Εχασα το μπαμπα μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Γιατί νοιώθεις τύψεις επειδή δεν είσαι στα πατωματα να χτυπιέσαι???
    Άντε και ήσουν τι θα έβγαινε ,θα γυρνούσε πίσω ?
    Μην παρασυρεσαι από αυτά που λένε οι αλλοι.Έχεις 2 παιδία που σε θέλουν εκεί δυνατη και χαρούμενη .
    Τι δηλαδή πρέπει να σε βλέπουν όλοι μερα Ν κλαις και μέσα στα μαύρα ?????
    Όλο αυτό που νοιώθεις σήμερα δεν κάνει την αγάπη που έχεις για τον πατέρα σου μικρότερη ,είναι ίσως η άμυνα σου ,εκμεταλλεύσου την !
    Αχ δν ξερεις ποσο σε ευχαριστω για τα λογια σου..ετσι σκέφτομαι κνεγω κ ετσι ηταν κ ο μπαμπας μου..θελω να ειμαο.ξανα καλα για τα παιδια.μου για τον ανδρα για μενα αλλα.κ για τον μπαμπα μου..ο κοσμος ομως παρεξηγεί.αν δεν κλαις αν σε βλεπει καλα μετα απο αυτο αν δεν βαλεις μαυρα για μηνες..εγω δν ειμαι έτσι..δεν ηθελα το.μπαμπα μου να βασανιζεται αφου εγινε το κακο πιστευω καλύτερα που εφυγε..πιστευω οτι ο θανατος ειναο μεσα στη ζωη κ οτι δν πρέπει να θρηνουμε αλλα να σκεφτομαστε οτι η ζωη συνεχιζεται κ πρέπει να την ζουμε καθε λεπτο..σε μια φιλη μου που τα ειπα.ολα αυτα μπυ λεει καλα ρε συ τοσο γρηγορα το ξεπερασες κ εισαι καλα? Κνεγω για αυτο αγχωθηκα τωρα γτ λεω μηπως κατι δεν παει καλα!

  2. #17
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Afroula View Post
    Αχ δν ξερεις ποσο σε ευχαριστω για τα λογια σου..ετσι σκέφτομαι κνεγω κ ετσι ηταν κ ο μπαμπας μου..θελω να ειμαο.ξανα καλα για τα παιδια.μου για τον ανδρα για μενα αλλα.κ για τον μπαμπα μου..ο κοσμος ομως παρεξηγεί.αν δεν κλαις αν σε βλεπει καλα μετα απο αυτο αν δεν βαλεις μαυρα για μηνες..εγω δν ειμαι έτσι..δεν ηθελα το.μπαμπα μου να βασανιζεται αφου εγινε το κακο πιστευω καλύτερα που εφυγε..πιστευω οτι ο θανατος ειναο μεσα στη ζωη κ οτι δν πρέπει να θρηνουμε αλλα να σκεφτομαστε οτι η ζωη συνεχιζεται κ πρέπει να την ζουμε καθε λεπτο..σε μια φιλη μου που τα ειπα.ολα αυτα μπυ λεει καλα ρε συ τοσο γρηγορα το ξεπερασες κ εισαι καλα? Κνεγω για αυτο αγχωθηκα τωρα γτ λεω μηπως κατι δεν παει καλα!
    Ξέρει ποτέ άρχισα να νοιώθω πιο καλά ?
    Όταν σταμάτησα να δίνω σημασία στο πως θα φαίνομαι στα ματια των άλλων.....
    Η μόνη γνώμη που με ενδιαφέρει πλέον είναι των δικων μου ανθρώπων....
    Όλοι οι αλλοι ας κοιτάξουν την δική τους καμπούρα και ας αφήσουν τη δική μας ήσυχη !
    Όταν κλείνει η πόρτα του σπιτιού μας είμαστε μόνοι μας και δίνουμε λόγο μόνο στον ευατο μας και σε κανέναν άλλων....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    τα θερμά μου συλληπητήρια... γνωρίζω πολύ καλά τί σήμαίνει όταν φτάνουμε στο σημείο να ευχόμαστε να πεθάνει ο γονιός μας για να μην υποφέρει άλλο.
    Η διαδικασία του πένθους είναι αλλοπρόσαλλη για όλους, χαρακτηρίζεται από ακραίες εναλλαγές αισθημάτων και συμπεριφοράς, ανεξαιρέτως για όλους, τη μια στιγμή λες οτι η ζωή συνεχίζεται, γίνεσαι υπερδραστήρια, ακούς μουσική και χορεύεις και σε 2 λεπτά κλαις τόσο πολύ που θα σε ζήλευαν και οι μοιρολογίστρες, και μετά πάλι "business as usual".
    Προσωπική μου συμβουλή να κλάψεις τώρα όσο μπορείς αλλιώς αυτός ο πόνος θα σε τρώει για πάντα. Σιγά σιγά θα περάσει, ένας ψιλοπόνος θα υπάρχει πάντα επειδή θα σου λείπει ο πατέρας σου αλλά σταδιακά θα επανέλθεις....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    τα θερμά μου συλληπητήρια... γνωρίζω πολύ καλά τί σήμαίνει όταν φτάνουμε στο σημείο να ευχόμαστε να πεθάνει ο γονιός μας για να μην υποφέρει άλλο.
    Η διαδικασία του πένθους είναι αλλοπρόσαλλη για όλους, χαρακτηρίζεται από ακραίες εναλλαγές αισθημάτων και συμπεριφοράς, ανεξαιρέτως για όλους, τη μια στιγμή λες οτι η ζωή συνεχίζεται, γίνεσαι υπερδραστήρια, ακούς μουσική και χορεύεις και σε 2 λεπτά κλαις τόσο πολύ που θα σε ζήλευαν και οι μοιρολογίστρες, και μετά πάλι "business as usual".
    Προσωπική μου συμβουλή να κλάψεις τώρα όσο μπορείς αλλιώς αυτός ο πόνος θα σε τρώει για πάντα. Σιγά σιγά θα περάσει, ένας ψιλοπόνος θα υπάρχει πάντα επειδή θα σου λείπει ο πατέρας σου αλλά σταδιακά θα επανέλθεις....
    Σε ευχαριστω πολυ για τα ομορφα λογια σου..πραγνατικα προσπαθω να κλαψω να βγαλω αυτο το πονο απο μεσα μου αλλα δεν μπορω..βεβαια παντα ημουν ετσι..σε μεγαλες δυσκολιες ολοι γυρω μου κατέρρεαν εκλαιγαν κ εγω απλα παγωνα κ οταν περνουσε ολο αυτο ξεσπουσα..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Έχασα το μπαμπά μου... πολλά προβλήματα και πόνος...
    By broken heart 1985 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 24-09-2019, 20:23
  2. 'εχασα τον μπαμπά μου :(
    By amelie12 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-2013, 10:37
  3. ερωτευμενη με τον υπαλληλο του μπαμπα μου
    By lindsay in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 10-06-2013, 02:02
  4. ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 05-06-2012, 13:46
  5. Μολις 16 οταν εχασα τον μπαμπα μου..
    By Αρτεμις in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 9
    Last Post: 19-07-2010, 13:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •