Πικρή γεύση στο στόμα/κορωνοϊος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 157
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Από εκεί που παραγγειλα τον καρδιογραφο τσέπης,βλέπω ότι έβγαλαν σε προσφορά μηχάνημα σαν αυτό που μετράει το ζάχαρο, για τροπονινη και d dimers! 60 ευρώ το καθένα. Λέω να τα παραγγείλω. Θα μπορώ ανά πάσα στιγμή να τσεκαρω για έμφραγμα. Δεν θα ξαναχρειαστει να πάω στα επείγοντα ή να κάνω εξετάσεις αίματος μόνο για αυτό το λόγο! Αλλά χρειάζεται να τρυπας το δάχτυλο σου.
    Υπαρχει ενα κινημα που λεγεται quantified self. Τσεκαρε το.

  2. #32
    Antonis8
    Guest
    Δεν έχεις και άδικο. Βασικά έχεις δίκιο στο ότι ήμουν πια παράταιρος, δεν είχα να πω μια κουβέντα με καμιά τους πια.

    Συζητήσεις γίνονταν αλλά κυρίως για θέματα που ενδιαφέρουν εκείνες, βαρετά και ανούσια,αλλιώς μόνο ψιλοκουβεντα. Στην αρχή με γλειφαν γιατί όταν έκλεισε το άλλο φόρουμ ήμουν εγώ αυτός που συσπείρωσε τα υπόλοιπα μέλη στο καινούργιο, αλλα μετά από κάνα χρόνο άρχισαν να μου τη λένε με πολλές προφάσεις (μέχρι και για τον εθελοντισμό μου!)

    Υπήρξε συζήτηση που εγώ έγραψα ότι συμφωνώ με συγκεκριμένα κύματα του φεμινισμού και κατάφεραν να με βγάλουν μισογύνη από το πουθενά. Υπήρχαν δυο τρία αξιόλογα άτομα, αλλά οι υπόλοιπες κατινες,οπότε τίποτα αξιόλογο δεν ευδοκιμούσε. Παλιά που είχε και άλλους άντρες και πιο πολλά μέλη γίνονταν καλές συζητήσεις. Τον τελευταίο ένα χρόνο έχει πάρει την κάτω βόλτα εντελώς.

    Για την κοπέλα έμενα κατά βάση, αλλά πια είναι μηδαμινές οι πιθανότητες να γινόταν κάτι μεταξύ μας, οπότε καλύτερα που κόπηκε η επαφή. Από το να διαβάζω ότι κάνει σεξ με τον άλλο που βρήκε εκεί, καλύτερα να μην ξέρω τίποτα.

    Μια φορά,της είχα στείλει εσώρουχα victorias secret, και έγραψε δημόσια στο φόρουμ ότι τα φόρεσε με άλλον. Είχε ξεφύγει η κατάσταση,είχα καταντήσει το παιχνιδάκι τους.

  3. #33
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Υπαρχει ενα κινημα που λεγεται quantified self. Τσεκαρε το.
    Το γκουγκλαρα. Ενδιαφέρον ακούγεται. Απλά προσωπικά φοβάμαι να τρυπιεμαι συνέχεια μήπως μολυνθω από τίποτα. Αλλά θεωρώ καλύτερο να έχω αυτά τα διαγνωστικά στο σπίτι για να μην χρειάζεται να τρέχω στα επείγοντα. Αν είχα το μηχάνημα που βλέπει τροπονινη όλο αυτό το διάστημα,θα είχα γλυτώσει τόσα λεφτά από τα ταξί. Θα το παραγγείλω αύριο για να τους κάνω κάποιες ερωτήσεις πρώτα για το πώς δουλεύει και αν είναι πλήρες το πακέτο.


    Η πίεση σου πώς πάει σήμερα; Τη μετράς κάθε μέρα ή οποτε νιώθεις ότι ανεβαίνει;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν έχεις και άδικο. Βασικά έχεις δίκιο στο ότι ήμουν πια παράταιρος, δεν είχα να πω μια κουβέντα με καμιά τους πια.

    Συζητήσεις γίνονταν αλλά κυρίως για θέματα που ενδιαφέρουν εκείνες, βαρετά και ανούσια,αλλιώς μόνο ψιλοκουβεντα. Στην αρχή με γλειφαν γιατί όταν έκλεισε το άλλο φόρουμ ήμουν εγώ αυτός που συσπείρωσε τα υπόλοιπα μέλη στο καινούργιο, αλλα μετά από κάνα χρόνο άρχισαν να μου τη λένε με πολλές προφάσεις (μέχρι και για τον εθελοντισμό μου!)

    Υπήρξε συζήτηση που εγώ έγραψα ότι συμφωνώ με συγκεκριμένα κύματα του φεμινισμού και κατάφεραν να με βγάλουν μισογύνη από το πουθενά. Υπήρχαν δυο τρία αξιόλογα άτομα, αλλά οι υπόλοιπες κατινες,οπότε τίποτα αξιόλογο δεν ευδοκιμούσε. Παλιά που είχε και άλλους άντρες και πιο πολλά μέλη γίνονταν καλές συζητήσεις. Τον τελευταίο ένα χρόνο έχει πάρει την κάτω βόλτα εντελώς.

    Για την κοπέλα έμενα κατά βάση, αλλά πια είναι μηδαμινές οι πιθανότητες να γινόταν κάτι μεταξύ μας, οπότε καλύτερα που κόπηκε η επαφή. Από το να διαβάζω ότι κάνει σεξ με τον άλλο που βρήκε εκεί, καλύτερα να μην ξέρω τίποτα.

    Μια φορά,της είχα στείλει εσώρουχα victorias secret, και έγραψε δημόσια στο φόρουμ ότι τα φόρεσε με άλλον. Είχε ξεφύγει η κατάσταση,είχα καταντήσει το παιχνιδάκι τους.

    Ε οχι ρε φιλε! Χαχαχαχα! Συγνωμη που γελαω με τον πονο σου (για την τελευταια παραγραφο λεω) , αλλα απο μακρια αν το δεις θα σου φανει κι εσενα αστειο. Σαν κατι που εγραψε ο Γουντυ Αλεν για μια απο τις κωμωδιες του!

    Λοιπον οπως λεει μια φιλη μου, εμπειριες ειναι ολα αυτα τα δυσαρεστα.

    Εμενα περσι στις διακοπες μου συνεβησαν ενα σωρο στραβα, πηγα ποσες φορες στα τοπικα ιατρεια. Λολ, γελαω τωρα!

    Για πες μου για το ραντεβου που βγηκες το καλοκαιρι. Ελληνιδα ή ξενη ηταν η κοπελα; Που πηγατε;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Το γκουγκλαρα. Ενδιαφέρον ακούγεται. Απλά προσωπικά φοβάμαι να τρυπιεμαι συνέχεια μήπως μολυνθω από τίποτα. Αλλά θεωρώ καλύτερο να έχω αυτά τα διαγνωστικά στο σπίτι για να μην χρειάζεται να τρέχω στα επείγοντα. Αν είχα το μηχάνημα που βλέπει τροπονινη όλο αυτό το διάστημα,θα είχα γλυτώσει τόσα λεφτά από τα ταξί. Θα το παραγγείλω αύριο για να τους κάνω κάποιες ερωτήσεις πρώτα για το πώς δουλεύει και αν είναι πλήρες το πακέτο.


    Η πίεση σου πώς πάει σήμερα; Τη μετράς κάθε μέρα ή οποτε νιώθεις ότι ανεβαίνει;
    Δεν τη μετραω σχεδον ποτε πλεον. Αν ειναι υψηλη μπορει να παθω κριση πανικου. Απλα προσπαθω να μην τρωω αλμυρα και σκεφτομαι να βγω για περπατημα. Εχω μια εβδομαδα να βγω. Σκεφτομαι οτι θα κολλησω τη μανα μου και θα εχω τυψεις, αλλα τα νευρα μου εχουν σπασει.

  6. #36
    Antonis8
    Guest
    Άσε,μου έχει κάνει πολλά καψονια η συγκεκριμένη. Μια ήταν δεκτική και φλέρταρε,μια με γειωνε. Αλλα μου αρεσουν οι δυσκολες και οσες φλερταρουν γενικα.


    Το τελευταιο μου ραντεβου δεν ήταν καθόλου καλό. Έχω πολυ καιρό να βγω επιτυχημενο ραντεβού βασικα. Αυτό εγινε τέλη Αυγούστου, τότε δεν είχα ακόμα την ορθοστατική,αλλά φοβόμουν μήπως μου πέσει η πίεση και έτσι έπινα συνέχεια ηλεκτρολύτες. Ελληνίδα ήταν, γνωριζόμασταν εδώ και καιρό,απλώς δεν είχε κάτσει να βγούμε,βασικά εγώ δεν ενδιαφερομουν και πολυ γιατί όταν τη γνώρισα ήταν ξανθιά και ξαφνικά έκανε τα μαλλιά της κόκκινα,και δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι κοκκινομαλλες. Λόγω δουλειάς δεν μπορούσαμε να βγούμε βράδυ, πήγαμε για καφέ το απόγευμα. Εγώ πήγα με το πατίνι στο σημείο συνάντησης και μου είπε ότι είμαι ακριβώς ο άνθρωπος που θα περίμενε να οδηγάει ηλεκτρικό πατίνι. Περπατήσαμε μέχρι την παραλία και καθίσαμε σε ένα καφέ εκεί. Υπήρχε ταύτιση στις απόψεις μας σε πολλά σημεία και γενικά φαινόταν να ταιριάζουμε. Την κερασα (πάντα κερνάω) και ειπε οτι εκεινη θα κερασει την επομενη. Ωστόσο όταν περπατούσαμε για να πάει εκείνη στο αμάξι της και εγώ στο πατίνι, ενώ είχαμε ήδη κανονίσει να βγούμε και βράδυ άμεσα , ήθελε λέει να με πάει στο στέκι της και να με γνωρίσει στην παρέα της, έγιναν τα εξής: 1. Της είπα ότι δεν μπορώ όλους αυτούς που ποσταρουν συνέχεια στα σοσιαλ μίντια και πιστεύουν ότι είναι κάποιοι και εκείνη σχολίασε ότι και αυτή ποσταρει συχνά και αν το λέω για αυτά που ποσταρει. Της είπα όχι, ότι την θεωρώ αξιόλογο άτομο και πως εννοώ κατά βάση κάτι καγκουρες που πιστεύουν ότι είναι μούρες. Δεν φάνηκε να με πιστεύει για κάποιο λόγο. 2. Εκεί που έλεγε να κανονίσουμε άμεσα να βγούμε δεν ξέρω τι με έπιασε και της είπα "ναι να κανονίσουμε, απλά προσωπικά δεν θέλω να κουράζομαι, φοβάμαι μην μου πέσει η πίεση και ζαλιστώ"
    Ενώ είμαι γενικά πολύ ανοιχτός και με τα θέματα υγείας μου και με τα ψυχολογικά μου (της είχα πει και για τις κρίσεις πανικού,θεωρώ ότι σε πολλές γυναίκες ξυπνάει το ευαίσθητο προφίλ τους το να δείχνεις λίγο ευάλωτος και παράλληλα μυστήριος), ωστόσο στη συγκεκριμένη περίπτωση υπήρξε μια αμήχανη σιωπή.
    Μετά συνεχίσαμε τη συζήτηση μεχρι το αμάξι της αλλά δεν έπαιξε κάτι και απλως δώσαμε φιλί στο μάγουλο. Το επόμενο διάστημα κανένας από τους δύο δεν έστειλε στον άλλο. Μόνο μια φορά που βρεθήκαμε τυχαία στο δρόμο με χαιρέτησε και έχω την εντύπωση ότι της φανηκα λίγο ψυχρός. Γενικά μάλλον πιστεύει ότι δεν τη γουστάρω, κάτι που είναι μερικώς αληθές,αλλά δεν θα με πείραζε να κάνω κάτι μαζί της ή να κάνουμε παρέα τουλάχιστον. Απλώς δείχνω κάπως σφιγμένος,δεν ξέρω γιατί.

  7. #37
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν τη μετραω σχεδον ποτε πλεον. Αν ειναι υψηλη μπορει να παθω κριση πανικου. Απλα προσπαθω να μην τρωω αλμυρα και σκεφτομαι να βγω για περπατημα. Εχω μια εβδομαδα να βγω. Σκεφτομαι οτι θα κολλησω τη μανα μου και θα εχω τυψεις, αλλα τα νευρα μου εχουν σπασει.

    Εσεις στις μεγάλες πόλεις την έχετε πιο δύσκολα. Εδώ ευτυχώς είναι πιο εφικτό να βγαίνεις χωρίς να φοβάσαι.

    Κάνε γυμναστική στο σπίτι,μπορεί να σου φτιάξει τη διάθεση. Εγώ πριν την ορθοστατική κατά βάση στο σπίτι γυμναζομουν,είχα πάρει διάδρομο και μπάρες και εκανα και πολλές ασκήσεις body weight, με χαλάρωνε πολύ. Δυστυχώς τώρα είναι αδύνατο. Ωστόσο ακόμα και όταν έπαθα την ορθοστατική,μου είχαν πει αρκετές ότι φαίνονται πιο έντονα οι μύες μου ενώ είχα πολύ καιρό να γυμναστώ. Αλλά μάλλον θα ήταν από το βάρος των τροφών που σήκωνα για τις γάτες. Και τότε έτρωγα περισσότερο,τώρα έχασα κιλά και έφυγαν και οι μύες. Πρέπει να αρχίσω να τρώω περισσότερο.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Άσε,μου έχει κάνει πολλά καψονια η συγκεκριμένη. Μια ήταν δεκτική και φλέρταρε,μια με γειωνε. Αλλα μου αρεσουν οι δυσκολες και οσες φλερταρουν γενικα.


    Το τελευταιο μου ραντεβου δεν ήταν καθόλου καλό. Έχω πολυ καιρό να βγω επιτυχημενο ραντεβού βασικα. Αυτό εγινε τέλη Αυγούστου, τότε δεν είχα ακόμα την ορθοστατική,αλλά φοβόμουν μήπως μου πέσει η πίεση και έτσι έπινα συνέχεια ηλεκτρολύτες. Ελληνίδα ήταν, γνωριζόμασταν εδώ και καιρό,απλώς δεν είχε κάτσει να βγούμε,βασικά εγώ δεν ενδιαφερομουν και πολυ γιατί όταν τη γνώρισα ήταν ξανθιά και ξαφνικά έκανε τα μαλλιά της κόκκινα,και δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι κοκκινομαλλες. Λόγω δουλειάς δεν μπορούσαμε να βγούμε βράδυ, πήγαμε για καφέ το απόγευμα. Εγώ πήγα με το πατίνι στο σημείο συνάντησης και μου είπε ότι είμαι ακριβώς ο άνθρωπος που θα περίμενε να οδηγάει ηλεκτρικό πατίνι. Περπατήσαμε μέχρι την παραλία και καθίσαμε σε ένα καφέ εκεί. Υπήρχε ταύτιση στις απόψεις μας σε πολλά σημεία και γενικά φαινόταν να ταιριάζουμε. Την κερασα (πάντα κερνάω) και ειπε οτι εκεινη θα κερασει την επομενη. Ωστόσο όταν περπατούσαμε για να πάει εκείνη στο αμάξι της και εγώ στο πατίνι, ενώ είχαμε ήδη κανονίσει να βγούμε και βράδυ άμεσα , ήθελε λέει να με πάει στο στέκι της και να με γνωρίσει στην παρέα της, έγιναν τα εξής: 1. Της είπα ότι δεν μπορώ όλους αυτούς που ποσταρουν συνέχεια στα σοσιαλ μίντια και πιστεύουν ότι είναι κάποιοι και εκείνη σχολίασε ότι και αυτή ποσταρει συχνά και αν το λέω για αυτά που ποσταρει. Της είπα όχι, ότι την θεωρώ αξιόλογο άτομο και πως εννοώ κατά βάση κάτι καγκουρες που πιστεύουν ότι είναι μούρες. Δεν φάνηκε να με πιστεύει για κάποιο λόγο. 2. Εκεί που έλεγε να κανονίσουμε άμεσα να βγούμε δεν ξέρω τι με έπιασε και της είπα "ναι να κανονίσουμε, απλά προσωπικά δεν θέλω να κουράζομαι, φοβάμαι μην μου πέσει η πίεση και ζαλιστώ"
    Ενώ είμαι γενικά πολύ ανοιχτός και με τα θέματα υγείας μου και με τα ψυχολογικά μου (της είχα πει και για τις κρίσεις πανικού,θεωρώ ότι σε πολλές γυναίκες ξυπνάει το ευαίσθητο προφίλ τους το να δείχνεις λίγο ευάλωτος και παράλληλα μυστήριος), ωστόσο στη συγκεκριμένη περίπτωση υπήρξε μια αμήχανη σιωπή.
    Μετά συνεχίσαμε τη συζήτηση μεχρι το αμάξι της αλλά δεν έπαιξε κάτι και απλως δώσαμε φιλί στο μάγουλο. Το επόμενο διάστημα κανένας από τους δύο δεν έστειλε στον άλλο. Μόνο μια φορά που βρεθήκαμε τυχαία στο δρόμο με χαιρέτησε και έχω την εντύπωση ότι της φανηκα λίγο ψυχρός. Γενικά μάλλον πιστεύει ότι δεν τη γουστάρω, κάτι που είναι μερικώς αληθές,αλλά δεν θα με πείραζε να κάνω κάτι μαζί της ή να κάνουμε παρέα τουλάχιστον. Απλώς δείχνω κάπως σφιγμένος,δεν ξέρω γιατί.
    Χμ, οπως τα λες σιγουρα θα καταλαβε οτι δεν ηθελες να ξαναβγειτε. Δε συμφωνω με το να δειχνεις ευαλωτος. Πιστευω οτι πρεπει να αφηνεις τα προβληματα εξω απ την πορτα. Νομιζω οτι ιντριγκαρονται αν νομιζουν οτι εχεις καποιο ειδικο χαρισμα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ωρες σκεφτομαι οτι ενας αντρας στην ηλικια μου πρεπει να ειναι player σαν τον Σπαλιαρα, γιατι δυσκολα θα τον θελει καποια για σχεση, εκτος αν ειναι καμια καμμενη που θα τον εκδικηθει για οσα περασε με τους προηγουμενους γκομενους. Μετα σκεφτομαι οτι σκεφτομαι χαζομαρες. Θα ηθελα να ειμαι Σπαλιαρας ομως. Γενικα ειναι ωραια να σε τρωνε οι γυναικες με τα ματια τους.

    Εχω κατι βαρακια αλλα ειναι τετρακιλα και τα πιανω δυο μαζι και πονανε τα δαχτυλα μου πφφφφφφφφ Επρεπε να εχω εξοπλισμο, διαδρομο, αλτηρες, μονοζυγο, αλλα δεν υπαρχει φραγκο. Ασε που θελω να μαζεψω λιγα για να παω λιγες μερες διακοπες. Ρε πουστη, ολο τον Απριλη μεσα θα μαστε!

  10. #40
    Antonis8
    Guest
    Και χωρίς αλτηρες γίνεται,body weight ειναι οι καλύτερες ασκήσεις. Κάνε κάμψεις. Δεν υπαρχει καλύτερη άσκηση. Οταν ήμουν καλά έκανα 100 διάσπαρτες μες στη μέρα. Τώρα αν επιχειρησω να κάνω μια, θα πάνε 150 οι παλμοι μου.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Εχω τραυματισει τον ωμο δε βγαινουν καμψεις

  12. #42
    Antonis8
    Guest
    Κριμα, γιατι και οι ελξεις σε μονοζυγο ειναι καλη ασκηση. Εγω θελω να παραγγειλω ενα στατικο ποδηλατο, λενε οτι ενδεικνυται για ασθενεις με POTS. Ολο το αναβαλω ομως γιατι φοβαμαι. Και μαλλον θα γινω και φτωχος αφου δεν θα ανοιξει η σεζον,οποτε δεν με παιρνει να κανω ασκοπα εξοδα.

    Οταν ανεβαινω τις τελευταιες μερες στο πατινι, πανε 120 οι παλμοι μου, ισως γιατι συνηθως παω να ταισω τις γατες μετα το μεσημεριανο φαγητο.

    Με την κοπελα τι εγινε; Σου ξαναεστειλε; Εμένα σήμερα μου εκανε αντ μια κοπέλα που έχω να δω απο το λυκειο Τότε μου άρεσε μάλιστα. Της έστειλα μνμ και της λέω χαρηκα πολυ που μου έστειλε ρικουεστ και να παμε για καφέ καμιά μέρα όταν τελειώσουν τα μέτρα και μου λέει ναι,και ότι με σκεφτόταν αρκετές φορές όλα αυτά τα χρόνια. Δεν είναι απαραιτητα ρομαντικο, σκέφτομαι όμως μηπως έχω καταλήξει μια απογοητευση; Μηπως είχε δίκιο η διαχειριστρια ότι είμαι τοξικος; Μηπως θα απογοητευτει η κοπέλα όταν με ξαναδεί; Μηπως θα διαισθανθει και εκείνη ότι δεν είμαι στα καλά μου; Και σίγουρα παλι θα φερθω με περιεργο τροπο και θα νιώσει αβολα.

    Ειμαι ανθρωπος που δεν ανοιγειται εύκολα, δεν χαλαρωνω εύκολα με άτομα που δεν έχω οικειότητα δηλαδή, μόνο αν έχω πιει λιγάκι, αλλά πια ουτε αλκοόλ πινω,έχω ένα χρόνο να πιω έστω μια μπυρα γιατί θα μου φέρει ταχυπαλμια.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Κριμα, γιατι και οι ελξεις σε μονοζυγο ειναι καλη ασκηση. Εγω θελω να παραγγειλω ενα στατικο ποδηλατο, λενε οτι ενδεικνυται για ασθενεις με POTS. Ολο το αναβαλω ομως γιατι φοβαμαι. Και μαλλον θα γινω και φτωχος αφου δεν θα ανοιξει η σεζον,οποτε δεν με παιρνει να κανω ασκοπα εξοδα.

    Οταν ανεβαινω τις τελευταιες μερες στο πατινι, πανε 120 οι παλμοι μου, ισως γιατι συνηθως παω να ταισω τις γατες μετα το μεσημεριανο φαγητο.

    Με την κοπελα τι εγινε; Σου ξαναεστειλε; Εμένα σήμερα μου εκανε αντ μια κοπέλα που έχω να δω απο το λυκειο Τότε μου άρεσε μάλιστα. Της έστειλα μνμ και της λέω χαρηκα πολυ που μου έστειλε ρικουεστ και να παμε για καφέ καμιά μέρα όταν τελειώσουν τα μέτρα και μου λέει ναι,και ότι με σκεφτόταν αρκετές φορές όλα αυτά τα χρόνια. Δεν είναι απαραιτητα ρομαντικο, σκέφτομαι όμως μηπως έχω καταλήξει μια απογοητευση; Μηπως είχε δίκιο η διαχειριστρια ότι είμαι τοξικος; Μηπως θα απογοητευτει η κοπέλα όταν με ξαναδεί; Μηπως θα διαισθανθει και εκείνη ότι δεν είμαι στα καλά μου; Και σίγουρα παλι θα φερθω με περιεργο τροπο και θα νιώσει αβολα.

    Ειμαι ανθρωπος που δεν ανοιγειται εύκολα, δεν χαλαρωνω εύκολα με άτομα που δεν έχω οικειότητα δηλαδή, μόνο αν έχω πιει λιγάκι, αλλά πια ουτε αλκοόλ πινω,έχω ένα χρόνο να πιω έστω μια μπυρα γιατί θα μου φέρει ταχυπαλμια.
    Αν δεν δουλεψει καθολου ο τουρισμος θα γαμηθει το συμπαν! Το μεγαλυτερο ποσοστο του αεπ απο εκει προερχεται ομως πιστευω οτι θα παρει μπρος το καλοκαιρι. Εμενα μου πηγαν ολα κατα διαολου. Σημερα μου ζητησε η δασκαλα να διαβασω ενα κειμενο που εγραψα αλλα δεν μιλησα γιατι με ειχε "δλητηριαδει" λιγο πριν η μανα μου. Ανακαλυψε την ασχολια μου και μού την καταστρεφει.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Αυτες ειναι μονιμες καταστασεις που κανει οποτε μπορει πριν βγω εξω.

    Εχω χρησιμοποιησει ποδηλατο με καθισμα σε γυμναστηριο και το θεωρω εξαιρετικη γυμναστικη. Για σπιτι ακομα καλυτερα γιατι δεν αντιμετωπιζεις τη ζεστη και τον ανακυκλωμενο αερα του γυμναστηριου. (αυτα με τη σελα δε με βολευουν αλλα ειμαι και βαρυς). Πολυ καλες πρεπει να ειναι και οι κωπηλατικες τυπου aerodyne. Γινεσαι πολυ γρηγορα fit με αυτα. Αν ειχα λεφτα θα επαιρνα απ' ολα. Τωρα κανω κανα βιντεο αερομπικ αν εχω ορεξη.

    Αυτα που λες για το χαρακτηρα σου μού θυμιζουν τον δικο μου. Πιστευω αν αφησεις εξω απο την πορτα τα προβληματα μπορεις να γινεις συμπαθητικος. Και εγω νομιζω οτι ισως εγινα λιγο συμπαθητικος σε καποιους επειδη αφησα τον εαυτο μου να χαμογελασει. Πιστευω οτι και οι δυο μας εχουμε τη δυνατοτητα να ανθισουμε αν ξεφυγουμε απο οσα μας δηλητηριαζουν και αν νιωσουμε λιγη αγαπη και αποδοχη. Ενα σχεδον πεθαμενο φυτο αν το βαλεις στον ηλιο και το ποτιζεις για αρκετο καιρο, επανερχεται. Μπραβο σου που της προτεινες για καφε.

    Με τη συμμαθητρια μου μιλησαμε λιγο σημερα μετα το μαθημα. Της εκανα ερωτησεις για κινεζικα φαγητα. Ηταν φιλικη και απομακρη/φιδωλη ταυτοχρονα. Προσπαθω να αντιμετωπισω την ολη εμπειρια ως ενα ιστορικο και ανεπαναληπτο γεγονος γιατι ετσι ακριβως ειναι: Ποτε στη ζωη μου δεν θα ξανασυμβει αυτος ο συνδυασμος γεγονοτων: Πανδημια, επιστροφη στα θρανια, φλερτ με Κινεζα που μαλιστα εχει μια πολυ ιδιαιτερη προσωπικοτητα. Η ζωη ειναι ο καλυτερος σεναριογραφος...

    Αν δε συζουσα με τα τερατα που τα καταβροχθιζουν ολα θα ζουσα τις μοναδικες αυτες στιγμες περισσοτερο. Σου ευχομαι να εχεις καλυτερη τυχη, μην κανεις τα ιδια λαθη με μενα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ξερεις τι θυμηθηκα, μιας και μιλαγαμε για ραντεβου; Καθως περπατουσαμε με την κοπελα, διαπιστωσα οτι τραβουσαμε βλεμματα, κυριως απο γυναικες. Και σκεφτηκα εκεινη τη στιγμη οτι ισως αυτο να ειναι γιατι εχουμε διαφορα ηλικιας. Και αισθανθηκα ενοχα Αντωνη. Εγω που φτυνω την κοινωνια καταμουτρα αισθανθηκα ενοχα. Για κατι που δεν ειναι κακο. Βαζοντας ετσι σε δευτερο ρολο τη δικη της και την δικη μου επιθυμια. Και κατα πασα πιθανοτητα μας κοιτουσαν απλα λογω ξενοκορωνοφοβιας.

    Ειμαι πολυ ενοχικος χαρακτηρας λογω των γονιων μου. Στο σχολειο με ειχαν παρει χαμπαρι και με εκαναν απανθρωπο μπουλιγκ. Περα απο απανθρωπο. Οταν τους απειλουσα για να με αφησουν ησυχο απαντουσαν γελωντας "τιποτα δεν θα κανεις!". Ονειρευομουν να τους σκοτωσω αλλα δεν θα εκανα τιποτα γιατι θα αισθανομουν ενοχος εγκληματιας αν σηκωνα το χερι μου. Η ενοχη και η δειλια μου ειχαν δεσει τα χερια. Ειναι αραγε ταυτοσημα συναισθηματα;

    Στην 2α λυκειου ομως ειχα μια παρεα. Οταν καποιος μου πουλησε μαγκια, οχι σοβαρη, ο φιλος μου μου ειπε στο αυτι ριχτου μια μπουνια, γιατι δεν του ριχνεις μπουνια; Και μολις ο αλλος πλησιασε του εριξα μπουνια χωρις δισταγμο. Εφτανε αυτη η μικρη ενθαρρυνση για να νιωσω οτι εκανα το σωστο. Οτι ειχα το δικιο με το μερος μου. Αυτη η ελαχιστη κουβεντα ηταν αρκετη για να αντιζυγισει ενοχικα αισθηματα τοσο βαρια που με εκαναν να υπομενω τα παντα. Παραξενο δεν ειναι;

    Μπορει να ειχα φανει και στο ραντεβου πιο τολμηρος αν μου ειχε πει καποιος ορμα!

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σας αγχώνει ο κορωνοιος;;
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 250
    Last Post: 03-04-2020, 18:29
  2. Μουδιασμα-Μυρμηγκιασμα στο στομα
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-2020, 17:15
  3. Αίμα στο στόμα
    By gl08 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-06-2017, 23:51
  4. Σχετικα με οσα βαζουμε στο στομα μας!!!
    By sweetOctober in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 09-01-2014, 02:23
  5. Η ζωή μου είναι ένα πολύ πικρή και κατάμαυρη...
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 02-10-2012, 00:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •