Πικρή γεύση στο στόμα/κορωνοϊος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 157
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αν τις μιλησεις για τις υποτιθεμενες νοσους σου θα φύγει τρεχοντας.Μη μπεις στο τρυπακι να πεις οσα γράφεις εδω γιατί δε νομίζω να σε πάρει πολυ στα σοβαρά.Κατα τα αλλα δε μου φαίνεται φιλική,ισως και εκεινη γουσταρει,ετσι καταλαβαινω εγω πρόσεχε μη τα κανεις θαλασσα
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Κριμα, γιατι και οι ελξεις σε μονοζυγο ειναι καλη ασκηση. Εγω θελω να παραγγειλω ενα στατικο ποδηλατο, λενε οτι ενδεικνυται για ασθενεις με POTS. Ολο το αναβαλω ομως γιατι φοβαμαι. Και μαλλον θα γινω και φτωχος αφου δεν θα ανοιξει η σεζον,οποτε δεν με παιρνει να κανω ασκοπα εξοδα.

    Οταν ανεβαινω τις τελευταιες μερες στο πατινι, πανε 120 οι παλμοι μου, ισως γιατι συνηθως παω να ταισω τις γατες μετα το μεσημεριανο φαγητο.

    Με την κοπελα τι εγινε; Σου ξαναεστειλε; Εμένα σήμερα μου εκανε αντ μια κοπέλα που έχω να δω απο το λυκειο Τότε μου άρεσε μάλιστα. Της έστειλα μνμ και της λέω χαρηκα πολυ που μου έστειλε ρικουεστ και να παμε για καφέ καμιά μέρα όταν τελειώσουν τα μέτρα και μου λέει ναι,και ότι με σκεφτόταν αρκετές φορές όλα αυτά τα χρόνια. Δεν είναι απαραιτητα ρομαντικο, σκέφτομαι όμως μηπως έχω καταλήξει μια απογοητευση; Μηπως είχε δίκιο η διαχειριστρια ότι είμαι τοξικος; Μηπως θα απογοητευτει η κοπέλα όταν με ξαναδεί; Μηπως θα διαισθανθει και εκείνη ότι δεν είμαι στα καλά μου; Και σίγουρα παλι θα φερθω με περιεργο τροπο και θα νιώσει αβολα.

    Ειμαι ανθρωπος που δεν ανοιγειται εύκολα, δεν χαλαρωνω εύκολα με άτομα που δεν έχω οικειότητα δηλαδή, μόνο αν έχω πιει λιγάκι, αλλά πια ουτε αλκοόλ πινω,έχω ένα χρόνο να πιω έστω μια μπυρα γιατί θα μου φέρει ταχυπαλμια.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αν τις μιλησεις για τις υποτιθεμενες νοσους σου θα φύγει τρεχοντας.
    Γενικά δεν πρέπει να μιλάς για δυσάρεστα πράγματα στις γυναίκες. Κι εγώ αυτό το λάθος κάνω. Πρέπει να το παίζεις ότι δεν σε αγγίζει τίποτα άσχημο.

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    και να μην κουβαλας ολα τα φορητά μηχανηματα μαζι σου γιατι δεν θα μπορεις να τα κρυψεις.
    Τωρα περα απο την πλακα πρεπει να ειμαστε οι εαυτοι μας. Ξεκιναμε με εισαγωγη σιγα σιγα με τροπο. Καμια φορα οι λεξεις εχουν μεγαλη σημασια αν πεις πχ ρε συ εχω κολλημα με αυτο θα περασει λιγο στο ντουκου. Αν πεις εχω εμμονη ο αλλος μπορει να τρομαξει. Αποψη μου Προσφατα μου ειπαν θα σε φαει το αγχος τους λεω τωρα με εφαγε αν ελεγα και για ψυχιατρο οπου φυγει φυγει

  4. #49
    Antonis8
    Guest
    Είμαι ανοιχτός και για τα ψυχικά μου προβλήματα και για τα σωματικά. Τα σωματικά είναι αυτά που τις ξενίζουν περισσότερο. Η ορθοστατική όμως είναι πια μέρος της ζωής μου,δεν μπορώ να το κρύψω,είναι εμφανές άλλωστε γιατί χρειάζεται να κάθομαι συχνά όταν ανεβαίνουν πολύ οι παλμοί μου. Και η κατάσταση της υγείας μου απαιτεί συχνά εξετάσεις αίματος κλπ, δεν θα μπορούσα να το κρατήσω κρυφό γενικά. Πολλές πρώην μου ξέρουν και για τον ιδεοψυχαναγκασμο, δεν υπήρξε ποτέ θέμα στη σχέση μας. Μόνο μια είχε έντονο πρόβλημα (και δεν είναι πρώην, η κοπέλα από το φόρουμ που έλεγε ότι δεν μπορεί να κάνει σχέση μαζί μου γιατί είναι τρελός) . Το βασικό μου προβλημσ είναι ότι δεν χαλαρώνω εύκολα.

    Κάτσε να δούμε αν θα ζήσω και αν θα τελειωσει ο ιός και βλέπουμε αν θα τη συναντήσω. Αλλά έχω σχεδιάσει ότι με αυτήν θα ειμαι πιο χαλαρός και θα της δώσω και το βιβλίο μου με αφιέρωση. Ωστόσο έχουν περάσει πολλά χρόνια από την τελευταία φορά που την είδα,θα είναι επί της ουσίας σαν να μιλάω με μια άγνωστη.

  5. #50
    Antonis8
    Guest
    Το οξυμετρο μου το παίρνω παντού μαζί, όλοι το ξέρουν πια. Τον φορητό καρδιογραφο δεν τον παίρνω παντού,μόνο αν δεν κοιμηθώ στο σπίτι,τον παίρνω μαζί μου (αν πχ πάω να κοιμηθώ στης γιαγιάς μου, παίρνω και το πιεσόμετρο μου, το θερμόμετρο κλπ)
    Αλλά κάποιες φορές βάζω απλώς το ρολόι που μετράει παλμούς και οξυγόνο, και δεν χρειάζεται να πάρω το οξυμετρο. Αλλά δεν φεύγω χωρίς κάποια συσκευή από το σπίτι. Νιώθω πιο ασφαλής έτσι , ακόμα κι αν δεν τύχει να τις χρησιμοποιησω.

  6. #51
    blackcrow
    Guest
    Είμαι σε μεγάλη ανησυχία. Η σύντροφος μου σήμερα δεν αισθάνεται καλά. Έχει κομάρες και μυικά. Κάπως έτσι νιώθω κι εγώ. Φοβάμαι ότι ένας από τους δυο ή και οι δυο έχουμε τον ιό. Η δική μου δουλειά έχει κλείσει. Η σύντροφος πάει μια φορά την εβδομάδα σε χώρο με πολλά άτομα μαζί. Σε γραφείο με δέκα τουλάχιστον άτομα. Θέλαμε να πάρει άδεια αλλά το αφεντικό δεν το επιτρέπει. Φοβάμαι. Στο μέρος που έχουμε δεν μένει κάποιος δικός μας κοντά. Σκέφτομαι αν αρρωστήσουμε και μπούμε σε καραντίνα ποιος θα μας φέρνει φάρμακα και φαγητό. Όλο αυτά σκέφτομαι τελευταία. Επίσης θεωρώ ότι είμαι ασθενικός κι ότι έτσι και τον κολλήσω δε τη γλιτώνω. Θα ταλαιπωρηθώ πολύ.

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by blackcrow View Post
    Είμαι σε μεγάλη ανησυχία. Η σύντροφος μου σήμερα δεν αισθάνεται καλά. Έχει κομάρες και μυικά. Κάπως έτσι νιώθω κι εγώ. Φοβάμαι ότι ένας από τους δυο ή και οι δυο έχουμε τον ιό. Η δική μου δουλειά έχει κλείσει. Η σύντροφος πάει μια φορά την εβδομάδα σε χώρο με πολλά άτομα μαζί. Σε γραφείο με δέκα τουλάχιστον άτομα. Θέλαμε να πάρει άδεια αλλά το αφεντικό δεν το επιτρέπει. Φοβάμαι. Στο μέρος που έχουμε δεν μένει κάποιος δικός μας κοντά. Σκέφτομαι αν αρρωστήσουμε και μπούμε σε καραντίνα ποιος θα μας φέρνει φάρμακα και φαγητό. Όλο αυτά σκέφτομαι τελευταία. Επίσης θεωρώ ότι είμαι ασθενικός κι ότι έτσι και τον κολλήσω δε τη γλιτώνω. Θα ταλαιπωρηθώ πολύ.
    Πυρετο δεν εχετε ομως
    Παντως η τσομπανακη που ειναι στην Αμερικη ελεγε οτι ο αντρας της βγαζει τα ρουχα εξω απο το σπιτι και κανει μετα μπανιο και τα ρουχα στο πλυντηριο ξερει ελεγε ειναι η δουλεια του αυτη

  8. #53
    blackcrow
    Guest
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Πυρετο δεν εχετε ομως
    Παντως η τσομπανακη που ειναι στην Αμερικη ελεγε οτι ο αντρας της βγαζει τα ρουχα εξω απο το σπιτι και κανει μετα μπανιο και τα ρουχα στο πλυντηριο ξερει ελεγε ειναι η δουλεια του αυτη
    Όχι πυρετό δεν έχουμε. Ακόμη τουλάχιστον μιας και στους δύο σήμερα το βράδυ εμφανίστηκαν οι ενοχλήσεις.

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    καλα εσυ δε πιστευω να εχεις τιποτα εισαι επηρεασμενος αν σου πει η κοπελα σου δεν ειμαι καλα τοτε δεν θα εισαι και συ. Αν σου ελεγε ειμαι καλα τοτε περδικι θα ησουν. Βγαλτο απο το μυαλο σου οσο μπορεις. Σας εχει πιασει φοβος που δουλευει με πολλα ατομα γιατι μη νομιζεις και με εναν γινεται η ζημια. Στην οικοδομη δεν φοβασαι απο κανεναν μην εχει και κολλησεις? Δειτε καμια ταινια να ξεχαστείτε και μειωστε την τηλεοραση.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ωραιος καιρος σημερα παιδια!

  11. #56
    blackcrow
    Guest
    Σήμερα είμαστε με πονόλαιμο και οι δύο. Εγώ και με βήχα. Μιλήσαμε με το γιατρό και μας είπε να περιοριστούμε στο σπίτι για επτά ημέρες. Έως τότε θα δείξει τι συμβαίνει.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Βγηκα μια βολτα. Ολοι εξω σουλατσαρουν χωρις να τους ελεγχει κανεις.

    Πονανε αφορητα τα πελματα μου.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by blackcrow View Post
    Σήμερα είμαστε με πονόλαιμο και οι δύο. Εγώ και με βήχα. Μιλήσαμε με το γιατρό και μας είπε να περιοριστούμε στο σπίτι για επτά ημέρες. Έως τότε θα δείξει τι συμβαίνει.
    με πονολαιμο ξεκινησε και εμενα...... πηγα εκανα το τεστ αφου μου ειπε γιατρος... βγηκα θετικος... και αμεσως με στείλανε στο νοσοκομειο...... το περασα και εγω και η κοπελα μου....... τωρα ειμαστε κλασσικα σπιτι σε καραντινα.. ειμαστε και η 2 πολυ καλα τωρα...!

    οπως και να εχει μιλα με γιατρο ισως θα πρεπει να κανεις το τεστ για να εισαι σιγουρος.....

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Βγηκα μια βολτα. Ολοι εξω σουλατσαρουν χωρις να τους ελεγχει κανεις.

    Πονανε αφορητα τα πελματα μου.
    γιαυτο και θα ερθουν πιο αυστηρα μετρα...... γιατι καπια ατομα δεν καταλαβαινουν με λεξεις.... οταν λεμε πρεπει να μενουμε σπιτι δεν κανουμε πλακα..... τα πραγματα ειναι σοβαρα.... αυτη η κατασταση πολυ φοβαμαι οτι θα κρατησει για πολυ ακομα.........

    μενουμε σπιτι για να σταματησουμε την εξαπλωση του ιου....... αλιως η κατασταση θα γινει πολυ χειροτερη......

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,828
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Σας αγχώνει ο κορωνοιος;;
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 250
    Last Post: 03-04-2020, 17:29
  2. Μουδιασμα-Μυρμηγκιασμα στο στομα
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 15-01-2020, 16:15
  3. Αίμα στο στόμα
    By gl08 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-06-2017, 22:51
  4. Σχετικα με οσα βαζουμε στο στομα μας!!!
    By sweetOctober in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 09-01-2014, 01:23
  5. Η ζωή μου είναι ένα πολύ πικρή και κατάμαυρη...
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 01-10-2012, 23:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •