Προβλήματα με πρώην
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11

    Προβλήματα με πρώην

    Καλησπέρα σας,

    είναι το πρώτο μου ποστ μιας και έχω την ανάγκη να μιλήσω με ανθρώπους και να με βοηθήσουν να δω τα πράγματα ίσως διαφορετικά.
    Περίπου πριν 4 μήνες γνώρισα μία κοπέλα μετά από ένα χρονικό διάστημα που ήμουν μόνος από την προηγούμενη μου σχέση.Σαν άνθρωπος είμαι δύσκολος στο να ανοιχτώ σε κάποιον και να αφεθώ και το ίδιο έκανα με αυτήν την κοπέλα. Αυτή όμως επέμενε, με πίεζε, μου έλεγε ότι δεν έχω κάτι να φοβηθώ και γενικά προσπαθούσε πάρα πολύ. Σιγά σιγά και εγώ χαλάρωνα και ανοιγόμουν, μέχρι το σημείο που άρχισα να τα δίνω όλα και να τα δίνει και αυτή όλα.Ενδιάμεσα μέσα του φλεβάρη απολύθηκα από την δουλειά μου και ζορίστηκα ψυχολογικά πάρα πολύ και μου έβγαιναν αρκετά νεύρα και γκρίνια. Η κοπέλα από εκείνο το σημείο άρχιζε να απομακρύνεται, να μην χαμογελάει να μην με φιλάει να μην θέλει να περνάει χρόνο μαζί μου.Και έρχεται και η καραντίνα με τον ιό και μας αποτελειώνει. Με αφήνει λέγοντας ότι τελείωσε όλο αυτό για αυτήν και ότι δεν νιώθει τίποτα πλέον. Είμαι τόσο χαμένος με όλα αυτά που έχουν γίνει και νιώθω κενός.Δεν έχω ξαναγράψει σε forum αλλά είχα την ανάγκη να με ακούσει κάποιος. συγχωρέστε με για την γραφή μου, ίσως θα έπρεπε να γραψω περισσότερα αλλά νιώθω τόσο χαμένος και μόνος. Σκέφτομαι συνεχώς πως γίνεται ενας άνθρωπος σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα να περάσει από τον απόλυτο έρωτα (γιατί αυτό μου έλεγε) , σε αδιαφορία και τέτοια συμπεριφορά.

    Γιώργος

  2. #2
    george1520
    Guest
    Μήπως δεν ήταν έρωτας και ήταν απλά ένας ενθουσιασμός? Κάποτε δεν χρειάζεται να τα δίνουμε όλα σε μια σχέση γιατί κάποιοι δεν ξέρουν να τα χειριστούν.. Πνίγονται. Έτσι είναι η ανθρώπινη φύση. Όταν δεν παίρνουμε, θέλουμε και όταν παίρνουμε βαριόμαστε. Γιατί?? Ίσως επειδή θεωρούμε ότι ο άλλος είναι δεδομένος άρα πλέον δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον? Ποιος ξέρει? Μόνο ο χρόνος.
    Ζήσε τον χωρισμό, πάρε τον χρόνο σου και σιγά σιγά θα προχωρήσεις. Όποιος θελει να είναι δίπλα σου ποτέ δεν φεύγει από εκεί, για κανένα λόγο. Όταν φύγει... Τελείωσε.
    Last edited by george1520; 03-04-2020 at 18:16.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    καταλαβαίνω αυτό που μου λες απλά το μυαλό μου είναι ένας κουβάς αρνητικών σκέψεων. Δεν ξέρω αν ήταν ενθουσιασμός αλλά ήταν πάρα πολύ έντονο συναισθηματικά και για τους δύο.απλά τώρα λόγω των δεδομένων συνθηκών είναι ακόμα δυσκολότερο να μην το σκέφτομαι και να μην παλεύω να μην επικοινωνήσω με κάποιον τρόπο μαζί της.πνίγομαι και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω

  4. #4
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by 3po View Post
    καταλαβαίνω αυτό που μου λες απλά το μυαλό μου είναι ένας κουβάς αρνητικών σκέψεων. Δεν ξέρω αν ήταν ενθουσιασμός αλλά ήταν πάρα πολύ έντονο συναισθηματικά και για τους δύο.απλά τώρα λόγω των δεδομένων συνθηκών είναι ακόμα δυσκολότερο να μην το σκέφτομαι και να μην παλεύω να μην επικοινωνήσω με κάποιον τρόπο μαζί της.πνίγομαι και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω
    Ίσως γιαυτό τελείωσε τόσο γρήγορα.. Δώσατε πολλά σε μικρό χρονικό διάστημα και κάπου εκεί κούρασε. Καταλαβαίνω πως επειδή είσαι περισσότερες ώρες σπίτι άρα το μυαλό δουλεύει περισσότερο αλλά είναι η στιγμή που πρέπει να κάνεις κάτι για σένα. Σε χώρισε! Ας πάρει ο καθένας τις ευθύνες του..
    Θα ανακυκλώνεις τα πάντα τώρα. Θα λες "αν έκανα έτσι, ίσως να είχαμε διαφορετική εξέλιξη" κτλ. Είναι όλα φυσιολογικά. Απλά να έχεις μέσα στο μυαλό σου ότι ήσουν ο εαυτό σου και δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι υποθετικά σενάρια. Κάποια στιγμή θα σκεφτεί κι αυτή και θα τα ζυγίσει όλα.. Εκείνη την στιγμή ή θα γυρίσει πίσω ή θα προχωρήσει.
    Γέμισε την μέρα σου με ότι μπορείς για να μην την σκέφτεσαι και σιγά σιγά ο πόνος θα φύγει. Πλέον δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ. Αυτή έφυγε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by 3po View Post
    καταλαβαίνω αυτό που μου λες απλά το μυαλό μου είναι ένας κουβάς αρνητικών σκέψεων. Δεν ξέρω αν ήταν ενθουσιασμός αλλά ήταν πάρα πολύ έντονο συναισθηματικά και για τους δύο.απλά τώρα λόγω των δεδομένων συνθηκών είναι ακόμα δυσκολότερο να μην το σκέφτομαι και να μην παλεύω να μην επικοινωνήσω με κάποιον τρόπο μαζί της.πνίγομαι και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω
    Ξέχασε το μην της ξαναμιλήσεις πάει αυτή, κάνε ένα δώρο στο εαυτό σου Διαβασε το the psychology of women της Margaret Matlin

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ξέχασε το μην της ξαναμιλήσεις πάει αυτή, κάνε ένα δώρο στο εαυτό σου Διαβασε το the psychology of women της Margaret Matlin
    προσπαθώ να μην την ξαναμιλησω αλλα δεν ειναι έυκολο.το κακό είναι ότι δεν είμαι μικρός και έχω φάει τα μούτρα μου και άλλες φορές.αλλά αυτή την φορά έπεσαν όλα μαζί και δεν ξέρω τι να πρωτο-αντιμετωπίσω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλησπερα.
    αν καταλαβα καλα, απο τα διαστηματα που αναφερεις, ολη η ιστορια κρατησε περιπου 2 με 3 μηνες.
    και να σου ειπε οτι ζουσε τον "απολυτο ερωτα", δεν μπορει να ηταν αληθεια.
    πρωτον γιατι ηταν πολυ συντομη η γνωριμια και δευτερον επειδη της ξεφουσκωσε πολυ γρηγορα.
    ναι, φυσικα και γινεται να ενθουσιαζεται καποιος και μολις γνωριστει καλυτερα να του περναει..
    ασχολησου με κατι αλλο, μην επανερχεσαι ακομα κι αν στο ζητησει.
    με νεα δουλεια, προλαβες να κανεις κατι πριν την καραντινα;.
    εκει να επικεντρωθεις εσυ μολις ληξει η καραντινα και οι νεες γνωριμιες θα κανουν τα υπολοιπα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by 3po View Post
    προσπαθώ να μην την ξαναμιλησω αλλα δεν ειναι έυκολο.το κακό είναι ότι δεν είμαι μικρός και έχω φάει τα μούτρα μου και άλλες φορές.αλλά αυτή την φορά έπεσαν όλα μαζί και δεν ξέρω τι να πρωτο-αντιμετωπίσω.
    Το ξέρω αλλά είναι χάσιμο χρόνου το πρώτο που θα πρέπει να σε ενδιαφέρει είναι δουλειά, τίποτα άλλο

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    αν καταλαβα καλα, απο τα διαστηματα που αναφερεις, ολη η ιστορια κρατησε περιπου 2 με 3 μηνες.
    και να σου ειπε οτι ζουσε τον "απολυτο ερωτα", δεν μπορει να ηταν αληθεια.
    πρωτον γιατι ηταν πολυ συντομη η γνωριμια και δευτερον επειδη της ξεφουσκωσε πολυ γρηγορα.
    ναι, φυσικα και γινεται να ενθουσιαζεται καποιος και μολις γνωριστει καλυτερα να του περναει..
    ασχολησου με κατι αλλο, μην επανερχεσαι ακομα κι αν στο ζητησει.
    με νεα δουλεια, προλαβες να κανεις κατι πριν την καραντινα;.
    εκει να επικεντρωθεις εσυ μολις ληξει η καραντινα και οι νεες γνωριμιες θα κανουν τα υπολοιπα..
    δεν μου είπε οτι ζούσε τον απόλυτο έρωτα, απλά για ένα μήνα ήταν πολύ έντονο και για τους δυο μας.αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω και να χωνέψω είναι πως της έφυγε από την μία μέρα στην άλλη κυριολεκτικά.Κυριακη μέσα στα μέλια και στα γέλια και ξαφνικά Δευτέρα ένας εντελώς διαφορετικός άνθρωπος.και για δύο εβδομάδες μετά ο απόλυτος εφιαλτης.
    για δουλειά δυστυχώς με πρόλαβε ο ιός .ελάχιστες εταιρίες κάνουν προσλήψεις εώς καμία.
    Δεν φοβάμαι τις νέες γνωριμίες...απλά μεγάλωσα και κουράστηκα να περνάω τέτοια θλίψη και κλείνομαι ακόμα περισσότερο στον εαυτό μου.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    45
    Άκου φίλε νομίζω από τα λεγόμενα σου ότι εσύ την θες, είσαι και μεγαλύτερος.
    Αν το αφήσεις σε αυτήν το πιθανότερο είναι να μη τα ξαναβρείτε, οπότε για να μην έχεις άλλα "ΑΝ" στο κεφάλι σου κάνε μια κίνηση και επεδίωξε να την δεις από κοντά,όχι μηνύματα και τέτοια,πήγαινε σαν άντρας και πες τις αυτά που μας λες εδώ, πες πως νιώθεις για αυτή την κατάσταση, πες πως νιώθεις για αυτήν,αλλά κάνε κάτι δυναμικό (χωρίς τσαμπουκαδες) ,ο κορωνοιος μη σε απασχολεί,πήγαινε όσο προλαβαίνεις,από μακρυά δε θα αλλάξει τίποτα.
    Άντε και καλή τυχη

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Matrix View Post
    Άκου φίλε νομίζω από τα λεγόμενα σου ότι εσύ την θες, είσαι και μεγαλύτερος.
    Αν το αφήσεις σε αυτήν το πιθανότερο είναι να μη τα ξαναβρείτε, οπότε για να μην έχεις άλλα "ΑΝ" στο κεφάλι σου κάνε μια κίνηση και επεδίωξε να την δεις από κοντά,όχι μηνύματα και τέτοια,πήγαινε σαν άντρας και πες τις αυτά που μας λες εδώ, πες πως νιώθεις για αυτή την κατάσταση, πες πως νιώθεις για αυτήν,αλλά κάνε κάτι δυναμικό (χωρίς τσαμπουκαδες) ,ο κορωνοιος μη σε απασχολεί,πήγαινε όσο προλαβαίνεις,από μακρυά δε θα αλλάξει τίποτα.
    Άντε και καλή τυχη
    Φίλε Matrix το έχω κάνει ήδη αυτό.μισολογα από κοντά και μετά από με μηνύματα ότι δεν με θέλει πλέον και ότι δεν με βλέπει ερωτικά και ότι έχει ξενερώσει. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως οι άνθρωποι αλλάζουν τόσο γρήγορα αυτά που νιωθουν. Όλο αυτό έγινε ξαφνικά χωρίς να έχω κάνει κάποια χοντράδα και σε γενικές γραμμές είμαι νορμάλ άνθρωπος χωρίς περίεργα χούγια .πραγματικά εντυπωσιακή αλλαγή συμπεριφοράς δεν υπερβάλλω.μερα με νύχτα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Γεία σου Γιωργο, αρχικά η φαση του ερωτα ποναει σε όλους, ποναει και όταν είσαι μεσα και όταν φευγεις απο αυτον.

    Δεν πιστευω στην θεωρια ότι οι γυναικες πήραμε αυτό που θελαμε οποτε πλεον δεν μας κανει, θεωρω απλα οτι ζησαμε μια ωρα φαση και πλεον εσβησε.

    Ηταν απόλυτα ερωτευμενη μαζί σου και το λενε και τα γεγονοτα όπως τα εξιστορείς. Είναι τιμιο που γυρισε και σου είπε τελος όταν πλεον δεν ενιωθε αυτα που ενιωθε, γιατι ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι περισσοτεροι ανθρωποι σε σχεση δεν ειναι σχεδον ποτε ειλικρινης. Τιμια αντιμετωπιση από εκείνη, σου εξηγει πλεον και τους λόγους όπως το λες.

    Ξερεις ποσα ζευγαρια χωρίζουν από την μια μέρα στην αλλη; ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, τα περισσότερα. Παντρεμενοι είναι και απλα μπαίνουν στο σπίτι και λενε θελω να χωρίσω δεν ειμαι ευτυχισμεν@.

    Εκανα παααρα πολλα χρονια να καταλαβω πως όταν καποιος δεν με θελει, ΔΕΝ ΦΤΑιΕΙ. δεν φταιει που δεν του αρεσω, δεν φταιει που δεν ειναι ερωτευμενος πλεον, κανενας δεν υπογραφει συμβολαιο ότι όλα οσα νιωθω τωρα θα τα νιωθω και αυριο και μεθαυριο και παραμεθαυριο. Εαν την απενοχοποιησεις θα ηρεμησεις και εσυ.

    Σε μια δουλεία που ήμουνα σε σαιζόν πριν χρόνια, κοιμόμουν με ενα φιλο μου κάθε μέρα στο ίδιο κρεββατι, τον ηθελα και με ηθελε δεν καναμε ποτε τιποτα και περιγραφαμε την φιλια μας σαν ότι καλυτερο μας είχε συμβεί, περναμε δωρα ο ενας τον αλλον, στηρίζαμε ο ενας τον αλλον στην δουλεία και γνωριζόμαστε μονο 4 μήνες. Η σαιζόν τελείωσε με μενα να κλαίω και εκείνος να με ηρεμεί . Με το που τελείωσε η σαιζόν και φυγαμε είχαμε μια μικρή επαφή μεταξυ μας λεω μας αυτός ελεγε τοοοσα λόγια πριν λίγες μερες. Αλλα καταλαβα πως δεν φταίει, ποτε δεν μου εταξε τίποτα, αυτα που ενιωθε τοτε ηταν αληθινα. Ο καιρός περασε και πλεον εγω δν ηθελα κουβεντα. Είμαστε δυο αγαπημενοι φίλοι που υπηρξαμε ερωτευμενοι για 4 μηνες. Και είναι όμορφο να το θυμαμαι, τα γελια μας και τις χαρες μας.


    Κανε ρισταρτ και πες "ΟΛΑ ΚΑΛΑ", περασαμε ομορφα μαζί σε ευχαριστω ηρθε η ωρα να βρω εκεινη που δεν θα με αφησει απο την μερα στην αλλη.


    Καλη σου τυχη!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by LiloCook View Post
    Γεία σου Γιωργο, αρχικά η φαση του ερωτα ποναει σε όλους, ποναει και όταν είσαι μεσα και όταν φευγεις απο αυτον.

    Δεν πιστευω στην θεωρια ότι οι γυναικες πήραμε αυτό που θελαμε οποτε πλεον δεν μας κανει, θεωρω απλα οτι ζησαμε μια ωρα φαση και πλεον εσβησε.

    Ηταν απόλυτα ερωτευμενη μαζί σου και το λενε και τα γεγονοτα όπως τα εξιστορείς. Είναι τιμιο που γυρισε και σου είπε τελος όταν πλεον δεν ενιωθε αυτα που ενιωθε, γιατι ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι περισσοτεροι ανθρωποι σε σχεση δεν ειναι σχεδον ποτε ειλικρινης. Τιμια αντιμετωπιση από εκείνη, σου εξηγει πλεον και τους λόγους όπως το λες.

    Ξερεις ποσα ζευγαρια χωρίζουν από την μια μέρα στην αλλη; ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, τα περισσότερα. Παντρεμενοι είναι και απλα μπαίνουν στο σπίτι και λενε θελω να χωρίσω δεν ειμαι ευτυχισμεν@.

    Εκανα παααρα πολλα χρονια να καταλαβω πως όταν καποιος δεν με θελει, ΔΕΝ ΦΤΑιΕΙ. δεν φταιει που δεν του αρεσω, δεν φταιει που δεν ειναι ερωτευμενος πλεον, κανενας δεν υπογραφει συμβολαιο ότι όλα οσα νιωθω τωρα θα τα νιωθω και αυριο και μεθαυριο και παραμεθαυριο. Εαν την απενοχοποιησεις θα ηρεμησεις και εσυ.

    Σε μια δουλεία που ήμουνα σε σαιζόν πριν χρόνια, κοιμόμουν με ενα φιλο μου κάθε μέρα στο ίδιο κρεββατι, τον ηθελα και με ηθελε δεν καναμε ποτε τιποτα και περιγραφαμε την φιλια μας σαν ότι καλυτερο μας είχε συμβεί, περναμε δωρα ο ενας τον αλλον, στηρίζαμε ο ενας τον αλλον στην δουλεία και γνωριζόμαστε μονο 4 μήνες. Η σαιζόν τελείωσε με μενα να κλαίω και εκείνος να με ηρεμεί . Με το που τελείωσε η σαιζόν και φυγαμε είχαμε μια μικρή επαφή μεταξυ μας λεω μας αυτός ελεγε τοοοσα λόγια πριν λίγες μερες. Αλλα καταλαβα πως δεν φταίει, ποτε δεν μου εταξε τίποτα, αυτα που ενιωθε τοτε ηταν αληθινα. Ο καιρός περασε και πλεον εγω δν ηθελα κουβεντα. Είμαστε δυο αγαπημενοι φίλοι που υπηρξαμε ερωτευμενοι για 4 μηνες. Και είναι όμορφο να το θυμαμαι, τα γελια μας και τις χαρες μας.


    Κανε ρισταρτ και πες "ΟΛΑ ΚΑΛΑ", περασαμε ομορφα μαζί σε ευχαριστω ηρθε η ωρα να βρω εκεινη που δεν θα με αφησει απο την μερα στην αλλη.


    Καλη σου τυχη!
    Εχεις απόλυτο δίκιο και ξέρω ότι έτσι είναι τα πράγματα. Δυστυχώς είμαι από τους ανθρώπους που θα δώσω και εγώ τις σωστές συμβουλές στους άλλους αλλα... ποτέ δεν ισχύουν για μένα. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι οι άνθρωποι αλλάζουν έτσι χωρίς ουσιαστικό λόγο και αιτία . Το ξέρω ότι είναι λάθος μου αλλά η συγκεκριμένη περίπτωση με διέλυσε ψυχολογικά . Γιατί ; Ίσως επειδή μετά από πολλές σχεσεις, προβλήματα και καταστασεις έφτασα στο σημείο να πω ότι αυτή ήταν ο άνθρωπος μου.νιωθω προδομένος και τα βάζω κυρίως με τον εαυτό μου και όχι με αυτην .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by 3po View Post
    Εχεις απόλυτο δίκιο και ξέρω ότι έτσι είναι τα πράγματα. Δυστυχώς είμαι από τους ανθρώπους που θα δώσω και εγώ τις σωστές συμβουλές στους άλλους αλλα... ποτέ δεν ισχύουν για μένα. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι οι άνθρωποι αλλάζουν έτσι χωρίς ουσιαστικό λόγο και αιτία . Το ξέρω ότι είναι λάθος μου αλλά η συγκεκριμένη περίπτωση με διέλυσε ψυχολογικά . Γιατί ; Ίσως επειδή μετά από πολλές σχεσεις, προβλήματα και καταστασεις έφτασα στο σημείο να πω ότι αυτή ήταν ο άνθρωπος μου.νιωθω προδομένος και τα βάζω κυρίως με τον εαυτό μου και όχι με αυτην .
    Δεν χρειάζεται να τα βάζεις με τον ευατο σου επειδή δεν υπήρχε η ίδια ανταπόκριση από την άλλη πλευρα! Και εμένα η ίδεα του σήμερα είμαι ερωτευμένη μαζί σου και την επόμενη μέρα απλά μου τελείωσε δεν το χωράει ο νους μου και δεν θα το χωρέσει ποτέ!όλα τα λόγια που ειπώθηκανε το χρονικό διάστημα που ήσασταν μαζί χάνονται και δεν αποκτάνε και νόημα! Βέβαια υπάρχει και η πλευρά που κρατάς τα γέλια και σκέφτεσαι τις στιγμές σαν μια ωραία ανάμνηση αλλά εγώ θα έλεγα πιο πολύ ότι το λέμε αυτό για να απαλύνει λίγο ο πόνος!υπάρχουν κάποιοι που ταιριάζουν με την πρώτη ματιά και μένουν μαζί ίσως και για 'πάντα' (μακάρι) και υπάρχουν κάποιοι σαν εμάς που δυσκολευονται.
    Οπότε καλό είναι πριν θεωρήσεις κάποιον άνθρωπο σου να κρατάς πάντα μια πισινή γιατί πάντα ένας από τους δύο είναι ερωτευμένος αληθινά και ο άλλος πιστεύω λίγο πολύ υποκρίνεται
    Οπότε αν εκείνης τις έχει περάσει ο έρωτας καλό είναι να προχωρήσεις και να μην χάνεις τον χρόνο σου με λάθος ανθρώπους!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Δεν χρειάζεται να τα βάζεις με τον ευατο σου επειδή δεν υπήρχε η ίδια ανταπόκριση από την άλλη πλευρα! Και εμένα η ίδεα του σήμερα είμαι ερωτευμένη μαζί σου και την επόμενη μέρα απλά μου τελείωσε δεν το χωράει ο νους μου και δεν θα το χωρέσει ποτέ!όλα τα λόγια που ειπώθηκανε το χρονικό διάστημα που ήσασταν μαζί χάνονται και δεν αποκτάνε και νόημα! Βέβαια υπάρχει και η πλευρά που κρατάς τα γέλια και σκέφτεσαι τις στιγμές σαν μια ωραία ανάμνηση αλλά εγώ θα έλεγα πιο πολύ ότι το λέμε αυτό για να απαλύνει λίγο ο πόνος!υπάρχουν κάποιοι που ταιριάζουν με την πρώτη ματιά και μένουν μαζί ίσως και για 'πάντα' (μακάρι) και υπάρχουν κάποιοι σαν εμάς που δυσκολευονται.
    Οπότε καλό είναι πριν θεωρήσεις κάποιον άνθρωπο σου να κρατάς πάντα μια πισινή γιατί πάντα ένας από τους δύο είναι ερωτευμένος αληθινά και ο άλλος πιστεύω λίγο πολύ υποκρίνεται
    Οπότε αν εκείνης τις έχει περάσει ο έρωτας καλό είναι να προχωρήσεις και να μην χάνεις τον χρόνο σου με λάθος ανθρώπους!
    Το ξέρω ότι πρέπει να προχωρήσω, αλλά δεν ειναι εύκολο. Όλη την μέρα.σκεφτομαι.ανεργος ειμαι. Δυστυχώς σκέφτομαι τι έκανα λάθος και τι θα έπρεπε να κάνω σωστά . Σκέφτομαι τις όμορφες στιγμες, σκέφτομαι ότι τώρα είναι με κάποιον άλλον..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προβλήματα στη σχέση και πρώην σύντροφοι
    By randan90 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-03-2018, 09:27
  2. Προβλήματα με την πρώην δουλειά μου.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 18-04-2016, 22:38
  3. οι πρωην
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 28-07-2015, 11:52
  4. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 02:13
  5. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 03:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •