Πεθερικά και αδέρφια διπλα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 191
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Ναι αρκεί να καταλάβει αυτή τη φορά γιατί την προηγούμενη φορά που έγινε αυτή η συζήτηση με ρώτησε ποιανού μούτρα ακριβώς δεν θέλω να βλέπω..δεν αντιλαμβάνεται ότι απλά θέλω να μείνουμε οι τρεις μας ως οικογένεια..Εσείς πουλήσατε το σπίτι ή το ενοικιάζεται;
    Το πουλήσαμε και αγοράσαμε αυτό που έχουμε τώρα..

    Ε μάλλον "αρπαχτηκατε" λίγο στην συζήτηση και δεν συνεννοηθηκατε..Μίλησε του ήρεμα και εξήγησε του αυτά που λες εδώ..Ότι θέλεις την δική σου οικογένεια..Τόνισε του ότι δεν φταίνε οι δικοί του αλλά ούτε και εσύ..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πρώτα τα λύνουμε αυτά τα θέματα και μετά προχωράμε σε γάμους και παιδιά. Τώρα τι να σου πω κι εγώ...
    Θεωρείς ότι αν ο άντρας σου μείνει ανένδοτος και υποχωρήσεις θα την παλέψεις; Αν μείνεις εσύ ανένδοτη και π.χ. πας και βρεις ένα σπίτι δικό σου θα σε ακολουθήσει ή θα διαλέξει τη μαμά και τον μπαμπά του; Αν με συζήτηση δεν λύνεται το πράγμα θέλω να πω, με το ζόρι θα βρείτε μετά κάποιες ισορροπίες ή άντε γειά;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Πρώτα τα λύνουμε αυτά τα θέματα και μετά προχωράμε σε γάμους και παιδιά. Τώρα τι να σου πω κι εγώ...
    Θεωρείς ότι αν ο άντρας σου μείνει ανένδοτος και υποχωρήσεις θα την παλέψεις; Αν μείνεις εσύ ανένδοτη και π.χ. πας και βρεις ένα σπίτι δικό σου θα σε ακολουθήσει ή θα διαλέξει τη μαμά και τον μπαμπά του; Αν με συζήτηση δεν λύνεται το πράγμα θέλω να πω, με το ζόρι θα βρείτε μετά κάποιες ισορροπίες ή άντε γειά;
    Τι να σου πω τώρα δεν έχεις άδικο αλλά το παιδί ήρθε εντελώς απρογραμμάτιστα..δεν το είχαμε στο μυαλό ούτε γάμους κλπ έχουμε σχέση πολλά χρόνια και μας αρέσει πολύ να ταξιδεύουμε κλπ δεν είχαμε στο πρόγραμμα άμεσα την οικογένεια..θεωρώ απλά ότι αν πω ότι πάω να μείνω κάπου άλλου ίσως ακολουθήσει..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Τι να σου πω τώρα δεν έχεις άδικο αλλά το παιδί ήρθε εντελώς απρογραμμάτιστα..δεν το είχαμε στο μυαλό ούτε γάμους κλπ έχουμε σχέση πολλά χρόνια και μας αρέσει πολύ να ταξιδεύουμε κλπ δεν είχαμε στο πρόγραμμα άμεσα την οικογένεια..θεωρώ απλά ότι αν πω ότι πάω να μείνω κάπου άλλου ίσως ακολουθήσει..
    ναι, ηρθε. αλλα οταν ηρθε, κανατε μια συζητηση. του ειπες οτι δεν θελεις να πατε εκει. μπορουσες να επιμεινεις μεχρι να συνεννοηθειτε. δεν λυνονται μονα τους αυτα αν τα αφησεις απλα να αιωρουνται.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, ηρθε. αλλα οταν ηρθε, κανατε μια συζητηση. του ειπες οτι δεν θελεις να πατε εκει. μπορουσες να επιμεινεις μεχρι να συνεννοηθειτε. δεν λυνονται μονα τους αυτα αν τα αφησεις απλα να αιωρουνται.
    Συμφωνώ είναι 100% δικό μου το φταίξιμο απλά σκέφτομαι ότι αν μπει στο δίλημμα να διαλέξει θεωρώ θα επιλέξει εμένα..ή έτσι θέλω να πιστεύω

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Συμφωνώ είναι 100% δικό μου το φταίξιμο απλά σκέφτομαι ότι αν μπει στο δίλημμα να διαλέξει θεωρώ θα επιλέξει εμένα..ή έτσι θέλω να πιστεύω
    ε, τοσο το καλυτερο λοιπον. πες το ηρεμα κι ωραια και μακαρι να πανε ολα καλα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε, τοσο το καλυτερο λοιπον. πες το ηρεμα κι ωραια και μακαρι να πανε ολα καλα.
    Ευχαριστώ μακάρι!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Παιδιά συγγνώμη και πάλι απλά θέλω να κάνω τη συζήτηση άμεσα και σκέφτομαι πως να το πω για να μην αντιδράσει..λοιπόν γενικά ο άντρας μου το θεωρεί φυσιολογικό ότι έχουν πάρει όλοι σπίτια δίπλα απέναντι και πάνω κάτω και θέλω να του πω ότι εγώ θέλω την ηρεμία μου!Θα με ρωτήσει τι με ενοχλούν οι συγγενείς του στην ηρεμία μου τι απαντάω;

  9. #24
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Παιδιά συγγνώμη και πάλι απλά θέλω να κάνω τη συζήτηση άμεσα και σκέφτομαι πως να το πω για να μην αντιδράσει..λοιπόν γενικά ο άντρας μου το θεωρεί φυσιολογικό ότι έχουν πάρει όλοι σπίτια δίπλα απέναντι και πάνω κάτω και θέλω να του πω ότι εγώ θέλω την ηρεμία μου!Θα με ρωτήσει τι με ενοχλούν οι συγγενείς του στην ηρεμία μου τι απαντάω;
    Μπορείς να πεις πως όταν οι άνθρωποι μένουν σε κοντά είναι πιο εύκολο να δημιουργηθούν εντάσεις και δεν θες με τίποτα να συμβεί αυτό.. Και γενικά είσαι της άποψης πως το ζευγάρι πρέπει να είναι μακριά από τους συγγενείς - γονείς (δικούς σου και δικούς του) έτσι ώστε να μην επηρεάζεται..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Παιδιά συγγνώμη και πάλι απλά θέλω να κάνω τη συζήτηση άμεσα και σκέφτομαι πως να το πω για να μην αντιδράσει..λοιπόν γενικά ο άντρας μου το θεωρεί φυσιολογικό ότι έχουν πάρει όλοι σπίτια δίπλα απέναντι και πάνω κάτω και θέλω να του πω ότι εγώ θέλω την ηρεμία μου!Θα με ρωτήσει τι με ενοχλούν οι συγγενείς του στην ηρεμία μου τι απαντάω;
    Δεν θα νιώθεις ανεξάρτητη και θα νιώθεις πνιγμένη έχοντας γύρω σου όλο σου το σόι πες του. Δεν θα νιώθω άνετα και θα καταντήσω δυστυχισμένη, δ3ν θέλω κάθε τρεις και λίγο να μου χτυπάνε τα κουδούνια και να περνάω έλεγχο που είτε μου πεις εσύ πως δεν θα γίνεται είτε όχι πες του στη διάρκεια στο τέλος αυτό θα συμβεί. Πες του αν πραγματικά νοιάζεσαι για εμένα και την ηρεμία μου και την ευτυχία μου θα δεχθείς αυτό που σου λεω, διαφορετικά πες του εγω δεν είμαι διατεθειμένη να το ζήσω όλο αυτό...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Ναι σωστά και τα δυο ευχαριστώ πολύ!!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Καλησπέρα!!Σχετικα με την ανάρτηση που έκανα του μίλησα ξανά όμως αυτό που μου είπε είναι να μείνουμε ένα χρόνο εκεί και αν δεν μου αρέσει φεύγουμε.Πιστευω όμως ότι δεν υπάρχει πιο μόνιμο από το προσωρινό και απλά θέλει να είναι εκεί.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oι γονείς σου ποσο μακρυά μένουν?

  14. #29
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lina94 View Post
    Καλησπέρα!!Σχετικα με την ανάρτηση που έκανα του μίλησα ξανά όμως αυτό που μου είπε είναι να μείνουμε ένα χρόνο εκεί και αν δεν μου αρέσει φεύγουμε.Πιστευω όμως ότι δεν υπάρχει πιο μόνιμο από το προσωρινό και απλά θέλει να είναι εκεί.
    Ισως όντως σε ένα χρόνο να φύγετε ή ίσως σου πει σε ένα χρόνο "Μα που να πάμε? Μια χαρά δεν είμαστε εδώ?"

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Oι γονείς σου ποσο μακρυά μένουν?

    Γύρω στα 20 λεπτά με αυτοκίνητο εννοείται γιατί είναι σε άλλη περιοχή..

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Συμβίωση με πεθερικά και αδέρφια!
    By JimmyS_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 27-04-2020, 14:28
  2. Συγκατοίκηση με πεθερικά!!!
    By Stavoula93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2018, 22:40
  3. Πεθερικα
    By mitsos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 23-06-2018, 01:49
  4. Συγκατοίκηση με πεθερικά (?)
    By remains in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 19-08-2016, 15:55
  5. Προβλήματα με τα πεθερικά μου
    By Μ123 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-2015, 18:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •