Καρδιά;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Καρδιά;

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113

    Καρδιά;

    Σαν να μην έφτανε ο φόβος για τον ιό... Χθες αργά το βράδυ σε ηρεμία ένιωσα ένα δυνατό πόνο στην καρδιά 3 φορές (σε 1 λεπτό) και τέλος. Από τα 25 θέματα με καρδιά; Έλα Χριστέ και Παναγιά. Και σήμερα (πριν λίγο) ένα δυνατό πόνο για μισό λεπτό στο κέντρο της αριστερής παλάμης και μετά από λίγο πόνο σαν κράμπα στην αριστερή γάμπα. Και λίγο πονακι αριστερά ψιλά στην πλάτη. Έχω την διαρροια και τον πονοκοιλο και τώρα αυτό. Δεν παλεύεται άλλο. Καμία ιδέα; Μπορεί να είναι ψυχοσωματικά ενώ νιώθω ότι δεν είμαι ιδιαίτερα άγχομενος (συνειδητά έστω)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113
    Αγχώνομαι για θρόμβο. Ξαφνικά το πόδι μου το αριστερό είναι σαν να έχω κράμπα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    45
    Καλησπέρα φίλε. Περνάς κσυ κρίσεις άγχους (πανικού). Χαλάρωσε ηρέμησε , είναι σίγουρο ότι όλα αυτά τα προκαλείς εσύ στον εαυτό σου με τις σκέψεις σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113
    Quote Originally Posted by Atrotos View Post
    Καλησπέρα φίλε. Περνάς κσυ κρίσεις άγχους (πανικού). Χαλάρωσε ηρέμησε , είναι σίγουρο ότι όλα αυτά τα προκαλείς εσύ στον εαυτό σου με τις σκέψεις σου.
    Καλησπέρα. Έχει σχεδόν μια ώρα και η κραμπα στο αριστερό πόδι. Σκέφτομαι όλη την ώρα μην είναι θρόμβος και μείνω στον τόπο. Ελέγχω συνέχεια το πόδι να δω αν πρηστικε. Λίγο ζεστό το νιώθω. Σε συνδιασμό με κάτι ενοχλήσεις χθες στην καρδιά και καούρα στο στομάχι δεν ξέρω τι να πρψτοσκεφτω.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    81
    Εστιαζεις πολύ στα ψυχοσωματικα σου. Σε έχει καταβάλει ο φόβος.
    Αυτό και μόνο αυξάνει το άγχος και δημιουργεί επιπλέον συμπτώματα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113
    Quote Originally Posted by Sidis119 View Post
    Εστιαζεις πολύ στα ψυχοσωματικα σου. Σε έχει καταβάλει ο φόβος.
    Αυτό και μόνο αυξάνει το άγχος και δημιουργεί επιπλέον συμπτώματα.
    Καλημέρα. Με αυτόν τον ιό έχω πάθει παρακρουση. Όλη μου η καθημερινότητα, ειδικά το βράδυ είναι έτσι. Με βαλεριανες την βγάζω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    στο προεξοφλώ οτι είναι ψυχοσωματικό. Όταν λες οτι ένιωσες έναν πόνο στην καρδιά, πού ακριβώς το ένιωσες?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    στο προεξοφλώ οτι είναι ψυχοσωματικό. Όταν λες οτι ένιωσες έναν πόνο στην καρδιά, πού ακριβώς το ένιωσες?
    Στην καρδιά. Αριστερά στο στήθος. Σαν ένα έντονο πόνο που κράτησε 1 με 2 δευτερόλεπτα σύνολο 3 φορές έγινε αυτό σε ένα λεπτό. Χθες πάλι ένιωθα κάτι πονακια στο αριστερό χέρι πόδι και πλάτη. Μαζί με όλα αυτά έχω 14 μέρες πονοκοιλο, ελαφριά διάρροια και έναν πόνο ελαφρύ που έρχεται και φεύγει στο αριστερό πλευρό/νεφρό

  9. #9
    Antonis8
    Guest
    Αυτό που νιωθεις στα αριστερά είναι πονος απο το παχυ έντερο. Η καρδιά δεν έχει πόνο σε συγκεκριμένο σημειο, αυτό που νιωθεις είναι ένα αβασταχτο βάρος και πόνο σε πλατη,στηθος, ώμο,ταυτόχρονα. Ο καρδιολογος μου βέβαια μου είχε πει οτι καποιος είχε παθει έμφραγμα και πονουσε μόνο ελαφρά στον ώμο. Αλλά ειναι σπανιες περιπτωσεις.

Similar Threads

  1. Καρδια
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 06-03-2021, 18:16
  2. Καρδια
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-04-2020, 23:34
  3. Καρδια
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-09-2019, 10:23
  4. Καρδιά
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 21-02-2019, 21:51
  5. Καρδια... Επανηλθε.
    By Kst in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 09-07-2017, 18:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •