ακουσια νοσηλεια - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 23 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 341
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα

    οχι οι δικοι μου δεν ηξεραν τιποτα..
    κποιος απο εδω μεσα με καρφωσε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα

    οχι οι δικοι μου δεν ηξεραν τιποτα..
    κποιος απο εδω μεσα με καρφωσε
    Boo μα από εδώ μέσα κανένας δεν ξέρει τον άλλον..Είμαστε ανώνυμοι..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μπορεις να κανεις αναφορα σε καποιο επικινδυνο μηνυμα και η αστυνομια εντοπιζει την ip σου και σε εντοπιζει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μπορεις να κανεις αναφορα σε καποιο επικινδυνο μηνυμα και η αστυνομια εντοπιζει την ip σου και σε εντοπιζει
    μπορει να ηταν καποιος διαχειριστης
    ο δικοι μου παντως δεν ηταν οποτε δε μπορω να σκεφτω καποιον αλλο
    καποιος απο δω μεσα με εδωσε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #50
    george1520
    Guest
    Λογικά όμως εξετάζουν το αίτημα - αναφορά πριν κάνουν κίνηση.. Άρα κάτι θα είδαν εκείνη την μέρα. Νομίζω ήταν εκείνη η μέρα που έκανες κακό στο σώμα σου και έβλεπες σκιές.. Ή μπέρδεψα τις μέρες?
    Τι θα σε έκανε λίγο να ηρεμήσεις? Αν αυτό το άτομο σου έστελνε μήνυμα και σου ελεγε "εγώ το έκανα για αυτό κι αυτό τον λόγο"?

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    τωρα τουλαχιστον εισαι καλυτερα, σου φτιαξανε την αγωγη

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    θα του προτεινα να μεινει 1 μερα μεσα σε ψυχιατριο και μετα ας εκανε αναφορα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #53
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by boo View Post
    θα του προτεινα να μεινει 1 μερα μεσα σε ψυχιατριο και μετα ας εκανε αναφορα
    Εύχομαι από εδώ και πέρα να πάνε όλα καλά στην ζωη σου.

    Ίσως δει τα σχόλια σου και επικοινωνήσει μαζί σου (αν εγινε η αναφορά από το φόρουμ).

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μπορεις να κανεις αναφορα σε καποιο επικινδυνο μηνυμα και η αστυνομια εντοπιζει την ip σου και σε εντοπιζει
    μπορει να ηταν καποιος διαχειριστης
    ο δικοι μου παντως δεν ηταν οποτε δε μπορω να σκεφτω καποιον αλλο
    καποιος απο δω μεσα με εδωσε
    Κατάλαβα..Δεν το ήξερα πως λειτουργεί όλο αυτό..
    Αλλά όπως και να έχει, είσαι καλύτερα από εκείνες τις μέρες..Έτσι δεν είναι Boo?
    Έχεις δίκιο, ήταν δύσκολο αυτό που πέρασες αλλά σημασία έχει να νιώθεις εσύ καλά τώρα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα

    οχι οι δικοι μου δεν ηξεραν τιποτα..
    κποιος απο εδω μεσα με καρφωσε
    Καλα το καταλαβα λοιπον για αυτο ειπες μια ημερα πως δεν ηθελες να ξαναγραψεις εδώ Θυμασαι περιπου ετσι απο περιέργεια ποση ωρα εκαναν να σε εντοπισουν για να δουμε κιολας ποσο γρηγοροι ειναι...

  11. #56
    ntinti
    Guest
    Λογικο μου ακουγεται να εγινε αναφορα απο διαχειριστες του φορουμ γιατι boo αν εκείνη την μέρα έκανες κακό εσυ στον ευατο σου και έβρισκαν τα μηνυματα αυτά στον υπολογιστη σου το ξέρεις ότι μπορεί οι διαχειριστές να έβρισκαν τον μπελά τους γιατί δεν ενημέρωσαν έγκαιρα κάποιον να σε προλάβει???

    Δεν είναι τόσο απλά πλέον τα πράγματα .....δεν ξέρει ο αλλος σε τι ψυχική κατάσταση είναι και πως θα μπορεί να ενεργήσει. ...
    Άνετα βρίσκεσαι μπλεγμένος χωρίς να το θες, γι αυτό μεγάλη προσοχή τι συμβουλεύει και τι κατευθύνσεις δίνονται ειδικά εδώ μέσα που δεν είναι κανένας ειδικός ...,

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Μου ετυχε και μενα. Ντρεπομαι που το λεω :Ρ
    Ειχα γραψει σε ενα θεμα με ευχες (σε αλλο φορουμ) τοτε που ειχα καταθλιψη πως η μοναδικη μου ευχη ειναι να φυγω απο αυτο τον κοσμο (αλλαζω τις εκφρασεις επιτηδες) ΑΛΛΑ οτι ποτε δεν θα το εκανα γιατι σκεφτομουν τους γονεις μου. Τοτε εγραφα πολλα καταθλιπτικα γιατι ημουν στη χειροτερη μου φαση. Και ακολουθησε συζητηση με μελη. Γυρω στις 7 το απογευμα. Την επομενη μερα κατα τις 1 το μεσημερι μας χτυπησαν την πορτα οι αστυνομικοι. Σοκ εγω. Οι γονεις μου δεν ηξεραν καν οτι ειχα καταθλιψη. Πηγα και τους παρακαλεσα να μην πουνε τιποτα, αφου πρωτα τους ειπα ψεματα πως εκανα πλακα. Επισης τους ρωτησα "καλα δεν διαβασατε ολη την συζητηση για να δειτε πως δεν το εννοουσα; και μονο απο το σχολιο φαινοταν πως ΔΕΝ θα το εκανα". Με λιγα λογια τους εκανα και παρατηρηση αφου πρωτα τους ειχα πει ψεματα. Τα θυμαμαι τωρα και γελαω :D Μου απαντησαν πως δεν διακινδυνευουν αυτα τα πραγματα και πως αν υπαρχει εστω και η παραμικρη πιθανοτητα, δεν το ρισκαρουν. Και φανταστειτε πως μενω στην Κυπρο ενω το φορουμ που εγραφα ηταν ελληνικο. Καποιος διαχειριστης πρεπει να ειδοποιησε την διωξη στην Ελλαδα και εκεινοι ειδοποιησαν εδω για να με βρουν.

    (Δεν ξερω τι ειπαν τελικα στους δικους μου, τους ζητησα να μην πουνε ακριβως τι εγραψα αλλα επρεπε γενικα να τους μιλησουν, παντως μετα απ' αυτο οταν μπηκα να κανω μπανιο ηταν και οι 2 εξω απο την πορτα. Μου εκανε καλο γιατι δεν χρειαζοταν πια να προσποιηθω, οσο κι' αν στεναχωρεθηκα που το εμαθαν).

    Εγω μπου μου τους βρηκα δικαιο οσο κι' αν θυμωσα. Αν οντως το εννοουσα ή το εκανα; Οντως θα εβρισκαν τον μπελα τους οι διαχειριστες και οχι μονο αυτο. Θα ανησυχουσαν αν παθαινα κατι και σταματουσα ξαφνικα να γραφω ενω το τελευταιο μου ποστ θα ηταν οτι ευχομουν να πεθανω. Εφοσον εγινε για καλο τελικα, χεσε τι λενε οι γειτονες που δεν εχουν ιδεα τι περνας. Επισης ελπιζω οι γονεις σου να ηρθαν αντιμετωποι με ολη την αληθεια και να αλλαξουν την σταση τους. Καποιοι φορες τετοια σοκ μας αλλαζουν. Ευχομαι να ειναι για καλο και για εκεινους.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Aλιμονο αν ενα φορουμ ψυχολογιας οπου ο καθενας μπορει να εκμυστηρευτει και να εκτονωσει τις σκεψεις του υπο την προυποθεση της ανωνυμιας μετατραπει σε χωρο επιτηρησης της ψυχικης υγειας των μελων και διαρροης προσωπικων δεδομενων απο τους ιδιους τους διαχειριστες. Εγω θα κατεθετα αγωγη κατα του ιδιοκτητη και των συνεργατων του στη θεση της μπου. Υπαρχουν πολλα νομικα πατηματα για να διεκδικησει αποζημιωση.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Μπου το μεγαλυτερο λαθος που μπορεις να κανεις τωρα ειναι να θεωρησεις πως το φορουμ δεν ειναι χωρος που μπορεις να εκφραστεις ελευθερα. Αυτο δεν ηταν παντα για σενα; σου προσεφερε μια ανακουφιση με αυτην την εννοια. Δεν πρπεει να σου το στερησεις αυτο.

    Σε εκεινη την φαση δεν πιστευεις πως ηταν επικινδυνα τα πραγματα για σενα; Εννοω , οχι επειδη ακουγες φωνες κτλ, αυτα τα ξερεις πια και τα διαχειρίζεσαι, αλλά ήσουν ή έδειχνες να εισαι στο τσακ να κανεις κακο στον εαυτό σου. Μηπως λοιπον η νοσηλεία ηταν για καλό τελικά;
    Δυστυχως αν οντως ατομο απο εδω μεσα παρενεβη με αυτον τον τροπο στη θεραπευτικη διαδικασια που υποβαλεται η μπου απο τον γιατρο που την παρακολουθει, καταργηθηκε η οποια αισθηση εμπιστοσυνης μπορουμε να εχουμε στο φορουμ. Πως ο οποιοσδηποτε θα μπορεσει να ξαναμιλησει ανοιχτα και χωρις φοβο, οταν καραδοκει ο "καλοθελητης" να του στειλει την αστυνομια;

    Δυστυχως οι Ελληνες ειμαστε ανικανοι ακομα και ενα φορουμ ψυχολογιας να διαχειριστουμε σωστα. Εγω θα γραφω σε ξενα σαιτ πλεον - θα γλιτωσω και απο τις ενοχλητικες διαφημισεις.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα

    εμαθα τελικα ποιος/α με καρφωσε.. ηταν μελος του φορουμ τελικα
    μετα απο ολα αυτα δε προκειται να ξανανοιξω θεμα δικο μου
    το μονο που θα κανω θα ειναι να απανταω σε ατομα που ισως μπορω να τα στηριξω καπως
    κατα τα αλλα το κεφαλαιο φορουμ εκλεισε για μενα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 4 of 23 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. ακουσια νοσηλεία!!
    By manos_84 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 22-02-2019, 07:12
  2. Ακούσια εισαγωγή
    By amitas in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-11-2018, 18:00
  3. Ακούσια νοσηλεία
    By amitas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2018, 21:29
  4. ΝΟΣΗΛΕΙΑ
    By xara86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-2014, 18:48
  5. νοσηλεια????
    By ferro in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 30-04-2009, 19:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •