ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 244
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 244 of 258 FirstFirst ... 144194234242243244245246254 ... LastLast
Results 3,646 to 3,660 of 3862
  1. #3646
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Θα ήταν πιο βολικό αν το επαναλάμβανες εδώ .
    Κανένα πρόβλημα... Μόνο να βρω τις σωστές λέξεις γιατί όποτε το θυμάμαι ταράζομαι και τα χάνω... Η πρώτη φορά που κατάλαβα τι παίζει μεταξύ αντρών και γυναικών δεν έγινε με τον καλύτερο τρόπο, είχα δεχτεί επίθεση (ευτυχώς όχι ολοκληρωμένη) κι αυτό με τρόμαξε πολύ και μου άφησε ψυχικό τραύμα... Δεν εμπιστεύομαι καθόλου εύκολα τους άντρες και δεν θέλω να έχω ερωτικές επαφές γιατί μου έρχονται δυσάρεστες αναμνήσεις στο μυαλό... Είχα καταφέρει να εμπιστευτώ κάποιον με μεγάλη δυσκολία αλλά δυστυχώς δεν είμαστε πια μαζί, αν δεν χωρίζαμε θα είχε λυθεί το πρόβλημα μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #3647
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Καλά , επιθέσεις έχουν δεχτεί κι άλλες. Δεν είναι λόγο για να μην αποκτήσεις ποτέ ερωτική ζωή.

  3. #3648
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Καλά , επιθέσεις έχουν δεχτεί κι άλλες. Δεν είναι λόγο για να μην αποκτήσεις ποτέ ερωτική ζωή.
    Ναι αλλά ο καθένας το αντιμετωπίζει διαφορετικά... Κι εγώ καλώς ή κακώς δεν νιώθω καλά με το σεξ, το κάνω για να ευχαριστήσω τον άλλον αλλά εμένα με κάνει να νιώθω άσχημα και να πιέζομαι... Οπότε δεν βλέπω να είναι λύση στο πρόβλημα αλλά ένα πρόβλημα ακόμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #3649
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Οπότε δεν βλέπω να είναι λύση στο πρόβλημα αλλά ένα πρόβλημα ακόμα...
    Ουσιαστικό πρόβλημα δεν έχεις. Κάνω λάθος ; Είσαι αρτιμελής, δεν έχεις κινητικό πρόβλημα, έχεις όραση , ο βιοπορισμός σου είναι εξασφαλισμένος ... Κάνω λάθος ;

  5. #3650
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ουσιαστικό πρόβλημα δεν έχεις. Κάνω λάθος ; Είσαι αρτιμελής, δεν έχεις κινητικό πρόβλημα, έχεις όραση , ο βιοπορισμός σου είναι εξασφαλισμένος ... Κάνω λάθος ;
    Δεν κάνεις λάθος στο ότι έχω ως ένα βαθμό σωματική υγεία αλλά δεν έχω ψυχική... Η κατάθλιψη με έχει οδηγήσει μέχρι και σε απόπειρες αυτοκτονίας στο παρελθόν κι ακόμα παλεύω να μην το επαναλάβω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #3651
    Πρός Σόνια και blackbird, ελπίζω να είστε καλά κορίτσια. Είχα καιρό να μπώ.

  7. #3652
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι αλλά ο καθένας το αντιμετωπίζει διαφορετικά... Κι εγώ καλώς ή κακώς δεν νιώθω καλά με το σεξ, το κάνω για να ευχαριστήσω τον άλλον αλλά εμένα με κάνει να νιώθω άσχημα και να πιέζομαι... Οπότε δεν βλέπω να είναι λύση στο πρόβλημα αλλά ένα πρόβλημα ακόμα...
    Ο έρωτας είναι το πιο όμορφο πράγμα. Όμως σίγουρα η τρυαμτικη εμπειρία μπορεί να γίνει τροχοπέδη. Θυμάμαι η πρώτη φορά που πήγα σε οδοντίατρο ήταν τόσο κακή που έκανα να πάω 20 χρόνια ξανά. Ευτυχώς είχα καλά δόντια. Θέλει πολύ προσοχή και αγάπη από τον σύντροφο σου. Θα σου πρότεινα να αρχίσεις μόνη σου να γνωρίζεις το σώμα σου ερωτικά. Να του δίνεις κάποια επιβεβαίωση να βρεις μόνη σου πρώτα τι σου αρέσει ώστε να μην το κάνεις αναγκαστικά. Εγώ έχω αλλά προβλήματα αλλά στο ερωτικό στάθηκα πολύ τυχερή. Είχα μια πολύ ερωτική ζωή γιατί ξεκίνησε καλά. Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι στην πορεία δεν μπορεί να μου συμβεί κι εμένα κάποιο τραυματική γεγονός. Καταλαβαίνω απόλυτα πόσο δύσκολο είναι και συμπάσχω αλήθεια.

  8. #3653
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Potnia View Post
    Ο έρωτας είναι το πιο όμορφο πράγμα. Όμως σίγουρα η τρυαμτικη εμπειρία μπορεί να γίνει τροχοπέδη. Θυμάμαι η πρώτη φορά που πήγα σε οδοντίατρο ήταν τόσο κακή που έκανα να πάω 20 χρόνια ξανά. Ευτυχώς είχα καλά δόντια.

    Άσχετο με το θέμα, αλλά προφανώς φταίει ότι πήγες όταν είχες πεθάνει στον πόνο και το θέμα σου είχε φτάσει στο μη παρέκει ! Και μετά από 20 χρόνια, πήγες πάλι για τον ίδιο λόγο . Εγώ πάω τακτικά για συντήρηση και δεν έχω πονέσει ποτέ, ούτε καν ένοιωσα κάτι δυσάρεστο , αλλά μου τα συντηρεί και σε άψογη κατάσταση .

  9. #3654
    σκυτωμαι πως ακομα και θεματα που μεχρι τωρα ητανβ απλα και δεδομενα τωρ ειναι βουνο... βασικα τωρα που το θυμηθηκα ηθελα να ρωτισω ηρθαν και σε σαν φουσκωμενοι λογαριασμοι ρευματος?

  10. #3655
    τι ψαχνουν ολλοι ρε παιδια απλα μια καλη κατασταση ζωη και μια καλη συντροφια, βεβαια η λεξη πλα δεν κολαει πλεον σε αυτα τα πραγματα
    και η αληθεια ειναι οτι η κλαψα δεν βοηθαει.. πρεπει να αντιμετοπισουμε την πραγαμτικωτητα...

  11. #3656
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Πριν γράψεις ένα ποίημα διάβασε πρώτα όλα τα προηγούμενα...

  12. #3657
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    δεν θυμάμαι ποτέ λίγο ποσό στο ρεύμα εκτός από κάτι εκκαθαριστικούς.

    όχι ποιήματα γράφεις κι ας μην έχεις διαβάσει τίποτα. μπορεί να κάνω και λάθος.

  13. #3658
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Πρός Σόνια και blackbird, ελπίζω να είστε καλά κορίτσια. Είχα καιρό να μπώ.
    Καλησπέρα. Η blackbird έχει καιρό να μπει, εκτός κι αν άλλαξε user name που δεν νομίζω.
    Εγώ μπαίνω αλλά όχι τόσο συχνά όσο παλιότερα τώρα τελευταία. Καλά είμαι. Ελπίζω να είσαι καλά κι εσύ!

  14. #3659
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Potnia View Post
    Ο έρωτας είναι το πιο όμορφο πράγμα. Όμως σίγουρα η τρυαμτικη εμπειρία μπορεί να γίνει τροχοπέδη. Θυμάμαι η πρώτη φορά που πήγα σε οδοντίατρο ήταν τόσο κακή που έκανα να πάω 20 χρόνια ξανά. Ευτυχώς είχα καλά δόντια. Θέλει πολύ προσοχή και αγάπη από τον σύντροφο σου. Θα σου πρότεινα να αρχίσεις μόνη σου να γνωρίζεις το σώμα σου ερωτικά. Να του δίνεις κάποια επιβεβαίωση να βρεις μόνη σου πρώτα τι σου αρέσει ώστε να μην το κάνεις αναγκαστικά. Εγώ έχω αλλά προβλήματα αλλά στο ερωτικό στάθηκα πολύ τυχερή. Είχα μια πολύ ερωτική ζωή γιατί ξεκίνησε καλά. Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι στην πορεία δεν μπορεί να μου συμβεί κι εμένα κάποιο τραυματική γεγονός. Καταλαβαίνω απόλυτα πόσο δύσκολο είναι και συμπάσχω αλήθεια.
    Σ' ευχαριστώ για την συμπαράσταση! ♥

    Θέλω να σε ρωτήσω κάτι... Πιστεύεις ότι μπορεί κάποιος να δείξει υπομονή σ' αυτόν τον τομέα;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #3660
    Εγώ δεν είχα ποτέ αληθινό ερωτα γι αυτό δεν μπορω να σας απαντησω Κύκνος και Potnia. Ο αληθινος ερωτας ξεκναει απο τη νηπιακή ηλικία ως συναναστροφή, ως η συνδεση με το άλλο φύλο που αρμόζει σε εκείνη την ηλικία, και μετεξελίσσεται με το διαβα του χρόνου ώστε να φτασει σε μεγαλους έρωτες σε νεανική και μετέπειτα ηλικια. Αν δεν ξεκινήσεις κατ αυτον τον τρόπο, αληθινό έρωτα ισως να μην γνωρισεις ποτέ στη ζωή σου.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 14:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 11:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 14:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 15:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 05:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •