τι ειναι η αυτοκτονια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    τι ειναι η αυτοκτονια?

    τι ειναι αυτοκτονια? το κανει καποιος επειδη δεν αντεχει η γιατι υπαρχουν λυσεις αλλα το κανει καθαρα απο εγωιστικους σκοπους?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Η γιαγιά μου αυτοκτόνησε 6 μήνες πριν. Δεν άντεχε. Η ψυχή της αυτά που κουβαλούσε χρόνια μέσα της. Δεν ήθελε να κουράζει τους υπόλοιπους. Τα εξήγησε όλα στο γράμμα της. Απόλυτη θλίψη... Κενο

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    μου παιρνανε ασχημες σκεψεις.. ειχα κανει δυο αποπειρες στο παρελθον πινωντας 2 κουτια depon. αλλα το ειπα εγκαιρα εκανα πληση στομαχου... δεν ξερω εαν θεωρητε αυτοκτονια αυτο... ουτε και εγω ξερω γιατι το εκανα... εγκλειστος μεσα στο σπιτι δεν μπορω αλλο...φιλοι δεν υπαρχουν... τι να πω χεστα..........

  4. #4
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Η γιαγιά μου αυτοκτόνησε 6 μήνες πριν. Δεν άντεχε. Η ψυχή της αυτά που κουβαλούσε χρόνια μέσα της. Δεν ήθελε να κουράζει τους υπόλοιπους. Τα εξήγησε όλα στο γράμμα της. Απόλυτη θλίψη... Κενο
    ρε συ και εγω κουβαλω πραγματα μεσα μου... και με φοβιζει αυτο.... που θα βγει... ευκαιριες για δουλεια πχ δεν υπαρχουν... και ειμαι πραγματικα προβληματισμενος... δεν θελει και πολυ το ανθρωπινο μυαλο....καπου σαλταρεις....

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    δωστε μου ιδεες να αντεξω την πραγματικοτητα... please......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    δωστε μου ιδεες να αντεξω την πραγματικοτητα... please......
    Περίμενε το καλοκαιράκι να πας σ' ένα νησάκι

    Περίμενε αύριο που θα λάμψει πάλι ο ήλιος

    Περίμενε να πάρεις ένα αυτοκινητάκι να το πηγαίνεις βολτούλες

    Περίμενε ένα κοριτσάκι να δώσει λάμψη στη ζωή σου

  7. #7
    hlias1988
    Guest
    φιλαρακι δεν υπαρχουν λεφτα για τετοια πραγματα... μονο με το μηχανακι μου κανω βολτες στην εξοχη και πραγματικα ειναι αναγεννητικο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    φιλαρακι δεν υπαρχουν λεφτα για τετοια πραγματα... μονο με το μηχανακι μου κανω βολτες στην εξοχη και πραγματικα ειναι αναγεννητικο...
    Η εξοχή μου αρέσει κι εμένα πάρα πολύ

    Πάρε άδεια για βόλτα για ψυχολογικούς λόγους από το 13033, νομίζω είναι επιλογή 6

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    νανε καλα ο θεος που εφτιαξε αυτο το φορουμ. γιατι τα κραταω μεσα μου για καιρο και υπαρχει εδω καποιος να μου απαντησει.. που να πεις στην κοινωνια και στους υποτιθεμενους φιλους τους βαθυτερους φοβους θα σε περασουν για τρελο... ετσι ειναι η κοινωνια μας δυστηχως και τα ζω αυτα τα πραγματα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Δεν έχεις θεραπευτές; Ψυχίατρο, ψυχολόγο, κοινωνική λειτουργό;

    Μη μένεις χωρίς τη φροντίδα τους!

    Ειδικά τώρα η "βοήθεια στο σπίτι" γνωρίζει άνθιση

  11. #11
    hlias1988
    Guest
    οπως ειπα ποιο πανω εχω κακιες σκεψεις οπως αυτοκαταστροφης... πηρα προχθες την γραμμη αυτοκτονιων και ειπα τις σκεψεις μου. μου ειπε οτι εχω βαρυ ιστορικο και πρεπει να παω σε κεντρο ψυχικης υγειας για αποκατασταση με την κοινωνια και τον ενεργο ρολο σε αυτην που αυτην την στιγμη απεχω απο ολα... δυστυχως.. με παρακουλουθει ψυχιατρος και μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω κατι με τις τασεις αυτοκτονιας.
    να πω οτι κατι πρεπει να γινει με την παρτη μου αλλα δεν ξερω τι?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Να αποτανθείς τώρα κιόλας σε κέντρο ψυχικής υγείας κοντά σου.

    Είναι δωρεάν παροχή φροντίδας, περιλαμβάνει και ψυχίατρο

    Άλλαξε και Ψυχίατρο γιατί αυτός που έχεις δεν θέλει να γίνεις καλά, θα χάσει ένα πελάτη

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    πηρα σημερα στο κεντρο ψυχικης υγειας τηλεφωνο και λογω κορονοιαιου δεν λειτουργει... αλλα μου ειπαν επισης οτι αφου με παρακουλουθει ψυχιατρος δεν υπαρχει λογως να παω εκει..
    αλλα κοιτα.
    και να γινοταν ειναι 60 χιλιομετρα απο εδω που ειμαι. θα πηγαινω με το λεωφοριο μοναχος μου και θα νιωθω περισσοτερο χαλια.
    αλλα ειλικρινα μετα απο οτι καταλαβες με βαση αυτα που ειπα πιστευεις οτι ειναι σοβαρη η κατασταση μου?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Νομίζω είσαι μαχητής κουρασμένος και απογοητευμένος από τη βοήθεια που έλαβες μέχρι τώρα. Δεν βλέπεις φως μπροστά και στενοχωριέσαι! Αυτό το κέντρο ψυχικής υγείας μπορεί να τα αλλάξει όλα. Μπορείς να πηγαίνεις με τη μηχανή σου, αργά και σίγουρα.

    Νομίζω βαθειά μέσα σου γνωρίζεις ότι υπάρχει ελπίδα και θα χαρείς ξανά. Είσαι δυνατός και λογικός!

    Οι κακές σκέψεις είναι ξένες προς τη φύση σου και να τις σταματάς πιέζοντας τον εαυτό σου να σκεφθεί κάτι άλλο. Να πέρνεις και τα φάρμακά σου

  15. #15
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Νομίζω είσαι μαχητής κουρασμένος και απογοητευμένος από τη βοήθεια που έλαβες μέχρι τώρα. Δεν βλέπεις φως μπροστά και στενοχωριέσαι! Αυτό το κέντρο ψυχικής υγείας μπορεί να τα αλλάξει όλα. Μπορείς να πηγαίνεις με τη μηχανή σου, αργά και σίγουρα.

    Νομίζω βαθειά μέσα σου γνωρίζεις ότι υπάρχει ελπίδα και θα χαρείς ξανά. Είσαι δυνατός και λογικός!

    Οι κακές σκέψεις είναι ξένες προς τη φύση σου. Να πέρνεις και τα φάρμακά σου
    νασε καλα φιλε μου μου δινεις πολυ κουραγιο...!!

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 07-03-2019, 19:29
  2. αυτοκτονια... δεν ειναι λυση, ε;
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 06-12-2011, 04:55
  3. Αυτοκτονία-Για μένα είναι λύση!
    By ola_maura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 24-10-2011, 02:10
  4. η αυτοκτονια ειναι πραξη θαρρους η δειλιας?
    By giorgos panou in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 12-06-2011, 00:18
  5. αυτοκτονία..
    By harrys in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 52
    Last Post: 19-12-2008, 11:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •