θα γινω καλα ; Οχι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164

    θα γινω καλα ; Οχι

    Με εχει παρει απο κατω και επειδη δεν παιρνω τα αντιψυχωσικα πιστευω δεν θα γινω ποτε καλα . Δεν θελω να κανω τιποτα ολη μερα. Απλα ζω γιατι φοβαμαι να αυτοκτονησω

  2. #2
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    Με εχει παρει απο κατω και επειδη δεν παιρνω τα αντιψυχωσικα πιστευω δεν θα γινω ποτε καλα . Δεν θελω να κανω τιποτα ολη μερα. Απλα ζω γιατι φοβαμαι να αυτοκτονησω
    Ίσως είναι καιρός να ζήσεις και όχι να φοβάσαι..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ίσως είναι καιρός να ζήσεις και όχι να φοβάσαι..
    Ισως αλλα αυτες οι κολοιδεες με πανε πισω

  4. #4
    ΓΤ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΕΝΩ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ?ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΟΧΙ.ΕΓΩ ΠΧ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΟΩ ΜΙΑ ΤΥΡΟΠΙΤΑ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΠΙΝΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΟΥΛΙΑ ΚΑΦΕ Κ ΜΕΤΑ ΑΝΑΒΩ ΤΣΙΓΑΡΟ Κ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΟΥΦΗΣΗ...

  5. #5
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    Ισως αλλα αυτες οι κολοιδεες με πανε πισω
    Πέρα από το να λυπάσαι τον εαυτό σου και να φοβάσαι τα πάντα τι κάνεις? Νομίζεις ότι θα ξυπνήσεις ένα πρωί και θα φύγουν από το μυαλό σου ολα?? Αφού βλέπεις ότι το μυαλό δεν σε αφήνει σε ησυχία απασχόλησε το με κάτι.. Βρες ασχολίες, γέμισε την μέρα σου και το πιο βασικό ΜΑΚΡΙΆ από το κρεβάτι. Το κρεβάτι το έχουμε για να κοιμόμαστε το βράδυ. Ή θα πάρεις εσύ τον έλεγχο του μυαλού ή άφησε το να σε κάνει ότι θέλει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    βλακειες γραφω , και κακως γραφω .....
    Last edited by Macgyver; 02-04-2020 at 17:32.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ΓΤ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΕΝΩ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ?ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΟΧΙ.ΕΓΩ ΠΧ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΟΩ ΜΙΑ ΤΥΡΟΠΙΤΑ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΠΙΝΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΟΥΛΙΑ ΚΑΦΕ Κ ΜΕΤΑ ΑΝΑΒΩ ΤΣΙΓΑΡΟ Κ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΟΥΦΗΣΗ...
    Για καποιο λογο μου κολλησε εμμονη με το αντιψυχωσικο για αυτο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πέρα από το να λυπάσαι τον εαυτό σου και να φοβάσαι τα πάντα τι κάνεις? Νομίζεις ότι θα ξυπνήσεις ένα πρωί και θα φύγουν από το μυαλό σου ολα?? Αφού βλέπεις ότι το μυαλό δεν σε αφήνει σε ησυχία απασχόλησε το με κάτι.. Βρες ασχολίες, γέμισε την μέρα σου και το πιο βασικό ΜΑΚΡΙΆ από το κρεβάτι. Το κρεβάτι το έχουμε για να κοιμόμαστε το βράδυ. Ή θα πάρεις εσύ τον έλεγχο του μυαλού ή άφησε το να σε κάνει ότι θέλει.
    Δεν το λυπαμαι , τον συχαινομαι επισης και φοβαμαι για το παραμικρο πλεον. Μπα πως ? Αφου υπαρχει περιορισμος στο να βγουμε εξω τι σκατα να κανω ? Και πως δεν εχω φιλους , οι δικοι δεν με καταλαβαινουν κανεναν. Πες μου εσυ αν ειχες sexual incest intrusive thoughts αν θα ενιωθες καλα να κανεις κατι. Θεωρω οτι εχει τελειωσει η ζωη μου και τρελαινομαι γιατι πριν ειχα φτασει πολυ κοντα στον πραγματικο μου ευατο. Δεν εχω δυναμη

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    βλακειες γραφω , και κακως γραφω .....
    ? Τι θες να πεις ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    Δεν το λυπαμαι , τον συχαινομαι επισης και φοβαμαι για το παραμικρο πλεον. Μπα πως ? Αφου υπαρχει περιορισμος στο να βγουμε εξω τι σκατα να κανω ? Και πως δεν εχω φιλους , οι δικοι δεν με καταλαβαινουν κανεναν. Πες μου εσυ αν ειχες sexual incest intrusive thoughts αν θα ενιωθες καλα να κανεις κατι. Θεωρω οτι εχει τελειωσει η ζωη μου και τρελαινομαι γιατι πριν ειχα φτασει πολυ κοντα στον πραγματικο μου ευατο. Δεν εχω δυναμη
    Ρε συ να σου πω κάτι ξεκόλλα είμαι στη 15η μέρα θεραπείας έχω ακριβώς το ίδιο θέμα και ήδη έχω αρχίσει να παίρνω τα πάνω μου γιατί παίρνω τα φάρμακα μου.Οκ πες μου κάτι εκτός από αντιψυχωτικό αντικαταθλιπτικό δεν σου έδωσε;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε συ να σου πω κάτι ξεκόλλα είμαι στη 15η μέρα θεραπείας έχω ακριβώς το ίδιο θέμα και ήδη έχω αρχίσει να παίρνω τα πάνω μου γιατί παίρνω τα φάρμακα μου.Οκ πες μου κάτι εκτός από αντιψυχωτικό αντικαταθλιπτικό δεν σου έδωσε;
    Γαμωτο δεν μπορω ειμαι πολυ απαισιοδοξη. Κοιτα παιρνω απο το 2013 απο τα 15 μου με διαστηματα on/off seroxat των 20mg πλεον μισο πρωι , μισο βραδυ. Μεχρι το 2017 το επαιρνα μαζι με atarax . Απο τοτε και μετα με titus γεννοσημο tavor του 1mg πλεον 1,5 χαπι την ημερα. Το 2013 ειχα επισκεφθει ψυχιατρο πρωτη φορα που με επθασε αυτο, μου περασε σε 1 εβδομαδα μεχρι τον οκτωβριο ημουν μια χαρα ειχα βρει τον ευατο μου απο τον νοεμβριο εχω τρελαθει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε συ να σου πω κάτι ξεκόλλα είμαι στη 15η μέρα θεραπείας έχω ακριβώς το ίδιο θέμα και ήδη έχω αρχίσει να παίρνω τα πάνω μου γιατί παίρνω τα φάρμακα μου.Οκ πες μου κάτι εκτός από αντιψυχωτικό αντικαταθλιπτικό δεν σου έδωσε;
    Αν θελεις στειλε πμ σε παρακαλω, ευχαριστω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    ? Τι θες να πεις ?

    Γραφω για θεματα τα οποια αγνοω ....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πέρα από το να λυπάσαι τον εαυτό σου και να φοβάσαι τα πάντα τι κάνεις? Νομίζεις ότι θα ξυπνήσεις ένα πρωί και θα φύγουν από το μυαλό σου ολα?? Αφού βλέπεις ότι το μυαλό δεν σε αφήνει σε ησυχία απασχόλησε το με κάτι.. Βρες ασχολίες, γέμισε την μέρα σου και το πιο βασικό ΜΑΚΡΙΆ από το κρεβάτι. Το κρεβάτι το έχουμε για να κοιμόμαστε το βράδυ. Ή θα πάρεις εσύ τον έλεγχο του μυαλού ή άφησε το να σε κάνει ότι θέλει.
    Δεν είναι τόσο απλό για αυτό το λένε εμμονή. Κολλάει ο εγκέφαλος πως θα βλάψεις κάποιο δικό σου άτομο σεξουαλικά που είναι στον ίδιο χώρο με σένα και ζεις όλη μέρα και όλη νύχτα με το τρόμο μην τον/την βλάψεις. Για αυτό το λένε εμμονή. Σκέψου εγώ που είμαι και διπολικός δεν ξέρω τι είναι χειρότερο από τα δύο γιατί και τα δύο σου καταστρέφουν τη ζωή

  15. #15
    Quote Originally Posted by Gtyos View Post
    Για καποιο λογο μου κολλησε εμμονη με το αντιψυχωσικο για αυτο
    ΣΕ ΚΟΛΗΣΕ ΕΜΜΟΝΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΤ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΔΙΑΚΑΩΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΑΙΣΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ Κ ΝΑ ΚΤΛΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ Κ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΜΟΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ...αλλα να ξερεις οτι δεν εχεις να 'συναγωνιστεις κανεναν 'φυσιολογικο' ουτε εμας π τα παιρνουμε ηδη,θα τα παρεις γτ τα χρειαζεσαι,γτ το λεει ο γιατρος,κ τλκ να ξερεις οτι κανεις δεν μπορει να σε βοηθησει περισσοτερο απο οτι ο ιδιος σου ο εαυτος.κανεις δεν προκειται να σε χαριστει αν δεν τα παρεις κ η αληθεια ειναι οτι τα χρειαζεσαι.τπτ δεν χαριζεται στην ζωη κ τπτ δεν ειναι στρωμενο με ροδοπεταλα...πρεπει να δειξεις πυγμη κ να τα παρεις να απαλυφθουν αυτες οι σκεψεις περι αυτοκτονιας...η ζωη ετσι κ αλλιως με φαρμακα η χωρις δεν ειναι ευκολη θελει παντα αγωνα κ τα φαρμακα αυτα να τα δεις στην παρουσα φαση για σενα σαν πνευματικες βιταμινες(θελουν καποιο μετρο αλλα προτιμουνται απο τις κακες σκεψεις).μην εππιρεαζεσαι απο ατομα π δεν τα παιρουν καθολου δεν ειναι στο σωστο δρομο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θελω να γίνω καλά...
    By kspat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 91
    Last Post: 26-12-2018, 20:42
  2. θέλω να γίνω γρήγορα καλά!!!!
    By marianaz in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 02-08-2017, 18:29
  3. Replies: 15
    Last Post: 24-02-2012, 06:17
  4. Δεν θα γινω καλα επιτελους
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 02-10-2008, 11:45
  5. θελω να γινω καλα
    By mady_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 64
    Last Post: 01-03-2008, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •