Πικρή γεύση στο στόμα/κορωνοϊος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 157
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Έκανα και όλα τα βίντεο που ήθελα να στείλω στην κοπέλα. Είναι επτά βίντεο, δέκα λεπτά το καθένα (μιλάω πολύ). Είμαι σίγουρος ότι θα με αγνοήσει και δεν θα μου απαντήσει καν. Αλλά θέλω να τα στείλω τώρα, που είναι νωρίς και μετά να μην ασχοληθώ περαιτέρω. Ηδη νιώθω πιο αποστασιοποιημένος. Αυτό της λέω, ότι τους βάρεσε η καραντίνα στο κεφάλι και ξέσπασαν πάνω μου.
    Ημουν σιγουρη οτι θα το κανεις αυτο. Γιατι θελεις να τους δωσεις χαρα? Η απαξιωση καμια φορα ειναι η καλυτερη σταση. Που ξερεις μπορει να γινουν καλυτεροι ανθρωποι στους επομενους που θα γνωρισουν

  2. #17
    Antonis8
    Guest
    Μα πώς τους δίνω χαρά; Καταρχάς της είπα αυτό περί νόμου προσωπικών δεδομένων και να μην τα μοιραστεί με κανέναν. Και από κει και πέρα αναλύω σε κάθε βίντεο την θέση μου και το γιατί αδικήθηκα. Εγώ το βλέπω έτσι: αφού ήδη με ρεζιλεψαν,γιατί να μην πω αυτά που θέλω και να μην τα σκέφτομαι; Έτσι βάζω κι εγώ μια τελεία μέσα μου. Αν θέλει να πέσει τόσο χαμηλά και να με κοροϊδέψει και για αυτό, ας το κάνει, δεν μπορεί πια αυτό το τοξικό κύμα να φτάσει σε μένα.

  3. #18
    Antonis8
    Guest
    Ορέστη πόση είναι η πίεση σου; Κι εγώ τη μέτρησα τώρα και είναι σχετικά ανεβασμένη για τα δεδομένα μου,παρόλο που είμαι φλστ ξαπλωμένος στο κρεβάτι. Από το δεξί χέρι είναι φυσιολογική 91/57 από το αριστερό είναι υψηλή για τα δεδομένα μου 107/71!

    Παράλληλα με πιάνουν σουβλιες παντού. Ίσως κόλλησα κάτι από τα τσιμπούρια. Φοβάμαι όμως πιο πολύ ότι έγινε λάθος διάγνωση. Πλέον με ενοχλεί το πόδι μου ξεκάθαρα. Αν ήταν άγχος δεν θα το σκεφτόμουν πια αφού θα είχα ανακουφίσει τους φόβους μου. Νιώθω όμως δυσκαμψία στη γάμπα και το πρήξιμο δεν φεύγει. Ίσως δεν φάνηκε στο τριπλεξ ο θρόμβος. Υπάρχουν μηχανήματα που δεν είναι αρκετά σύγχρονα. Ίσως έπρεπε να κάνω κι αγγείων. Και μου πήρε και τριάντα χωρίς απόδειξη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Ορέστη πόση είναι η πίεση σου; Κι εγώ τη μέτρησα τώρα και είναι σχετικά ανεβασμένη για τα δεδομένα μου,παρόλο που είμαι φλστ ξαπλωμένος στο κρεβάτι. Από το δεξί χέρι είναι φυσιολογική 91/57 από το αριστερό είναι υψηλή για τα δεδομένα μου 107/71!

    Παράλληλα με πιάνουν σουβλιες παντού. Ίσως κόλλησα κάτι από τα τσιμπούρια. Φοβάμαι όμως πιο πολύ ότι έγινε λάθος διάγνωση. Πλέον με ενοχλεί το πόδι μου ξεκάθαρα. Αν ήταν άγχος δεν θα το σκεφτόμουν πια αφού θα είχα ανακουφίσει τους φόβους μου. Νιώθω όμως δυσκαμψία στη γάμπα και το πρήξιμο δεν φεύγει. Ίσως δεν φάνηκε στο τριπλεξ ο θρόμβος. Υπάρχουν μηχανήματα που δεν είναι αρκετά σύγχρονα. Ίσως έπρεπε να κάνω κι αγγείων. Και μου πήρε και τριάντα χωρίς απόδειξη.
    Αντωνη δεν ειναι συμπτωματα θρομβωσης αυτα, ξεκολλα. Η πιεση μου συνηθως ειναι 11-12 με 8.5 αλλα οταν ζω τετοιες καταστασεις δεν ξερω ποσο μπορει να ανεβαινει. Απλα φτανω σε σημειο συγχυσης, πονοκεφαλου, πονανε τα ματια, νιωθω οτι θα εκραγει το κεφαλι μου και οτι θα λιποθυμησω. Δεν υπαρχει υποχωρηση, μονο θανατος.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    βγηκες καθολου εξω της τελευταίες 2 εβδομαδες?

    επισης επιδει περασα τον covid-19 κοντα 20 μερες ταλαιπωρια.... τωρα με επιασε δυνατος πονοκεφαλος... εχω δεκατα και πονολεμο........ μαλλον το περναω ξανα 2η φορα........ τι να πω δεν ξερω....!!!! πηρα τον γιατρο μου τηλ και ειμαι για 2η φορα ξανα σε καραντινα......... δεν μπορω αλλο αυτη την κατασταση...... παει να σπασει το κεφαλι μου.......


    αλλα εσυ ρε φιλε δεν νομιζω να κολησες τπτ.... μια χαρα εισαι..... πικρη γευση μπορει να προκαλεσουν και αλλες αιτιες... αραξε......

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Μα πώς τους δίνω χαρά; Καταρχάς της είπα αυτό περί νόμου προσωπικών δεδομένων και να μην τα μοιραστεί με κανέναν. Και από κει και πέρα αναλύω σε κάθε βίντεο την θέση μου και το γιατί αδικήθηκα. Εγώ το βλέπω έτσι: αφού ήδη με ρεζιλεψαν,γιατί να μην πω αυτά που θέλω και να μην τα σκέφτομαι; Έτσι βάζω κι εγώ μια τελεία μέσα μου. Αν θέλει να πέσει τόσο χαμηλά και να με κοροϊδέψει και για αυτό, ας το κάνει, δεν μπορεί πια αυτό το τοξικό κύμα να φτάσει σε μένα.
    Εγω μιλαω για ολους που σε πολεμησαν εκει. Το να στειλεις βιντεο καταρχην κανεις μονολογο εκτος αν σου στειλει κι αυτη που μαλλον αναφερεσαι για την διαχειριστρια. Αλλα οπως ειπες δεν κρατας κι ολας καλη τυχη

  7. #22
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    βγηκες καθολου εξω της τελευταίες 2 εβδομαδες?

    επισης επιδει περασα τον covid-19 κοντα 20 μερες ταλαιπωρια.... τωρα με επιασε δυνατος πονοκεφαλος... εχω δεκατα και πονολεμο........ μαλλον το περναω ξανα 2η φορα........ τι να πω δεν ξερω....!!!! πηρα τον γιατρο μου τηλ και ειμαι για 2η φορα ξανα σε καραντινα......... δεν μπορω αλλο αυτη την κατασταση...... παει να σπασει το κεφαλι μου.......


    αλλα εσυ ρε φιλε δεν νομιζω να κολησες τπτ.... μια χαρα εισαι..... πικρη γευση μπορει να προκαλεσουν και αλλες αιτιες... αραξε......
    Πηγα για ένα τριπλεξ σε διαγνωστικό ιατρείο. Αλλά κάθε μέρα βγαινω έτσι κι αλλιώς,παω στο μπακαλικο και να ταισω τα αδεσποτα.

  8. #23
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Εγω μιλαω για ολους που σε πολεμησαν εκει. Το να στειλεις βιντεο καταρχην κανεις μονολογο εκτος αν σου στειλει κι αυτη που μαλλον αναφερεσαι για την διαχειριστρια. Αλλα οπως ειπες δεν κρατας κι ολας καλη τυχη

    Τωρα ετσι κι αλλιως το εχω στειλει, δεν μπορω να το παρω πισωμ Δεν πειραζει. Δεν νομίζω να ασχοληθεί ιδιαίτερα. Τουλάχιστον δεν θα το σκέφτομαι εγώ. Στελνω σε αυτή γιατί αυτή με ενδιέφερε κυριως και είχαμε γνωριστεί προσωπικά. Η διαχειριστρια ελάχιστα με ενδιαφέρει,είναι καργα ανωριμη έτσι κι αλλιώς.

  9. #24
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αντωνη δεν ειναι συμπτωματα θρομβωσης αυτα, ξεκολλα. Η πιεση μου συνηθως ειναι 11-12 με 8.5 αλλα οταν ζω τετοιες καταστασεις δεν ξερω ποσο μπορει να ανεβαινει. Απλα φτανω σε σημειο συγχυσης, πονοκεφαλου, πονανε τα ματια, νιωθω οτι θα εκραγει το κεφαλι μου και οτι θα λιποθυμησω. Δεν υπαρχει υποχωρηση, μονο θανατος.

    Είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει όταν έχεις ένταση,όταν περπατας,όταν κάνεις μια δραστηριότητα κλπ. Δεν νομίζω ότι πρεπει να ανησυχεις για αυτό.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Τωρα ετσι κι αλλιως το εχω στειλει, δεν μπορω να το παρω πισωμ Δεν πειραζει. Δεν νομίζω να ασχοληθεί ιδιαίτερα. Τουλάχιστον δεν θα το σκέφτομαι εγώ. Στελνω σε αυτή γιατί αυτή με ενδιέφερε κυριως και είχαμε γνωριστεί προσωπικά. Η διαχειριστρια ελάχιστα με ενδιαφέρει,είναι καργα ανωριμη έτσι κι αλλιώς.
    Ε αφου ειχατε γνωριστει προσωπικά ειναι διαφορετικα θα σε καταλαβει!

  11. #26
    Antonis8
    Guest
    Τελικά κακώς τα έστειλα, τα διέγραψα.Λόγω αυτού που έκανα ξαναθυμήθηκα όλο το θέμα και τις μηχανορραφίες τους και νευρίασα. Νευρίασα και με τη μία που ξέρω ότι με ψήφισε να φύγω και της είπα ευχαριστώ που τουλάχιστον όσο ήμουν μέσα δεν μου έκανε επιθέσεις και το μόνο που βρήκε να απαντήσει ήταν "να 'σαι καλά και να προσέχεις τον εαυτό σου" Καμία αυτογνωσία για τη γελοιότητα αυτού που έκαναν. Και είμαι βέβαιος ότι σε μερικούς μήνες θα το παίξουν μεγαλόψυχοι και θα βάλουν ένα από τα δύο άτομα που κρατάω επικοινωνία, να μου στείλουν να μπω "αν ηρέμησα" Για να έχει ξεχαστει το θέμα αρκετά και να μην φοβάται η διαχειρίστρια ότι θαβγάλω στη φόρα τις αυθαιρεσίες της. Μου φαίνεται πως θα πρέπει να βρω τρόπο να διαγράψω και αυτή τη διεύθυνση μέιλ μου, αλλά δυστυχώς είναι ο επίσημος λογαριασμός μου και είναι δύσκολο απλώς να τον διαγράψω.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αντωνη τους εξι μηνες που ελειπες απο εκει μεσα πως τα περασες; Δεν ειχες αλλες ασχολιες;

  13. #28
    Antonis8
    Guest
    Δεν είναι θέμα ασχολιών απαραίτητα. Απλώς ήταν μια συνήθεια ανεξάρτητα από τις ασχολίες. Ακόμα κι όταν είχα πάει να δω την Τσέχα που τα είχα στην Τσεχία, έμπαινα στο φόρουμ. Όταν περίμενα σε ουρές, έμπαινα στο φόρουμ. Αν κάτι μου συνέβαινε, έμπαινα στο φόρουμ. Δεν είμαι καν σίγουρος ότι αφορά τα άτομα που είναι μέλη στο φόρουμ, είναι απλώς ότι είμαι πολύ δεμένος με το συγκεκριμένο φόρουμ ως ιδέα. Έχω δοκιμάσει και άλλα φόρουμ και ποτέ δεν στέριωσα.

    Τους έξι μήνες που έλειπα ήμουν μια χαρά, διάβαζα, έγραφα το πρώτο μου βιβλίο, πήγαινα στην παραλία, γυμναζόμουν. Η διαφορά ήταν πως έμπαινα κάποιες φορές και διάβαζα, όχι πολύ, αλλά είχα μια επαφή. Τώρα δεν μπορώ γιατί το κρατάνε κλειστό, αλλά και ανοιχτό να ήταν, πάλι δεν θα ήθελα να διαβάζω. Τότε γύρισα γιατί διάβασα ότι είχε χωρίσει η κοπέλα που με ενδιέφερε. Και όντως από εκείνο το σημείο αρχίσαμε να μιλάμε περισσότερο και μετά βρεθήκαμε. Επίσης τότε που δεν έγραφα ήταν άνοιξη/καλοκαίρι, ήταν σεζόν, δεν βρισκόμασταν εν μέσω μιας φονικής πανδημίας, ούτε ήμουν τόσο άρρωστος, ούτε είχα κρίσεις πανικου, ούτε μου είχαν σκοτώσει τα ζώα μου. Ήμουν πραγματικά μια χαρά. Ήμουν δραστήριος, μπορούσα να περπατάω, να γυμνάζομαι, να κάνω σχέδια για το μέλλον. Και μετά όλα πήραν την κάτω βόλτα.

  14. #29
    Antonis8
    Guest
    Από εκεί που παραγγειλα τον καρδιογραφο τσέπης,βλέπω ότι έβγαλαν σε προσφορά μηχάνημα σαν αυτό που μετράει το ζάχαρο, για τροπονινη και d dimers! 60 ευρώ το καθένα. Λέω να τα παραγγείλω. Θα μπορώ ανά πάσα στιγμή να τσεκαρω για έμφραγμα. Δεν θα ξαναχρειαστει να πάω στα επείγοντα ή να κάνω εξετάσεις αίματος μόνο για αυτό το λόγο! Αλλά χρειάζεται να τρυπας το δάχτυλο σου.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Χμ... Δηλαδη μεχρι βιβλιο εγραψες οταν σταματησε να σου τρωει το χρονο. Και επεστρεψες κυριως για αυτην που αγαπας. Γιατι ειναι ο μονος τροπος να εισαι κοντα της.

    Η ιδεα του φορουμ ειναι η ιδεα της κοινοτητας, της οικογενειας. Ειναι η ψευδαισθηση οτι καπου ανηκεις, οτι ολοι αυτοι σου ειναι κατι. Μα στην πραγματικοτητα δεν σου ειναι τιποτα. Δεν θα νοιαζονταν αν πεθαινες.

    Με εξαιρεσεις φυσικα. Σαν συνολο ομως δεν σου ειναι τιποτα.

    Εκεινες απο τη μερια τους εχουν φτιαξει μια γυναικοκλικα, με ολη την κρυφη τοξικοτητα που υπαρχει στις γυναικοκλικες. Θα συνεχισουν να ενημερωνουν για την προσωπικη τους ζωη και να τσιμπανε η μια την αλλη σαν πτηνα, μεχρι να πεθανουν. Οι γυναικες εχουν μεγαλη αναγκη την αναγνωριση μιας θεσης μεσα στη γυναικοομαδα. Θα την επιζητησουν ακομα και αν μισουν ολα τα μελη της. Γινονταν στα αληθεια συζητησεις εκει μεσα ή μονο "τουιταρισματα";

    Πιστευω οτι ησουν παραταιρος εκει μεσα. Μπλεκοσουν σα μικρο παιδι στα ποδια τους. Αυτες εχουν σοβαρες, μεγαλιστικες υποθεσεις να ασχοληθουν. Να επηρεαζουν (ως το τελος του βιου τους) τη σκεψη της μιας για την αλλη. Ολες ξερουν οτι το καθε τι που γραφουν προκαλει μια κακοπροαιρετη κουτσομπολιστικη σκεψη για τον εαυτο τους στις αλλες. Και οτι καθε απαντηση ερμηνευεται με διπλο τροπο.
    Το δηλητηριο περιμενει πισω απο καθε ευχη. Καλυτερα που εφυγες, αν σου λειψουν, βρες τιποτα γριες στο χωριο σου και ρωτα τα νεα της γειτονιας.

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σας αγχώνει ο κορωνοιος;;
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 250
    Last Post: 03-04-2020, 18:29
  2. Μουδιασμα-Μυρμηγκιασμα στο στομα
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-2020, 17:15
  3. Αίμα στο στόμα
    By gl08 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-06-2017, 23:51
  4. Σχετικα με οσα βαζουμε στο στομα μας!!!
    By sweetOctober in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 09-01-2014, 02:23
  5. Η ζωή μου είναι ένα πολύ πικρή και κατάμαυρη...
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 02-10-2012, 00:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •