τι ειναι η αυτοκτονια? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 113
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    νασε καλα φιλε μου μου δινεις πολυ κουραγιο...!!
    Πήγαινε και μια βόλτα έξω να το γιορτάσεις!

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    χαχα! μακαρι να μπορουσα! τωρα λογω του ιου με εχει λιγο αποδιοργανωσει... αντε να τελιωνουμε με αυτην την βλακεια!

  3. #18
    hlias1988
    Guest
    οποιος εχει κατι να μου προτεινει να με βοηθησει δεκτο!.......

  4. #19
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οποιος εχει κατι να μου προτεινει να με βοηθησει δεκτο!.......
    Εγώ όλο αυτό που συμβαίνει στο πλανήτη το είδα από την θετική πλευρά. Έχουμε την δυνατότητα να γνωρίσουμε τον εαυτό μας καλύτερα, να περάσουμε χρόνο με τους δικούς μας ανθρώπους, να δούμε ποιοι θέλουν να είναι πραγματικά δίπλα μας, να χαλαρώσουμε, να διαβάσουμε ένα βιβλίο, να δούμε μια σειρά, να βλέπουμε το ταβάνι με τις ώρες, να παίξουμε ένα παιχνίδι στον υπολογιστή, να τρώμε, να να να...
    Η ζωή είναι ωραία φτάνει να καταλάβουμε την δύναμη που έχουμε. Το μυαλό και την ψυχολογια μας την καθορίζουμε εμείς και μόνο εμείς.. Ότι μας χαλάει το κάνουμε στην άκρη, ότι μπορεί να αλλάξει το βελτιώνουμε και ότι αξίζει παλεύουμε γι αυτό..

  5. #20
    Παιδιά πρόσφατα είχα ακούσει για την αυτοκτονία μιας πανέμορφης γυναίκας από την Αγγλία παρουσιάστρια του love island και ψάχνοντας για αυτή είδα και άλλες δύο αυτοκτονίες παικτών του ριάλιτι.. κάτι ωραία παιδιά μοντέλα νέοι άνθρωποι μέσα στα φώτα και τη χλιδή και λες γιατί;;; Άλλοι δεν έχουν τίποτα και παλεύουν στη ζωή τους άλλοι και με σοβαρά προβλήματα υγείας και παλεύουν για να ζήσουν.. και αυτοί οι άνθρωποι τα είχαν όλα και έβαλαν τέλος στη ζωή τους.. ποιος ξέρει..

  6. #21
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Παιδιά πρόσφατα είχα ακούσει για την αυτοκτονία μιας πανέμορφης γυναίκας από την Αγγλία παρουσιάστρια του love island και ψάχνοντας για αυτή είδα και άλλες δύο αυτοκτονίες παικτών του ριάλιτι.. κάτι ωραία παιδιά μοντέλα νέοι άνθρωποι μέσα στα φώτα και τη χλιδή και λες γιατί;;; Άλλοι δεν έχουν τίποτα και παλεύουν στη ζωή τους άλλοι και με σοβαρά προβλήματα υγείας και παλεύουν για να ζήσουν.. και αυτοί οι άνθρωποι τα είχαν όλα και έβαλαν τέλος στη ζωή τους.. ποιος ξέρει..
    αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.
    ο τραγουδιστης των prodigy τα ειχε ολα λεφτα δοξα γκομενες και εκανε το ιδιο...
    ο kurt cobain των νιρβανα , τα ειχε ολα και αυτος... και γραφει στο σημειωμα του οτι δεν ειχε το ιδιος παθος οπως παλια να γραφει μουσικη.

    τι να πω εχεις δικιο σε ολα τα παραπανω...!

  7. #22
    hlias1988
    Guest
    παιζουν πολλα ρολο. παιζουν και οι τυψεις των κακων μας συνηθειων... και εγω εχω κανει παρα μα παρα πολλα λαθοι στην ζωη μου εχω πληγωσει ανθρωπους και το εχω μετανοιωσει με ολη την δυναμη της ψυχης μου....
    τι να πω... προσπαθω προσπαθω προσπαθωω

  8. #23
    hlias1988
    Guest
    ειχα ευκαιριες στην ζωη μου.. δουλεια λεφτα. αλλα δεν ειχα μυαλο... να τα κρατησω.. με βοηθησε ο θεος δεν εχω παραπονο αλλα τωρα για την καταντια μου ευθυνομαι μονο εγω... με λιγα λογια τα παρατησα. γιατι? για ενα υποτιθεμενο καλυτερο αυριο... αλλα δεν ηξερα αυτο οτι θα ηταν η καταδικη μου.

  9. #24
    Αν ξέραμε το μέλλον πολλά πράγματα θα αλλάζαμε όλοι μας, μετανιώνουμε και στεναχωριομαστε για πράγματα που έχουν συμβεί στη ζωή μας.. πόσες φορές έχω πει αχ να γυρνούσα το χρόνο πίσω..
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ειχα ευκαιριες στην ζωη μου.. δουλεια λεφτα. αλλα δεν ειχα μυαλο... να τα κρατησω.. με βοηθησε ο θεος δεν εχω παραπονο αλλα τωρα για την καταντια μου ευθυνομαι μονο εγω... με λιγα λογια τα παρατησα. γιατι? για ενα υποτιθεμενο καλυτερο αυριο... αλλα δεν ηξερα αυτο οτι θα ηταν η καταδικη μου.

  10. #25
    hlias1988
    Guest
    ακριβως φιλε!
    και αυτος ο κωλο ψυχιατρος μονο να γραφει χαπια ξερει και να σημειωνει σε ενα χαρτη... για να βγαλει συμπερασμα... τι ανοησια ολο αυτο....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ακριβως φιλε!
    και αυτος ο κωλο ψυχιατρος μονο να γραφει χαπια ξερει και να σημειωνει σε ενα χαρτη... για να βγαλει συμπερασμα... τι ανοησια ολο αυτο....
    Νομίζω χρειάζεσαι τη δωρεάν βοήθεια του ψυχολόγου και του κοινωνικού λειτουργού της Μονάδας Ψυχικής Υγείας και αν έχει του Ψυχιάτρου της. Εξήγησέ τους τη σχέση σου με τον ψυχίατρο που έχεις.

    Έχω την κινητή μονάδα ψυχικής υγείας 40 χλμ μακρυά και έρχονται εκείνοι σε μένα

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Γεια σου Ηλια. Θα σου πω κατι που μου ειπε η γιατρος μου να κοιταζω το τωρα. Μην καθεσαι και σκεφτεσαι το παρελθον σου οτι εγινε εγινε και μην φανταστεις εισαι ο μονος που το σκεφτεται, γιατι δεν ξεραμε τοτε, οτι στο μελλον θα ερθουν δυσκολοι καιροι και η ανεργια θα φτασει στα υψη. Ηρθε και η πανδημια και εδεσε το γλυκο. Πως εισαι τωρα? καλυτερα?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ακριβως φιλε!
    και αυτος ο κωλο ψυχιατρος μονο να γραφει χαπια ξερει και να σημειωνει σε ενα χαρτη... για να βγαλει συμπερασμα... τι ανοησια ολο αυτο....
    Να δοκιμασεις να αλλάξεις ψυχίατρο δοκίμασες; βλέπω από τα μήνυματα σου δεν τον εχεις φίλο σου. Αν δεν σε κάνει να νιώθεις καλα όταν πας δεν έχει νόημα

  14. #29
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Νομίζω χρειάζεσαι τη δωρεάν βοήθεια του ψυχολόγου και του κοινωνικού λειτουργού της Μονάδας Ψυχικής Υγείας και αν έχει του Ψυχιάτρου της. Εξήγησέ τους τη σχέση σου με τον ψυχίατρο που έχεις.

    Έχω την κινητή μονάδα ψυχικής υγείας 40 χλμ μακρυά και έρχονται εκείνοι σε μένα
    θα κανω οτι μπορω φιλε μου...

  15. #30
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Γεια σου Ηλια. Θα σου πω κατι που μου ειπε η γιατρος μου να κοιταζω το τωρα. Μην καθεσαι και σκεφτεσαι το παρελθον σου οτι εγινε εγινε και μην φανταστεις εισαι ο μονος που το σκεφτεται, γιατι δεν ξεραμε τοτε, οτι στο μελλον θα ερθουν δυσκολοι καιροι και η ανεργια θα φτασει στα υψη. Ηρθε και η πανδημια και εδεσε το γλυκο. Πως εισαι τωρα? καλυτερα?
    καλυτερα... χαιρομαι που εγραψες!

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 07-03-2019, 19:29
  2. αυτοκτονια... δεν ειναι λυση, ε;
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 06-12-2011, 04:55
  3. Αυτοκτονία-Για μένα είναι λύση!
    By ola_maura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 24-10-2011, 02:10
  4. η αυτοκτονια ειναι πραξη θαρρους η δειλιας?
    By giorgos panou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 12-06-2011, 00:18
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 11:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •