωγική;
    Ναι αντί νά σκέφτεσαι αυτό μπορείς νααα ποτισεις τά λουλούδια πχ νά κάνεις πράγματα. Σήμερα τί κάνεις; θά βγείς;
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Βγήκα επιτέλους. Το πρωί ήμουνα πέσμενηι ψυχολογικά δεν ήθελα να βγω με τίποτα δεν ήθελα να κουνηθώ από το κρεβάτι ξύπνησα πάρα πολύ νωρίς όπως και κάθε μέρα που ξυπνάω και δεν κάνω τίποτα απλά η διαφορά με σήμερα ήταν ότι σκεφτόμουν πάρα πολύ αρνητικά και ότι ήθελα να τα παρατήσω όλα εν τέλει λουστηκα ετοιμάστηκα ίσιωσα μαλλί και πήγα μία βόλτα στην υποχρέωσή μου αλλά τελικά δεν έκατσα έφυγα όπως καλά πέρασα έφαγα περπάτησα στη φύση και πέρασα ωραία και όταν ήμουν έξω σκεφτόμουνα ότι θέλω να πάω σπίτι και θα κάνω παραγωγικά πράγματα αλλά έχει πολλή ώρα που γύρισα και δεν έχω κάνει τίποτα.
    Όταν έρχομαι στο σπίτι θα είμαι σε αδράνεια ενώ έξω βλέπω κόσμο και περνάω καλύτερα και εγώ μία θετική στάση ότι ξέρεις δεν χάθηκε ο κόσμος μπορώ ακόμα να διορθώσω τα πράγματα όπως όταν έρχομαι σπίτι πέφτω σε κατάθλιψη
    Θα προσπαθήσω να κάνω κάτι παραγωγικό τώρα
    Έχω ξοδέψει άπειρες μέρες να νιώθω να παίζει και να σκέφτομαι άπειρες ώρες μάλλον από δω και πέρα θα αλλάξω τακτική και δεν θα αφήνω τον εαυτό μου να σκέφτεται και να υπέρ αναλύει γιατί αν ξεκίνησε αυτό κρατάει ώρες μέρες και δεν τελειώνει ποτέ είναι φαύλος κύκλος και θέλει δεν παίρνω απαντήσεις από αυτό το πράγμα μόνο μπερδεύομαι πιο πολύ μάλλον θα προσπαθήσω να κάνω κάτι όλη την ώρα για να μη σκέφτομαι και το δεν κάνω κάτι δεν θα αφήνω τον εαυτό μου να σκεφτεί θα λέω Σταμάτα σταμάτα μην εστιάζεις εκεί πέρα γιατί τα πράγματα δεν αργούν να χειροτερέψουν.

  4. #3499
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Δεν έχω καταλάβει τί σκέφτεσαι.
    Ότι δεν είσαι παραγωγική;
    Ναι αντί νά σκέφτεσαι αυτό μπορείς νααα ποτισεις τά λουλούδια πχ νά κάνεις πράγματα. Σήμερα τί κάνεις; θά βγείς;
    Όχι βγήκα περπάτησα και έφαγα σε ένα μαγαζί. Μετά ήρθα σπίτι βλέπω βίντεο στο γιουτιουμπ στέλνω μηνύματα ...αυτά. δεν έκανα τίποτα άλλο.
    Δεν ξέρω αν με νοιάζει να είμαι παραγωγική. Σίγουρα όμως με νοιάζει να είμαι καλά.

  5. #3500
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καθε βραδυ σχεδον εχεις βαλει καπιους να μου αραδιαζουν τα γνωστα ψεματα που νομιζεις οτι με αυτα θα με εξαπατησεις με το ............... αυτο που φορας με αυτη τη ψευτικη φωνη ενω πισω απο αυτο κρυβετε ενα ρομποτ που τα παντα πανω του ειναι ηλεκτρονικα σχεδον που δεν εχει το παραμικρο συναισθημα για τιποτα εκτος απο πατριωτικες αντιληψεις και το μονο που ξερει να κανει ειναι να δουλευει τους αλλους παριστανοντας τη δηθεν συναισθηματικη και χρησιμοποιει τα παντα για να πουλησει και να βγαλει λεφτα ενα ......... ψεμα εισαι ποτε σου δε μου προσφερες κατι με εξαπατησες παριστανοντας μου την ερωτευμενη και οταν το ανακαλυψα παριστανες το ..... στο κοσμο αφου αυτο ειναι το μονο που ξερεις να κανεις να δουλευεις τους παντες ενω τοσα χρονια εγινες ζαμπλουτη με τις αντιγραφες που εκανες απο μενα και τωρα εισαι ταχα το θυμα που τοσα χρονια πλουτιζει με βαση εμενα οπως το ...................... που το μονο που ξερει ειναι να αντιγραφει οτι ακουει και βλεπει νομιζοντας οτι θα με παραμυθιασεις φωροντας ενα προσωπειο απο μια ψευτικη φωνη που την εφτιαξες για λογους εμπορικους για να πουλησεις και να βγαλεις λεφτα κανοντς αντιγραφες οτι βρεις αρκει να κοροιδευεις το κοσμο με ενα .............. απο αντιγραφες που τις βασισες σε οτι εχει σχεση με μενα αφου αυτη ειναι η μονη σου αξια αυτο ειναι το μονο που σε ενδιαφερει ολους αυτους τους κατασκοπους που κουβαλησεις απ τη πατριδα σου που παριστανουν τους ελληνες για παραστησουν δηθεν οτι ειναι χρησιμοι στη κοινωνια ενω η πραγματικη τους ιδιοτητα ειναι να εξυπηρετουν το παρακρατος φαντασμα που ειναι παντου και πουθενα και οσο δε το ξερει κανενας βρισκετε στο παρασκηνιο ανενοχλητο παριστανοντας οτι προσφερει στη κοινωνια ενω στη πραγματικοτητα προσφερει στον εαυτο του και αντι να πουν οτι ο πατριωτισμος τους ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ αποκαλουν αυτη τη χωρα δηθεν χωρα τους ενω ενοουν αλλη χωρα και παριστανουν τους .......... για να συγκινησουν το κοσμο επειδη τοσα χρονια πλουτιζουν με τις αντιγραφες που εκαναν απο μενα και τωρα ταχα επειδη λενε στο κοσμο οτι ταχα ειναι τα ............. με ολη αυτο το σοου που καθε φορα κανουν ολοι εχουν εξαπατηθει γιατι δε ξερουν οτι ολο αυτο ειναι ενα κολπο για γινουν αγαπητοι στο κοσμο ενω στη πραγματικοτητα οχι μονο ειναι μια χαρα αλλα ολοι πιστεψαν το δουλεμα γιατι δε ξερουν οτι συνενοουνται με σηματα μορς και νοηματα ου νομιζουν οτι τα βλεπουν μονο αυτοι και αφου μου τα αποκαλυψαν επειδη ειναι τοσο εξυπνοι οσο ολα αυτα που αντεγραψαν τοσα χρονια και πλουτισαν απο αυτα νομιζουν οτι ειναι παντα στη κορυφη επειδη συνενοουνται με μια διαλεκτο φαντασμα διχνοντας εικονες που εχουν νοηματα που νομιζουν οτι δε φαινονται γιατι για να τα αντιληφθει καπιος πρεπει πρωτα να δει κατι και ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΝΤΑΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΟΣΑ ΕΙΔΑ ΕΓΩ οταν εβαλαν μπροστα μου μια αφησα και μετα ειδα το σημειο να κατακλυζετε απο πρακτορες και μετα απ αυτη τη γκαφα που εκαναν επειδη διαβαζω ταυτοχρονα τα νοηματα αυτα νομιζουν οτι θα μου πασαρουν ανθρωπο τους με το ζορι χωρις εγω να τον θελω για να εξαπατησουν το κοσμο οπως συνηθως αφου αυτο ξερουν μονο να κανουν να προοθουν τις συνομωσιες αφου πηραν μιζες για να τις προοθησουν κ μετα επειδη ξερουν οτι τους βλεπει ο κοσμος να εμφανιζονται ως δηθεν σωτηρες του ενω ειναι το αντιθετο ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝ ΑΝ ΔΕ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΤΑ ΝΟΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΕΙΔΗ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΝ .... ............... ......... ΑΦΟΥ ΠΗΡΑΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΕΛΕΓΑ ΑΦΟΥ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΨΕΛΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠ ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΗΣΥΧΟ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ Η ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΗΓΙΣΟΥΝ ΤΑ ΝΟΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑΝ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΔΗΘΕΝ ........... ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΟΥΤΙΖΟΥΝ ΜΕ ΚΟΠΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ και ειδη ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΛΕΩ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΕ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΘΕΛΟΥΝ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΙ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΤΗ ΔΗΘΕΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΟΣΟ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΑΥΤΗΣ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΤΟΝ ................ ΟΣΟ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΑΞΟΥΝ ΜΥΑΛΑ ΑΡΑ Η ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΤΕ ΗΣΥΧΟ Η ΘΑ ΣΑΣ ΨΕΛΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΑΞΕΙ ΜΥΑΛΑ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΑΓΚΕΣ ΟΣΟ ΛΕΝΕ ΑΣ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΟΥΝ ΕΝΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΔΙΞΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΠΙΟΝ ΘΑ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ.
    Last edited by αλεξανδρος_77; 28-10-2021 at 07:39.

  6. #3501
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Έχεις σπουδάσει; Κοπέλα έτσι θα αισθάνεσαι χωρίς ένα πρόγραμμα.
    Ειπες δουλεύεις; ή χόμπι;
    Ξεκινα από κάτι, από γυμναστική πχ.
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Όχι βγήκα περπάτησα και έφαγα σε ένα μαγαζί. Μετά ήρθα σπίτι βλέπω βίντεο στο γιουτιουμπ στέλνω μηνύματα ...αυτά. δεν έκανα τίποτα άλλο.
    Δεν ξέρω αν με νοιάζει να είμαι παραγωγική. Σίγουρα όμως με νοιάζει να είμαι καλά.

  7. #3502
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Έχεις σπουδάσει; Κοπέλα έτσι θα αισθάνεσαι χωρίς ένα πρόγραμμα.
    Ειπες δουλεύεις; ή χόμπι;
    Ξεκινα από κάτι, από γυμναστική πχ.
    Έχω δύο πτυχία τώρα γράφτηκα σε τρίτη σχολή.
    Όσον αφορά το επάγγελμα δεν έχω κεφάλαιο για να το ξεκινήσω.
    Χόμπι έχω αλλά δεν το εξασκω. Γυμναστική δεν κάνω.
    Μα με σταματάνε οι σκέψεις τα βρίσκω δύσκολα εκεί. Κάνω σκέψεις του τύπου δεν αξίζει να προσπαθήσω, θέλει πολύ χρόνο για να δω αποτέλεσμα,κανείς δε νοιάζεται άρα γιατί να γίνω καλύτερη; κτλ
    Αν δεν είχα αυτές τις σκέψεις και πεποιθήσεις τώρα θα ήμουν άλλος άνθρωπος.

  8. #3503
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Kopela, ακόμα κι αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα, προσπάθησε να βρεις κάποια δουλειά. Κι ας μην είναι πάνω στο αντικείμενό σου.

  9. #3504
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Kopela, ακόμα κι αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα, προσπάθησε να βρεις κάποια δουλειά. Κι ας μην είναι πάνω στο αντικείμενό σου.
    Δε θέλω να κάνω κάποια άλλη δουλειά πέρα από αυτήν που έχω αποφασίσει. Δεν είμαι καλή σε κάτι άλλο και θέλω να δαπανησω το χρόνο μου σε κάτι που μου αρέσει κι όχι να κάνω αγγαρεία δουλειά. Είχα κάνει κάνα δυο δουλειές που δε σχετίζονται με αυτό που θέλω και δεν ήμουν καλή, το έκανα για τα λεφτά και έφυγα πάνω στον ένα μήνα στη μία και στη βδομάδα στην άλλη.
    Μάλλον πρέπει να ζητήσω κεφάλαιο από τους γονείς και να ξεκινήσω τη δουλειά γιατί αλλιώς θα κάθομαι και θα σπαταλαω χρόνο άδικα.

  10. #3505
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τότε κοίτα άμεσα να βρεις κεφάλαιο και να κάνεις αυτό που λες. Άμεσα όμως, όχι σε κάποιον ασαφή μελλοντικό χρόνο.

  11. #3506
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Τότε κοίτα άμεσα να βρεις κεφάλαιο και να κάνεις αυτό που λες. Άμεσα όμως, όχι σε κάποιον ασαφή μελλοντικό χρόνο.
    Θα το κάνω ναι. Δεν πάει άλλο. Βγαίνουν ψυχολογικά από κει που ήμουν καλά

  12. #3507
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Βγήκα επιτέλους. Το πρωί ήμουνα πέσμενηι ψυχολογικά δεν ήθελα να βγω με τίποτα δεν ήθελα να κουνηθώ από το κρεβάτι ξύπνησα πάρα πολύ νωρίς όπως και κάθε μέρα που ξυπνάω και δεν κάνω τίποτα απλά η διαφορά με σήμερα ήταν ότι σκεφτόμουν πάρα πολύ αρνητικά και ότι ήθελα να τα παρατήσω όλα εν τέλει λουστηκα ετοιμάστηκα ίσιωσα μαλλί και πήγα μία βόλτα στην υποχρέωσή μου αλλά τελικά δεν έκατσα έφυγα όπως καλά πέρασα έφαγα περπάτησα στη φύση και πέρασα ωραία και όταν ήμουν έξω σκεφτόμουνα ότι θέλω να πάω σπίτι και θα κάνω παραγωγικά πράγματα αλλά έχει πολλή ώρα που γύρισα και δεν έχω κάνει τίποτα.
    Όταν έρχομαι στο σπίτι θα είμαι σε αδράνεια ενώ έξω βλέπω κόσμο και περνάω καλύτερα και εγώ μία θετική στάση ότι ξέρεις δεν χάθηκε ο κόσμος μπορώ ακόμα να διορθώσω τα πράγματα όπως όταν έρχομαι σπίτι πέφτω σε κατάθλιψη
    Θα προσπαθήσω να κάνω κάτι παραγωγικό τώρα
    Έχω ξοδέψει άπειρες μέρες να νιώθω να παίζει και να σκέφτομαι άπειρες ώρες μάλλον από δω και πέρα θα αλλάξω τακτική και δεν θα αφήνω τον εαυτό μου να σκέφτεται και να υπέρ αναλύει γιατί αν ξεκίνησε αυτό κρατάει ώρες μέρες και δεν τελειώνει ποτέ είναι φαύλος κύκλος και θέλει δεν παίρνω απαντήσεις από αυτό το πράγμα μόνο μπερδεύομαι πιο πολύ μάλλον θα προσπαθήσω να κάνω κάτι όλη την ώρα για να μη σκέφτομαι και το δεν κάνω κάτι δεν θα αφήνω τον εαυτό μου να σκεφτεί θα λέω Σταμάτα σταμάτα μην εστιάζεις εκεί πέρα γιατί τα πράγματα δεν αργούν να χειροτερέψουν.
    Εγώ όταν είμαι έξω δεν είμαι καλά και όταν γυρίζω σπίτι είμαι καλύτερα, όχι πάντα, εάν είμαι με παρέα έξω για καφέ παράδειγμα ξεχνιέμαι!

  13. #3508
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Τζα ...........τζικι

  14. #3509
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ όταν είμαι έξω δεν είμαι καλά και όταν γυρίζω σπίτι είμαι καλύτερα, όχι πάντα, εάν είμαι με παρέα έξω για καφέ παράδειγμα ξεχνιέμαι!
    Εγώ όταν είμαι έξω με κόσμο είτε ο κόσμος είναι άγνωστος και το γνωρίζω πρώτη φορά από κάποια δραστηριότητα είτε βγαίνω με φίλους και παρέες νιώθω μία τεράστια ενέργεια και ότι όλα είναι καλά και ότι όλα θα φτιάξουν και έχω όρεξη για το μετά κάνω σχέδια στο μυαλό μου και μου έρχεται μία θετικότητα ότι όλα θα πάνε καλά θα τα φτιάξω θα ακολουθήσω τους στόχους μου αλλά όταν γυρνάω σπίτι μαραζώνω δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό ο καθένας έχει διαφορετική αντιμετώπιση στα πράγματα τέλος πάντων δεν έχει σημασία αν σε βοηθάει το σπίτι τότε μένει στο σπίτι εμένα μη με βοηθάει το έξω θα προσπαθώ να βγαίνω ότι βοηθάει τον καθένα

  15. #3510
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Εγώ όταν είμαι έξω με κόσμο είτε ο κόσμος είναι άγνωστος και το γνωρίζω πρώτη φορά από κάποια δραστηριότητα είτε βγαίνω με φίλους και παρέες νιώθω μία τεράστια ενέργεια και ότι όλα είναι καλά και ότι όλα θα φτιάξουν και έχω όρεξη για το μετά κάνω σχέδια στο μυαλό μου και μου έρχεται μία θετικότητα ότι όλα θα πάνε καλά θα τα φτιάξω θα ακολουθήσω τους στόχους μου αλλά όταν γυρνάω σπίτι μαραζώνω δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό ο καθένας έχει διαφορετική αντιμετώπιση στα πράγματα τέλος πάντων δεν έχει σημασία αν σε βοηθάει το σπίτι τότε μένει στο σπίτι εμένα μη με βοηθάει το έξω θα προσπαθώ να βγαίνω ότι βοηθάει τον καθένα
    Από περιπτώσεις γνωστών που έχω ακούσει με αρχές κατάθλιψης, χαλιούνταν πιο πολύ σπίτι και πρωί . Έξω και νύχτα ήταν από καλά εώς πολύ καλά. Με παρέες μπορεί να έκαναν χαμό. Επιπόλαιες σχέσεις ή επιπόλαιο σεξ , δεν θα ήταν καλύτερα από το μαράζι που λες ότι τρως ;

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •