ΑΠΟΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964

    ΑΠΟΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ

    τοσο τρομακτικη λεξη..
    υποφερω απ αυτο κ ειμαι με ladose δεν υπαρχει χειροτερο απ το να εχεις χασει τον εαυτο σου..
    να μην ξερεις ποια εισαι να αναζητασ τον παλιαο σου εαυτο,να αναγνωριζεις τους δικους σου να τους αισθανεσαι ξενους..περασα παρα πολλα κ ακομα περναω αλλα οι υποτροπες ειναι καθε φορα κ μικροτερης εντασης.
    μηπως δεν αφηνω τον εαυτο μου ελευθερω??μηπως πασχω κ απο ιδψ κ πιεζω τον εαυτο μου να πιστεψει οτι δεν ειμαι καλα κ αυτο επιδεινωνει την κατασταση μου?
    εκτος απ το τιρογαριδακι αλλος με αυτο το προβλημα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    ρε παιδια ας απαντησει καποιος:(:(
    ας αλληλουποστηρικτουμε
    νομιζα οτι ημουν η μονη που περνουσα αυτη τη φρικτη κατασταση αλλα βρηκα το σαητ κ εχω παρηγορια

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καταρχην μην ανοιγεις νεα τοπικ, ενα φτανει.


    στο δια ταυτα,
    τι συζητησεις εχεις κανει με τον ψυχιατρο σου?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    για τη δουλεια μου για σχεσεις για παιδικα χρονια για τις φοβιες μου..
    γενικα μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο απλα τωρα που το σκεφτομαι ισως η ψυχολογος να μην εκανε κ τοσο καλα τη δουλεια της.θα κοιταξω για καποια αλλη

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    δεν ειναι κατι ανησυχητικο....
    μαστα....

    Το ζητουμενο ειναι αν σε βοηθησε να αρχιζεις να σκεφτεσαι για το προβλημα σου, και οχι αν ειναι ανησυχητικό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    μην εισαι τοσο υπεροπτης κ θεωρεις οτι τα ξερεις ολα. με εχει βοηθησει αυτος ο ανθρωπο;.
    αν παλι νομιζεις οτι εσυ θα με θεραπαυσεις τελειωσ ας βρεθουμε.. να μη ταλαιπωρουμε κιολας
    προσεξε μη πεις παλι καμια εξυπναδα κ εγω πανεπιστημιο τελειωσα οχι δημοτικο.
    το οτι εχω καποιο προβλημα δε σημαινει οτι ειμαι εκτος πραγματων κ δε ξερω τη μου γινεται:cool:

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    1. νομιζω οτι ειπα εξ αρχης οτι δεν ειμαι γιατρος.

    2. Αν νομιζεις οτι θα θεραπευτεις χωρις να ταλαιπωρηθεις, δεν θα αλλαξεις τιποτα στη ζωη σου.

    3. Αν πιστευεις οτι δεν εχω κατι να σου πω, σταματαμε εδω την κουβεντα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    για να σαι εδω ολο κ κατι θα χεις να πεις απλα εισαι καπως:mad:
    δεν ξερω γιατι ισως ειναι αμυνα..
    νασαι καλα παντως

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    κοιτα, τα ψυχολογικα ζητηματα θελουν καλη θεληση και συζητηση σε καλο κλιμα.
    Αν νομιζεις οτι δεν υπαρχει, τοτε δεν γινεται συζητηση.
    Δεν λεω οτι το λαθος ειναι δικο σου, πολυ πιθανον να ειναι δικο μου.
    Το ζητουμενο ομως δεν αλλαζει.


    Συνηθως εχω κατι να πω, αλλα αμα δεν εισαι σε θεση να ακουσεις, δεν εχει νοημα να πω ουτε μισο φωνηεν παραπερα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    υπαρχει περιπτωση να μεινω ετσι???να νιωθω σαν ξενη παντα να μη μου περασει??
    να παιρνω μια ζωη φαρμακα??

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Μοιάζεις να θέλεις να θεραπευτείς μέσα από ένα φόρουμ. Επειδη δεν έχεις τελειώσει μόνο το δημοτικό - το αν έχεις τελειώσει πανεπιστήμιο δεν ενδιαφέρει κανένα - πρέπει να έχεις μάθει σ\' αυτά τα 6 χρόνια που διαρκεί η υποχρεωτική φοίτηση, πως οι άλλοι θα είναι δίπλα μας, αν μπορούμε να τους σεβαστούμε όπως σεβόσμαστε τον ίδιο μας τον εαυτό. Σε ένα φόρουμ στήριξης, φίλε/η μου κύκνε, στήριξη θα λάβεις, αλλά από την αντίδραση σου απ\' όσο καταλαβαίνω εγώ ο αδαής, ούτε αυτό θέλεις...

    Όσοι περιδιαβαίνουν αυτό το φόρουμ , έχουν την καλή διάθεση να πουν τη γνώμη τους - ο ένας πάνω στο πρόβλημα του άλλου. Το μυστικό στην παιδεία είναι να μπορούμε να μάθουμε από τους άλλους, έστω κι αν έχουν να πουν μια ανοησία..Οταν θα μπορέσεις να ξεζουμίσεις αυτή την ανοησία και να απορροφήσεις την όποια σοφία μπορεί να κρύβει, θα έχεις τελειώσει το Χάρβαρντ, αλλά και πάλι δεν θάχεις βρει την γιατριά σ\' ότι σ\' απασχολεί...

    Επί της ουσίας, απευθύνσου σ\'ένα ειδικό με 50-100 ευρώ. Στο τζάμπα, μόνο στήριξη αγάπης θα λάβεις..Θέλεις ?
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Όσοι περιδιαβαίνουν αυτό το φόρουμ , έχουν την καλή διάθεση να πουν τη γνώμη τους - ο ένας πάνω στο πρόβλημα του άλλου
    οπως το λες κ συ εχουν καλη διαθεση οχι να ειρωνευονται κ να το παιζουν καποιοι.
    ερχεσαι στα λογια μου καλε μου..
    καποιοι την εχουν δει καπως δυστυχως

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by kyknos25
    Όσοι περιδιαβαίνουν αυτό το φόρουμ , έχουν την καλή διάθεση να πουν τη γνώμη τους - ο ένας πάνω στο πρόβλημα του άλλου
    οπως το λες κ συ εχουν καλη διαθεση οχι να ειρωνευονται κ να το παιζουν καποιοι.
    ερχεσαι στα λογια μου καλε μου..
    καποιοι την εχουν δει καπως δυστυχως
    Πάλι δεν διαβλέπω την θέληση να μάθεις από την ανοησία των άλλων..Σ\' όσα ανόητα σου είπα, ειρωνία κατάλαβες πως περιείχε το μήνυμα μου ?
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by kyknos25

    οχι να ειρωνευονται κ να το παιζουν καποιοι.

    ακου κυκνε,
    οταν ημουν στη ηλικια σου, αρχισα να ψαχνομαι στη ζωη μου, εκτος των αλλων επαγγελματικα. (θα μπορουσε να ηταν ενα αλλο κομματι φυσικα)

    Τοτε γνωρισα ενα τυπο και συζηταγα πως θα μαθω τα μυστικα της δουλειας, τα μυστικα της ζωης κλπ κλπ.....
    Μου ειπε τοτε το εξης αποκαλυπτικο:
    Να συσχετιζεσαι με κοσμο που εχει να σου μαθει πραγματα που εσυ αγνοεις κατω απο οποιεσδηποτε συνθηκες.
    Οτι και να σου λεει (εδω κολαει για το θεμα οτι καποιοι την εχουν δει καπως) εσενα αυτο που θα σε ενδιαφερει ειναι να \"κλεψεις\" αυτο που ξερει και δεν ξερεις εσυ.
    Οταν θα εισαι ετοιμος, αυτο το κομματι θα το εχεις κερδισει και θα ειναι ολοτελα δικο σου.


    Αμα λοιπον μπορεις να κλεψεις καντο, αλλιως μεινε στα υπολοιπα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    \'ΔΙΑΒΛΕΠΩ\' ωωωωωωωωωωωωωω πως μιλας την ελληνικη βρε παιδι μου
    απλα με πειραζει που το κρινο απανταει καπως..
    οταν ρωταω κατι θελω απαντηση γιαυτο μπηκα κ εδω αλλωστε

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •