ΑΠΟΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by kyknos25
    \'ΔΙΑΒΛΕΠΩ\' ωωωωωωωωωωωωωω πως μιλας την ελληνικη βρε παιδι μου
    απλα με πειραζει που το κρινο απανταει καπως..
    οταν ρωταω κατι θελω απαντηση γιαυτο μπηκα κ εδω αλλωστε
    Κοίτα κύκνε, τα ελληνικά μου είναι λίγο old fashioned γιατί σε δυο χρονάκια θα έχω δυο φορές την ηλικία σου (double score που λένε και στο μπάσκετ..).

    Μεγάλωσα με τη γραμματική του Τζάρτζανου, ελπίζω να μην σ\' ενοχλεί η αρχαιολεξιμάθεια - αν μου επιτρέπεις τον όρο.
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    νααααα αυτη την ειρωνεια δε μπορω....
    εμενα προσωπικα δε μενοχλει τιποτα..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Για να γελάσουμε : Δεν μιλάω και σαν τον Πολύδωρα :D
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Τέλος πάντων, την ειρωνεία που την είδες, δεν μπορώ να καταλάβω...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    παιδια εχετε πολλυ γελιο!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    ποσο χρονον εισαι saab?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by tomasliak
    ποσο χρονον εισαι saab?
    48
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    ..και ρε παιδιά είναι sabb όχι saab, σαν σκάνια νοιώθω...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    σορρυ φιλε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    .............. παλι τα ιδια γιατιιιιιιιιιιι??

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    ξεκινησα ψυχοθεραπεια.
    πραγματικα απορω γιατι δεν το κανα νωριτερα..
    επρεπε να αλλαξω εξ αρχης ψυχολογο ,αυτη που πηγιανω τωρα ειανι πολυ καλη κ ελπιζω οτι αυτη τη φορα θα τα καταφερουμε

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Εγώ είμαι νέα εδώ. Διαβάζω τα ποστ σας και βλέπω ότι όλοι πάνω κάτω από κάτι βασαονιζομαστε. Εγώ πέρασα απόπροσωποποιηση και λέω πέρασα γιατί μπόρεσα και το ξεπέρασα μόνη μου. Φίλη μην ακούς αυτά που λένε ότι πρέπει να ταλαιπωρηθείς για να γίνεις καλά. Αγάπη θέλει και κατανόηση και συμπαράσταση και συμπόνια. Εγώ τη ζημιά την έπαθα από την πολύ ψυχοθεραπεία. Αλήθεια στο λέω. Είχα αλλάξει 5 διαφορετικούς ψυχολόγους. Με έκαναν χειρότερα γιατί δεν καταλάβαιναν τι μου συνέβαινε. Δεν προσπαθούσαν να αντιληφθούν τι έτρεχε μέσα μου και να με κάνουν να το καταλάβω κι εγώ. Με βοήθησε πολύ το ψυχοδραμα. Με βοήθησε πολύ επίσης ένας ψυχίατρος που μου είπε ζωγράφισε μου αυτό που νιώθεις. Τώρα μου λέει πάρτο και θα το έχεις όλη μέρα σπίτι σου να το κοιτάς. Να το βλέπεις. Πρώτη φορά ένιωσα τοοσ καλά. Μετά κατάλαβα γιατί. Έβλεπα αυτό που ένιωθε ο εαυτός μου έβλεπα εμένα. Καντο θα σε βοηθήσει πολύ. Μόνη μου κατάλαβα ότι με κακοποίησε μια ψυχολόγος. Μόνη μου σιγά σιγά κατάλαβα ότι είμαι επήρεπης σε ότι λένε οι άλλοι ότι έχασα το εγώ μου γιατί κάποιος μου το στέρησε. Ότι πρέπει ν ακούω μόνο τον εαυτό μου. Άκου μόνο τον εαυτό σου. Μόνο αυτος ξέρει τι είναι καλό για σένα. Αγάπη πολύ.

  13. #28
    awareness
    Guest
    κι εγω με εντονη αποπροσωποποιηση .ειναι τοσο βασανιστικο

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Μπορεί κάποιος να περιγράψει αυτό που του συνέβαινε, εγώ ειμαι σε αυτή την κατάσταση πάνω από ένα χρόνο τώρα. Δεν νιώθω τίποτα παρά μονό ένα κενό, επίσης νιώθω ξένος από τον εαυτό μου, δεν νιώθω χαρά, θλίψη, πόνο, ζωντάνια, ευεξία, τιποτα απολύτως,. Είμαι ένας άλλος, και όλο αυτό δεν βλέπω να περνάει. Επίσης νιώθω πιο αργή τη σκέψη μου, όλη αυτή η κατάσταση έχει επήρεάσει τις γνωστικές μου ικανότητες. Δεν γινεται να μην νιώθω τίποτα ρε παιδια, δεν γίνεται οι μέρες μουυ να είναι τόσο βασανιστικές. Είμαι 26 χρονών και δεν με καταλαβαίνει κανείς.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    3
    Πέρασα πριν 2 χρόνια κρίση πανικού! Γεννήθηκε ο γιος μου και το ξεπέρασα. Τώρα επανήλθε με άγχος από την δουλειά. Ξαφνικά εμφανίστηκε για πρώτη φορά και η αποπροσωποποιηση. Πρώτη φορά ένιωθα και νιώθω έτσι. Νιώθω σαν να είμαι στο σώμα κάποιου άλλου. Σαν να πέθανε ο παλιός μου εαυτός. Δεν μπορώ να θυμηθώ πως ένιωθα πριν την κρίση πανικού ή Τήνο σκεφτόμουν και τι συναισθήματα είχα και αυτό με πανικοβαλλει πιο πολύ. Κοιτάζομαι στον καθρέφτη και δεν με γνωρίζω. Νιώθω σαν να είμαι σε όνειρο και κάποιος θα με ξυπνήσει. Πήγα σε ψυχίατρο αλλά δεν μου έκανε τίποτα και κατέληξα σε ψυχολόγο πρώτη συνεδρία με τεχνική αναπνοών να προσπαθώ να βρω την ηρεμία. Εντωμεταξύ έχω και θολούρα και διάσπαση συγκέντρωσης. Τώρα με τις τεχνικές αναπνοής που κάνω και στο σπίτι είμαι καλύτερα. Αλλά νιώθω περίεργα που δεν μπορώ να θυμηθώ πως ένιωθα στο παρελθόν. Σαν να διαγράφηκαν όλες μου οι μνήμες και αυτό με πανικοβαλλει πιο πολύ. Είμαι 26 χρονών με δύο παιδιά και σύζυγο και δουλεύω μόνο εγώ. Τι να κάνω νιώθει κάποιος άλλος έτσι;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •