ακουσια νοσηλεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 341
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by boo View Post
    αδικως μπηκα για νοσηλεια...
    τον ιδιο γιατρο εχω και στο νοσοκομειο και στο κψυ που παω..
    απλα θα τον εβλεπα σε 2 μερες απο τοτε που με εβαλαν μεσα..
    ηθελα να πω και εγω καπου τον πονο μου να κανω μια συζητηση να ακουσω μια γνωμη να αλαφρυνω λιγο αλλα μαλλον δεν ειναι ο καταλληλος χωρος.
    γι αυτο δεν προκειται να το ξανακανω
    την ιδια αγωγη που θα επαιρνα εξω την ιδια παιρνω και μεσα
    πολυ πικραθηκα
    Γιατι μπου τι εγινε; Αν θελεις να μας πεις.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    αδικως μπηκα για νοσηλεια...
    τον ιδιο γιατρο εχω και στο νοσοκομειο και στο κψυ που παω..
    απλα θα τον εβλεπα σε 1-2 μερες απο τοτε που με εβαλαν μεσα..
    ηθελα να πω και εγω καπου τον πονο μου να κανω μια συζητηση να ακουσω μια γνωμη να αλαφρυνω λιγο αλλα μαλλον δεν ειναι ο καταλληλος χωρος.
    γι αυτο δεν προκειται να το ξανακανω
    την ιδια αγωγη που θα επαιρνα εξω την ιδια παιρνω και μεσα
    πολυ πικραθηκα

    το ρισπερνταλ μου εφερνε εφιαλτες αλλα κοιμομουν επαιρνα 12μγ
    Μπου το μεγαλυτερο λαθος που μπορεις να κανεις τωρα ειναι να θεωρησεις πως το φορουμ δεν ειναι χωρος που μπορεις να εκφραστεις ελευθερα. Αυτο δεν ηταν παντα για σενα; σου προσεφερε μια ανακουφιση με αυτην την εννοια. Δεν πρπεει να σου το στερησεις αυτο.

    Σε εκεινη την φαση δεν πιστευεις πως ηταν επικινδυνα τα πραγματα για σενα; Εννοω , οχι επειδη ακουγες φωνες κτλ, αυτα τα ξερεις πια και τα διαχειρίζεσαι, αλλά ήσουν ή έδειχνες να εισαι στο τσακ να κανεις κακο στον εαυτό σου. Μηπως λοιπον η νοσηλεία ηταν για καλό τελικά;

  3. #18
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    αδικως μπηκα για νοσηλεια...
    τον ιδιο γιατρο εχω και στο νοσοκομειο και στο κψυ που παω..
    απλα θα τον εβλεπα σε 1-2 μερες απο τοτε που με εβαλαν μεσα..
    ηθελα να πω και εγω καπου τον πονο μου να κανω μια συζητηση να ακουσω μια γνωμη να αλαφρυνω λιγο αλλα μαλλον δεν ειναι ο καταλληλος χωρος.
    γι αυτο δεν προκειται να το ξανακανω
    την ιδια αγωγη που θα επαιρνα εξω την ιδια παιρνω και μεσα
    πολυ πικραθηκα

    το ρισπερνταλ μου εφερνε εφιαλτες αλλα κοιμομουν επαιρνα 12μγ
    Μπου εκείνη την μέρα έκανες κακό στο σωμα σου.. Εκείνη την μέρα τα πράγματα ξέφυγαν. Εγώ πιστεύω πως ότι έγινε ήταν για καλό. Εσύ μπήκες σήμερα και έγραψες τόσες θετικές αλλαγές και δες πόσοι χάρηκαν για σένα? Εδώ θα μπαίνεις και θα συζητάς τα πάντα. Ότι σκέφτεσαι!!

  4. #19
    ntinti
    Guest
    Πολύ χάρηκα που είσαι καλά !!
    Η αλήθεια είναι ότι τόσες μέρες έλεγα πως μάλλον κάτι κακό έκανες και γι αυτό δεν έγραφες,αλλά ευτυχώς όλα καλα!
    Αφού αισθάνεσαι καλύτερα χαλαλή ότι περνάς τώρα ,λίγο υπομονή και γρήγορα σπιτάκι σου!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Πως εισαι σημερα μπου;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα παιδια

    σημερα βγηκα

    ελπιζω να ειστε καλα και ευχαριστω για το ενδιαφερον
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #22
    george1520
    Guest
    Για πες τα νέα σου?? Βρήκαμε κανένα αγοράκι εκεί?:))))))

    Πέρα από την πλάκα. Είσαι καλά? Είσαι καλύτερα από πριν?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλησπέρα boo! Καλωσήρθες!
    Πως είσαι; Φύγαν οι σκιές και οι φωνές, είσαι καλύτερα;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Καλως επεστρεψες μπου :) ελπιζω να αισθανεσαι καλυτερα. μας ελειψεςς

    Γελασα πολυ με το βιντεο που ποσταρες με το φταρνισμα :Ρ αν και αργησα να το βρω
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλημερα καλησπερα

    φυγανε κατα 90% οι φωνες
    δεν ξαναειδα σκιες
    μια χαρα νοιωθω
    καποιες φορες πολυ λιγο μπορει να με πιασει η παρακολουθηση αλλα δδε με επηρεαζει πολυ
    ειμαι πολυ καλα
    απλα με στεναχωρει και με θυμωνει ο τροπος που εγινε ολο αυτο
    πιο ρεζιλι δεν εχω ξανανοιωσει
    μεσα στη κλινικη γινοντουσαν ασχημα πραγματα που με ταραζαν γι αυτο και με εδιωξε ο γιατρος
    τραυματικη εμπειρια που θελω να ξεχασω αλλα ξερω κι απο τις προηγουμενες νοσηλειες πως θα το θυμαμαι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλησπερα μπου!
    Καλωσήρθες πίσω στο φόρουμ!
    Χαίρομαι πολύ για σένα που είσαι καλύτερα και δεν ταλαιπωρείσαι πια τόσο πολύ!

    Βγήκε θεωρείς κάτι θετικό από αυτή την ιστορία πέρα από το ότι είσαι καλύτερα έτσι κι αλλιώς; Εννοώ, οι δικοί σου πώς το πήραν; Βοήθησε να καταλάβουν λίγο καλύτερα τι περνάς; Με τον γιατρό σου είστε πια σε πιο συχνή επικοινωνία; Να μπορείς να τον βρεις όταν τον χρειαστείς;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Καλησπέρα Boo,καλώς ήρθες πίσω!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    το μονο θετικο που αναγνωριζω σε ολη αυτη την παλιοκατασταση εκει μεσα ειναι οτι δεν ξανακοπηκα και δεν ειχα τα αγχη που εχει η εξω ζωη..
    οι δικοι μου δε ξερω τι μαθανε απο την αστυνομια και ε θελω να μαθω δεν θελω να ξερω γιατι θα νοιωθω πιο πολυ ρεζιλι..
    επισης εμαθα να εκτιμω καθε τζουρα τσιγαρου γιατι γινοταν χαμος με τις τρακες και ξεμενες..
    τους πηρα μια μερα τηλεφωνο και τους ζητησα συγγνωμη αν τους στεναχωρησα. με πιασανε ενοχες παλι..
    ο γιατρος μου εχει πει οτι οποτε θελω κατι εκτακτο να πηγαινω στο κψυ να μιλαμε για λιγο.. φαρμακα δεν βρισκω
    εχω μονο για 1 μηνα υπατρχει ελλειψη..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    το μονο θετικο που αναγνωριζω σε ολη αυτη την παλιοκατασταση εκει μεσα ειναι οτι δεν ξανακοπηκα και δεν ειχα τα αγχη που εχει η εξω ζωη..
    οι δικοι μου δε ξερω τι μαθανε απο την αστυνομια και ε θελω να μαθω δεν θελω να ξερω γιατι θα νοιωθω πιο πολυ ρεζιλι..
    επισης εμαθα να εκτιμω καθε τζουρα τσιγαρου γιατι γινοταν χαμος με τις τρακες και ξεμενες..
    τους πηρα μια μερα τηλεφωνο και τους ζητησα συγγνωμη αν τους στεναχωρησα. με πιασανε ενοχες παλι..
    ο γιατρος μου εχει πει οτι οποτε θελω κατι εκτακτο να πηγαινω στο κψυ να μιλαμε για λιγο.. φαρμακα δεν βρισκω
    εχω μονο για 1 μηνα υπατρχει ελλειψη..
    Το γεγονός ότι δεν ξανακόπηκες είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σημαντικό!!! Είναι σημείο που πρέπει να σε προβληματίσει μπου όταν φτάνεις να κάνεις κακό στον εαυτό σου είναι δύσκολα τα πράγματα. Εκείνη την στιγμή προφανώς δεν το καταλάβαινες αλλά είχες πιεστεί υπερβολικά και ίσως τώρα είναι ευκαιρία μετά από αυτή την άσχημη εμπειρία να το υποσχεθείς στον εαυτό σου πως δεν θα αφήσεις να ξαναπιεστείς τόσο χωρίς να ζητήσεις βοήθεια. Αυτό που σου είπε ο γιατρός για παράδειγμα πως όταν είναι κάτι έκτακτο μπορείς να πηγαίνεις στο κψυ και να συζητάτε για λίγο είναι πολύ βασικό και πρέπει να το εκμεταλλευτείς. Δεν είναι ντροπή να χρειαστείς βοήθεια, ούτε δείχνει αδυναμία.

    Γιατί θα νιώθεις ρεζίλι όσον αφορά στους δικούς σου; Είναι καλό να μάθουν τι σου συμβαίνει μπου... το πρόβλημα ως τώρα κι αυτό που σε δυσκολεύει ακόμα περισσότερο είναι το γεγονός ότι ΔΕΝ ξέρουν για την κατάσταση σου κι αρνούνται να μάθουν. Κάνουν τα στραβά μάτια κι υποβιβάζουν το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις ενώ κανονικά για να μπορέσουν να σε βοηθήσουν απτην πλευρά τους θα πρεπε να χουν πλήρη γνώση του τι συμβαίνει και με τι παλεύεις. Αν έστω και με αυτόν τον τρόπο ήρθαν στην θέση να μάθουν...εγώ θα το θεωρούσα θετικό. Δεν γίνεσαι ρεζίλι επειδή έχεις ένα πρόβλημα ψυχικής υγείας. Παλεύεις τόσο καιρό σαν παλικάρι...είναι καιρός και οι δικοί σου να μάθουν και να σε εκτιμήσουν περισσότερο και να σε βοηθήσουν στον αγώνα που κάνεις.

  15. #30
    Μπου μου, καλως ορισες. Οχι άλλες ενοχες. Σιγουρα σε κανεναν μας δεν θα αρεσε να μας παίρνουν οι αστυνομοι να μας πανε σε γιατρο αλλά υπήρξαν αμεσα οφελη. Εφόσον ο γιατρος σου ταρακουνηθηκε να τον εχεις περισσότερο απο κοντα. Για επικοινωνια, φαρμακα, τυχον αλλαγες για να μην ξανα χρεοαστει μια ακουσια. Οι γονεις σου ας πιστεύουν οτι θέλουν. Σημασία εχει να αποκτησεις λειτουργικοτητα χωρις συμπτωματα και να χαρεις αυτα που μπορεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. ακουσια νοσηλεία!!
    By manos_84 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 22-02-2019, 08:12
  2. Ακούσια εισαγωγή
    By amitas in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-11-2018, 19:00
  3. Ακούσια νοσηλεία
    By amitas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2018, 22:29
  4. ΝΟΣΗΛΕΙΑ
    By xara86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-2014, 19:48
  5. νοσηλεια????
    By ferro in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 30-04-2009, 20:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •