Δεν νιώθω τίποτα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    5

    Δεν νιώθω τίποτα

    Καλησπέρα παιδιά ο τίτλος τα λέει όλα
    .δεν με συγκινεί τίποτα.δεν νιώθω χαρά. Λύπη. Τίποτα. Απάθεια τα τελευταία 2 χρόνια στη ζωή μου ειναι μια ευρεία γραμμή. Παρ'ότι ειμαι Μόλις 25 και εχω μια καταληκτική γυναίκα στη ζωή μου. Μετακόμισα Γερμανία για δουλειά και δεν μπορώ να βρω ένα ψυχολόγο κάποιον έστω να μιλήσω γι'αυτό είμαι εδώ. Δεν ξέρω τι να κάνω από που να το πιάσω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Dimos21 View Post
    Καλησπέρα παιδιά ο τίτλος τα λέει όλα
    .δεν με συγκινεί τίποτα.δεν νιώθω χαρά. Λύπη. Τίποτα. Απάθεια τα τελευταία 2 χρόνια στη ζωή μου ειναι μια ευρεία γραμμή. Παρ'ότι ειμαι Μόλις 25 και εχω μια καταληκτική γυναίκα στη ζωή μου. Μετακόμισα Γερμανία για δουλειά και δεν μπορώ να βρω ένα ψυχολόγο κάποιον έστω να μιλήσω γι'αυτό είμαι εδώ. Δεν ξέρω τι να κάνω από που να το πιάσω.
    Καλησπέρα..
    Να το πιάσεις από την αρχή..Τι ήταν αυτό που σε έφερε σε αυτή την κατάσταση? Δηλαδή τι έγινε δύο χρόνια πριν και ξεκίνησε αυτή η απάθεια? Πριν από αυτό πως ήταν η ζωή σου?
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    5
    Έγιναν πολλές αλλαγές ξαναδώσα πανελλαδικές πέρασα σε πανεπιστήμιο έμεινα σε σπίτι με τη κοπέλα μου Δηλαδή έφυγα από το πατρικό μου έκανα πολλούς φίλους εκεί που σπούδαζα και ήμουν Γενικά καλά. Δεν ξέρω τι συγκεκριμένο με άλλαξε. Αλλά δεν έχω όρεξη να παλέψω για τίποτα. Μέχρι και στο αλκοόλ είχα βρει διαφυγή.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Dimos21 View Post
    Έγιναν πολλές αλλαγές ξαναδώσα πανελλαδικές πέρασα σε πανεπιστήμιο έμεινα σε σπίτι με τη κοπέλα μου Δηλαδή έφυγα από το πατρικό μου έκανα πολλούς φίλους εκεί που σπούδαζα και ήμουν Γενικά καλά. Δεν ξέρω τι συγκεκριμένο με άλλαξε. Αλλά δεν έχω όρεξη να παλέψω για τίποτα. Μέχρι και στο αλκοόλ είχα βρει διαφυγή.
    Το αλκοόλ όμως δεν λύνει το πρόβλημα δυστυχώς...Έχεις πάει σε κάποιον ειδικό? Εννοώ πρίν φύγεις για την Γερμανία?
    Γιατί αυτή η απάθεια δεν έρχεται από την μια μέρα στην άλλη..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Το αλκοόλ όμως δεν λύνει το πρόβλημα δυστυχώς...Έχεις πάει σε κάποιον ειδικό? Εννοώ πρίν φύγεις για την Γερμανία?
    Γιατί αυτή η απάθεια δεν έρχεται από την μια μέρα στην άλλη..
    Όχι γιατί δεν θεώρησα ποτέ ότι ήταν τόσο σημαντικό. Έλεγα φταίει η δουλειά φταίει η σχέση μου κτλπ.. παρόλο που ποτέ δεν ήμουν έτσι. Τόσο παθητικός Δηλαδή

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Dimos21 View Post
    Καλησπέρα παιδιά ο τίτλος τα λέει όλα
    .δεν με συγκινεί τίποτα.δεν νιώθω χαρά. Λύπη. Τίποτα. Απάθεια τα τελευταία 2 χρόνια στη ζωή μου ειναι μια ευρεία γραμμή. Παρ'ότι ειμαι Μόλις 25 και εχω μια καταληκτική γυναίκα στη ζωή μου. Μετακόμισα Γερμανία για δουλειά και δεν μπορώ να βρω ένα ψυχολόγο κάποιον έστω να μιλήσω γι'αυτό είμαι εδώ. Δεν ξέρω τι να κάνω από που να το πιάσω.
    Στη Γερμανία που είσαι σου αρέσει; Περνάς καλά; Μήπως σε έριξε αυτή η μετανάστευση; Μήπως η καθημερινότητα που έχεις εκεί σε έχει κάνει να νιώθεις απαθής σε όλα; Εγώ ήμουν Λονδίνο 10 χρόνια και ένιωθα όπως εσύ αλλά ήξερα πως έφταιγε το ότι ήμουν Αγγλία

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Dimos21 View Post
    Όχι γιατί δεν θεώρησα ποτέ ότι ήταν τόσο σημαντικό. Έλεγα φταίει η δουλειά φταίει η σχέση μου κτλπ.. παρόλο που ποτέ δεν ήμουν έτσι. Τόσο παθητικός Δηλαδή
    Γι αυτό πρέπει να βρεις τη ρίζα του προβλήματος..Ακριβώς επειδή ποτέ δεν ήσουν έτσι..Άρα κάτι έγινε και έφτασες σε αυτό το σημείο..Μπορεί να μην έγινε κάτι "μπαμ και κάτω", κάτι τρομερό..Αλλά όταν μένεις για πολύ καιρό σε μια κατάσταση που δεν σου αρέσει ή δεν σε καλύπτει, λογικό είναι να μην σε τραβάει τίποτα ή να μην σου αρέσει πια τίποτα...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    5
    Όχι ρε συ 10 μήνες είμαι και είμαι κομπλέ.ισα ισα μου έκανε καλό γιατί προχώρησα λίγο Στη ζωή μου. Απλά τα τελευταία χρόνια 2 συγκεκριμένα είμαι έτσι. Μου λέει η κοπέλα μου. Πάμε εκεί πάμε λέω. Μπορεί να μη θέλω απλά αποφεύγω κάθε αντιπαράθεση . Έχω γίνει πολύ παθητικός ακόμα και σαν άντρας δεν έχω όρεξη να αθληθω να περιποιηθώ να αγοράσω καινούρια ρούχα να κάνω ταξίδια και διάφορα τέτοια .εχασα την όρεξη μου.εχω ρεπό και το μόνο που σκέφτομαι είναι να κάτσω να ξεκουραστώ και καταλαβαίνω πως είναι ψυχολογικό γιατί δεν κάνω τίποτα τρελό. 25 χρόνων είμαι. Δηλαδή αν είμαι έτσι στα 25 πως θα ειμαι στα 50 μου; με ανησυχεί που περνάνε χρόνια της καλύτερης ηλικίας μου και δεν τα ζω.με τρέχει η ζωή αντι να την τρέχω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Όλο αυτό πρέπει ναναι ή ανηδονία, ή κατάθλιψη, ή έλλειψη νοήματος, ή και όλα αυτά μαζί. Πρέπει να δεις πώς θα το παλέψεις, με ψυχολόγο ίσως, με το να βρεις κάποιο στόχο για τη ζωή σου, ο,τιδήποτε

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    5
    Σπουδάζω οικονομικά στο πανεπιστήμιο της Κρήτης είμαι 3ο έτος . Έχω στόχους αλλά έχω χάσει την όρεξη να τους κυνηγήσω.

Similar Threads

  1. δεν νιώθω τιποτα
    By maria261 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 11-06-2019, 18:19
  2. Δεν νιώθω τίποτα..
    By abyss in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 03-09-2012, 10:45
  3. δεν εχω διαθεση για τιποτα νιωθω ενα κενο
    By klio87 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 27-08-2012, 17:22
  4. δεν λεω τιποτα μα νιωθω...
    By lindsay in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 11-01-2012, 22:59
  5. νιωθω ενα τιποτα...
    By constantinos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 09-08-2011, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •