μια φιλη.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    μια φιλη.....

    ειχα μια φιλη απο εδω μεσα και ανταλαξαμε facebook.
    μιλαγαμε τα πηγαιναμε καλα... ο ενας εδινε κουραγιο στον αλλον...
    αλλα εγω ηθελα σχεση...
    με αποτελεσμα με πιασαν τα ψυχολογικα μου και την εβρισα..
    με μπλοκαρε .
    τωρα νιωθω τυψεις γιατι ολοι εχουμε προβληματα και δεν επρεπε να φερθω ετσι...
    γιατι τα γραφω αυτα? για να τα βγαλω απο μεσα μου .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    με αποτελεσμα με πιασαν τα ψυχολογικα μου και την εβρισα..
    με μπλοκαρε .
    τωρα νιωθω τυψεις γιατι ολοι εχουμε προβληματα και δεν επρεπε να φερθω ετσι...
    γιατι τα γραφω αυτα? για να τα βγαλω απο μεσα μου .
    Μόνος σου λες, εμμέσως πλην σαφώς, ότι αυτός ο χώρος δεν είναι κατάλληλος για τέτοιου είδους γνωριμίες, δίνοντας μάλιστα προσωπικό παράδειγμα. Εδώ τουλάχιστον το 80% των μελών αντιμετωπίζει κάποιου είδους πρόβλημα, οπότε τέτοιες επαφές είναι γενικά καταδικασμένες και με μάλλον επώδυνο τρόπο. Αν θέλεις κοπέλα, καλύτερα να κοιτάξεις αλλού.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    45
    Καλησπέρα και καλώς ηρθα...Πρώτο μου ποστ...Νομίζω όπου και να ψάξει κανείς,σε οποιοδήποτε ιστότοπο ή ακόμα και στις καθημερινές επαφές,αν εμβαθύνει λίγο και παρατηρήσει τον άλλο θα βρεθεί αντιμέτωπος με έναν προβληματικό χαρακτήρα ο οποίος πολλές φορές καμουφλάρεται πολύ καλά και έχει άκρως παραπλανητικό προφίλ.Εχω διαβάσει αρκετές ιστορίες από εσάς εδώ τους χρήστες αν και είναι η πρώτη φορά που μιλώ προς εσάς,έχω να πω μόνο καλά λόγια κατανόησης,σε πολλές δε των περιπτώσεων θεωρω πολύ ποιο ειλικρινή τη δικιά σας στάση παραδοχής.Ευχομαι στον φίλο να βρει το κουράγιο και είτε να επανορθώσει,είτε να συνεχίσει να προχωρά δυνατός, αφήνοντας πίσω του τα δεσμά των αρνητικών σκέψεων που κάνει για το λάθος αυτό της συμπεριφοράς του.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ειχα μια φιλη απο εδω μεσα και ανταλαξαμε facebook.
    μιλαγαμε τα πηγαιναμε καλα... ο ενας εδινε κουραγιο στον αλλον...
    αλλα εγω ηθελα σχεση...
    με αποτελεσμα με πιασαν τα ψυχολογικα μου και την εβρισα..
    με μπλοκαρε .
    τωρα νιωθω τυψεις γιατι ολοι εχουμε προβληματα και δεν επρεπε να φερθω ετσι...
    γιατι τα γραφω αυτα? για να τα βγαλω απο μεσα μου .
    με το "ετσι", εννοεις οτι κακως της την επεσες, ή οτι κακώς την έβρισες;
    η γνωμη μου ειναι οτι οταν ο ενας το βλεπει ερωτικα και ο αλλος οχι, δεν μπορει να υπαρξει φιλια, οποτε και καλως απομακρυνθηκατε. αν εννοεις για το βρισιμο, φυσικα και κακως την εβρισες. δεν ευθυνεται αν εσυ την θελεις κι εκεινη οχι. μπορουσες να της ζητησεις συγνωμη για το βρισιμο, ομως.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Matrix View Post
    Νομίζω όπου και να ψάξει κανείς,σε οποιοδήποτε ιστότοπο ή ακόμα και στις καθημερινές επαφές,αν εμβαθύνει λίγο και παρατηρήσει τον άλλο θα βρεθεί αντιμέτωπος με έναν προβληματικό χαρακτήρα ο οποίος πολλές φορές καμουφλάρεται πολύ καλά και έχει άκρως παραπλανητικό προφίλ.
    Αν κατάλαβα καλά, θεωρείς τους ανθρώπους στο σύνολό τους προβληματικούς. Έτσι ερμηνεύω το «όπου κι αν ψάξει κανείς».

    Όσον αφορά τώρα τις διάφορες πλατφόρμες γνωριμιών, εννοείται ότι υπάρχει πλαστή εικόνα σε αφθονία. Πηγαίνει μαζί με τη φύση του προβλήματος. Ο παρών χώρος όμως φιλοξενεί άτομα με ψυχικές διαταραχές που συχνά χρήζουν φαρμακευτικής υποστήριξης. Αυτό αποτελεί μια πολύ σημαντική ειδοποιό διαφορά. Κάποιοι, όταν εκφράζονται, δε φαίνονται ως αυτοί που πραγματικά είναι λόγω της πάθησής τους και όχι επειδή θέλουν να προβάλουν έναν πλαστό κόσμο όπως γίνεται αλλού (χωρίς όμως να αποκλείεται και αυτό το ενδεχόμενο, συνδυασμένο με μια πάθηση επιπλέον).

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    45
    Σίγουρα αν όχι όλοι,ένα μεγάλο ποσοστό πάσχει από κάποιου είδους φοβία,κάποιου είδους ψυχαναγκαστική συμπεριφορά,έστω μιας ήπιας μορφής κατάθλιψης και αυτό δεν είναι κακό, κακό είναι όταν δε το βγάζουν στην επιφάνεια,το συγκαλύπτουν και παριστάνουν τους αμεμπτους μέχρι να αποκτήσουν τη Χρυσή μπέρτα του δικαστή, εκεί σε αποτελειώνουν αφού πρώτα έχεις προλάβει να τους εμπιστευτείς.
    Αναρωτηθηκα και για τον εαυτό μου,ρώτησα τον εαυτό μου "Εσύ από τι πάσχεις?"Ας μη πω την απάντηση, πάντως για φυσιολογικός ώρες ώρες δε μου φαίνομαι,σα να απορρίπτω όλο αυτό το σύστημα αξιών που έχουν ασπαστεί όλοι οι υγιείς και να προτιμώ την μοναξιά μου,μια μοναξιά που δεν έχει να κάνει με τους ανθρώπους γύρω μου αλλά με εμένα τον ίδιο.
    Στα υπόλοιπα που είπες έχεις δίκιο,όντως εδώ έχει και σοβαρά περιστατικά, άνθρωποι με μεγάλο πρόβλημα που ευτυχώς έχουν το Θάρρος να παραδεχτούν την ασθένεια τους,να μιλήσουν για αυτήν,δε μπορώ καν να φανταστώ πως είναι για αυτούς μια απλή καθημερινή μέρα,ούτε ξέρω από που αντλούν δύναμη για να συνεχίσουν την προσπάθεια.
    Εύχομαι σε όλους καλή δύναμη,καλό μήνα,δε ξέρω και τι άλλο να πω,δεν είμαι γιατρός ούτε καταλαβαίνω από φαρμακευτικά σκευάσματα, πολλές ασθένειες μου είναι εντελώς άγνωστες,όμως στο βαθμό που μου αναλογεί μπορώ να νοιώσω ένα μικρό κομμάτι των προβλημάτων που βιώνουν οι εδώ χρήστες.

Similar Threads

  1. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ
    By panos7wwe in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 22-10-2014, 20:27
  2. Φίλη...;
    By anna laki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 80
    Last Post: 07-06-2014, 03:21
  3. Φίλη
    By Νάντια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2012, 00:39
  4. νεα φιλη
    By maritak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-12-2006, 03:13
  5. Φίλη
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2006, 19:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •