Ψυχωση μετα ομως ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164

    Ψυχωση μετα ομως ?

    Παιδια αν αρχισω αγωγη μετα δεν μπορω να κοψω τα χαπια ? Θα γυρισει σε σχιζοφρενεια ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 04-04-2020 at 15:57.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης. .
    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Ναι φοβομουν οτι μπορει να υπαρχουν θεματα αλλα εφοσον μου εξηγησες οτι δεν υπαρχει προβλημα αν κοπουν πολυ αργα ειμαι οκ. Απλα τωρα ειναι ολη αυτη η κατασταση θελω να βρω καινουργιο ψυχιατρο, πρεπει να κανω υπομονη
    Last edited by Aeon; 04-04-2020 at 15:57.

  4. #4
    ΚΟΥΝΙΑ Π ΣΕ ΚΟΥΝΑΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΠΤ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    1000 λαικ στον απο πανω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ΚΟΥΝΙΑ Π ΣΕ ΚΟΥΝΑΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΠΤ
    Πες το και σε μένα αυτό που τα χα κομμένα για 4 χρόνια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    μονο το 10% στατιστικα κοβει τα φαρμακα με επιτυχια, το 90% πρεπει να τα παιρνει για παντα, εγω για παντα θα παιρνω λιγο φαρμακο, αλλα κατα τα αλλα ειμαι 100% λειτουργικος........

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας :-)

  9. #9
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Πες το και σε μένα αυτό που τα χα κομμένα για 4 χρόνια
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΣ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΗΣΟΥΝ ΟΜΩΣ!!!
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 04-04-2020 at 04:15.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΣ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΗΣΟΥΝ ΟΜΩΣ!!!
    Κατάλαβε κάτι δεν τα έκοψα μόνος μου, επειδή έτσι μου κάπνισε ένα πρωί τα έκοψα γιατί ο γιατρός έκρινε πως δεν τα χρειαζόμουν άλλο στη ζωή μου. Όπως ο ίδιος γιατρός έκρινε πριν από 15 μέρες που τον επισκέφθηκα πως έπρεπε να ξεκινήσω θεραπεία. Και σου επαναλαμβάνω πως όταν ξεκίνησα τη διακοπή, αλλά και για τα επόμενα 4 χρόνια δεν έπαθα κάτι.

    Και ας το πάρουμε και διαφορετικά δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνω να συνεχίζα τη θεραπεία μήπως από τα συμπτώματα στέρησης πάθαινα ψύχωση; Δεν έχει λογική όταν ο ίδιος ο γιατρός σου λέει θα ξεκινήσουμε σταδιακά την διακοπή τους

  11. #11
    TO OTI ΣOY TA ΣYNISTESΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ ΚΑΛΟΣ Η ΚΑΚΟΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΕΣΥ ΕΓΙΝΕΣ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΕΡΙ ΚΟΨΙΜΑΤΟΣ ΧΑΠΙΩΝ,ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΣΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    TO OTI ΣOY TA ΣYNISTESΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ ΚΑΛΟΣ Η ΚΑΚΟΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΕΣΥ ΕΓΙΝΕΣ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΕΡΙ ΚΟΨΙΜΑΤΟΣ ΧΑΠΙΩΝ,ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΣΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ
    Δεν προέτρεψα κανέναν να κόψει τα φάρμακα του, είπα πως είναι εφικτό,
    το τρόπο που το εφαρμοσε ο γιατρός μου πανω μου. Και είπα επίσης πως αν έρθει η ώρα της διακοπής τότε ο γιατρός θα τη καθοδηγήσει στο τρόπο.

  13. #13
    ΚΟΙΤΑ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΕΣ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΝΩ ΠΧ ΑΚΟΥΓΕΣ ΦΩΝΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΥΑΛΟ ΑΛΦΑΔΙ.ΜΗΝ ΒΙΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΨΕΜΑΤΑ,ΓΤ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΛΛΟΣ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ.ΤΟΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ...ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΛΕΩ(ΕΤΣΙ?) Κ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΕΚΟΒΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΑ Κ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑΤΡΟ,ΓΤ ΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΙΝΑ Κ ΛΑΛΟΥΣΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΟ Κ ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΕΡΙΞΑ ΜΑΥΡΗ ΠΕΤΡΑ ΣΤΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΑ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΣΤΩ Κ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΝΤΑ Κ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ.ΤΛΚ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΞΑΝΑΕΔΩΣΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ?ΚΑΤΙ ΕΙΔΕ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΓΤ Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ, ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΚΟΨΙΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΘΕΛΗΣΗ(ΓΤ ΠΧ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΚΟΒΕΤΑΙ 10 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΣΤΑΔΙΑΚΑ) ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΒΟΝΤΑΙ,ΤΙΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ ΚΑΚΟ,ΝΑ ΚΛΑΙΜΕ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ?Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ?ΠΡΟΤΕΙΜΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΛΙΓΟ ΦΑΡΜΑΚΟ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ Κ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ... ΥΓ ΤΑ ΑΝΤΙΨΥΧΩΣΙΚΑ ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΥΠΟΔΟΧΕΙΣ ΤΟΥ ΝΕΥΡΟΔΙΑΒΙΒΑΣΤΗ ΝΤΟΠΑΜΙΝΗΣ Κ ΟΧΙ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΟΥΣ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    164
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    TO OTI ΣOY TA ΣYNISTESΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ ΚΑΛΟΣ Η ΚΑΚΟΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΕΣΥ ΕΓΙΝΕΣ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΔΙΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΕΡΙ ΚΟΨΙΜΑΤΟΣ ΧΑΠΙΩΝ,ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΣΥ ΑΣ ΠΟΥΜΕ
    Οχι φιλε Δημητρη, ο mindcrime δεν με προετρεψε σε καμια περιπτωση να κοψω καποιο χαπι ή κατι τετοιο. Ισα- ισα του ζητησα να μου στειλει πμ να συζητησουμε για το θεμα και ο ανθρωπος προθυμοποιηθηκε αμεσως και διοτι προς το παρον δεν παιρνω αντιψυχωσικα μου εδωσε ο γιατρος δεν τα παιρνω, με προετρεψε με πολυ καλο τροπο να συνεχισω την αγωγη για να γινω καλα. Καταλαβαινω οτι ισως ο γραπτος λογος ειναι περιεργος απλως εγω ρωτησα αν ειναι εφικτο οχι να τα κοψω ή οτιδηποτε και ο mindcrime κατεθεσε την δικη του εμπειρια και ειπε ναι. Σιγουρα για καθε ανρωπο ειναι διαφορετικα, σε ευχαριστω για την απαντηση σου

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Για να λεμε το σωστο, το "Αν το κόψει κάποιος με πολύ αργό τρόπο κατά 99% δεν θα πάθει τίποτα."

    δε στεκεται με τιποτα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μόνιμη βλάβη μετά από ψύχωση?
    By kitty in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 16-04-2013, 09:44
  2. Replies: 11
    Last Post: 13-06-2012, 15:35
  3. Κατάθλιψη μετά απο ψύχωση
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 04-04-2012, 00:43
  4. Λίγο μετά την ψύχωση
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 28-12-2009, 02:08
  5. Μετά τη ψύχωση
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 04-12-2008, 00:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •