ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 223
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 223 of 258 FirstFirst ... 123173213221222223224225233 ... LastLast
Results 3,331 to 3,345 of 3862
  1. #3331
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ έχω φουλ όρεξη, φουλ λαιμαργία!
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

  2. #3332
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3333
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Τι μου έγραψες και διαγράφηκε το μήνυμα με εβρισες;; [emoji23][emoji23]

  4. #3334
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν η κοπέλα ήδη έχει ανάπτυξη κάτι ερωτικό και εσύ όχι τότε ναι καλύτερα να το σταματήσεις εδώ ,.
    Πως το σταματάς εδώ?
    γιάννης

  5. #3335
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Πως το σταματάς εδώ?
    Με απομακρυνση φυσικα !
    Αν σου πει οτι υπαρχουν αισθηματα και εσυ δεν εχεις δεν υπαρχει λογος να βρίσκεστε και να τροφοδοτείς και αλλο αυτή την κατάσταση .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #3336
    favvel
    Guest
    Σκέφτομαι ότι μιλάω συνέχεια, γράφω συνέχεια, έχω ανάγκη για επικοινωνία αλλά όχι ουσιαστική. Εντοπίζω ένα πρόβλημα στη σκέψη, τη δημιουργική σκέψη. Έχω ασταμάτητη σκέψη, ακατάσχετη γύρω από τα ίδια κάτι που κουράζει.

    Επίσης σκέφτομαι ότι επαναλαμβάνω τον εαυτό μου και ότι θα ήθελα να μπορώ να δουλεύω και να είμαι σε κάτι χρήσιμη πρώτα για τον εαυτό μου και κατ' επέκτασιν και για τους άλλους.

    Κάποια από αυτά που σκέφτομαι ακόμη είναι τα εξής:

    Είμαστε εμείς και οι άλλοι. Οι άλλοι διαμορφώνουν μία εξωτερική πραγματικότητα από τον εαυτό μας.
    Είναι κάτι ξέχωρο που απειλεί να καταλάβει και να διαταράξει την ησυχία και την ακεραιότητά μας αλλά και που χωρίς αυτό δεν θα υπήρχαμε, είναι το σημείο αναφοράς από το οποίο παίρνουμε αφορμή και ορίζουμε τον εαυτό μας.

    Μέχρι ποιο σημείο όμως θα αφήσουμε να μας επηρεάσουνε και να καθορίσουν τη διαμόρφωσή μας?
    Κι αν έχουμε χάσει κάπου στην πορεία της τριβής με το περιβάλλον, τον εαυτό μας?
    Αν είπαμε ναι, εκεί που από μέσα μας κλώτσαγε ένα τεράστιο όχι?

    Κάθε φορά που πάμε κόντρα στη συνείδηση και στην εσωτερική φωνή για λόγους βολέματος, που μόνο βόλεμα δεν είναι στην ουσία, τότε σκοτώνουμε κι ένα κομμάτι από την ομορφιά και το ατόφιο της ψυχής και το βρωμίζουμε με παραδοχές των άλλων που τις κάνουμε και δικές μας παραδοχές, είτε λόγω άγνοιας άρα και ευκολοπιστίας, είτε λόγω αδύναμης προσωπικότητας, είτε από μειωμένη αυτοεκτίμηση, είτε επειδή θέλουμε μόνο και μόνο να γίνουμε αποδεκτοί από το σύνολο και να μην χαλάσουμε καρδιές. Κι έτσι χαλάμε τον εαυτό μας.

    Η διαμόρφωση συμβαίνει φυσιολογικά στα παιδιά που είναι ευάλωτα συναισθηματικά. Από' κεί και πέρα στην ενηλικίωση, κανονικά θα πρέπει να έχουμε διαμορφωμένες αντιλήψεις και προσωπικότητα που θα ορίζει τη συμπεριφορά μας και θα πρέπει να παίρνουμε και την ευθύνη των όσων λέμε ή κάνουμε.

    Η εξέλιξη ωστόσο και η μάθηση ποτέ δεν σταματούν..

    Το πρόβλημα δηλ εντοπίζεται στην ενηλικίωση και την ωρίμαση. Είναι κάτι που νομίζω δεν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα αν λάβουμε υπόψιν μας τις παραπάνω διαστάσεις του.

  7. #3337
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ο ελισ εχει σχιζοφρενεια κ δουλευει στα χωραφια 10ωρο κ 8 ωρο εδω κ 15 χρονια θα παρω συνταξη κανονικα κι εχω πτυχιο πανεπιστημιου μηχανικοσ απο τει τωρα αν θεσ να γινεισ σαν κι εμενα που κ οδηγουσα κ μπαλλα επαιζα κ δουλευα μπορεισ να πασ στο νοσοκομειο κ να ρωτησεισ αν μπορεισ να παρεισ τισ γνωσεισ μου θα σε βοηθησει με αυτα που ηδη ξερεισ θα γινεισ τουρμπο σε μερικουσ το εκαναν γι αυτο στο λεω

  8. #3338
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Και οχι μονο να παρεισ γνωσεισ αλλα και να σε κανουν εμβολιο να δουλεψεισ αυτα γινονται δεν ξερω αμα θα τα κανουν αλλο τι γινεται αλλο τι θα κανουν

  9. #3339
    favvel
    Guest
    ευχαριστώ έλις... πάντως μπράβο σου αφού δουλεύεις...

  10. #3340
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Πρεπει να με εκανε εμβολιο ο πατερασ μου οταν ημουν παιδι αλλιωσ δεν εξηγηται γτ δουλευω απο πολυ μικροσ στο στρατο πρεπει να με καναν εμβολιο για το περπατημα γενικα απο οτι καταλαβα ολα τα κανω με ουσιεσ και δεν εχω πρωσοπικοτητα σιγα μην τα ηθελα ολα αυτα εγω απλα με βασανιζουν απο οταν γενηθηκα δεν ξερω το λογο

  11. #3341
    σκεφτομαι οτι καθε φορα που μιλαω με τον πατερα μου πρεπει να πει κατι κ να με κανει να αισθανθω αβολα κ να μην καταλαβαινει τη θεση μου κιολας... κ μετα οταν παιρνω τις αποστασεις μου θελει να μαστε πιο κοντα, δεν θελω εγω ομως αυτο ειναι το θεμα, κουραστηκα το ιδιο τροπαριο ποσα χρονια, θελω να φυγω

  12. #3342
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ξαναλεω για τον κορονοιο χαπι για το ουρικο με σαλοσπιρ ρωτηστε γιατρο που εμπιστευεστε αυτα απο το μετωπο

  13. #3343
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Σκέφτομαι τον φίλο μου. Πονάει να μην τον έχω. Να μην ξέρω αν κάποτε θα ανταμώσουμε.

  14. #3344
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μπραβο μαλακα μητσοτακη με τα κομματοσκυλα σου

  15. #3345
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Πρωθυπουργοσ σκοτωνει πολιτη αφου τον βασανιζουν τα δεξια κομματοσκυλα

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •