τι ειναι η αυτοκτονια? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 113
  1. #46
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Καλησπέρα..
    Η αυτοκτονία δεν είναι ποτέ λύση..Και σε καμία περίπτωση δεν δείχνει δύναμη..Μάλλον το αντίθετο δείχνει..Και πάντα για όλα υπάρχει λύση..Όπως το να μιλήσεις με ειδικό έστω και από το τηλέφωνο..Και εξήγησε τους ακριβώς την απάντηση του ψυχιάτρου σου (δεν το πιστεύω ότι σου είπε πως δεν υπάρχει λύση γι αυτό..Θα έπρεπε να μην λέγεται ψυχίατρος)...
    Κάποτε μου είχε περάσει από το μυαλό και εμένα να αυτοκτονήσω..Αλλά εκείνη τη μέρα ήμουν τρομακτικά χαλαρή και δεν βιαστηκα να το κάνω..Σκεφτόμουν τι πέρασα..Τα μέτρησα..Μου βγήκαν πολλά..Και σκέφτηκα ότι δεν αξίζει να το κάνω αυτό αφού άντεξα τόσα..Για να τα έχω αντέξει (σκέφτηκα) πάει να πει ότι έχω δύναμη..
    Και αυτή δεν είναι επιλογή για δυνατούς... :)
    μιλας στην ψυχη μου!

  2. #47
    hlias1988
    Guest
    για να φυγουν απο πανω μου σας τα λεω.... και εαν εχετε να μου δωσετε μια συμβουλη δεκτη.....!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,354
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    για να φυγουν απο πανω μου σας τα λεω.... και εαν εχετε να μου δωσετε μια συμβουλη δεκτη.....!
    Νοιώθεις ότι πρόδωσες; Θα έλεγα ότι είπες την αλήθεια, δεν εφηύρες συκοφαντίες, είπες τα γεγονότα

    Για αυτές τις ενοχές θα σε βοηθήσει πολύ η θεραπευτική ομάδα

  4. #49
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Νοιώθεις ότι πρόδωσες; Θα έλεγα ότι είπες την αλήθεια, δεν εφηύρες συκοφαντίες, είπες τα γεγονότα
    μπορει... και ειναι αισιοδοξο να το δω ετσι...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,354
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    μπορει... και ειναι αισιοδοξο να το δω ετσι...
    Η μάνα μου, για παράδειγμα, με την πρόφαση ότι λέει την αλήθεια, βγάζει όλα τα οικογενειακά μας μυστικά σε ξένους

    "Μα αφού είναι Αλήθεια" λέει και αθωώνεται

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Να σας πω για τις αμαρτιες μου που εκανα και το μετανιωνω μεσα απο τα βαθυ της ψυχης μου?...
    1. Ενα παιδι μου ειπε οτι ο ταδε παιρνει ναρκωτικα, και μετα απο καιρο πηγα σε εκεινον και του το ειπα. Ο βλακας του ειπα οτι ο ταδε μου ειπε οτι παιρνεις ναρκωτικα. (το εκανα για να απαλαξω τον ευατο μου απο αυτο το βασανο γιατι θελω να βλεπω τους αλλους δικαια.)
    2. εμαθα απο καπου οτι αυτη κανει ερωτα με αλλους αντρες. και εγω ο βλακας τι εστειλα μηνυμα και ειπα ξερεις εμαθα οτι κανεις αυτο και αυτο μεσο facebook. αυτη δεν μου απαντησε. και μετα απο καιρο της στελνω μηνυμα οτι πηγαινε αλλου το μηνυμα για να σωσω την κατασταση. αυτη ειναι παντρεμενη με παιδι και το παιδι ειναι ενηλικας και τον συνανταω καθημερινα και νιωθω οτι ξερει αυτο που εκανα στην μανα της.

    ποσο μαλακας μπορει να ειμαι???????????????????
    Ε καλα αυτα δεν ειναι τιποτα τα εφτιαχνα και γω χιχι για να βρω το δικαιο και να μαθω την αληθεια. Μετα απο χρονια σκεφτομουν τη χαζη που ημουν ας κανει ο καθενας οτι θελει. Προσπαθησε να τα διαγραψεις απο την μνημη σου γινεται αν δεν τα σκεφτεσαι συχνα!

  7. #52
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Η μάνα μου, για παράδειγμα, με την πρόφαση ότι λέει την αλήθεια, βγάζει όλα τα οικογενειακά μας μυστικά σε ξένους
    δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο αλλα καλα κανει η γυναικα... εγω το λεω οτι εχω καποιο προβλημα υγειας και εχω επισκεφτει ψυχιατρο. δεν ξερω εαν ειναι σωστο αυτο.. αλλα το βγαζω απο μεσα μου αυτο και ξορκιζω το κακο.. ετσι νιωθω. απο την αλλα η μανα μου τα κρυβει αυτα τα θεματα...

  8. #53
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Ε καλα αυτα δεν ειναι τιποτα τα εφτιαχνα και γω χιχι για να βρω το δικαιο και να μαθω την αληθεια. Μετα απο χρονια σκεφτομουν τη χαζη που ημουν ας κανει ο καθενας οτι θελει. Προσπαθησε να τα διαγραψεις απο την μνημη σου γινεται αν δεν τα σκεφτεσαι συχνα!
    ευχαριστω..!!!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,354
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο αλλα καλα κανει η γυναικα... εγω το λεω οτι εχω καποιο προβλημα υγειας και εχω επισκεφτει ψυχιατρο. δεν ξερω εαν ειναι σωστο αυτο.. αλλα το βγαζω απο μεσα μου αυτο και ξορκιζω το κακο.. ετσι νιωθω. απο την αλλα η μανα μου τα κρυβει αυτα τα θεματα...
    Να τα κρύβεις θα πει νιώθεις ντροπή. Η αλήθεια είναι προτιμότερη για τους δυνατούς.

  10. #55
    hlias1988
    Guest
    ετσι το βλεπω...! :o

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Η μάνα μου, για παράδειγμα, με την πρόφαση ότι λέει την αλήθεια, βγάζει όλα τα οικογενειακά μας μυστικά σε ξένους

    "Μα αφού είναι Αλήθεια" λέει και αθωώνεται
    Με εκανες και γελασα. Εγω παλι λεω στην μαμα μου πες δεν θα ειμαι εδω το βραδυ λεει δεν μπορω να πω ψεμματα και γω για να το κανω αληθεια εφυγα απο το σπιτι που να παω που να παω μονη μου πηγα σε φρουτακια πληρωσα την αληθεια 1000 ευρω. Και γω αθωωθηκα μετα της ειπα εσυ φταις!!!

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    δεν ξερω αν ειναι σωστο αυτο αλλα καλα κανει η γυναικα... εγω το λεω οτι εχω καποιο προβλημα υγειας και εχω επισκεφτει ψυχιατρο. δεν ξερω εαν ειναι σωστο αυτο.. αλλα το βγαζω απο μεσα μου αυτο και ξορκιζω το κακο.. ετσι νιωθω. απο την αλλα η μανα μου τα κρυβει αυτα τα θεματα...
    Κοιταξε Ηλια και γω δεν εχω προβλημα να το πω αλλα δεν ξερεις πως θα αντιδρασουν οι αλλοι και η μαμα μου θελει να το κρυβει αλλα μυαλα ισως δεν θελουν να παραδεχτουν οτι το παιδι τους εχει προβλημα αλλα και φυσικα η κοινωνια. Στην σημερινη εποχη πολλοι πασχουν απο καταθλιψη εχει γινει μοδα με τοσα προβληματα που εχει ο κοσμος.

  13. #58
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Κοιταξε Ηλια και γω δεν εχω προβλημα να το πω αλλα δεν ξερεις πως θα αντιδρασουν οι αλλοι και η μαμα μου θελει να το κρυβει αλλα μυαλα ισως δεν θελουν να παραδεχτουν οτι το παιδι τους εχει προβλημα αλλα και φυσικα η κοινωνια. Στην σημερινη εποχη πολυ πασχουν απο καταθλιψη εχει γινει μοδα με τοσα προβληματα που εχει ο κοσμος.
    οι παλοι μου φιλοι με εγκατελειψαν για αυτο το λογο. τωρα η κοινωνια με βλεπει καπως αυτο ειναι αληθεια, με πειραζει και δεν πειραζει αυτο...

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    οι παλοι μου φιλοι με εγκατελειψαν για αυτο το λογο. τωρα η κοινωνια με βλεπει καπως αυτο ειναι αληθεια, με πειραζει και δεν πειραζει αυτο...
    Μαλλον δεν ηταν και τοσο φιλοι σου για να το κανουν αυτο μαλλον ηταν γνωστοι σου

  15. #60
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Μαλλον δεν ηταν και τοσο φιλοι σου για να το κανουν αυτο μαλλον ηταν γνωστοι σου
    καταραμενοι να ειναι εκει που ειναι..!!! δεν υπαρχουν φιλοι μονο γνωστοι....

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 07-03-2019, 18:29
  2. αυτοκτονια... δεν ειναι λυση, ε;
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 06-12-2011, 03:55
  3. Αυτοκτονία-Για μένα είναι λύση!
    By ola_maura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 24-10-2011, 01:10
  4. η αυτοκτονια ειναι πραξη θαρρους η δειλιας?
    By giorgos panou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 11-06-2011, 23:18
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 10:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •