ακουσια νοσηλεια - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 23 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 196 to 210 of 341
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    γεια σας παιδια
    απο οτι καταλαβαινω εγω ειμαι λαθος καθως σας διαβαζω..
    ο καθενας εχει τη δικη του αληθεια και δικιο και αποψη με βαση την οπτικη του..
    γιατι δε μου κανατε αναφορα ολοι ομως? δε φοβηθηκατε για τη ζωη μου ολοι εσεις?
    τσπ..
    πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι δε θελει να μου δωσει αλλα φαρμακο κι οτι για αυτα τα συναισθηματα χρειαζομαι ψυχοθεραπεια και οτι δεν ειναι κακο να εχω τετοια συναισθηματα και οτι ειναι φυσιολογικο και λογικο να τα εχω ετσι οπως εγιναν τα πραγματα..
    αυτα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,729
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Η Αλεξία και εγώ το ίδιο λέγαμε χθες.. Ότι κανένας δεν ξέρει που θα μπορούσε να φτάσει εκείνη την μέρα.. Η μπου έλεγε ότι ξέρει τον εαυτό της και δεν θα του έκανε κακό.
    η μπου τον ξερει, εμεις δεν τον ξερουμε..

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μπου να σε ρωτησω κατι οταν παιρνεις αλομπεριντιν δεν ταβλιάζεσαι; Δεν σε ξεραίνει; έχεις πάθει ανοχή και δεν σε πιάνει;

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,729
    Quote Originally Posted by boo View Post
    γεια σας παιδια
    απο οτι καταλαβαινω εγω ειμαι λαθος καθως σας διαβαζω..
    ο καθενας εχει τη δικη του αληθεια και δικιο και αποψη με βαση την οπτικη του..
    γιατι δε μου κανατε αναφορα ολοι ομως? δε φοβηθηκατε για τη ζωη μου ολοι εσεις?
    τσπ..
    πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι δε θελει να μου δωσει αλλα φαρμακο κι οτι για αυτα τα συναισθηματα χρειαζομαι ψυχοθεραπεια και οτι δεν ειναι κακο να εχω τετοια συναισθηματα και οτι ειναι φυσιολογικο και λογικο να τα εχω ετσι οπως εγιναν τα πραγματα..
    αυτα
    γεια σου μπου.
    1. πρωτα απ ολα δεν ξερεις ποσες αναφορες εγιναν. ξερεις μονο οτι η ελισαβετ το ειπε ανοιχτα. επειτα, το ειπες μονη σου. γιατι ο καθενας εχει την οπτικη του και την κριση του. εδω ακουσα να λενε οτι ειναι επιλογη το να αυτοκτονησει κανεις. καποιος που σκεφτεται ετσι, προφανως θα σου εδινε την επιλογη αυτη.. οποιος φοβηθηκε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, οφειλε να κανει αναφορα κατα την αποψη μου.

    2. για μενα μπορω να απαντησω. δεν ειχα παρακολουθησει το θεμα πριν γινει η φασαρια.

    3. κι εμενα πολυ λογικη μου φαινεται η αντιδραση σου με αυτα που περασες. αυτο που βρισκω αδικο ειναι να κατηγορουμε αυτους που ΠΙΘΑΝΑ σε εσωσαν.

  5. #200
    Quote Originally Posted by boo View Post
    γεια σας παιδια
    απο οτι καταλαβαινω εγω ειμαι λαθος καθως σας διαβαζω..
    ο καθενας εχει τη δικη του αληθεια και δικιο και αποψη με βαση την οπτικη του..
    γιατι δε μου κανατε αναφορα ολοι ομως? δε φοβηθηκατε για τη ζωη μου ολοι εσεις?
    τσπ..
    πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι δε θελει να μου δωσει αλλα φαρμακο κι οτι για αυτα τα συναισθηματα χρειαζομαι ψυχοθεραπεια και οτι δεν ειναι κακο να εχω τετοια συναισθηματα και οτι ειναι φυσιολογικο και λογικο να τα εχω ετσι οπως εγιναν τα πραγματα..
    αυτα
    Μπου...ειναι καποιες καταστασεις που δεν υπαρχει σωστο και λαθος ψυχη μου.Καμμια φορα οι ανθρωποι αναγκαζομαστε να παιρνουμε σκληρες αποφασεις.Εχεις κι εσυ τα δικια σου αλλα εχει και η Ελισαβετ τα δικα της.Ναι περασες ασχημα,ναι ενιωσες μεγαλη ντροπη κι εγω τα ιδια και χειροτερα μπορει να ενιωθα στην θεση σου αλλα οταν καποιος βρισκεται στην διαδικασια της μανιας/ψυχωσης δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο μπορει να ελεγξει τον εαυτο του και τις πραξεις του.Θα βοηθουσε να το δεις ως τριτος;Αν ας πουμε ηταν στην θεση σου καποιο αγαπημενο σου προσωπο, πως θα το χειριζοσουν πιστευεις;;Να ξερεις οτι κανεις δεν παιρνει τετοια αποφαση χωρις να παλεψει μεσα του με τις συνεπειες.Ηταν μια δυσκολη αποφαση.Τωρα περασε.Απο δω και στο εξης , πως θα μπορουσαμε να σε κανουμε να νιωσεις ασφαλης στο φορουμ;;;Δεν ειναι κακο να το συζητησουμε...

  6. #201
    Boo και μένα με εξόργισε η πράξη της Ελισάβετ, αλλά δεν πηρα θεση γιατι έγραψε ότι ζήτησε να διαγραφεί ο λογαριασμός της.Ομως από ότι βλέπω δεν έχει διαγραφεί, οπότε μπορεί αν θέλει να απαντήσει.

    Αρκετοί υποστήριξαν την πράξη της Ελισάβετ (πιστεύω με καλή πρόθεση ) αλλά υπάρχουν και άλλοι πολλοί περισσότεροι που θα ήθελαν το λιγότερο να την βρίσουν και άλλοι να το πήγαιναν ακόμα παρακάτω.
    Όμως επειδή πολλοί φοβούνται να γράψουν αυτά που πραγματικά σκέπτονται για το λόγο ότι θα δεχθούν συντονισμένη επιθεση και θα γίνουν χειρότερα από ότι είναι.
    Υπάρχουν και άλλοι που άκουσαν ένα καλό λόγο από την Ελισάβετ και τώρα αισθάνονται παγιδευμένοι να πουν αυτά που πραγματικά σκέπτονται.
    Άλλοι πάλι λένε ότι το έκανε για το καλό σου και ξεχνάνε ότι πολλά από τα μεγαλύτερα εγκλήματα έγιναν στο όνομα της φράσης ' για το καλο σου' Απο το πιο συνηθισμένο όπου γονεις ταλαιπωρούν και μειώνουν το παιδί τους για το καλό του μέχρι τους μεγαλύτερους σφαγείς της ανθρωπότητας που λέγανε ότι τα κάνανε όλα αυτά για το καλό του λαού τους.
    Επίσης εδώ μέσα στο φόρουμ υπάρχει πολύ μεροληψία. ( και φουλ υποκρισία )
    Αρκετά μέλη πέφτουν συχνά σε αντιφάσεις. Αν σε συμπαθούν αν τους έχεις υποστηρίξει κάποια στιγμή , θα λάβεις διαφορετική απαντηση από κάποιον που τον έχουν βάλει στο μάτι.Ετσι πολύ συχνά βλέπουμε εδώ στο φόρουμ σε πανομοιότυπα θέματα να δίνονται από τα ίδια μέλη διαφορετικές απαντήσεις ανάλογα αν σε συμπαθούν η όχι.Πολλά μέλη αυτοαναιρούνται με το πρόσχημα της βοήθειας προς τον συνάνθρωπο ενώ στην ουσία προβάλουν και εξυψώνουν (συγκεκαλυμένα ) το εγώ τους.

    Για παράδειγμα στην περίπτωση σου,, αν το έκανε αυτο ας πούμε ο Γιώργος Πάνου θα τον είχαν περάσει τώρα γενιές δεκατέσσερις.Η ίδια Ελισάβετ θα τον ειχε στήσει στον τοιχο και θα έλεγε το ποσο δίκιο είχε για το ποιόν του και τι μεγάλη ζημιά σου προξένησε.Σχεδον όλοι θα σου δίναν δίκιο και θα ζηταγανε την κεφαλή του επί πίνακι.
    Εντάξει το δύο μέτρα και δύο σταθμά τηρείται κατά κόρον εδώ μέσα.

    Ενδιαφέρων θα είχε και τι γράφτηκε μεταξύ σας σε μηνύματα.Δεν σου λέω φυσικά να γράψεις ό,τι λέχθηκε.Από την τόσο δίκαιη οργή και μίσος που έχεις ακόμα, πιστεύω ότι και κει (στα πμ ) αισθάνθηκες ότι προσπάθησε να σε τουμπαρει.
    Άλλωστε φαίνεται και από το τελευταίο μήνυμα της πως δεν δείχνει ίχνος μεταμέλειας και μάλιστα πιστεύει ότι έχει και δίκιο από πάνω.
    Επίσης μας λέει να μην ασχοληθούμε με την πράξη της αλλά να επικεντρωθούμε σε σένα.Δηλαδη βγάζει την ουρά της έξω για να μην φάει ομαδικό βρισιμο.

    [QUOTE=elisabet;1106629]Μετά από πολλή συζήτηση με την μπου ιδιωτικά, αποφασίσαμε να το πω κ εδω δημοσία. Εγώ ειμαι ο καταδότης της μπου. Εγώ το έκανα. Εξήγησα τους λόγους στην ίδια, εκείνη όπως ξέρετε διαφωνεί.

    Νομίζω οτι η κουβέντα πρέπει να εστιαστεί στο πώς νιώθει η μπου κ ότι νιώθει προδομένη από μένα κι όχι στο αν έκανα καλά ή όχι.

    Επίσης θέλω να πω σε ολους όσους φοβούνται πως θα τους καταδώσω, πως δεν υπάρχει λόγος, βρίσκομαι εδώ ακόμα επειδή έχω να λύσω αυτό με την μπου, δεν θα ξανα ανακατευτώ στο φόρουμ, έχω ζητήσει ήδη την διαγραφή του λογαριασμού μου.

    Ακόμα κι αυτό εδώ το μνμ νομίζω ότι η μπου το θέλει τιμωρητικά για τον εαυτό της, για να σας δει να με επιβραβεύετε (κάποιοι) επειδή νιώθει πως κανείς δεν την καταλαβαίνει και πως εκείνη είναι λάθος. Γιαυτό προτείνω η συζήτηση να περιοριστεί στο πως νιώθει εκείνη. Δικό της είναι το θρεντ.[/QUOTE



    Ακόμα και στο τελευταίο της μήνυμα ( ? ) κοιτάζει την υστεροφημία της και να μην προσβληθεί το εγώ της.


    Για να προλάβω όσους σωστά απαντήσουν ότι πιθανώς σε έσωσε από επικείμενη αυτοκτονία, θα πω ότι ήταν τελείως λάθος η πράξη της
    Θα μπορούσε για παράδειγμα να γραψει δημοσια

    - Boo αισθάνομαι ότι ο τρόμος σε έχει κυριέψει και φοβαμαι ότι θα κάνεις μεγαλο κακο στον εαυτό σου.Σε παρακαλώ πείσε με ότι οι φόβοι μου δεν θα βγουν αληθινοί.Θελω το καλό σου και αν δεν μπορείς να το διαχειριστείς, σε προτρέπω να πας τώρα αμέσως σε μια εφημερεύουσα ψυχιατρική κλινική.Αν αγνοήσεις αυτά που λέω και επειδή θα το χω κρίμα στην συνείδηση μου, λυπάμαι πολύ αλλά θα με αναγκάσεις να κάνω αναφορά και να έρθουν σπίτι σου. Δεν θέλω με τίποτα να κάνω κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι μπορείς μόνη σου να το διαχειριστείς-

    Έτσι θα ακούγαμε τι έχει να μας πει η Boo , θα παίρναν θέση και άλλα μέλη και θα αξιολογούσαν την οποία βαρύτητα της κατάστασης. .



    Boo βγάλε όλη την οργή που έχεις μέσα σου.Δεν αξίζει να δηλητηριάσεις την ψυχή σου για μια προδοσία.Έχεις πολλούς εδώ μέσα που σε καταλαβαίνουν και κανένας δεν θα σε κατηγορήσει ακόμα κι αν βγάλεις φαρμάκι.

  7. #202
    george1520
    Guest
    [QUOTE=Σαλβαδόρ;1108720]Boo και μένα με εξόργισε η πράξη της Ελισάβετ, αλλά δεν πηρα θεση γιατι έγραψε ότι ζήτησε να διαγραφεί ο λογαριασμός της.Ομως από ότι βλέπω δεν έχει διαγραφεί, οπότε μπορεί αν θέλει να απαντήσει.

    Αρκετοί υποστήριξαν την πράξη της Ελισάβετ (πιστεύω με καλή πρόθεση ) αλλά υπάρχουν και άλλοι πολλοί περισσότεροι που θα ήθελαν το λιγότερο να την βρίσουν και άλλοι να το πήγαιναν ακόμα παρακάτω.
    Όμως επειδή πολλοί φοβούνται να γράψουν αυτά που πραγματικά σκέπτονται για το λόγο ότι θα δεχθούν συντονισμένη επιθεση και θα γίνουν χειρότερα από ότι είναι.
    Υπάρχουν και άλλοι που άκουσαν ένα καλό λόγο από την Ελισάβετ και τώρα αισθάνονται παγιδευμένοι να πουν αυτά που πραγματικά σκέπτονται.
    Άλλοι πάλι λένε ότι το έκανε για το καλό σου και ξεχνάνε ότι πολλά από τα μεγαλύτερα εγκλήματα έγιναν στο όνομα της φράσης ' για το καλο σου' Απο το πιο συνηθισμένο όπου γονεις ταλαιπωρούν και μειώνουν το παιδί τους για το καλό του μέχρι τους μεγαλύτερους σφαγείς της ανθρωπότητας που λέγανε ότι τα κάνανε όλα αυτά για το καλό του λαού τους.
    Επίσης εδώ μέσα στο φόρουμ υπάρχει πολύ μεροληψία. ( και φουλ υποκρισία )
    Αρκετά μέλη πέφτουν συχνά σε αντιφάσεις. Αν σε συμπαθούν αν τους έχεις υποστηρίξει κάποια στιγμή , θα λάβεις διαφορετική απαντηση από κάποιον που τον έχουν βάλει στο μάτι.Ετσι πολύ συχνά βλέπουμε εδώ στο φόρουμ σε πανομοιότυπα θέματα να δίνονται από τα ίδια μέλη διαφορετικές απαντήσεις ανάλογα αν σε συμπαθούν η όχι.Πολλά μέλη αυτοαναιρούνται με το πρόσχημα της βοήθειας προς τον συνάνθρωπο ενώ στην ουσία προβάλουν και εξυψώνουν (συγκεκαλυμένα ) το εγώ τους.

    Για παράδειγμα στην περίπτωση σου,, αν το έκανε αυτο ας πούμε ο Γιώργος Πάνου θα τον είχαν περάσει τώρα γενιές δεκατέσσερις.Η ίδια Ελισάβετ θα τον ειχε στήσει στον τοιχο και θα έλεγε το ποσο δίκιο είχε για το ποιόν του και τι μεγάλη ζημιά σου προξένησε.Σχεδον όλοι θα σου δίναν δίκιο και θα ζηταγανε την κεφαλή του επί πίνακι.
    Εντάξει το δύο μέτρα και δύο σταθμά τηρείται κατά κόρον εδώ μέσα.

    Ενδιαφέρων θα είχε και τι γράφτηκε μεταξύ σας σε μηνύματα.Δεν σου λέω φυσικά να γράψεις ό,τι λέχθηκε.Από την τόσο δίκαιη οργή και μίσος που έχεις ακόμα, πιστεύω ότι και κει (στα πμ ) αισθάνθηκες ότι προσπάθησε να σε τουμπαρει.
    Άλλωστε φαίνεται και από το τελευταίο μήνυμα της πως δεν δείχνει ίχνος μεταμέλειας και μάλιστα πιστεύει ότι έχει και δίκιο από πάνω.
    Επίσης μας λέει να μην ασχοληθούμε με την πράξη της αλλά να επικεντρωθούμε σε σένα.Δηλαδη βγάζει την ουρά της έξω για να μην φάει ομαδικό βρισιμο.

    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Μετά από πολλή συζήτηση με την μπου ιδιωτικά, αποφασίσαμε να το πω κ εδω δημοσία. Εγώ ειμαι ο καταδότης της μπου. Εγώ το έκανα. Εξήγησα τους λόγους στην ίδια, εκείνη όπως ξέρετε διαφωνεί.

    Νομίζω οτι η κουβέντα πρέπει να εστιαστεί στο πώς νιώθει η μπου κ ότι νιώθει προδομένη από μένα κι όχι στο αν έκανα καλά ή όχι.

    Επίσης θέλω να πω σε ολους όσους φοβούνται πως θα τους καταδώσω, πως δεν υπάρχει λόγος, βρίσκομαι εδώ ακόμα επειδή έχω να λύσω αυτό με την μπου, δεν θα ξανα ανακατευτώ στο φόρουμ, έχω ζητήσει ήδη την διαγραφή του λογαριασμού μου.

    Ακόμα κι αυτό εδώ το μνμ νομίζω ότι η μπου το θέλει τιμωρητικά για τον εαυτό της, για να σας δει να με επιβραβεύετε (κάποιοι) επειδή νιώθει πως κανείς δεν την καταλαβαίνει και πως εκείνη είναι λάθος. Γιαυτό προτείνω η συζήτηση να περιοριστεί στο πως νιώθει εκείνη. Δικό της είναι το θρεντ.[/QUOTE



    Ακόμα και στο τελευταίο της μήνυμα ( ? ) κοιτάζει την υστεροφημία της και να μην προσβληθεί το εγώ της.


    Για να προλάβω όσους σωστά απαντήσουν ότι πιθανώς σε έσωσε από επικείμενη αυτοκτονία, θα πω ότι ήταν τελείως λάθος η πράξη της
    Θα μπορούσε για παράδειγμα να γραψει δημοσια

    -Boo αισθάνομαι ότι ο τρόμος σε έχει κυριέψει και φοβαμαι ότι θα κάνεις μεγαλο κακο στον εαυτό σου.Σε παρακαλώ πείσε με ότι οι φόβοι μου δεν θα βγουν αληθινοί.Θελω το καλό σου και αν δεν μπορείς να το διαχειριστείς, σε προτρέπω να πας τώρα αμέσως σε μια εφημερεύουσα ψυχιατρική κλινική.Αν αγνοήσεις αυτά που λέω και επειδή θα το χω κρίμα στην συνείδηση μου, λυπάμαι πολύ αλλά θα με αναγκάσεις να κάνω αναφορά και να έρθουν σπίτι σου. Δεν θέλω με τίποτα να κάνω κάτι τέτοιο αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι μπορείς μόνη σου να το διαχειριστείς-

    Έτσι θα ακούγαμε τι έχει να μας πει η Boo , θα παίρναν θέση και άλλα μέλη και θα αξιολογούσαν την οποία βαρύτητα της κατάστασης. .



    Boo βγάλε όλη την οργή που έχεις μέσα σου.Δεν αξίζει να δηλητηριάσεις την ψυχή σου για μια προδοσία.Έχεις πολλούς εδώ μέσα που σε καταλαβαίνουν και κανένας δεν θα σε κατηγορήσει ακόμα κι αν βγάλεις φαρμάκι.
    Ενδιαφέρον... Ξέρεις για όλους και για όλα.. Για πες φίλε επειδή το έχω απορία.. Εσύ που ήρθες να χωρίσεις τα άτομα σε κατηγορίες, εσύ που ήρθες να κρίνεις και να στήσεις στον τοίχο την Ελισάβετ και την κάθε Ελισάβετ.. Που ήσουν όταν η μπου δεν ήταν καλά? Οταν η μπου έκοβε τα χέρια της? Αλλά ναι ξέχασα. Οι άνθρωποι πιο εύκολα κρίνουν, δικάζουν από το να βοηθανε, από το να ακούν, από το να νοιαζονται..
    Και συνήθως όλοι αυτοί οι άνθρωποι δεν κοιτάνε την καμπούρα τους και μόλις βρουν κάτι πατάνε πάνω του για να βγουν στην επιφάνεια. Και μια συμβουλή, μπορείς να πεις την άποψή σου χωρίς να πατήσεις πάνω στην άποψη των άλλων για να πάρει αξία η δική σου άποψη..

  8. #203
    [QUOTE=george1520;1108725]
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Boo και μένα με εξόργισε η πράξη της Ελισάβετ, αλλά δεν πηρα θεση γιατι έγραψε ότι ζήτησε να διαγραφεί ο λογαριασμός της.Ομως από ότι βλέπω δεν έχει διαγραφεί, οπότε μπορεί αν θέλει να απαντήσει.

    Αρκετοί υποστήριξαν την πράξη της Ελισάβετ (πιστεύω με καλή πρόθεση ) αλλά υπάρχουν και άλλοι πολλοί περισσότεροι που θα ήθελαν το λιγότερο να την βρίσουν και άλλοι να το πήγαιναν ακόμα παρακάτω.
    Όμως επειδή πολλοί φοβούνται να γράψουν αυτά που πραγματικά σκέπτονται για το λόγο ότι θα δεχθούν συντονισμένη επιθεση και θα γίνουν χειρότερα από ότι είναι.
    Υπάρχουν και άλλοι που άκουσαν ένα καλό λόγο από την Ελισάβετ και τώρα αισθάνονται παγιδευμένοι να πουν αυτά που πραγματικά σκέπτονται.
    Άλλοι πάλι λένε ότι το έκανε για το καλό σου και ξεχνάνε ότι πολλά από τα μεγαλύτερα εγκλήματα έγιναν στο όνομα της φράσης ' για το καλο σου' Απο το πιο συνηθισμένο όπου γονεις ταλαιπωρούν και μειώνουν το παιδί τους για το καλό του μέχρι τους μεγαλύτερους σφαγείς της ανθρωπότητας που λέγανε ότι τα κάνανε όλα αυτά για το καλό του λαού τους.
    Επίσης εδώ μέσα στο φόρουμ υπάρχει πολύ μεροληψία. ( και φουλ υποκρισία )
    Αρκετά μέλη πέφτουν συχνά σε αντιφάσεις. Αν σε συμπαθούν αν τους έχεις υποστηρίξει κάποια στιγμή , θα λάβεις διαφορετική απαντηση από κάποιον που τον έχουν βάλει στο μάτι.Ετσι πολύ συχνά βλέπουμε εδώ στο φόρουμ σε πανομοιότυπα θέματα να δίνονται από τα ίδια μέλη διαφορετικές απαντήσεις ανάλογα αν σε συμπαθούν η όχι.Πολλά μέλη αυτοαναιρούνται με το πρόσχημα της βοήθειας προς τον συνάνθρωπο ενώ στην ουσία προβάλουν και εξυψώνουν (συγκεκαλυμένα ) το εγώ τους.

    Για παράδειγμα στην περίπτωση σου,, αν το έκανε αυτο ας πούμε ο Γιώργος Πάνου θα τον είχαν περάσει τώρα γενιές δεκατέσσερις.Η ίδια Ελισάβετ θα τον ειχε στήσει στον τοιχο και θα έλεγε το ποσο δίκιο είχε για το ποιόν του και τι μεγάλη ζημιά σου προξένησε.Σχεδον όλοι θα σου δίναν δίκιο και θα ζηταγανε την κεφαλή του επί πίνακι.
    Εντάξει το δύο μέτρα και δύο σταθμά τηρείται κατά κόρον εδώ μέσα.

    Ενδιαφέρων θα είχε και τι γράφτηκε μεταξύ σας σε μηνύματα.Δεν σου λέω φυσικά να γράψεις ό,τι λέχθηκε.Από την τόσο δίκαιη οργή και μίσος που έχεις ακόμα, πιστεύω ότι και κει (στα πμ ) αισθάνθηκες ότι προσπάθησε να σε τουμπαρει.
    Άλλωστε φαίνεται και από το τελευταίο μήνυμα της πως δεν δείχνει ίχνος μεταμέλειας και μάλιστα πιστεύει ότι έχει και δίκιο από πάνω.
    Επίσης μας λέει να μην ασχοληθούμε με την πράξη της αλλά να επικεντρωθούμε σε σένα.Δηλαδη βγάζει την ουρά της έξω για να μην φάει ομαδικό βρισιμο.

    Ενδιαφέρον... Ξέρεις για όλους και για όλα.. Για πες φίλε επειδή το έχω απορία.. Εσύ που ήρθες να χωρίσεις τα άτομα σε κατηγορίες, εσύ που ήρθες να κρίνεις και να στήσεις στον τοίχο την Ελισάβετ και την κάθε Ελισάβετ.. Που ήσουν όταν η μπου δεν ήταν καλά? Οταν η μπου έκοβε τα χέρια της? Αλλά ναι ξέχασα. Οι άνθρωποι πιο εύκολα κρίνουν, δικάζουν από το να βοηθανε, από το να ακούν, από το να νοιαζονται..
    Και συνήθως όλοι αυτοί οι άνθρωποι δεν κοιτάνε την καμπούρα τους και μόλις βρουν κάτι πατάνε πάνω του για να βγουν στην επιφάνεια. Και μια συμβουλή, μπορείς να πεις την άποψή σου χωρίς να πατήσεις πάνω στην άποψη των άλλων για να πάρει αξία η δική σου άποψη..
    Που το είδες ότι χωρίζω τους ανθρώπους σε κατηγορίες;
    Γράφω ότι παρατηρώ .Αν εσύ δεν τα βλέπεις αυτά ,δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.
    Εσύ δηλαδή που μίλαγες τόσο καιρό με την boo αισθάνεσαι ότι έχεις πλεονέκτημα και θα μου ορίσεις εσύ το πότε θα παρέμβω.
    Όλοι μέχρι τώρα δίναν δίκιο στην Boo αλλά και να μην κακοκαρδισουμε και την Ελισάβετ.
    Την άποψη μου την είπα άλλο εσύ που δεν την βλέπεις

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση παρόλο που τυπικά δεν παραβίασε τους όρους χρήσης.

    Άστα και γω έξω από τον χορό ξέρω πολλά τραγούδια
    Last edited by Aeon; 30-04-2020 at 18:55.

  9. #204
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post

    Που το είδες ότι χωρίζω τους ανθρώπους σε κατηγορίες;
    Γράφω ότι παρατηρώ .Αν εσύ δεν τα βλέπεις αυτά ,δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.
    Εσύ δηλαδή που μίλαγες τόσο καιρό με την boo αισθάνεσαι ότι έχεις πλεονέκτημα και θα μου ορίσεις εσύ το πότε θα παρέμβω.
    Όλοι μέχρι τώρα δίναν δίκιο στην Boo αλλά και να μην κακοκαρδισουμε και την Ελισάβετ.
    Την άποψη μου την είπα άλλο εσύ που δεν την βλέπεις

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    Άστα και γω έξω από τον χορό ξέρω πολλά τραγούδια
    Απάντησε μου που ήσουν όταν η μπου δεν ήταν καλά? Αυτό μόνο.
    Last edited by Aeon; 30-04-2020 at 18:55.

  10. #205
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post

    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Αυτό τώρα το είδα.. Παίζεις άσχημα το παιχνίδι φίλε και δεν θες να με δεις να νευριάζω..
    Last edited by Aeon; 30-04-2020 at 18:56.

  11. #206
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Απάντησε μου που ήσουν όταν η μπου δεν ήταν καλά? Αυτό μόνο.
    Άντε πάλι τα ίδια.Σου απάντησα .Οπότε θέλω θα μπαίνω και άφησα για άλλους το ρόλο της μητέρας Τερεζας

  12. #207
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Άντε πάλι τα ίδια.Σου απάντησα .Οπότε θέλω θα μπαίνω και άφησα για άλλους το ρόλο της μητέρας Τερεζας
    Όχι συνέχισε τον ρόλο του έξυπνου.. Κάποτε χρειάζεται να παίζεις κι αυτό τον ρόλο, κρίμα είναι να μην ξέρεις καν τι σημαίνει να είσαι έξυπνος.. Σε νιώθω, αλήθεια.. Μπορώ να καταλάβω γιατί νιώθεις έτσι και κυρίως γιατί φέρεσαι έτσι.. Σε καταλαβαίνω. Αν θες άνοιξε ένα θέμα να μας μιλήσεις για σένα.

  13. #208
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αυτό τώρα το είδα.. Παίζεις άσχημα το παιχνίδι φίλε και δεν θες να με δεις να νευριάζω..
    Δεν παίζω άσχημα, απλώς παίζω με τα όπλα σου

  14. #209
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Δεν παίζω άσχημα, απλώς παίζω με τα όπλα σου
    Με τα δικά μου όπλα? Μπήκες στο προφίλ μου, διάβασες την ιστορία μου για να έρθεις εδώ να υποστηρίξεις την άποψη σου που δεν έχει καμία σχέση με το θέμα? Αλλά ναι.. Πως θα γυρίσεις το θέμα εκεί που σου συμφέρει?

    Αλλά τελικά που ήσουν όταν η μπου δεν ήταν καλά?? Το έχω απορία!!

  15. #210
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όχι συνέχισε τον ρόλο του έξυπνου.. Κάποτε χρειάζεται να παίζεις κι αυτό τον ρόλο, κρίμα είναι να μην ξέρεις καν τι σημαίνει να είσαι έξυπνος.. Σε νιώθω, αλήθεια.. Μπορώ να καταλάβω γιατί νιώθεις έτσι και κυρίως γιατί φέρεσαι έτσι.. Σε καταλαβαίνω. Αν θες άνοιξε ένα θέμα να μας μιλήσεις για σένα.
    Ευχαριστώ και μιας και με κατάλαβες (μιας και είσαι κατά τα λεγόμενα σου έξυπνος ) και το ίδιο επιθυμώ δια εσε

Page 14 of 23 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Similar Threads

  1. ακουσια νοσηλεία!!
    By manos_84 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 22-02-2019, 07:12
  2. Ακούσια εισαγωγή
    By amitas in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-11-2018, 18:00
  3. Ακούσια νοσηλεία
    By amitas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2018, 21:29
  4. ΝΟΣΗΛΕΙΑ
    By xara86 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-2014, 18:48
  5. νοσηλεια????
    By ferro in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 30-04-2009, 19:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •