Ηρεμια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Ηρεμια

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164

    Ηρεμια

    Δεν μπορω να ηρεμησω καθολου ειμαι συνεχεια σε αγχος και νιωθω υρομερες τυψεις για σκεψεις που πεταγονται στο μυαλο μου δεν αντεχω αλλο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    τι φαρμακα παίρνεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Seroxat 1 20mg titus του 1 mg γεννοσημο tavor. Ο γιατρος μου εδωσε και ζυπρεξα αλλα δεν το παιρνω γιατι μου εχει κολλησει εμμονη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    Seroxat 1 20mg titus του 1 mg γεννοσημο tavor. Ο γιατρος μου εδωσε και ζυπρεξα αλλα δεν το παιρνω γιατι μου εχει κολλησει εμμονη


    Εγώ στη ψύχωση είχα και τη διαταραχή που έχεις και εσύ, έφυγε με το αντιψυχωσικό. Βασικά χωρίς να είμαι ειδικός μου φαίνεται ότι απο τα τρία αυτά φάρμακα την συμπτωματολογία αυτή την αντιμετωπίζει κυρίως το αντιψυχωσικό. εγώ είχα αρνηθεί το αντικαταθλιπτικό όταν πραγματικά ήμουν χάλια στα πατώματα απο τις παρενέργειες του αντιψυχωσικόυ. Τώρα είμαι μια χαρά και με πολύ μικρή δόση φαρμάκου. Είναι ωστόσο μεγάλη και δύσκολη απόφαση να ξεκινήσεις το αντιψυχωσικό. Θα είναι πολύ δύσκολα το πρώτο καιρό αλλά ίσως απαλλαγείς μια και καλή απο το πρόβλημα. βέβαια το θέμα είναι μετά πως το κόβεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by petros81 View Post
    Εγώ στη ψύχωση είχα και τη διαταραχή που έχεις και εσύ, έφυγε με το αντιψυχωσικό. Βασικά χωρίς να είμαι ειδικός μου φαίνεται ότι απο τα τρία αυτά φάρμακα την συμπτωματολογία αυτή την αντιμετωπίζει κυρίως το αντιψυχωσικό. εγώ είχα αρνηθεί το αντικαταθλιπτικό όταν πραγματικά ήμουν χάλια στα πατώματα απο τις παρενέργειες του αντιψυχωσικόυ. Τώρα είμαι μια χαρά και με πολύ μικρή δόση φαρμάκου. Είναι ωστόσο μεγάλη και δύσκολη απόφαση να ξεκινήσεις το αντιψυχωσικό. Θα είναι πολύ δύσκολα το πρώτο καιρό αλλά ίσως απαλλαγείς μια και καλή απο το πρόβλημα. βέβαια το θέμα είναι μετά πως το κόβεις
    Και ο γιατρος διεγνωσε ψυχωση. Μου εδωσε γεννοσημο zyprexa και μου ειπε να κοψω το titus και να παιρνω μισο μονο σταδιακα τελειως. Ειμαι σε ενταση συνεχεια και εχω τυψεις για πραγματα που δεν εχω κανει. Δεν ξερω , εγω το πηρα 2 μερες το zyprexa κατευθειαν ηρεμησα μετα μου κολλησε μια ιδεα και το αφησα . Βεβαια κοιμομουν αρκετα και ειχα μια υποτονικοτητα αλλα ημουν ηρεμη. Αν υες στειλε μου πμ σε παρακαλω

Similar Threads

  1. Ηρεμία!
    By kounelaki1 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 7
    Last Post: 15-03-2018, 22:07
  2. Και ηρεμία δε βρήσκω..
    By DIMI50001 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 17-11-2016, 07:18
  3. Ηρεμία στη σχέση!
    By rafailia90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 16-01-2013, 23:54
  4. υπαρξιακα και ψυχικη ηρεμια
    By Kira in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-02-2012, 22:57
  5. Πως να φέρω την ηρεμία στη σχέση μας
    By Kelly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 103
    Last Post: 13-06-2007, 16:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •